גנגרנה

סבתא שלי בת 91 לפני כחודשיים נחבלה ברגל. הרופאה בהתחלה נתנה לה משחה, פלסטר מיוחד, אחרי כמה זמן התחילה להשחיר אצבע אז נתנו לה גם אנטיביוטיקה. לפני כשבועיים הייתה בבי"ח רופא כלי דם בלי לבדוק רק מהשיחה טלפונית החליט שזאת גנגרנה ובשל גילה הוא לא רואה צורך להתערב. בינתיים היא סובלת מכאבים נוראים. האם יש משהו שיכול להקטין את הכאבים ואם בכלל אנו יכולים לעשות משהו ? תודה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

עברתי צינטור לפני כ3 שנים ברגל ימין. מצבי ברגל שמאל החמיר . מדוע הרופאים אומאים שצינטור בפעם השניה הוא מסוכן, הרי ברגל שמאל זאת תהיה פעם ראשונה. הבדיקה מסכמת עדות להפרעה המודינמית בינונית הסיגמנט פמורו , פןפליטאלי בעורקי השוק.
בתודה. מרים

שלום מרים,
צינטור לרגלים מבצעים רק כאשר מתכוננים לניתוח או מתכננים פתיחה עם בלון וסטנט.במצב כזה אין מתחשבים באם מדובר בצינטור ראשון או שני.אני אישית מעדיף להמליץ על צינטור רק במצב של גנגרנה או כאבי מנוחה.בכל מקרה אחר הליכה מרובה היא הפתרון הנכון. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום. אני בת 58. לפני כחצי שנה היתחלתי להרגיש כעבים בשרירי הרגליים בזמן הליכה . לאחר בדיקת דופלר וctנאמר ליעל שעלי לעבור ניתוח מעכפים ברגל ימין וצינתור עם בלןןבשמאל האם יש טיפול תרופתי בלבד לבעיה שלי? l40 r46

שלום itelman,
ההמלצה החשובה ביותר במצב זה הינה הליכה מרובה.צינטור וניתוח אני ממליץ רק לאדם עם כאבי מנוחה או גנגרנה ברגל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אניבן 50 ואני סובל מצליעה ולא יכול ללכת יותר מ200 מטר עשיתי סטי אנגיו לעורקי הרגליי ועדיין לא רואה שום טיפול הולם השאלה שלי האים נטוח מעקפים יכול להטאים לי יש לציין שאני מטופל בקומדין בגלל שיש לימסתם מלכותי אנה מבקש תשובה

שלום דהן יוסף,
לאדם המסוגל ללכת 200 מטר ברציפות בשל חסימות כלי דם לא מומלץ לעבור ניתוח.על ידי הליכה מרובה יום יומית ניתן לפתח את המעקפים הטבעיים של הרגלים ולהגדיל את מרחק ההליכה.אני ממליץ לבצע ניתוח כלי דם רק לחולה עם צליעה לסרוגין קצרה מאד של מספר מטרים או לאדם הסובל מכאבי מנוחה או לחולה עם גנגרנה ברגל.לסיכום המלצתי להליכה מרובה וביקורת כירורג כלי דם מידי 3 חודשים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ראיתי בכתבה מצולמת בערוץ רוסי שיטה חדשה שפותחה בארץ לפתיחת וניקוי כל דם לרגל עים גנגרנה ללא הרדמה,ולאחר חודש הרגל חוזרת למצבה הקודם
אייך אפשר לקבל פרטים על כך,או איפה באינטרנט אפשר למצוא זאת?,מי הממציא?

שלום שלמה חן,
לא כל מה שרואים או שומעים קשור למציאות.ממליץ להבדק על ידי כירורג כלי דם אשר יוכל לענות ולעזור לך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב, שמי דלילה שמשון-דדון אני מבקשת בכל לשון של בקשה שתענו לי על השאלה אימי בת 65 יש לה סכרתכבר 18 שנה היא מטופלת ע"י כדורים יצא לה פצע לפני חצי שנה קטן בירך למעלה הייתה פעמיים אצל רופא עור בקופ"ח כללית אמר שאפשר לשרוף אבל לא מומלץ בגלל שיש לה סכרת זה כואה לה כאבי תופת כל יום והיא אינה יודעת מה לעשות?
מה עושים במצב כזה?
תודה מראש.

שלום דלילה שמשון-דדון,
בשל הסוכרת אימך חייבת בבדיקת כלי דם לפני שהפצע ברגל יהפך לגנגרנה. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
לאבא שלי אי ספיקת כליות ,וכרגע יש לו
חסימה ברגליים ןהדם לא זורם לאחר בדיקה לא היה ניתן לבצע צינטור ברגליים (ע"י בלון) הדבר היחידי שניתן לעשות ע"פ מיטב הבנתי זהו ניתוח מעקף
וזהו ניתוח מסוכן ןהרואים לא ממש ממליצים, מה עוד עלינו לעשות מה אתה ממליץ?
תודה ויום טוב

שלום צ'רלי אלחרר,
אני ממליץ על מעקפים ברגלים בשני מצבים:כאבי מנוחה אשר מחייבים את הפציינט לישון בישיבה או גנגרנה בכף הרגל.בכל מקרה אחר אני ממליץ על הליכה מרובה ליצירת קולטראלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום , רב
ברצוני לשאול אותך שאלה
לסבא שלי התגלתה בעיה ברגליים שיש לו קושי בזרימת הדם ?
ואצלו לא זורם טוב דם
למה זה יכול להוביל
ואיך מטפלים
בזה?
אתה יכול לעזור לי בבקשה?
אני מאוד ישמח עם תחזיר לי תשובה בדואר אלקטרוני תודה
רבה חלי אייזן
racheli930@walla.com
הדואר שלי =]


שלום חלי אייזן,
הטיפול הטוב ביותר זוהי הליכה מרובה היוצרת כלי דם חלופיים.טיפול אחר הינו אנגיוגרפיה עם בלון או ניתוח מעקפים.אני ממליץ על טיפול חודרני זה רק במצב של כאבי מנוחה או גנגרנה. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי כבן 57 חולה סכרת ופסוראזיס
יש לו פצע עמוק בכף רגל והרגל נפוחה עד הברך הוא טוען שהוא מטופל עולה ריח רע מהרגל בנוסף לכך הוא חש ברע ויש לו חום.אך כנראה משקר . הוא יושב שבעה על אימו ומסרב לצאת מהבית וטוען שהכל בסדר . מה לעשות ?

שלום אריאל,
לפי התאור אביך סובל מגנגרנה ברגל וזקוק לטיפול בפצע ו/או בהספקת הדם בהקדם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
אבי עבר ניתוח מעקפים לפני כשבוע ברגל ימין
לפני זה היה מאושפז בגלל סוג של דלקת באצבע אחרי הניתוח ראיתי כי רשום שיש נמק שיטחי בקצע האצבע, האצבע בקצה שלה היא בצבע שחור וזה לא היה כך לפני הניתוח , ממה זה נגרם ולמה אחרי הניתוח זה הפך לשחור הניתוח אמור להיות פיתרון לזה

שלום יעל,
לאביך גנגרנה באצבע אשר התיבשה לאחר ביצוע המעקפים.מדובר בשיפור משמעותי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמי בת 60 חולה בסכרת. מלפני חודשיים החלה לסבול מפצע קטן וכואב שלא התרפא.תחילה קיבלה לשתות אנטיביוטיקה שלא עזרה. לאחר מכן עברה למשחות וחבישות כמעט יום יום בכירוגי. היא סובלת מכאבים ברגל שמקרינים לכף רגל לכיוון האצבעות.הרופא שמטפל בה אמר לה היום שוא רואה שיש עצירה והפצע מתרפא אך לא לחלוטין והפנה אותה לפלסטיקה עור. בנתיים מהפלסטר נוצר פצע קטן קרוב לפצע הגדול. האם יש מקום לפחד שמה תיהיה התפשטות והאם ההפניה לפלסטיקה מביאה מקום לדאגה. אנו חוששים שלא תקבל את הטיפול הטוב ושלא תיהיה דרך חזר.למי ממולץ לפנות???
בת מודאגת

שלום בטי,
חובה לבדוק במצב זה את הספקת הדם לאזור הפצע.במידה וקימת הפרעה הרי הפצע לא יתרפא וגם עלול להפוך לגנגרנה.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם בהקדם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

11 שאלות גולשים בנושא: גנגרנה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png