כתמים שחורים

בשעה טובה נולד לנו בן חמישי במספר במשקל 3800 לידה תקינה ורגילה לאחר שהוא יצא הבחנתי בכחמישה כתמים/נקודות על שוק ימין
למחרת הם הפכו שחורות הרופא בדק וביקש את כל הבדיקות של אשתי לפני הלידה ( שהיו תקינות) ואז קרא לפלסטקאי שאמר שיכול להיות שאלה כלי דם מורחבים ושזה יעבור או שאם זה לא יעבור נבוא עוד כ3 חודשים ונסיר אותם בניתוח ונבדוק
האם נתקלת בתופעה מסוג זה ומה ניתן לעשות?
די לחוצים מהסיפור
תודה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

דר קורן שלום רב! ברצוני לשאול מהיא הסביה שמחליטים לעשות סי טי אנגיו במקום אנגיוגרפיה(שינו את דעתם לאחר שבוע)?סבתי מאושפזת כבר שבוע וחצי עם נמק בשתי אצבעות הרגלים שחורות ומסריחות וברגל יש הכתמים שחורים.תוצאות דופלר:ימין:הפרעה חסימתית בסיגמנט פרומו פופליטאלי ובעורקי השוק .שמאל:הפרעה חסימתית הסיגמנט איליו פמורלי, פמורו פופליטאלי ובעורקי השוק. SFA פתוח עם הצריות.כמו כן, סבתי סובלת מאי ספיקת לב וכליות(דיאליזה חד פעמית) סכרת בצקות ברגלים קיורטוס עבר של מים בריאות וחמצת.ברצוני לדעת למה שינו את דעתם בזמן כזה קריטי וחשוב ביחוד שחשבו על אנגיו!והפחד שלי שיש לה הזדמנות אחת עם חומר הניגוד שהורס את כליות ואאני רוצה שיתבזבז על הסי טי ולא על האנגיו ! תודה!

שלום,
נזק לכליות מחומר ניגוד בבדיקת CTA הינו מינמלי לעומת זאת באנגיוגרפיה קיים סיכון משמעותי מאד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי ילדה בת 14 ויש לה כתמים שחורים ברגליים ובידיים בסחוסים מה יש לעשות בנידון?
תודה!

שלום חסוי,
יש להפנות את הילדה לבדיקת רופא ילדים
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני מקבלת תרופה דרך הוריד במשך מספר ימים כתוצאה מחדירת המחט מספר פעמים נוצרו לי לאורך היד כתמים שחורים מתחת העור זה גם מציק לי וגם נראה לא נעים מה לעשות כדי לטפל בכך.

שלום,
לתת לוריד לנח ולבחור וריד אחר או מתקן אשר נקרא פורטהקאט
בברכה,
דר' ארנון קורן

רציתי לדעת האם כאשר יש פצע ברגל כתוצאה מהסוכרת וכתמים שחורים אדומים
ב-1/3 האחרון של הרגל ,אילו טיפולים
או ניתוחים צריכים לעבור ע"מ שהרגל
תהיה חלקה כבעבר .
אודה לכם אם תוכלו לענות על שאלתי

שלום סיגלית קלמן,
חייבים לבדוק את הרגל ,לזהות הפרעה בהספקת הדם ,לעיתים יש צורך בצינטור או ניתוח. בחלק גדול מהמקרים המטרה היא להציל את הרגל ולא רק לשמור על הצד האסטתי שלה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאימי בת 86 כתמים שחורים של שיטפי דם על הידיים מידי פעם,באים ונעלמים אחרי כמה ימים,נראה שזה בגלל האספירין שהיא לוקחת,מה עושים ?
תודה

שלום יעקב שורץ,
זוהי תופעת לואי ידועה לנוטלים אספירין.אין סיבה לדאגה.זוהי הפרעה אסטתית בלבד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אמי בת 53 אדם בריא בדר"כ, גנטית היא וכל משפחתי ,סובלים" מטלסמיה מינור.. "מורדמ" לא מקבלים שום טיפול, אבל לידיעה כי אמי אנמית עם המגלובין נמוך - לא משהו המצריך טיפול רפואי.
בשנה האחרונה אמי סובלת מאי זרימת דם בכפות הידיים, בתחילה הן היו מאדימות מאד ואחרונה נוצרים בכף היד הפנימית כתמים שחורים, בתחילה נראה כמו לכלוך.. אבל התבדנו שהיא שטפה את הידיים וגילינו פשוט כתמים תת עוריים שחורים. מה הטיפול ולמי היא צריכה לפנות? אודה לכם על תשובתכם.

שלום אורית ראובן,
ממליץ לבצע שתי בדיקות לפני ביקורת במרפאתי:1.בדיקות דם לתפקודי קרישה 2.פוטופלטיסמוגרפיה לכפות הידיים בטמפ' חדר ובמי קרח. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי כתמים שחורים ברגליים שעולים כלפי הברכיים בחודש האחרון יש לי כתם שחור בעמוד השדרה (לא מכה) מאוד מציק לי לפעמים מגרד האים זאת בעיית פיגמנטציה?יש לציין שאני עומדת הרבה על הרגליים.אשמח לתשובה תודה

שלום גליק דליה,
ממליץ לבצע בדיקת תפקודי קרישה ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.אינני בטוח שיש קשר בין הכתמים ברגלים ובגב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 30, אמא לארבעה. מגיל ההתבגרות רגלי מלאות בורידים ונימים. דבר שכמובן החמיר עם ההריונות וגם כואב בעיקר בהריון, לפני מחזור ובימים הראשונים. לפני כשנה פניתי לייעוץ אצל כירורג כלי דם. לאחר שהתבונן בתוצאות הדופלר טען שהבעיה שלי היא של נימים ולא של ורידים ואין בזה סיכון בריאותי והוא הזריק לי חומר לאזור הכואב. מאז עברה כשנה, ישנם עדיין כתמים שחורים על הורידים שאליהם הוא הזריק ועדיין ישנו כאב אבל קל יותר מבעבר בזמן הוסת. מה הכתמים השחורים הללו? זה לא אמור לעבור? האם נימים באמת לא מהווים סכנה בריאותית? אודה לתשובתך

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בדיקת דופלקס לורידים.לאחר הבדיקה אוכל להמליץ על הטיפול האופטימלי.לגבי הנימים קיים טיפול חדשני בRF ( גלי רדיו) עם מחט עדינה.הנימים נעלמים בטיפול אחד ללא השארת סימנים ,ללא צורך בגרביים אלסטיים לאחר הטיפול עם אפשרות לחשיפה מידית לשמש. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב, לאימי ולדודתי יש שתי תופעות ברגליים, שאינני יודעת את מקורן ואת הקשר ביניהן - יש להן בשנים האחרונות הליכת ברווז ובנוסף - הן סובלות מכתמים שחורים ונרחבים ברגליים. אציין, שאימי הינה סכרתית.

שלום,
ממליץ לפנות להמטולוג לבירור מערכת הקרישה ולאורטופד לבירור ההליכה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

9 שאלות גולשים בנושא: כתמים שחורים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png