כאבי ראש

המון זמן אני סובלת מכאבי ראש חזקים זה גובר בשינה המון אני ברגע שאני קמה עד שאני הולכת לישון אני סובלת מכאבי ר אש עשיתי סי טי לראש ואמרו שיש לי אולי בעיה של הוריד של המוח מה עושים האם זה מסוכן?
אשמח לשמוע תשובה

שלום מעין,
ממליץ להתיעץ עם נאורולוג או נאורוכירורג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני בת 45 סובלת מכאבי ראש חזקים.התחלתי בבירורים ועשיתי הרבה בדיקות.בינהם עשיתי דופלר צווארי והתוצאה היתה עורקים מפותלים ,ואני במעקב דופלר כבר שנה,בעקבות זה עשיתי השבוע דופלקס לעורקי הכילייה שהתוצאה היתה היצרות קשה בין 62 ל99 אחוז ובעורק הימני היצרות בינונית בין 26 ל62 אחוז .המשכתי בבירור ועשיתי סיטי אנגיו בטני וכילייתי והתוצאה היתה תקינה .כמו כן גם לחץ הדם שלי תקין ותפקודי הכילייה תקינים .
מה עושים במצב כזה ,צינטור או שנשארים במעקב דופלקס,
נ.ב אני לוקחת כדורים לכולסטרול ואספירין.
תודה על תשומת הלב .

שלום אתי,
אנא פני עם תוצאות הבדיקות לרופא נפרולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אימי בת 72, סובלת מסכרת ובעיות לחץ דם. הופנתה לנ"ל לאחרונה,עכב סחרחורות, כאבי ראש, חולשה ובחילות.
תוצאות הבדיקה בצד ימין ושמאל זהות:
קיימת היצרות מודינאמית,פחות מ 25% בעורק הפנימי.
ביפורקציה ע"י רובד מסוייד.
חוליות - זרימה תקינה.
אין לזהות כיב.
ד"ר מה לדעתך משמעות הנ"ל ודרכי הטיפול ?
בתודה מראש
ובברכה
קובי.

שלום קובי סטאר,
אימך זקוקה למעקב בלבד,דופלקס מידי 6 חודשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני חולה סוכרתי מטופל באנסולין.בבדיקת עורקי הצואר הובחנו ב-2 הצדדים:שינויים טרשתיים קשים באיזור הבולבוס-אינטימה לא סדירה מעובה במקצת.בבולבוס ובמןצע הענף הפנימי הודגמו רבדים גדולים לא הומוגנים,סמיכים,בעלי שטח פנים לא סדיר ובעובי של 4.2 מ"מ.זרימת הדם בעורק וענפיו בעלת אופי ומהירות תקינים.אין עדות המודינמית להצרות.הביקה הגיעה בעקבות תלונה על כאבי ראש חריפים אחרי הליכה במהירות .אנא התיחסותכם.
תודה

שלום רמי,
אין קשר בין הממצאים בדופלקס לבין תלונותיך.ראשית עליך לפנות לנאורולוג בהמשך לעבור את בדיקת הדופלקס מידי 6 חודשים ולהכנס למעקב כירורג כלי דם.אופציה אחרת להבדק על ידי נאורולוג המומחה בזרימת הדם המוחית שיענה לך על שתי הבעיות.המלצתי :דר' יונתן שטריפלר 7557111 03 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

עברתי בדיקת דופלקס עורקי הצוואר- להלן תוצאות הבדיקה
צד ימין
בעורק תרדמה המשותף הודגמו רבדים טרשתיים, הגורמים להיצרות של 10%-30%
בביפורקציה ובמוצא עורק תרדמה פנימי נראו רבדים מסויידים, המטילים צל אקוסטי(קושי טכני בהערכה מדוייקת של הצרות), הגורמים להיצרות של 60%-80% .עורק חיצוני -היצרות בינונית . הוגמה זרימה תקינה בעורק החוליות.
צד שמאל
בעורק תרדמה המשותף הודגמו רבדים טרשתיים הגורמים להיצרות של 30%-10%.בביפורקציה ולאורך חלקו הפרוקסימלי של עורק תרדמה פנימי הודגמו רבדים מסויידים המטילים צל הגורמים להחצרות קשה (כ80%). בחלקו הדיסטלי של העורק נרשמה זרמה קלושה עם התנגדות גבוהה.בעורק חיצוני - היצרות בינונית - קשה. הודגמה זרימה תקינה בעורק החוליות.
אני סובל מסחרחורות מידי יום כאבי ראש ודמעות בעינים. מלבד זאת אין באפשרותי ללכת . יש לי כאבים ברגלים ומידי פעם אני מקבל כאין רעידות ברגלים ואם אין אחיזה אני נופל.
האם לדעתך יש פתרון לבעיות ?
אוד לך מאוד על תשובתך
בברכה
פלג זלמן

שלום פלג זלמן,
עליך להיות במעקב קבוע של עורקי התרדמה.כלומר ,בדיקת דופלקס לקרוטיס מידי 6 חודשים.אין קשר בין שאר תלונותיך לבין ההצרויות בקרוטיס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

נפגעתי בתאונת דרכים ב 30/05/2006
האבחנות :
traumatic aortic transection at isthmus
pulmonary emobolism
lt. pneumothorax
fracture of lt. ribs 5-8
הניתוח הראשון שעברתי היה :
endovascular repair of traumatic aortic tear with medtronic valiant thoracic stant graft
הנתוח השני שעברתי ב 16/12/2006
lt carotid subclavian bypass
שאלתי היא: נכון להיום אני סובל מעייפות חרונית סחרחורות כאבי ראש מגרנות לחצים מיזעריים בחזה ודקירות בחזה לעיתים רחוקות , לחץ חזק בחלק העליון של הראש לאחר מאמץ.
האם זה נורמלי ?

שלום מילר אלון,
אין לי ספק שהרופאים שטיפלו בך הצילו את חייך.כל התלונות שלך בהחלט הגיוניות במיוחד ביחס לאופציות אחרות בהם היית יכל להיות.פנה לרופאים המנתחים אשר ודאי ישמחו לראותך בשלב זה של חייך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובלת מבעיה של אצירת נוזלים בגוף, וכתוצאה מיכך סובלת בנפיחויות בכל הגוף והפנים.אצירת נוזלים זאת גורמת בנוסף לכאבי ראש אדירים ולכן אני נימנעת מלישתות נוזלים בכמות גדולה. בדיקות דם שעשיתי היו תקינות וכן אולטרסאונד כליות הראה על פעילות תקינה של הכליות. אני מעוניינת להגיע אליך לאחת המרפאות לבדיקה, אך קודם אבקש לדעת אם זה בתחום שלך. אשמח מאוד אם יצרו קשר עימי מאחת ממרפאותך באיזור הצפון. תודה רבה.

שלום אילנית,
ממליץ להפנות את שאלתך לנפרולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אימי בת 48, בבדיקת CT נמצא נגע היפודרסי בקוטר 8 מ"מ בגזע מוח שמאל, לאחר מכן נשלחה לבדיקת MRI ובבדיקה זו אובחנה "קוורנומה", לאחר מכן נשלחה לבדיקת CT מורחבת ושם נמצא כי "גומה אחורית עורק ורטברלי צר עד מאוד".
חשוב לי לציין כי היא מתלוננת על כאבי ראש חזקים, לחץ בעין ימין, חולשה והקאת דם (פעמיים בלבד).
בנוגע לעורק הורטבלי ידוע לי כי מדובר בחסימה כלשהי בזרימת הדם למוח- רציתי לדעת מהם הסיכונים וההשלכות? מהן דרכי הטיפול?
בנוגע לקורנומה- מה זה בדיוק? האם זה מסוכן? מהן דרכי הטיפול?
אני מאוד חרדה לאימי, ורוצה לדעת האם היא נמצאת בסכנת חיים?!!!
אודה לתשובה מהירה....

שלום שני חלפון,
עליך להתיעץ עם נאורולוג המומחה בכלי דם תוך מוחיים או בנאורורדיולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רציתי לדעת אני בבירור במכון לתרשת נפוצה. לגבי אבחנה כבר שמונה חודשים ועדיין אין אבחנה חד משמעית אני סובלת מחוסר ניאורוליגי חולשת פלג גוף שמאל שהתחילו מכעיין דקירה חזקה בקודקוד הראש מאז חולשות ניכרות כאבי ראש מיתגברים בקודקוד הראש שלאחרונה החמירו ולאחר בדיקה ניאורולוגית גם החמרה בפלג גוף שמאל נאמר לי שהולכים על כיוון של מחלת כלי דם קטנים ואני עדיין בבדיקות עליי לציין שבימים האחרונים אני נוטלת המון אופטלגין לכאבי הראש החזקים שזה גם לא עוזר מהם הסיפטומים של מחלת כלי דם קטנים האים מה שאני מרגישה? אירוע מוחי יצא מגדר האבחנה וכניראה גם תרשת נפוצה מה ניראה לך איזה טיפול אני צריכה לקבל אני נוטלת אספירין 100 מ"ג מאז האירוע אבקש את עזרתך תודה גלי

שלום גלי,
ממליץ להמתין לבדיקת MRI ולהפנות את השאלה לנאורולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, אני בת 28 ובהיסטוריה שלי- טרומבוזה ברגל שמאל ( כתוצאה משימוש בגלולות +עישון+ מנוחה רבה מדיי..) כמו כן אני סובלת ממשקל עודף(גובהי 1.76 משקלי 98)
לאחרונה אני סובלת מכאבי ראש נוראיים, ממש משתקים - יכול להיות שזה בעצם מה שכולם מכנים "מיגרנה"? מה שהדליק אצלי נורה אדומה זה הבן דוד שלי, הוא בן גילי, והשבוע התופוצץ לו וריד במוח, הוא נמצא במצב קריטי ולפי מה שהבנתי אחד התסמינים שקדמו לאירוע היה כאבי ראש חזקים ועיפות, שזה בדיוק מה שעובר עלי, יש לי מה לדאוג? מה הסימנים המקדימים לארוע מסוג זה? והאם ניתן למנוע זאת? מה הסיכויים להחלים מהתפוצצות וריד במוח??
תודה

שלום טלי,
עליך לדאג לגורמי הסיכון הניתנים לשליטה עצמית:עישון מיותר,עודף משקל וכו'.בשאר הגורמים לא ניתן לשלוט.קרע של כלי דם תוך מוחי נגרם בדרך כלל ממום מולד של הרחבה אנאוריזמטית של עורק.
בברכה,
דר' ארנון קורן

קצת רקע למצבי הנוכחי,2002 נסעתי ברכב אשר התהפך 5 פעמים ומאז מצבי הבריאותי החמיר במשך 3 שנים סבלתי מכאבי ראש נוראים ותחושת מחטים בידים ורגלים ואז ב2005 חטפתי קריש דם על הסינוסים אשר הם בעורקים החיצוניים של המוח,לאחר 11 חודש הייתי צריכה להפסיק את הכדורים ,קרה אירוע שני הפעם בצד שמאל של המוח קריש נוסף על הסינוסים הנרולוג לא יודע את התשובה למצב הנוכחי ופשוט הגדילו את הכדורים לדילול דם אשר נקראים פה בדרום אפריקה warfarin אשר אני לוקחת בכל ערב ובבוקר מאז האירוע האחרון כדור אשר בארץ נקרא קרטיה.
ברור שיש תופאות לוואי ואחת מהן זה נשירת השיער מהראש ,האם יתכן שזה מהתרופות שאני לוקחת,הנרולוג ורופא המשפ' אומרים שאני אצטרך לקחת את הכדורים עד סוף חיי אני בת 51 .
האם נתקלת במצב דומה למצבי ?
אשמח לקבל תגובה רב תודות...

שלום לאה קוטלר,
שני הכדורים שאת נוטלת מוכרים גם בארץ ואינם גורמים לנשירת שיער.עליך להיות בדילול דם מקסימלי באופן קבוע.מומלץ להתיעץ עם המטולוג לגבי מינוני הקרישה ועם רופא עור בענין הנשירה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

42 שאלות גולשים בנושא: כאבי ראש

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png