דליות בהריון

שלום
אני בשבועה 32 עם ילד בן 3
ורידים בלטו בפרט ברגל ימין בעגל,מפשעות ובאיזור אינטימי.
כאבים אינו נעלמים לאחר מנוחה לילה, אלא הרגיש עוד יותר .

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני אחרי הריון שלישי בכל ההריונות היה לי בעיות בורידים והשתמשתי להקלה עם גרביים אלסתיות עכשיו אני מקבלת כאבים גם בזמן קבלת המחזור
האם יש איזה דרך להיגמל מיזה לגמרי?

שלום רינה כהן,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם שיתן פתרון לביעתך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
בהמשך לאחת מתשובתך לגבי הריון וורידים ברגלים, ידוע לי כי שמירת הריון תפקידה גם לשמור על האם ולא רק על העובר. האם הסכנה של קריש דם פנימי קיימת כאשר יש ורידים כאלה ? לצורך העניין אספר כי לי התפוצץ וריד החוצה והחשש העיקרי שלי שבעקבות הלחץ המופעל על הרגלים, יתפוצץ וריד פנימה שיגרום לקריש דם שעלול לעלות ללב. אני יודדעת שזהו מצב נדיר אך שמעתי על מקרה שקרה דווקא לגבר. תודה והמשך עבודה פורייה.

שלום,
המושג של שמירת הריון איננו מתיחס לדליות ברגלים.הטיפול האופטימלי לדליות בהריון הינו גרבים אלסטיים והליכה מרובה.בשמירת הריון הבקשה היא לשכיבה ומנוחה-זוהי בדיוק המלצה הפוכה.אין חשש מדמם פנימי של הדליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בשבוע ה-25 להריוני וסובלת מתחילת ההריון מדליות בפות. בשבוע האחרון נוצרו לי דליות מסביב לפי-הטבעת, דבר הגורם לחוסר נוחות ולכאבים עזים. האם יש דרך להקלה על הכאב?
האם יש סיכוי שהדליות יעלמו עוד טרם הלידה? זהו סבל בלתי נסבל.
תודה.

שלום טובית,
הטיפול היחיד בהריון הן גרבים אלסטיות עם מכנסון.3 חודשים לאחר הלידה מומלץ להבדק בדופלקס ולטפל בורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, אני בשבוע 24 הריון שלישי, סובלת מאוד מדליות קשות בעיקר ברגל ימין עם בלוטה נפוצה מאוד וכאבים עזים במפשעה צד ימין ודליות מנופחות ברגל ימין. בנוסף אובחנתי עם התרחבות יתר באגן דבר המקשה על כל פעולה, ורק שכיבה עם הרמת רגליים מקלה. אני לובשת כמובן גרביים אלסטיות להריון אך מכיון שמקור הלחץ המפשעה הן לא עוזרות לכאבים במפשעה ובאגן. מה ניתן עוד לעשות? אני רק באמצע ההריון ומרגישה נכות כללית וחוסר יכולת לעמוד על הרגליים ולו לעשר דקות. אשמח לקבל תשובתך, תודה.

שלום רב,
ממליץ בדיקה במרפאתי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום, אני בהריון תשיעי בחודש שביעי,גרה בחו"ל, סובלת מדליות כואבות במשך כל ההריון, במיוחד כשאני עומדת על הרגליים זמן ממושך. אני לובשת גרביון גומי מיוחד להריון כל היום. בזמן האחרון אני חשה כאבים חדים במקומות ספציפיים בכמה מקומות ברגליים,שבהם יש ורידים כחולים בולטים, הכאבים ממשיכים לעיתים גם בזמן מנוחה. הלכתי להבדק אצל מומחה , הוא לא כל כך התיחס למקומות הכואבים,ושלח אותי לאולטא סאונד כללי של ורידים, הבדיקה הראתה שהכל בסדר, האם יש עדיין סיבה לדאגה, או השגחה? האם יש מה לעשות כדי להקל על הכאבים בזמן ההריון?
האם זה נכון שאוכל לעשות ניתוח לטיפול והעלמת הורידים רק כשאדע שלא יהיו לי יותר הריונות?
תודה מראש על תשומת הלב, והסבלנות!
נחמי

שלום,
כרגע בהריון ניתן רק לחזק את הגרבים ולהפחית את הכאב.3 חודשים לאחר הלידה עליך לבצע דופלקס ורידים ולחזור לכירורג כלי דם.זה הזמן לטפל בורידים ללא קשר באופציה להריונות נוספים בעתיד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

5 שאלות גולשים בנושא: דליות בהריון

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png