דיאליזה

שלום רב,
אמא שלי בת 80 עוברת טיפולי דיאליזה חוץ גופית מזה כ 3 שנים . כבר מספר חודשים היא מתלוננת על גירוד בגוף עד כדי חוסר שינה, בכי , כל הגוף מלא בפצעים מדממים כי היא לא מפסיקה לגרד. ניסיתי לקנות משחות שונות אך ההקלה לטווח קצר בלבד. בדיאליזה מפחדים לתת לה משהו. הם ניסו לתת לה זריקה אך לשווא. מה אפשר לעשות. אף אחד לא מעז לתת לה משהו בגלל הדיאליזה וכל תחלואה או תלונה שהיא מעלה הם מייחסים לדיאליזה. בינתיים היא סובלת ובוכה ואני לא יכולה להסתכל מנגד. בבקשה אם יש משהו שיכול להקל עליה אני אעשה כל הנדרש לעזור לה.
תודה רבה
רימר ענת

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

דר קורן שלום רב! ברצוני לשאול מהיא הסביה שמחליטים לעשות סי טי אנגיו במקום אנגיוגרפיה(שינו את דעתם לאחר שבוע)?סבתי מאושפזת כבר שבוע וחצי עם נמק בשתי אצבעות הרגלים שחורות ומסריחות וברגל יש הכתמים שחורים.תוצאות דופלר:ימין:הפרעה חסימתית בסיגמנט פרומו פופליטאלי ובעורקי השוק .שמאל:הפרעה חסימתית הסיגמנט איליו פמורלי, פמורו פופליטאלי ובעורקי השוק. SFA פתוח עם הצריות.כמו כן, סבתי סובלת מאי ספיקת לב וכליות(דיאליזה חד פעמית) סכרת בצקות ברגלים קיורטוס עבר של מים בריאות וחמצת.ברצוני לדעת למה שינו את דעתם בזמן כזה קריטי וחשוב ביחוד שחשבו על אנגיו!והפחד שלי שיש לה הזדמנות אחת עם חומר הניגוד שהורס את כליות ואאני רוצה שיתבזבז על הסי טי ולא על האנגיו ! תודה!

שלום,
נזק לכליות מחומר ניגוד בבדיקת CTA הינו מינמלי לעומת זאת באנגיוגרפיה קיים סיכון משמעותי מאד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי, בן 75, חולה באי ספיקת כליות כרונית ועליו לעבור צנתור ברגל ימין.
כיצד המחלה תשפיע על קיום ביצוע הצינתור?
תודה
משה

שלום משה,
במידה והאב בדיאליזה הרי יעבור דאליזה לאחר הצינטור לסילוק חומר הניגוד מהגוף.במידה והוא במצב פראדיאליזה הרי חייבים להכינו בתרופות ונוזלים לפני ואחרי הצינטור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אחותי חולת לופוס 30 שנה, בשנתיים האחרונות חלה הרעה במצב הכליות שלה. בחודש האחרון נוצר נמק בבוהןהרגל הימנית ובבדיקה שנערכה בביה"ח התברר שעורק הרגל חסום למעבר דם ולכן הנמק נוצר ומתפתח. הטיפול המוצע - צינתור בעורק החסום, אך עם הערת אזהרה חמורה של פגיעה קשה בכליות עד חלילה צורך בדיאליזה.שאלתי- האם יש אפשרות כלשהי לפתוח את העורק החסום ללא החדרת החומר הניגודי המסוכן לה במצבה? האם יש טיפול (יתכן שהוא יקר ולכן לא מספרים לנו עליו) אחר היכול לפתור את הבעיה ולגרום לזרימת דם תקינה אל האצבע החולה?
תודה על תשובתך

שלום,
במצב זה חייבים לבצע צינטור בכדי לפתוח את העורק.לפני הצינטור קיימת הכנה אשר מקטינה את הסיכוי לפגיעה כליתית.אפשרות אחרת לזהות את הבעיה בדופלקס ולנתח את הרגל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר קורן שלום
חמי בן 70 סובל חולה כליות עושה דיאליזה בנוסף חולה סוכרת וחולה לב
עם אורטה מוגדלת כמעט 5 ס"מ
בעבר עשה ניתוח מעקפים
כיום יש לו חסימה ברגל ימין זרימת הדם 0.16 כתוצאה מכך יש לא נמק באצבעות ותחילת נמק בכף הרגל
הרופאים בביה"ח כרמל בחיפה טוענים שלא ניתן לנתח אותו, ולא ניתן לעשות מעקפים ואו צינתור.
שאלתי היא מה לדעתך ניתן לעשות ברמה המיידית בכדי להציל את כף הרגל
מקטיעה.
אודה להתיחסותך.

שלום,
ממליץ לבצע אנגיוגרפיה ולאחריה להחליט על אופציות הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמי(72) חולת דיאליזה כ-7 שנים.
מאושפזת מזה חודשיים בבי"ח פצע שלא מתרפא ברגל.אובחנה בקלציפילקסיס. בשלב זה הרופאים מדברים על כריתת רגל .
האם לדעתך ישנן אפשרויות טיפול נוספות למניעת כריתה???

שלום,
אימך חיבת לעבור אנגיוגרפיה לצורך אבחנה.רק לאחר מכן במידה ולא ניתן לשפר את הספקת הדם יש לשקול כריתה.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם בהקדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בעלי בן 36 מטופל בדיאליזה מינואר 2010, עשה 3 ניתוחי פיסטולה שכשלו, ולאחר בירור במחלקת קרישיות יתר, נאמר לנו כי מצאו "משהו" בבדיקות הדם ועל כן עליו להזריק קלקסן במשך 5 ימים לבטן.
מה תפקידו של הקלקסן? בעלי אומר שמבית החולים אמרו לו שזה מחלת לופוס היתכן??? התופעות של המחלה לא קיימות אצלו, מעבר לפגיעה בכליות שהרקע למחלה הוא פוליצסטי אשמח לתשובתך

שלום אוסנת,
במצב של קרישיות יתר הקלקסן יכל לעזור במניעת חסימת הפיסטולה.מומלץ להגיע למסקנה מדויקת מה הגורם לקרישיות יתר וזה באמצעות ההמטולוג.לפני החלטה על יצירת פיסטולה חדשה ממליץ לבצע דופלקס מדוקדק של מערכת הורידים השטחית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני מושתל כיליה מזה 15 שנים. לאחרונה אני סובל בזרוע של היה שבה הייתה הפיסטולה ( סגרתי את הפיסטולה לפני מס שנים) מבעיות עצביות - פגיעה בעצב האולנרי ובעצב המדיאלי ובנוסף קריש דם בוריד הזרוע החוסם את מעבר הדם.
שאלתי היא האם יש קשר בין קיומו של הקריש לבעיות העצביות והאם מומלץ לשחרר את קריש הדם ( אם יש דרך כזו)
ףתודה

שלום,
ידוע לי שנותחת בהצלחה וכרגע ממתינים לשיפור גם באצבעות .
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן 78 סובל מפצעי אולקוס קוריס ברגל חולה דיאליזה וסכרת הרגל שחורה בעקבות אי זרימת דם לרגל מה מומלץ

שלום,
ממליץ לבצע אנגיוגרפיה בכדי למצא את הדרך לשחזור את הספקת הדם לכף הרגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני מחפשת מידע לגבי המודיאליזה בגישה דרך הכבד.הילד נולד עם בעיה כלייתית ונזקק לדיאליזה מהשנים הראשונות לחייו.זה התחיל בטיפול בדיאליזה צפקית וכעת לאחר 3 ניסיונות להשתלת הכליה שנכשלו הוא מטופל בהמודיאליזה.היה בהתחלה חיבור דרך פיסטולה בזרוע וכעת החיבור למכונה מתבצע דרך צנטר כבדי..היתי רוצה לדעת יותר פרטים על הגישה הזאת..במה זה מיוחד או שונה מליצור גישה דרך וריד ג'גולרי או פמורלי..?האם ניתן להרחיב קצת או להפנות אותי למקורות מידע בנושא..תודה

שלום,
אינני מכיר את הנושא.אנא פני לנפרולוג אשר מומחה בדיאלזה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום חמתי בת 72 , חולת סכרת ודיאליזה , עברה לאחרונה צינתור ברגל ימין , מאז הצינתור זרימת הדם תקינה ברגליים , אך כפות הרגליים השחירו ונוצר נמק בכל אצבעות כף הרגל. לאחר ביקור לפני יומיים שוב בבית החולים ומאחר והיא סובלת מכאבים עזים הומלץ לעבור קטיעה מתחת לברך. רצינו לברר : 1. למה לא קוטעים רק את האצבעות אלא את כל הרגל. 2.הבנתי שברמב"ם מבצעים ניתוחים לצינתור כלי דם קטנים , האם ניתוח כזה יכול להציל את האצבעות. תודה ארז

שלום,
גובה הקטיעה תלוי בגובה הספקת הדם.חייבים לקטוע באזור בו הספקת הדם מספיק טובה שיהיה ריפוי של פצע הקטיעה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

26 שאלות גולשים בנושא: דיאליזה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png