טרומבוס

שלום, אני בת 29, בריאה, לאחר 2 לידות , שתיהן עברו בשלום, אך בלידה השניה, לאחר שחשתי כאבים במותן ימין חזרתי לבי"ח,לאחר בירור us ו-c.t התגלה טרומבוס רציני,בווריד השחלתי הימני-שהיה פקוק לגמריי עם יציאה ל"vena cava' אושפזתי עם הוראה לא לזוז מהמיטה וקיבלתי קלקסן 60 מ"ג פעמיים ביום. לאחר שלושה ימים ביצעו שוב אולטראסאונד, בו ראו שהטרומבוס גמיש וכעת עומד על גבעול עם חשש להתנתקות מיידית, הועברתי מיידית לטיפול נמרץ. שם גם הייתי מרותקת למיטה ופשוט "חיכיתי" לפצצה שתתפוצץ (הייתי מלאת הורמונים עצובה מדוכאת וכל מה שאפשר לתאר אחרי לידה ובתחושה שאני עומדת למות) נתנו עוד יומיים צ'אנס לטרומבוס משראו שנוא על גבעול דק, הוחלט מיידית לשים לי "מטרייה/סטנט" דרך הצוואר -(משום שאי אפשר היה להכנס מהמפשעה כי פחדו שהקריש ינתק מלמטה) המטריה הוכנסה בהצלחה קצת למעלה בווריד מהמקום המקובל (בעקבות מקום הטרומבוס) (כמובן הכל נעשה בהתייעצות עם פרופסרורים ורופאים) לאחר כשלושה שבועות מהמעמדת הסטנט הטרומבוס בוריד המרכזי נמס, וכחודש וחצי לאחר העמדת הסטנט מתברר שהכל נמס, נקראתי להוצאת הסטנט (הפעם דרך המפשעה, שנכשל כי הסטנט נצמד לדפנות הווריד (מה שהתברר לי בדיעבד שאחוז ההצלחה נמוך מאוד בהוצאה -???? )נחרץ גורלי ולחיות עם הסטנט...מרגישה קצת שעולמי חרב עליי, ואם עכשו הרגשתי חולה, אז עכשיו אני מרגישה חולה סופנית! אין לי מושג איך חיים בשלום עם גוף זר במקום כזה, יש לי תחושה לעיתים שאני חשה אותו, וחשה במקום בו עברו הצינתורים ייתכן?. איך אכנס להריון? איך ממשיכים חיים רגילים???? הצילו אותי .אני עוד צעירה לכל הברזלים האלה בגוף! שלחו אותי לברור המטולוגי (שיעברו שלושה חודשים מהלידה), כמובן שאני ממשיכה עם קלקסן 60 מ"ג פעמיים ביום ועדיין מתייעצים לגביי האם להמשיך במדללים או לא. אשמח לאיזה קרן אור...ממש קשה לי לחזור לחיים רגילים אני דיי עצובה ומרגישה שחרצו את גורלי!! אשמח לחוות דעתך בעניין .תודה רבה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום רב,
הנני בת 27, מזה כחודשיים סובלת מנימול בכל הצד השמאלי של הגוף (כולל חלק מהפנים), כאבים בבטן התחתונה ובחזה. בעקבות כך אושפזתי לכשבועיים בבי"ח (השתחררתי לפני כשבועיים).
במהלך האשפוז בוצעה בדיקת CT ריאות (יצא תקין) ובדיקת דופלקס ורידי הגפיים התחתונים וזאת עקב חשד ל DVT עקב D DIMER גבוה מאוד וחריג(1117 בבדיקה הראשונה ו-1141 בבדיקה השניה).
בדופלקס לא נמצא טרומבוס במערכת הורידית העמוקה. כמו כן ביצעתי MRI למוח (יצא תקין) ולעמוד השדרה (ממתינה עדיין לפענוח) בכדי לשלול מחלה דמיאנילטיבית. הופניתי להמטולוג להמשך בדיקת קרישיות יתר (טרם בוצע). אני מרגישה שכאילו משהו עוצר את זרימת הדם שלי. מה גם שעם הופעת הנימול שמתי לב לשינוי בוורידים בידיים אשר נהיו יותר נפוחים (בהשוואה ליד ימין). אני מתקשה בהזזת הגפיים והסימפטומים רק הולכים ומחמירים (קושי בהזזת האצבעות ביד שמאל והיד נהייתה כחולה היום בפעם הראשונה מאז הסימפטומים החלו)
לאחר שהלאתי אותך בכל הפרטים האלו, האם ייתכן כי אכן מדובר בקריש דם ולא בנזק עצבי? האם ייתכן כי קריש הדם מסתובב לו במקום אחר בגוף ולאו דווקא בריאות או בוורידים העמוקים ברגליים?
לתשובתך אודה.

שלום הדר,
האם בוצע CTA והאם קיבלת תשובה לגבי SVC ?
בברכה,
דר' ארנון קורן

בגיל 18 עברתי טרומבוס בסגמנט V D.V.T ברגל ימין באזור הירך, cfv+ pop בוורידי השוק.
כתוצאה מכך דליות ברגל הזו התחילו להופיע. כיום, אני בת 21, אך עדיין יש גירודים ברגל ולעיתים כאבים ברגל בזמן מאמץ והאזור של הוריד מתחמם, כמו כן בזמן המחזור החודשי ישנה יותר רגישות באזור.
בבדיקת דופלקס לפני כשנה וחצי הראו-
טרומבוס לא חסימתי בוריד הפורמלי המשותף והשיטחי ברגל ימין, אי- ספיקת מסתמים קלה בוריד הפופליטאלי ובורידי השוק ברגל ימין, אי ספיקת מסתמים ב- sapheno-femoral junction ובענף של sfj ברגל ימין.
אני מעוניינת להסיר\להעלים את הוריד מפני שגם מבחינה בריאותית זה מפריע וגם מבחינה אסתטית.
האם יש מקרים שלא ניתן להעלים את הוריד הבולט? ומה ניתן לעשות על מנת שהוריד לא
יהיה בולט בהמשך הרגל? (כרגע הבליטה היא מאזור הבטן התחתונה עד הירך).
בתודה מראש,
מלי.

שלום,
אסור לגעת בורידים שלך.עליך לגרוב גרב אלסטית בהיותך מחוץ למיטה בכדי למנוע החמרה במצב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום שלום לפני כחודש אורטופד איבחן
לי קרע בשריר התאומים כעבור שבועיים הנפיחות היתגברה והחלה בצקת ביצעתי דופלר והודגם טרומבוס חסימתי בוריד
הפופליטאלי וטרומבוס לא חסימתי בורידים הפמורלים ובנוסף אי ספיקה מסתמים בורידי השוק ברגל .מאז גורב גרב אלסטית ולוקח קומדין גילי 40 אין שיפור משמעותי הנפיחות ירדה קצת ואני מיואש האם יש טיפול יותר יעיל ומהיר והאם מותר לי לטוס
בברכה ותודה יוסי

שלום שאולזון יוסי,
לפי הממצאים שמסרת הבצקת תיסוג רק לאחר תקופה ממושכת.הטיפול הינו גרב אלסטית וקומדין.בשלב הראשוני טיסה איננה מומלצת .מומלץ לחכות לפחות 6 שבועות ועדיף גם יותר.סבלנות זוהי מילת המפתח .
בברכה,
דר' ארנון קורן

העם הטיפול זה ניתוח או כפי אני מטופלת בקלסן ובמשך כמה זמן עד הניתוח

שלום פטריסיה,
הטיפול בפקקת שטחית הינו המתנה עד ספיגה מלאה.לאחר מכן יש לבצע דופלקס לורידים.לפי התוצאות ניתן להמליץ על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
בחודש פברואר אובחן DVT ברגל שמאל.
טיפול בקומדין ורגל אלסטית.
בסוף חודש אפריל בוצע דופלקס - הודגם טרומבוס החוסם את רוב חלל הווריד עם זרימה בחלל הווריד הנותר . ווריד פמורלי הודגם טרומבוס החוסם את הווריד ללא זרימה דרכו.
ווריד פופליטאלי פתוח ללא טרומבוס.
מבחינת הרגשה - הרגל בסדר גמור ולא בצקתית. איני חשה בכאבים.
שאלתי היא, לאור הנתונים, מתי כדאי לגשת לדופלקס נוסף?
תודה רבה
יום מקסים

שלום,
אין צורך לחזור על הבדיקה אלא לאחר 6 חודשים מהארוע.ממליץ להמשיך בטיפול המומלץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני בת 38 עם טרומבוס בivc אשר יצר pe. מזה 4 חודשים מטופלת בקלקסן ועכשיו עוברת לקומדין. מה הרמה של inr הדרושה? תודה,
ליל

שלום ליל,
מומלץ לטפל עם INR בערכים 2-3 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
לאבי התגלה ב- 13.8.10 dvt בוריד פמוראלי רגל ימין.טופל בזריקות קלקסן ואחר כך בקומדין להשגת inr 2-3 לפי המלצת בית החולים למשך חצי שנה. כיום לאחר כ- 4 חודשים ביקש לעשות אולרטסאונד ודופלר לרגל בשאלה אם להפסיק קומדין. בבדיקה מ- 23.12.10 הודגם טרומבוס לא חסימתי בוריד הפמורלי השיטחי ברגל ימין. כמו כן הודגמה אי ספיקת מסתמים קלה בוריד הפופליטאלי ובורידי השוק ברגל ימין. השאלה אם ניתו להפסיק קומדין או שחייב להמשיך לקחת אותו ולעוד כמה זמן לפי הצילום ומתי לעשות צילום נוסף.

שלום ענת,
ממליץ להמשיך עם הקומדין ל-6 חודשים נוספים.לאחר מכן לחזור על בדיקת הדופלקס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
לפני כ 3 חודשיים אובחן אצלי גם קלינית וגם בהדמיה avn של הברך לאחר החלמה עשיתי פקקת ורידים עמוקה בשןק והטרומבוס נעצר בפמורליס אני מטופלת בזריקות קלקסן ותחת קומדין עד להגעה ל 2-3 inr
שאלתי האם אני יכולה לחזור לפעילות רגילה אני אוגדת גרביים אלסטיות
מה בדבר הנפיחות בקרסול@ האם זה תקין? בתודה מראש

שלום אורנה מצורו,
מחינת הפקקת הרי מומלץ לחזור לפעילות גופנית אשר תעזור לנפיחות בקרסול.ממליץ גם להתיעץ עם האורטופד המטפל בענין הAVN וחזרה לפעילות מאומצת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
באולטראסאונד הודגם ב-SFJ - אי ספיקת מסתמים.
saphepnous vein - טרומבוס חסימתי,
בהמשך הפענוח - כתוב אין עדות ל-DVT אודה לעזרתך - לא מבינה - יש DVT או אין?
לתשובתך אודה,
לב

שלום לב,
אין DVT אך יש SVT כלומר פקקת ורידים שטחית.הספנה בה קיים הטרומבוס שיכת לורידים השטחיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
בעת נופש בחו"ל התגלתה אצלי טרומבוזה. האבחנה של הרופא בארץ: "בוריד פמורלי וספנה משמאל הודגם טרומבוס ואין קומפרסיה של הוריד מתאים ל DVT". בחו"ל קיבלתי עירוי של הייפין במשך 48 שעות ולאחר מכן זריקות קלקסן וקומדין. עם חזרתי לארץ אני מטופלת בקומדין בלבד. ה INR שלי גבוה יחסית כמעט 5. שאלתי היא: התחלתי את הטיפול בחו"ל ב 21.8.09. מתי נכון לחזור לעבודה? האם כדאי להתהלך רגיל או דווקא לנוח עם הרגל למעלה? כיום אני מתהלכת כמעט ללא כאבים במפשעה ובירך, רק בעת מאמץ, למשל בעליית מדרגות אני מרגישה את המאמץ ומעט קשיי נשימה. אשמח לקבל המלצה להמשך הפעילות בשגרה. תודה

שלום גלית,
הטיפול הוא קומדין עם INR בגבולות 2-3 .גרב אלסטית והליכה מרובה .אין צורך במנוחה אלא חזרה לפעילות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

13 שאלות גולשים בנושא: טרומבוס

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png