סיכונים?

הופיעו לי המון ורידים בולטים מאחורי הברך. בלילה יש לי התכווצויות ברגליים.
האם אין סכנות כגון: קרישת דם וכו'?
שאלה: מתי לקבוע תור ? אחרי הלידה?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום,
לפני חודש וחצי אבי עבר אירוע מוחי, שאופיין בחסימה מלאה בעורק הצוואר הימני. התוצאה המיידית הייתה אובדן תחושה בכל פלג הגוף השמאלי. הדיבור והזיכרון לא נפגעו והוא שמר על הירנות לאורך כל זמן הטיפול.
המקרה קרה בחו"ל במסגרת עבודתו של אבי והוא ממשיך לקבל טיפול בחו"ל.
כיום הוא שוחרר לביתו וממשיך בטיפול פיזיוטרפי, כאשר חל אצלו שיפור משמעותי - מצליח ללכת בעזרת מקל והתחושה ביד שמאל מתחילה לחזור.
מחר הוא עומד לעבור בדיקה לבחון האם העורק עדיין סתום.
במידה והעורק לא חסום הרופא ימליץ על החדרת סטנד.
האם זה הטיפול המקובל במקרה זה? מה הסיכונים? יש אלטרנטיבות אחרות?
תודה רבה
קובי

שלום קובי,
במקרה של חסימה מלאה אין מקום לכל התערבות כירורגית.בהחלט יש מקום לבדיקה חוזרת לאישור האבחנה.היום מקובל שאחוזי הסיבוכים נמוכים יותר בניתוח קרוטיס מאשר בהכנסת סטנט. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
אבא שלי בן 53 סובל מכאבים עזים בראש. אובחן אצלו פיתול בעורק הורטברלי. הנורולוג שבדק אותו אמר שאין קשר בין הממצא לתלונה ועורק ורטברלי מפותל אינו סיבה לכאב ראש. בכל זאת הפנה אותו ל-MRA. אנחנו מאוד מודאגים השאלה היא האם הפיתול הזה עלול לגרום חלילה לארוע מוחי או התקף? מה הסיכונים? והאם יש פתרון לבעיה זו?
מודה לך מאוד

שלום עומר,
הפיתול כשלעצמו איננו מהווה בעיה .חשיבות הבדיקה היא לודא שאין הפרעה אחרת תוך מוחית שיכולה לגרום לכאבי הראש.
בברכה,
דר' ארנון קורן

חתני סובל מתסמונת רנו
מתבטא בחוסר רגישות לחום וקור בקצות האצבעות וצבע אדמוני.
הייתי שמחה לקבל פרטים:
על מהות התסמונת האם זה מחלה תורשתית?
מה הסיכונים?
האם יש טיפול?
פשוט אי הידיעה גורם לי לדאגה
תודה על תשובתך
הניק

שלום כץ הניק,
מדובר בירידה בהספקת הדם לקצוות האצבעות.התוצאה יכולה להיות פצעים באצבעות עד איבוד אצבעות.האבחנה נעשת באמצעות פוטופלטיסמוגרפיה.הטיפול על ידי תרופות מרחיבי כלי דם ולעיתים ניתוח סיפטקטומיה להרחבת כלי הדם בעור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחרונה עברתי תאונה בברך, וכתוצאה גילו קריש דם מתחת לברך (dvt) .
נתנו לי לקחת זריקות קלקסן.
מה תהליך הטיפול הצפוי בהמשך?
מה הסיכונים?
האם יש החלמה? האם הקריש נעלם?

שלום גיל,
עליך לגרב גרבים אלסטיים ,לטפל במדללי דם למשך 6 חודשים.בימיים הראשונים קימת סכנת אמבוליות לריאות.בהמשך קיים סיבוך מאוחר של שינויים בעור ,פגמנטציה ואפילו כיבים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
יש לי המון נימי דם בפנים, לצערי בשנה אחרונה הם ממש בולטים וזה לא אסתטי. פשוט כתמים אדומים בכמה מקומות.... מציק מאוד, אני רק בת 28. התייעצתי עם רופא עור שהציע לי טופול מפחיד - לשרוף עם מחט!!!! האם קיימים טופולים נוספים? כמה זה כואב? מה מומלץ? כמה זה יכול לעלות? ומה הסיכונים?
תודה מראש

שלום נטלי,
ניתן לטפל בבעיתך בלייזר עורי או בהזרקות עם מחט מיקרוסקופית. אשמח לראותך במרפאתי לצורך יעןץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום.לאבא שלי בן 75 הובחנה בבדיקת דופלר חסימה באחד מערכי קרוטיס ב'ן 70%-80% בבדיקת נורולוג היתה תקינה ללא סימפטומים.הומלץ לנו לעבור צנטור והכנסת סטנט אנו מאוד חוששים מה הם הסיכונים?ואים זה אחרכי לבצע התרבות פולשנית בשלב זה?תודה מראש על תגובתך.

שלום,
אינני חושב שיש מקום לכל התערבות כירורגית ובמיוחד לא החדרת סטנט.ממליץ על מעקב דופלקס קרוטיס מידי 6 חודשים.במידה ויופיעו סימפטומים או ההצרות תעלה על 90% יש לשקול ניתוח קרוטיס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בת 31 לאחר הריון ראשון שהסתיים במות עובר ברחם בשבוע 16, כנראה כתוצאה מה-apla ממנה אני סובלת כשנתתיים. רופא נשים מומחה לקרישיות טוען, שקיבלתי מינון נמוך של קלקסן- 40 מ"ג, ושעליי לקחת 120 בגלל משקל 78
וסיפור של חוסר דופק בעובר. הראומטולוג לא מסכים וטוען שיש להעלות מקסימום למינון של 80 כי לא היה ארוע טרומבוזי. בנוסף הוא טוען, שמינון טיפולי עלול לגרום לי לדימומים פנימיים. הרופא נשים טוען שמינון של פחות מממאה מ"ג עלול לגרום לי לסיפור חוזר של מות עובר. לבסוף נאמר לי להחליט בעצמי 80 מ"ג או 100. מה עלי לעשות? כיצד אוכל להחליט בעצמי כשכל מצב יש בו סיכונים?
אודה לתשובתך.

שלום רווית ,
ממליץ במינון מקסימלי במשך ההריון וירידה במינון לקראת הלידה.
בהצלחה
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום! אני בת 20, ויש לי בעיה אסטטית קשה בשל ורידים בולטים. הורידים בולטים מתחת לעיניים ובעפעפים. חשוב לציין שהורידים בולטים בצבעם בלבד (כחול וסגול) ולא נפוחים. האם יש פתרון לבעיה שלי?
אשמח לקבל תשובה על טיפול שיכול לעזור לי, וכן מה יכולים להיות הסיכונים?
תודה מראש על ההתייחסות.

שלום מ',
אנא הפני שאלתך לרופא עור או כירורג פלסטיקאי:דר' משה לפידות או דר' מאיר כהן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

סובלת מורידים בולטים בשני הרגלים כולל נימים. שמעתי על זריקות קצף ולייזר, אך היות שזה כואב אני מתעניינת בניתוח לשליפת הורידים. מהם הסיכונים? וכמה זמן החלמה ?

שלום שירי ניק,
אף אחד מהטיפולים שצינת אינם כואבים כאשר יודעם לבצע אותם.רצוי לבצע את הטיפול לפי האינדקציה הרפואית ולא לפי שמועות על כאבים.לכל טיפול המעלות והמגרעות. אשמח לראותך במרפאתי לבצע בעצמי בדיקת דופלקס לורידים.ביחד נחליט על הטיפול האופטימלי בבעיתך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחותי נודע שישנה אי ספיקה בוריד הספנה ארוכה ארוכה מגובה שליש עליון הממשיכה לקולטרל שיטחי בירך התחתון אין עדות לdvt מבקשת לקבל תשובה לאימל מה זה? ממה זה קורה? מה הסיכונים? ומה הטיפול המומלץ, בלי אישפוז- אם יש? בכבוד רב ובתודה אורה
המון אור ואהבה שבת שלום

שלום אורה,
חשוב להבין מה הסיבה לביצוע הבדיקה.במידה והממצא סימפטומטי הרי המלצתי לביצוע טיפול בלייזר תוך ורידי.החולה משתחרר לביתו מיד לאחר הטיפול.מומלץ להבדק בכדי להחליט על סוג הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

10 שאלות גולשים בנושא: סיכונים?

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png