אי ספיקה וורידית

שלום לך אני בת 32, היה לי ווריד שהתנפח ובעקבות כך הלכתי לרופא כלי דם ששלח אותי לאולטרסאונד דופלר, הממצאים היו שיש לי אי ספיקת דם כרונית גנטית לצערי, דבר שגרם לי צער נפשי לאחר ששמעתי מה קורה עם השנים בשני הרגליים ונאמר לי שאני צריכה לעשות ניתוח דרך גלי רדיו , השאלה שלי היא האם אחרי הניתוחים הבעיה של אי ספיקה נפתרת ?, 2. אם עושים ניתוח אז לא נוצרים פצעים פתוחים בהמשך בטווח הרחוק ?.. 3. האם אחרי ניתוח צריך ללכת עם גרב אלסטית רק תקופה קצרה או כל החיים ?, ומהם הדברים שצריך לעשות על מנת לשמור על מצב תקין כדי לא להגיע חס ושלום להתפתחות המחלה עד כדי פצעים?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

לד"ר קורן שלום!
אני בהריון חמישי סובלת מוורידים מאוד נפוחים וכואבים וזאת לאחר שעברתי ניתוח סטריפנינג עקב אי ספיקה וורידית קשה אני מזריקה קלקסן 40 מ"ג מאחר שהתברר לי שאני הטרוזיגוטית לפקטור 2 ולMTHFR הברור נעשה לאחר אירוע DVT במערכת שטחית שהיתה לי במפסעה וברגל לאחר לידה רביעית השאלה היאא. מה עלי לעשות האם ללבוש גרב אלסטית למשך כל ההריון ובזה נגמר הסיפור או שעלי ללכת לרופא כלי דם האם יש משהו שהוא יכול לבדוק או לעזור במהלך ההריון או שאני יחכה לטפל בזה לאחר הלידה ב.האם קלקסן 40 מ"ג מספיק למשקל גוף 73 ג.הגניקולוג אמר לי לקחת קלקסן עד סוף ההריון ולא תהיה שום בעיה לקחת אפידורל האם זה נכון או שכמו ששמעתי שהחיבור של קלקסן ואפידורל יכול להוות סיכון ? אני מאוד מקווה שתענה לי בתודה מראש שירן

שלום שירן,
עליך להמשיך טיפול בקלקסן לכל אורך ההריון ולהפסיק את הזריקות עם תחילת הצירים.בדרך זו לא תהיה כל בעיה עם האפידורל.3 חודשים לאחר הלידה אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר ארנו קורן
ערב טוב
יש לי אי ספיקה וורידית בשני רגליים וברגל שמאל זה יותר הציעו לי כמה הצעות ואני חושבת שניתוח הוצאת הווריד מהמפשעה הכי יעיל מה עושים?
0506282412 טל

שלום מזל נבון,
קשה לענות ללא בדיקה.אני מבצע בעצמי דופלקס לורידים ולאחר מכן נותן את האפשרויות הטיפוליות.לאחר הבדיקה נוכל יחדיו להחליט על הטיפול האופטימלי עבורך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד''ר קורן,אני סובלת מורידים בולטים ברגליים,אי ספיקה וורידית במיוחד ברגל ימנית.המצב החמיר לאחר הריון של תאומים,בנתיים לא מרגישה כאבים,אך מפחדת מסיבוכים בהמשך,לכן רוצה לטפל.ליפני מ''ס שנים כירורג המליץ לי ניתוח,אך באותה תקופה היתי יותר צעירה ופחדתי,כרגה אני בת 34,עברתי לפני כשנתיים טיפולים בקליניקה סאן בבאר שבע,הזרקות לתוך וורידים בולטים בשתי רגליים יש וורידים שנעלמו,אך יש שנישארו ברגל ימנית,שמעתי על ניתוח בליזר ,האם זה יכול להתאים לי?תודה מראש פנינה

שלום פנינה,
אשמח לראותך במרפאתי שם אחזור על בדיקת הדופלקס לורידים.לאחר הבדיקה אוכל לענות לך לגבי ההתאמה לניתוח לייזר. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 47 סובלת מאוד מכאיבים ברגליים ובידיים בדיקת דופלקס מימין עדות לאי ספיקה וורידית קלה עד בינונית משמול אי ספיקה וורידית פנונית עד קשה .

שלום רויטל שמיר,
עליך לעבור בדיקת כירורג כלי דם ולודא את הקשר בין ממצאי הדופלקס והאי ספיקה לבין הכאבים.במידה ויש קשר בין התלונות לממצאים יש לשקול את דרך הטיפול המתאימה ביותר במקרה זה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
לפני חודש וחצי עברתי ניתוח סטריפנינג עקב אי ספיקה וורידית ודליות האם יש בעיה להכנס להריון עוד שבועיים בערך?ועוד שאלה אני הטרוזיגטית ז"א שעקב קרישי דם שהיו לי אחרי 4 לידות עשיתי בדיקת קרישיות יתר ונמצא שיש לי קרישיות יתר בהריון,גבס וטיסה וההמוטולוג כתב שבמצבים הנ"ל אני יצטרך לקחת קלקסן או לפחות אספירין השאלה שלי האם אני יכולה להשתמש באספירין בכל מהלך ההריון (אם אני יכנס )או שבהריון אני חייבת קלקסן?אני פשוט פוחדת מזריקות בעיקר שזה בקביעות יום יום מחכה לתשובתך ד"ר תודה רבה

שלום שירן,
שאלתך מורכבת ועל רובה צריך לענות הגניקולוג המטפל או עדיף גניקולוג מומחה להריון בסיכון.הייתי ממלץ להמתין כ-6 חודשים בין הניתוח להריון.בכל מקרה רצוי להפנות את השאלה למנתח שניתח אותך לפני חודש וחצי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אימי בת 75 סובלת מאי ספיקה וורידית ברגליים. לאחרונה סבלה מנפיחות קלה (מעין בליטה) באיזור הבטן התחתונה ומכאב באיזור הנפוח. לפני מספר ימים הופיע שטף דם נרחב באיזור, שהתפשט גם לרגל השמאלית.במקביל נעלמו הנפיחות והכאב. היא מסרבת להגיע לרופא בענייןוטוענת שכנראה קיבלה מכה וששטף הדם מתפזר ומתחיל להיספג.איזה הסבר אפשרי לתופעה. תודה על התיחסותך.

שלום,
מדובר כנראה מדמם של דליה רחבה.ממליץ לבצע דופלקס של האזור לאחר שההמטומה תספג. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מזה שבועיים אני סובלת מבעיות של כאבים ברגליים' קשיים בהליכה ונפיחות בברך אחת . רופא אורטופד אבחן זאת כדלקת בגיד אך הטיפול שניתן לא עזר כלל.
ידוע לי שאני סובלת מאי ספיקה וורידית קשה בעוצמתה באחת הרגליים.[לא ברגל הנפוחה]
האם הבעייה שאני סובלת ממנה עשויה להיות קשורה לכלי הדם?

שלום דינה,
תלונותיך יכולות להיות קשורות למחלת כלי דם עורקית ולא לורידים מהן את סובלת בדרך כלל.ממליץ לחזור לאורטופד המטפל ולהתיעץ עימו בקשר לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

7 שאלות גולשים בנושא: אי ספיקה וורידית

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png