לאחר ניתוח

שלום אני כחודש וחצי לאחרניתוח טבעת , מיד לאחר הניתוח הרגשתי את רגל ימין רדומה וכואבת נאמר לי שהכאב נגרם עקב ההרדמה של הגוף תופעה ידועה שתחלוף בין שבוע עד חודש היא לא חלפה והמנתח שלי אמר לי ייעבור !!! זה מונע מימני לעשות כושר גופני אני עם כאבים ברגל בשוק הימיני כמו שירפה בשריר האם עליי להתחיל לדאוג וללכת לצילום או אורטופאד? או שהתופעה תחלוף?

שלום מורני,
ממליץ להתיעץ שוב עם המנתח ובהמשך עם אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

לפני כשנתיים עברתי ניתוח בורידי הרגליים ( ניתוח שני, הראשון בוצע לפני הריונות). שאלתי אזה סוג של פעילות גופנית מותרת ומומלצת כלל. האם אפשרי להשתתף בחוגי ספינינג, חיטוף גוף וכו"

שלום נטלי,
אינך מוגבלת -את יכולה לעשות כל פעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אימי בת 68עברה ניתוח בקרוטיס לפני כארבע שנים בבדיקה לפני שנתיים התברר שהסתימה חזרה כ 80 אחוז.
בביח בלינסון טענו שסתימה חוזרת אינה מסוכנת.
לפני מספר ימים אימי אושפזה בקפלן עקב לחץ דם גבוה ושם טענו שזה מהסתימה והיא חייבת לעבור צינטור להכנסת סטנד.
מה נכון? והאם יש קשר בין הסתימה ללחץ דם?
תודה.

שלום מלמד שרה,
אכן יש קשר בין יתר לחץ דם והצרויות בקרוטיס.אינני בטוח שסטנט בקרוטיס יתקן את לחץ הדם.ממליץ לנסות טיפולים בלחץ הדם עצמו.הצרות חוזרת בקרוטיס לאחר ניתוח איננה מהווה גורם לשכיחות יתר של ארועים מוחיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבא שלי בן 85 ולאחר ניתוח קטרקט בעין שמאל , העורק הראשי שלי העין נסתם ועיבד את הראייה בעין שמאל.עכשיו הוא נמצא במצב של בעין עין ימין יש לו קטרקט כמעט 100% ורופא עיניים לא ממליץ לנתח בגלל סתימות ובעיות רשתית. האם לא ניתן להציל לפחות עין אחת בעזרת ניתוח מעקף של העורק הסתום בעין ?
תודה מראש

שלום קינד עליזה,
לא ניתן לבצע מעקף לעורק חסום ב-100% .ממליץ לקבל אישור לניתוח הקטרקט בעין השניה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי עבר את הניתוח הנ"ל לפני כשבועיים הנני מעוניין לדעת כמה זמן החלמה מהניתוח והאם ישנן תופעות לוואי או שמא יחזור אירוע נוסף תוד רון

שלום רון בכר,
לאחר ניתוח קרוטיס מוצלח אין ארועיים נוספים מהצד המנותח.במידה וקימת מחלה בקרוטיס השני או בעורקים הורטברלים הרי הארוע יכל לחזור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, אימי עברה ניתוח לאחר שהתגלה בבדיקה חסימה של 90-70%. את הניתוח עברה באסותא אצל פרופ' בכיר. כחודש לאחר הניתוח ממצאי הדופלקס הראו כי התפתחה תגובה לתפרים ושוב קיימת הצרות משמעותית של 70-90%. לאחר בדיקה מול הפרופ' המליץ לעבור צנטורהכולל סטנד. אודה לחוות דעתך בנושא.

שלום שני,
זהו הטיפול המומלץ במקרה כזה.בהצלחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

עברתי ניתוח להסרת וריד בלייזר.
לצערי נוצר קריש דם בוריד הפנימי כולל נפיחות לאורך הרגל .מה הטיפול הרצוי בטווח הקצר ובטווח הארוך.כמו כן האם קיים טיפול ברפואה האלטרנטיבית

שלום רון חממי,
לאחר ניתוח לייזר לא נוצר קריש דם מכיוון שלאחר פעולת חימום הוריד לא נשאר בתוכו דם.קיימת רק בצקת בוריד.טיפול בנוגדי דלקת ואגידה אלסטית יקלו עליך ממליץ לפנות לרופא המנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן שלום רב.
אמיעברה בשנה האחרונה שני ניתוחים בעורקי התרדמה הפנימיים משמאל ומימין(בהפרש של כארבעה חודשים) לאחר שנמצא ששניהם חסומים בשיעור של 90%.
בשתי בדיקות הדופלר האחרונות שבוצעו בהפרש של חצי שנה ממועד הניתוח השני, נמצאו ממצאים כדלקמן (ללא שינוי מהותי בין הבדיקות):
בימין – קיימת היצרות המודינמית 50%-70% בעורק החיצוני ע"י רובד פיברוטי. אין לזהות כיב.
חוליות: זרימה תקינה. תת בריחי: זרימה תקינה.
בשמאל: קרוטיס: אין הפרעה המודינאמית – אי סדירות דפנות הביפורקציה. חוליות: זרימה תקינה, תת בריחי: זרימה תקינה.
לסיכום -
מימין: היצרות משמעותית בעורק החיצוני. משמאל: שינויים מינימאליים בביפורקציה.
אין שינוי מבדיקה קודמת.
האם יש משמעות או סיכון בהיצרות המשמעותית שנצפתה בעורק החיצוני? מה המשמעות של אי סדירות בדפנות הביפורקציה והאם עלולות להיות לכך השלכות כלשהן?
בתודה מראש,
אילן

שלום אילן,
מדובר בבדיקה תקינה.אין משמעות להצרות בעורק הקרוטיס החיצוני.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מבקשת לדעת מה אורך ואופן ההחלמה לאחר ניתוח עורק הקרוטיס הצרות של 95 אחוז. כמו כן מהו המשך טיפול מעקב? האם ישנו צורך לבדוק את שאר עורקי הגוף?

שלום ליאת,
האישפוז לאחר הניתוח כ-3 ימים.חוזרים תוך שבוע לפעילות רגילה.ביקורת דופלקס קרוטיס לאחר חודש ולאחר מכן מידי 6 חודשים.בהצלחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי הוא בן 71 שהנה ובחודש אוגוסט 2007 עבר צינתור בעורק צד ימין בצוואר בארה"ב, בחודש דצמבר 2007 עבר ניתוח קרוטיס בצד שמאל עקב היצרות 70%-91.לאחר בדיקה שגרתית (אחרונה ביום 10/9/08 התברר כי שוב יש היצרות של 70%-91. רציתי לדעת האם פחות משנה חוזרת היצרות גבוהה כזאת והאם הטפול כרגע מומלץ לעשות צינתור ולא ניתוח.ודבר נוסף שרציתי להבין הוא, האם בניתוח קרוטיס רק מגרדים את שכיבת השומן ולא מכניסים סטנד כמו בצינתור. אשמח לקבל תשובות

שלום איריס,
הצרות חוזרת לאחר ניתוח קרוטיס מטופלת בסטנט ולא בניתוח.האינדקציה להכנסת הסטנט הינה סמטומים ולא ההצרות עצמה.בניתוח עצמו מקלפים את הפלאק מדופן העורק.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ערב טוב...
במשך שישה שבועות לקחתי בהוראת הרופא זריקות קומדין לדילול הדם כי הרגל הייתה מורמת ללא הורדה במשך שישה שבועות הייתי אמורה להזריק לבטן פעם אחת ביום החשש שלי זה שיש לי עדיין חומר בבטן כי אני מרגישה שמאז שלקחתי זאת הבטן לא יורדת השאלה אם זה הגיוני בכלל?
אודה לתשובה.....

שלום l,
בדופן הבטן תתכן המטומה כתוצאה מההזרקות.ההטומה תספג בעצמה ותחושת המלאות תעלם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

86 שאלות גולשים בנושא: לאחר ניתוח

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png