שמירת הריון

אני עם SVT בהריון שני ומטופלת ע"י קלקסן.
לצערי אין שום פיתרון חוץ מגרביים אלסטיות לכאבים הנוראים שיש לי הכאבים מתחילים באזור האיבר ויורדים לרגל.
הבעיה היא שהעבודה שלי היא בישיבה כל היום ויש ימים שאני חוזרת עם רגל מאוד כואבת וכן האיברים האחרים.
האם יש מקום לשמירת הריון?

שלום,
עליך לגרוב גרביים אלסטיות חזקות ולהתהלך הרבה או לחילופין מכשיר לייטפיט בישיבה ממושכת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

האם ניתן לקבל שמירת הריון כי אני מקבלת כל יום זריקת קלאקסן?

שלום הילה נוי,
אנשים רבים מסיבות שונות מטופלים בזריקות קלקסן.הטיפול איננו מגביל ומאפשר פעילות רגילה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן. אני בהריון שלישי, וכבר מהחודש השני הופיעו דליות בשוק ימין ובחודש השלישי הצטרפו גם דליות בפות. בהריון הקודם סבלתי מכך אך לקראת החודש השישי.. גרבתי גרביון והסתדרתי איכשהו. כעת המצב חמור יותר. אני כאובה גם עם הגרביון ואינני מסוגלת להתרחץ/ לצחצח שיניים/ להכין כוס משקה ללא גרב. אני פיזיותרפיסטית ועומדת שעות רבות וסובלת כאבים איומים למרות הגרביון. עוסקת בספורט פעמיים בשבוע ומשתדלת ללכת בנוסף. מה עוד ניתן לעשות? האם לדעתך יש אינדיקציה לשמירת הריון בשל המצב והעיסוק שלי ?

שלום,
הטיפול הוא בתחתון קטן ולוחץ או גרביון קטן ולוחץ.ניתן לטפל רק 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
בהמשך לאחת מתשובתך לגבי הריון וורידים ברגלים, ידוע לי כי שמירת הריון תפקידה גם לשמור על האם ולא רק על העובר. האם הסכנה של קריש דם פנימי קיימת כאשר יש ורידים כאלה ? לצורך העניין אספר כי לי התפוצץ וריד החוצה והחשש העיקרי שלי שבעקבות הלחץ המופעל על הרגלים, יתפוצץ וריד פנימה שיגרום לקריש דם שעלול לעלות ללב. אני יודדעת שזהו מצב נדיר אך שמעתי על מקרה שקרה דווקא לגבר. תודה והמשך עבודה פורייה.

שלום,
המושג של שמירת הריון איננו מתיחס לדליות ברגלים.הטיפול האופטימלי לדליות בהריון הינו גרבים אלסטיים והליכה מרובה.בשמירת הריון הבקשה היא לשכיבה ומנוחה-זוהי בדיוק המלצה הפוכה.אין חשש מדמם פנימי של הדליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

היי רציתי לברר.
אני מעוניינת להוציא שמירת הריון בעקבות הבעיה .
אני כרגע בבית בעקבות זה שבעבודתי אני לא מסוגלת לשבת כל היום.
אם אגיע למרפאתך כמו שציינת האם תוכל לרשום לי את אותם הדברים שרשמת פה בכתב על מנת שאוכל להגיש אותם לרופא תעסוקתי + לרופאת נשים שלי?

שלום,
במידה ותגיעי למרפאתי אבדוק אותך ביסודיות,אבצע דופלקס לרגליים ואצייד אותך במכתב לפי הממצאים בבדיקה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 29 הריון שלישי שבוע 24 לפני כחודש החלו כאבים ברגליים בורידים
רופא כלי דם קבע ע"י אולטרסאונד כי יש לי אי ספיקה קשה בשתי הרגליים כיום אני עובדת בגן ילדים ומאד קשה לי לעמוד על הרגליים האם ניתן לבקש שמירת הריון או שזה בלתי אפשרי תודה

שלום כהן רוית,
עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם שימליץ על גרב אלסטית מתאימה שהיא תמנע את הבצקות.שמירת הריון מקבלים לשמירת ההריון ולא לשמירת הרגלים בהריון. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני מחפשת מומחה שיכול לעזור..., אני אחות במקצועי ילדתי בגיל 34 תאומות לאחר IVF , שמירת הריון בביח חודשיים בשכיבה ותסחיף ראתי לאחר מכן , גניקולוג שני סומכת עליו אמר שלא אתקרב להורמונים , כיום אני עם מחזור מאוד לא סדיר אחת לשבועיים , המטומות קשות מכול חבלה קטנה והמון ציסטות בגדלים שונים בשני השדיים , תודה על היעוץ.

שלום הגר בן עמי,
אנא הפני שאלתך להמטולוג.במידה ובכל זאת את חייבת בטיפול הורמונלי ניתן לשקול עם ההמטולוג הכנסת מטריה להגנה מפני תסחיפים או טיפול תרופתי מונע או שניהם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אני בשבוע 29 להריון 4, הייתי בשמירת הריון מלאה כ3 חודשים, קרי כמעט כל היום שוכבת כמובן קמה לשירותים לאכול וכו', כיום כבר מתהלכת יותר ולא שוכבת הרבה יצא לי לקרוא על קרישי דם שיכולים להיווצר ממצב של שכיבה ממושכת רציתי לדעת האם עליי לעשות בדיקות מסויימות על מנת לבדוק שחלילה לא נוצר קריש מסוכן?
האם יש סימנים לשים לב אליהם?
אציין שבתחילת השבוע הייתי בבי"ח בשל כאבים בבטן ונעשתה לי ספירה + כימיה שהייתה תקינה
תודה

שלום,
הדבר היחיד שעליך לעשות בשכיבה ממושכת זו הזזה קבוע של הרגליים.במצב כזה לא יווצרו קרישי דם
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בשבוע 32 להריון וסובלת מורידים ברגל שמאל + נימים כמו כן המון ורידים באזור המפשעות וגם באבר המין משבוע 22 אני עם גרביים אלסטיות עד הברך ועכשיו הייתי שוב אצל רופא שנתן לי גרביון כולל הבטן אני נמצאת איתו מהקימה בבוקר ועד הלילה .אני מיועדת לניתוח קיסרי בשל שליית פתח בשבוע 38 האם גם אחרי הלידה עליי להתהלך עם הגרביון וכמה זמן אחרי לידה אפשר לפנות לטפל בבעיה ?
שאלה נוספת ,אני עובדת עבודה פקידותית ויושבת על הכיסא כ 6 שעות מה עליי לעשות להקל על הבעיה והאם ניתן לקבל שמירת הריון בשלב זה ?
תודה מראש

שלום,
ממליץ על גרב אלסטית קטנה עם הקימה מהמיטה.במשך הישיבה בעבודה ממליץ על שימוש במכשיר לייטפיט.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני עם SVT בהריון שני ומטופלת ע"י קלקסן.
לצערי אין שום פיתרון חוץ מגרביים אלסטיות לכאבים הנוראים שיש לי הכאבים מתחילים באזור האיבר ויורדים לרגל.
הבעיה היא שהעבודה שלי היא בישיבה כל היום ויש ימים שאני חוזרת עם רגל מאוד כואבת וכן האיברים האחרים.
האם יש מקום לשמירת הריון?

שלום,
עליך לגרוב גרביים אלסטיות חזקות ולהתהלך הרבה או לחילופין מכשיר לייטפיט בישיבה ממושכת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום. לאחר לידה שניה. במהלך ההריןו סבלתי מדליות בפות עד כדי שמירת הריון וחוסר יכולת לתפקד. קראתי כי לאחר ההריון המצב ישתפר. כיום אני כשנה לאחר הלידה, ועדיין סובלת מכאבים חזקים בפות. הכאבים מחמירים בשעת מאמץ, ובמנוחה שלאחריו. "שמועות" אמרו לי כי אין מנוס מניתוח, וכי לא לחשוב על עוד הריון עד שלא אפתור את הבעיה. האם יש אמת בדבר? תודה, שרית

שלום שרית,
את חייבת לעבור דופלקס ורידים במעבדה מיומנת על מנת לזהות את מקור הורידים בפות.יש צורך לטפל בהם עכשו לפני ההריון הבא.טיפול קצר יחסית יכל לשפר לך משמעותית את איכות החיים וגם את האופציה להריון נוסף. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

14 שאלות גולשים בנושא: שמירת הריון

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png