פוסיד

אבא שלי לוקח חודשים את ה פוסיד עקב בעיות בכליות סובל מסכרת בשבועיים האחרונות יש לו תופעות לוואי של פריחה סחרחורות כאבי בטן ופצעיים מוגלה ברגלים מה ניתן לעשות האם אפשר להחליף את הכדורים ואם כן למה אודה לך על ההתיעצות

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אבי בן 72. עם עבר קשה של בעיות לב (מעקפים , אי ספיקה קשה כרגע חי עם קוצב)בעיה של אי ספיקת כליות (כולל אבנים בכליות),מטופל בפוסיד ובאספירין.
עקב בעית ראיה באחת מעינו נשלח לבדיקת דופלר קרוטס ותוצאות הבדיקה היו :"85-95% הצרות של עורק התרדמה הפנימי מימין.כיוון זרימת הדם בעורקים הורטברליים תקין דו צדדית.49-30% הצרות של עורק התרדמה הפנימי משמאל ".
בפגישה עם הרופא, הרופא ממליץ ניתוח בהרדמה מלאה והוא הוגדר כ- HIGH RISK ולכן אנו חוששים לניתוח בהרדמה מלאה.
מה עושים ? יש פתרונות אחרים שאינם כוללים ניתוח? סטאנט?

שלום בן בסט חגי,
ניתן לנתח קרוטיס בהרדמה מקומית או באמצעות הכנסת סטנט.התוצאות הרבה יותר גרועות מאשר ניתוח בהרדמה כללית.לבחירתכם ובהצלחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי הינו חולה סכרת בן 72 מזה 20 שנה. בן הייתר סובל מאי ספיקת לב.
לחץ דם גבוה, תפקודי כליות 50% .
בעיות ברשתית העין. כאבי רגליים ובכפות הרגליים חום תמידי. לפני כשנה התחיל לדמם (מתן שתן דמי) .
בתקופה די ארוכה עד למצב של גושים וחסימות ובעקבות כך הייתה אנמיה חריפה שנזקק לקבלת מס מנות דם. בבדיקות בתל השומר אובחן כגידול בשלפוחית השתן, ע"י ניתוח של צריבה בגידול מס פעמים ולקיחת באופסיה , נמצא כי ב MRI כי הגידול הגיע לממדים די גדולים והאלטרנטיבה הייתה לכרות את שלפוחית השתן. מאחר והיה להם ספקות בעניין גרורות שנשלחות מכיס השתן לאזור אחר בגוף(למרות ש CT חזה אובחן כנקי מגרורות) הוחלט לתת לו טיפול כמותרפי (כ- 4 מחזורים) ורק לאחר מכן לכרות את שלפוחית השתן. (כיום צריך לסיים את הטיפול האחרון). אציין כי הוא נוטל תרופות :
סכרת-נובונורם
לחץ דם-קדקס,אטאקנד,נורווסק,פוסיד
שומנים בדם-סימבסטאטין
שאלותי הם:
מדוע צריך 4 סוגים של כדורים ללחץ דם? האם ניתן לצפות את המצב הבלתי הפיך שעלול להיות (אירוע מוחי)כתוצאה מריבוי המחלות שהזכרתי לעיל?
האם ניתן לבצע בדיקת חסימות בכלי הדם? ואם כן מהיא הבדיקה המקיפה?
לאיזה רופא מקצועי מומחה, אני אמורה לפנות בעניין יתר לחץ דם?
אודה לך מראש .
בברכה
יעל

שלום יעל,
המומחה לטיפול ביתר לחץ דם הוא נפרולוג.עליך להפנות את שאלותיך למומחה כליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי היה בן 100 בקיץ. יש לו אי ספיקת לב כנראה בשתי העליות כבר. סובל מבצקת נכרת הולכת ופושה ברגליים. מקבל פוסיד ותרופות שמטפלות בלב. לאחרונה לפני כחודש בפדיקת דופלר בעורקי הרגליים לא נמוש דופק.תופעה חדשה מזה כעשרה ימים הבצקת עולה במעלה הרגליים כי הוא פחות נייד וברגל ימין התפתחה דלקת שצבעה אדום עז ונראית ככוויה. יש שעונה שלא כואב לו ויש שתשובתו שכואב.אנחנו מטפלים בתופעה כאילו זו כווייה.לא היינו הולכים לטפוליםפולשניים. האם צריכים התייחסות אחרת מיוחדת או שזה מצב לא מסוכן ברמה שמניחים לו והוא לא יתפתח וידרדר.

שלום,
בגיל כל דבר יכול להיות מסוכן ולכן רצוי להתיחס אליו ברצינות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי מזה כמה חודשים נפיחות ברגליים עשיתי את כל הבדיקות כולל דופלר ורידים אקו לב בדיקות דם והכל יצא תקין הרופא משפחה המליץ על חצי כדור פוזיד פעמיים שלוש בשבוע האם זה בסדר או שהכדור יכול להזיק לי אודה לך על תשובתך בהקדם תודה מראש

שלום,
טיפול בפוסיד לבצקות נכון רק במצב של אי ספיקת לב.בכל מקרה אחר הוא יכול להזיק. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן 70 חולה באי ספיקת כליות {20% תיפקוד}בעקבות נפיחות הרגלים הומלץ לו ע"י רופא מטפל לקחת את הפוסיד הדבר אכן גרם לירידת נפיחות אולם בהיתיעצות עם רופא נוסף לא הומלץ לו לקחת את הפוסיד שכן הדבר יכול לגרום להרעה בתפקוד הכליות מי מבין השניים צודק מבין שני הרופאים לדעתך ונסיונך.

שלום,
ממליץ להתיעץ עם נפרולוג אשר מומחה בבעיות הכליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מזה כחודשיים סובל מבצקות ברגליים ובעיות בורידים החיצוניים לדברי הרופא. אני מטופל בפוסיד לוקח פעמיים ביום והולך עם גרביים אלסטיות עד הברכים. יש שיפור קל אבל עדיין קשה לי ללכת ואני שואל האם יש טיפול נוסף
נעשו לי כל הבדיקות האפשריות לאחרונה דופלר בשני הרגלים. הלב בססדר, הכליות בסדר, אז מה לא בסדר?

שלום שוקי מרלה,
עליך לעבור בדיקת דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
האם אני יכול לקחת כדור פוסיד ע"מ להוריד את הנפיחות ברגלים (בצקות)ליד הקרסול כאשר הכליות אינן מתפקדות ב 100% ?

שלום,
פוסיד מיועד להורדת בצקות אצל חולי אי ספיקת לב בלבד
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמא שלי בת 87 עברה לפני 4 חודשים שאיבת דיסק - היא קבלה דלת בדיסק ומאז מקבלת תרופות להרגעה ואנטיביוטיקה - לפני שלושה חודשים התנפחו לה הרגליים בתורה מפחידה היא מטופלת בפוסיד וסלוקה פעם ביום וגם גבריים מיוחדות אבל זה לא עוזר - האים יש קשר בין התרופות לנפיחות ברגליים לפני זה לא היו לה בעיות בכלל
תודב

שלום,
הבצקת יכולה לנבוע ממספר סיבות.יש לבצע דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אמי בת 88+ יש לה בעייה של תפקוד לב כ-40% ובנוסףסובלת מלימפומה. רגליה נפוחות מאד, עם כתמים ורודים בהירים והעור מחוספס ונותן תחושה של מגע בבד מסוג לבד. היא לוקחת בין השאר פוסיד.
לאחרונה לאחר שהתחילה למרוח קרם וזלין לגוף כדי להקל על תחושת היובש והמתיחות של העור ברגלים הבחינה שנוזל יוצא מהרגל הימנית שלה. זה נשמע הזוי אבל לאחר שהתלוננה על כך שהנעל נרטבת לה ושעל הרצפה נוצרת שלולית, בדקתי ווידאתי שלא מדובר באי שליטה על שלפוחית השתן, שאמנם הרגל רטובה, שלנוזל אין ריח ושהנוזלים יוצאים מהרגל מהאזור שמתחת לברך. במו עיני ראיתי שנוצרה שלולית קטנה של נוזלים מתחת וליד המקום בו נחה הרגל הימנית. היום נראה היה לי שהנפיחות ברגל מעט ירדה והיא פחות חמה. אודה לך אם תוכל להסביר לי מה צריך לעשות.

שלום,
הבצקת גורמת לעור להקרע וממנו יש דליפת נוזלים.ממליץ טיפול בלימפפרס ובהמשך אגידה אלסטית חזקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
אימי בת 81 לפני 3 שנים אירוע של פקקת ורידים ברגל ימין ולפני כחודשיים אירוע של נפילה וניתוח של צואר הירך ברגל ימין . מטופלת מאז בקומדין .
לפני כשבועיים שבה משיקום וברגל ימין המנותחת עדיין קיימת בצקת .בנוסף צצו בימים אלו סימנים אדומים מגרדים .יצויין כי סימנים אלו הופיעו קודם,נעלמו ושוב צצו במקום אחר ברגל .
מקבלת פוסיד .
האם יש סיבה לדאגה ?מה הטיפול בבצקת ובסימנים האדומים?
בתודה מראש על תשובתך

שלום,
זמן קצר לאחר הניתוח הבצקת איננה בעיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

34 שאלות גולשים בנושא: פוסיד

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png