אודם

כשקר לי כל הגוף שלי מתחיל להיות סגול/אדום הידדים תמיד אדומות וקרות גם כשחם מאוד הייתי רוצה לדעת מה זה ואם אפשר לטפל בזה
תודה רבה!

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

לאימי בת 80 יש בצקות ברגליים מהברך כלפי מטה באחד מהרגליים נהיה אודם ושלפוחיות וירידת נוזלים מהרגליים וברגל אחת באופן קבוע הגענו למחלקת כירוגית פלסטיק והמצב הוחמר עד כדינמק לפי דברי האח בדרגה 3 שאיני יודעת מהמשמעות בבדיקה של רופא כלי דם נאמר שיש זרימה טובה של דם (לא נעשתה בדיקת דופלר רק ע"י מישוש) מה הסיכוי להחלמה כמו כן איך אפשר להיפתר מהבעיה במהירות ובביטחון,ואשמח להסברים נוספים.

שלום ניצנה,
בנוכחות הספקת דם טובה מומלץ להוריד את הבצקת.לפני כן חייבים להבין את הגורם לבצקת והשלים את הבדיקה עם דופלקס ורידים ובדיקת עורקים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
אני אחרי 2 DVT בכל רגל אחד.
אני שמן ולא מצליח לרדת למרות אין ספור ניסיונות לרבות ניתוח קיצור קיבה - טבעת לפני 15 שנה.
את ה DVT הראשון קיבלתי לאחר הניתוח הנ"ל - כנראה שכיבה ממושכת מידי.
את השני ברגל השניה לאחר טיסה מארה"ב.
ניבדקתי ונמצאתי עם גנים - נטיה ליצירת DVT ולכן קבעה פרופ' מבלינסון כי עלי לקחת קומדין - כל החיים.
אני לוקח 17.5 מ"ג ליום וה INR שלי 3
לאחרונה טסתי לאיסטנבול (2 שעות) לבשתי גרבים הסתובבתי במטוס ובנוסף לפני הטיסה הזרקתי לעצמי 100 מ"ג גלקסן- זה לאחר שרופא המשפחה שלי אמר לי כאשר שבתי מארה"ב עם DVT שחבל שלא אמרתי לו לפני הנסיעה - הוא היה מצייד אותי בזריקה לפני הטיסה ולאחריה.
לאחר הזריקה שעשיתי לעצמי בטיסה לאיסטנבול ה"חור" של המזרק דימם במשך 24 שעות !.
לכן בטיסה האחרונה לגרמניה (4 שעות) לא לקחתי זריקה אלר רק השתמשתי בגרבים והסתובבתי במטוס.
בדך לשם הכל היה בסדר אבל בחזרה יום לאחר הטיסה הרגשתי כאבים ברגל ימין עם כל מיני נפיחויות ואודם כאילו היה לי שוב DVT - ה INR הוא 3.
רופא המשפחה שלי טען שלא יתכן עם INR כזה שיהיה לי DVT אלא זו דלקת - היה לי גם חום ולכן נתן לי אנטיביותיקה צפורל. ב"ה החום עבר אבל צבע האיזור וגם כאבים עוד יש הרבה יותר מאשר לפני הטיסה.
מה דעתך ?
מה לעשות ?
האם יש לכך פיתרון (חוץ מלרזות)
האם להגיע אליך למרפאה (אני יכל ללכת להתיעצות דרך המושלם)
תודה רבה על תשובתך
יוסף

שלום יוסף צוקרמן,
נראה לי כי אתה מכיר את הנושא מצוין.אתה מטופל לפי ההוראות,הבדיקות תקינות ואתה גם מבין שעליך לרדת במשקל .אינני חושב שאוכל להסיף לך במרפאתי.קח את עצמך בידיים ועשה למען בריאותך את אשר אתה מבין!!!!!!!
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אני מעוניינת בהסרה של נימים מהפנים.
העור שלי דק ,עדין מאוד ורגיש מאוד!
רציתי לדעת אם הטיפול בגלי רדיו מתאים לי ואילו תופעות לוואי אני עלולה לפתח.
תודה
אלה

שלום,
נימים בפנים מטופלים בהצלחה על ידי גלי רדיו.מתחילים את הטיפול באנרגיה נמוכה ועולים לפי הצורך.עד היום לא ידוע על תופעות לואי מלבד התגובה בעור בימיים הראשונים (אודם קל ונפיחות)אשר חולפת בעצמה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אימי בת 77 במעברה אירוע מוחי ,סובלת יתר לחץ דם. אי ספיקה בוריד ספון מעל ומתחת הברך. משמאל אי ספיקה וריד ספון קלה. עתה הרגל בשוק אדום סגול ומתפשט מטופלת כל מס' חודשים באנטביוטיקה עתה זה כבר לא עוזר.
ויש לה כאבים חזקים ברגלים.
האם יש טיפול למצב זה הרופאים טוענים שאין מה לעשות ולא יודעים רופאת משפחה וכן רופא כלי דם
אודה לתשובתך

שלום,
מדובר בתהליך דלקתי או אסכמי.במצב של חוסר הספקת דם יתכן אודם מקומי אשר לא יגיב לאנטיביוטיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
רצית לדעת לגבי אודם ברגלים לפני כחודש התחיל האדום אך זה לא נעלם ההפך נהיה יותר אדום. אני לוקחת כדורי דיאסרין (משפחת הארט 50) השאלה שלי האם האודם מהכדור אנא צור עימי קשר בתודה קלרה טל 0546508595

שלום,
אודם ברגליים יכל לנבע מסיבות שונות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחר טיסה של כ- 14 שעות, התנפחו לי הרגליים , מה שנראה כתופעה ידועה. אך בנוסף נהיה לי אודם חזק (כמו פריחה) בקרסוליים , שעבר רק לאחר מספר ימים.
האם גם זו תופעה רגילה , האם יש לקחת משהו לפני טיסות ?

שלום פנינה,
מומלץ להתהלך במטוס עד כמה שאפשר יותר.במקרה שלך יש לשקול גם הוספת גרביים אלסטיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני כ 3 שנים השתמשתי בחלב של תאנים מתחת לעיניים .. השימוש היה כמו שאני מוציאה שערות בשעווה ... נהייה לי סגול ואדום מתחת לעיניים ועד היום יש לי את האודם מתחת לעיניים ... ובנוסף יש לי פגמנציה בעצמות הלחיים שלי .. השאלה שלי האם ניתן להסיר את האודם מתחת לעיניים אשר נוצר לי מחלב התאנים ... ואת הפגמנטציה שיש לי? תודה
זהבה

שלום זהבה,
אנא פני ליעוץ רופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי את נמים בלחיים אני לפעמים נראת כאילו צבתו לי את הלחיים כמה טיפולה ליזר צריכים וכמה זה עולה וכמה זמן אחרי הטיפול עובר האודם בפנים תודהזמירה

שלום zmira,
אנא הפני שאלתך לכירורג פלסטיקאי העוסק בליזר עורי או לרופא עור העוסק בליזר עורי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מזה כמה חודשים מעט לעט מופיע אצלי גירוד נוראי בכפות הרגליים והעקב כולל אודם. בדיקה אצל אלרגולוג לא פתרה את הבעיה ואפילו לא מצאה מה הבעיה. נאמר לי לנעול רק נעלי עור כי אולי חומרים אחרים הם הגורם לאלרגיה. בפעמיים האחרונות שהגרד הופיע זה קרה באמצע הלילה בלא קשר לנעילת נעליים כאלה או אחרות. אני נוטלת אהיסטון כדי להקל על הגירוד אבל האודם והנפיחות קיימים ולוקח שבועות עד שזה נעלם.
אשמח לקבל עזרה, דלית

שלום,
אנא פני לעזרת רופא עור.יש לשלול פטרת בכפות הרגליים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

הושפזתי עקב דלקת בברך קיבלתי אנטיביוניקה דרך הוריד שבוע, מאז עלייה ב די דימר ביצעו לי דופלר שהיה תקין למעט חשד לציסטה בייקר ונוזל בברך, כרגע תחושת עיקצוצים לעיתים רחוקות בכל הגוף. הרגשת חום ואודם באזור החזה הכתפיים והפנים חום 36-38
משך כ-3 שבועות ולא ידוע מהיכן החום
האם אחד התופעות קשור לקרשיות בדם או תפקודי כבד שגם גבוהים מלפני האשפוז.

שלום,
יש להמשיך בבירור ובבדיקות כפי שכנראה עושים לך באישפוז.
בברכה,
דר' ארנון קורן

38 שאלות גולשים בנושא: אודם

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png