פצעי לחץ

מה עושים כאשר פצעי הלחץ פוגעים בעצמות

שלום,
לעיתים צריך להוציא את העצמות הנגועות אשר מפריעות בריפוי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אמי בת 88 לאחר שנפלה לפני 3 חודשים הפסיקה ללכת, לאחרונה בחודשיים האחרונים) קיבלה פצעי לחץ בשוקיים ובעקב הרגל, הפצעים מדיממים ומולדתיים. היא נמצאת בטיפול של אחות שמגיעה אליה שוטפת וחובשת את הפצעים, לאחרונה המצב מחמיר הפצעים מאד מוגלתיים, השאלה אם דבר מסוג זה מסוכן, האם אפשר חלילה למות מדבר מסוג זה, האם אפשר בכלל להרפא, נכון לעכשיו היא לא מתהלכת בכלל רק עם כסא גלגליל
אמשח על קבלת תשובה
ליאת

שלום ליאת,
אמך זקוקה לבדיקת כירורג כלי דם בההקדם לצורך הערכת הספקת הדם לרגלים.במידה והפצעים לא יחלימו הם יהפכו למקור זיהום אשר יכול לתקוף את הגוף כולו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום !
לאבי היה סתימת עורקים עבר צינטור ללא הצלחה מאחר שהיה "סתום" עבר מעקפים ברגליים ושוב צינטור ובין היתר יצאו לו פצעי לחץ וכיבים מחמירים מיום ליום מאז אבי איננו מסוגל לעמוד על רגליו כלל ועם כאבים איומים .
אודה לך אם תנחה אותנו כי אמרנו נואש מהרופאים עד כה בתודה הבת

שלום יעקב כהן,
לא ברור לי האם המעקפים פתוחים והאם בצינטורים פתחו את כלי הדם ואת הספקת הדם.לפי המשך הופעת הכיבים והכאבים המלווים אותם הרי כלי הדם של אביך חסומים דבר שיוביל בסופו של דבר לאיבוד הרגלים. אשמח לראותכם במרפאתי עם צילומי האנגיוגרפיה(הפיענוח לא מספיק) ועם מכתבי השחרור מבית החולים . ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן, שלום רב ותודה מראש על התייחסותך. סבתי הינה בת 86, חולת אלצהיימר (בשלב מתקדם למדי), בעלת קוצב לב ונוטלת קומדין, לקציטוז מוגבר מסיבה לא-ברורה (15,000), מקבלת טיפול משמר (אנטיביוטיקה, חבישות), וסובלת כתשעה חודשים מפצעי לחץ בשתי הרגליים. לאחרונה, נעשתה בדיקת דופלר - שבה נמצאה אי-ספיקת דם חמורה ברגל שמאל, וכן אי-ספיקת דם חלשה ברגל ימין. בהתאם לכך, הרופא המטפל המליץ על קטיעת רגל שמאל. כעת, לאור המידע המובא לעיל, שאלתי היא: לדעתך האישית, האם קטיעת רגל שמאל אכן הכרחית בשלב זה? האם תוכל להמליץ על טיפול/ים אלטרנטיביים לכך?

שלום ר',
סבתך נמצאת בזיהום משמעותי שמקורו בפצעים ברגליים.כריתת הרגל לא תפריעה לה בחיי היום יום בשל האלצהיימר שהיא סובלת.ניתוח כריתה בזמן יכול להצילה ממות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
אבי בן 80 חולה סוכרת כבר 30 שנה עבר ניתוח לפני שבועיים להסרת גידול בקולון.ירד במשקל כ 15 קג התאושש קצת מהניתוח אך יצאו לו 2 פצעי לחץ בעקב הרגל הרופאים אמרו שזה בגלל השכיבה וגם בגלל הירידה במשקל.המליצו להרבות באכילת חלבונים ומריחת הפצע במשחה בשם רגרנקס +חבישה. האם זה יעזור ויבריא
את הפצע אנו לא רוצים סיכונים
והאם אפשר לקבל המלצות לטיפול נוסף ומשלים בפצע לחץ
תודה

שלום אתי,
כל אשר נאמר לכם הינו נכון.השאלה היחידה שלא קבלתי עליה אינפורמציה האם אספקת הדם לרגליו תקינה.במידה והסוכרת פגעה בכלי הדם של אביך הרי הפצעים לא יוכלו להסגר .כולי תקוה שאין בעיה שכזו ולכן הפצעים יסגרו בטיפול שהומלץ לכם.במידה ואתם לא מסתדרים הרי כמובן אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בן 30 טרומבוזיס עמוקה ברגל שמאל ובהמשך מימין לפני כ 8 שנים טופלתי בקומדין והופסק לאחר ברור המטולוגי דופלקס ורידים אחרון ללא טרובוס אני סובל מפצעים עורים באזור הקרסולים . אני הולך באופן קבוע עם תחבושות .
מלבד גרביים אלסטיות איני מקבל שום המלצה .האם ניתן לפתור את הבעיה בניתוח ?
ברגע שפצע נפתח הכאבים נוראים ואם אני לא הולך עם תחבושות הרגלים מתנפחות באופן משמעותי אודה לתשובתך.

שלום שנית,
כאשר קיים נזק למערכת הורידים העמוקה לא ניתן וגם אסור לנתח.עליך להמשיך לגרוב גרבים אלסטיים באופן קבוע.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מה עושים כאשר פצעי הלחץ פוגעים בעצמות

שלום,
לעיתים צריך להוציא את העצמות הנגועות אשר מפריעות בריפוי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אימי בת 79 לאחר שני צינטורים בשני הרגלים בגלל פצעי לחץ וטופלת החבישות למשך כול התקופה הזו עד עכשיו אלה שלפני כמה ימים יש לה כאבים חזקים מאוד ברגל שמאל קיבלה מהרופא אוגמנטין למשך 20 ימים אך ללא שיפור אנו חוששים מאוד כי מתפתח לה נמק אמא חולת סכרת שמקבלת אינסולין פעמים ביום אשמח אם תענה לי בהקדם יש לצין כי לפני כחודש החמיר הפצע ובבית חולים רצו לכרות לה את הרגל ואנו לא רוצים לכן אנו חובשים את הרגל יום יום בג'יל ובתחבושת אך הרגל כואבת מאוד מה לעשות?

שלום שמחה,
אשמח לראותכם במרפאתי עם כל החומר וברורים שעברה אימכם.יש לבדוק את האפשרות לשחזור כלי הדם על מנת להציל את הרגל. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אבי בן 93 סוכרתי לאחרונה סיעודי ואינו מתנייד אך צלול.
יש לו פצעי לחץ בעקב (במשך חודש) ובאצבעות (במשך שבועיים וחצי) והעור אדום (סגול)ונפוח מאד .
רופאת המשפחה שבאה לראות אותו חששה מנמק והפנתה אותו בדחיפות לבית חולים.(לפני 5 ימים)
רופא אורטופד שבדק אותו בשיקום אורטופדי אמר שהפצעים הם בדרגה 2 אבל אין נמק וזרימת הדם טובה מאד.
הוא המליץ להמשיך ולחבוש את הפצעים במשחה.(שכחתי את שמה)ואמר שאין צורך בניתוח וגם לא באנטיביוטיקה.
היום הפצעים מפרישים מוגלה ואני לא יודעת אם זה סימן טוב יותר או גרוע.
היות ואבי אינו מתנייד כל ביקור בבית חולים כרוך בהזמנת אמבולנס ו"בטרטור" גדול.
שאלתי היא האם יש אפשרות לביקור בית של מומחה לכף רגל סוכרתית?
אם כן מהי עלות הביקור והאם יש החזרים מקופ"ח כללית?(ביטוח מושלם)

שלום שרונה
ממליץ בדיקת כירורג כלי דם לצורך בדיקת הספקת הדם לרגלים.האורטופד איננו בקיא מספיק בהערכת כלי הדם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

8 שאלות גולשים בנושא: פצעי לחץ

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png