מערכת הורידים השטחית

שלום רב ד"ר,
בבדיקת DUPLEX מערכת הורידים שעברתי נמצא כי: ברגל שמאל, מצב לאחר כריתה ספנה גדולה. אי ספיקת שסתומים בענף של ספנה גדולה בשוק. אין אי ספיקה בספנה קטנה.
חשוב לי לציין כי אני סובלת מהתקפי כאבים עזים ביותר בשוק רגל שמאל.
מבקשת לדעת מה משמעות האבחנה.
תודה מראש

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

בעלי בן 36 מטופל בדיאליזה מינואר 2010, עשה 3 ניתוחי פיסטולה שכשלו, ולאחר בירור במחלקת קרישיות יתר, נאמר לנו כי מצאו "משהו" בבדיקות הדם ועל כן עליו להזריק קלקסן במשך 5 ימים לבטן.
מה תפקידו של הקלקסן? בעלי אומר שמבית החולים אמרו לו שזה מחלת לופוס היתכן??? התופעות של המחלה לא קיימות אצלו, מעבר לפגיעה בכליות שהרקע למחלה הוא פוליצסטי אשמח לתשובתך

שלום אוסנת,
במצב של קרישיות יתר הקלקסן יכל לעזור במניעת חסימת הפיסטולה.מומלץ להגיע למסקנה מדויקת מה הגורם לקרישיות יתר וזה באמצעות ההמטולוג.לפני החלטה על יצירת פיסטולה חדשה ממליץ לבצע דופלקס מדוקדק של מערכת הורידים השטחית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
לאחר בדיקת רופא מומחה וצילום ברך באולטרסאונד..מתברר שאני עם דליות ברגל ימין יש לי וריד שבולט לעין ירוק ואני סובלת מכאבים עזים.ורשם לי הרופא בדופלקס אי ספיקה של ספנה ארוכה..אשמח לדעת קודם מה זה אומר?? ושנית האם ניתוח לא גורם לסיכונים וסיבוכים והאם זו האפשרות האחרונה אין טיפולים אחרים??
תודה.

שלום,
ברגל ימין קיים נזק במערכת הורידים השטחית.זהו מצב שמומלץ לטפל בו לפני שיתחילו להופיע הסיבוכים.הטיפול המומלץ היום הינו אנדולייזר לסגירת הספנה שנמצאת באי ספיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

עברתי לאחרונה בדיקת דופלר מכיון שהיו לי כאבים ברגליים. האבחנה היתה כלהלן: יש אי-ספיקה קשה בעוצמתה בוריד הספנה הארוכה במוצאו.אין עדות לאי-ספיקה ורידית בעלת המשמעות המודינמית בוריד הפמורליס השטחי,בוריד הפופליטיאלי ובוריד הספנה הקצרה. בצד ימין ממצא המתאים לציסטה פופליטאלית.
ההמלצה של המומחה לכלי דם היתה לגרוב גרביים אלסטיות. השאלה שלי למשך כמה שעות רצוי לגרוב את הגרביים כי לאחר כמה שעות הן מתחילות ללחוץ. והשאלה השנייה היא האם טיפול ברפלקסולוגיה עשוי לעזור נגד הכאבים.

שלום אורה יוליוס,
לפי הבדיקה קימת אי ספיקה במערכת הורידים השטחית ואילו מערכת הורידים העמוקה תקינה.לפי דעתי גרבים אלסטיים הן פתרון זמני בלבד.הייתי ממליץ על טיפול כירורגי בכדי שניתן יהיה להגמל מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

כואב לי מאוד בברך שמאל ויש לי ורידים
ברגל שמאל בלבד(אני בת 51)
עשיתי צילום של הברך ובדיקת דופלקס של ורידי הרגלים התוצאןת הם:
הודגמה זרימה ספונטנית ופזית בורידי הירך המשותף, שטחי ובורידי הברך בשני הצדדים.
הורידים מגיבים ללחץ מקומי, הגברת זרימה.
אין לראות היפוך זרימה במערכת הורידית העמוקה בזמן מאמץ נשימתי
וריד הספנה האורכה שמאלי מורחב ומפותל ומדגים היפוך זרימה בזמן ביצוע valsalva
לא הודגמו סימני dvt- עד לגובה וכלל וריד הפפליטיאלי משני הצדדים
בסיכום: lt.gsv insufficiency
בצילום הברך - המימתאים הם שינויים ניוונים מינמליים בפרק ברך
אני מוזמנת לרופא כלי דם בעוד כחודשיים
לכן אני מבקשת מה אומרות התוצאות של הבדיקה ואיזה טיפול יד לעשות
בינתיים התחלתי לעשות הליכה
האם זה בסדר?
תודה רבה מראש מרים

שלום מרים,
קימת הפרעה בזרימה הורידית במערכת הורידים השטחית של רגלך.ניתן לטפל בבעיתך במספר אופנים. אשמח לראותך במרפאתי ולהחליט על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

קבלתי תוצאות:"שמאל בלבד - אי-ספיקה ספנו-פמורלית. רפלוקס לאורף ה- GSV -בירך ובשוק. רפלוקס מעל לדליות המורחבות. אין אי ספיקה בספנה הקטנה." שאלותי: מה המלצתך,ד"ר קורן?היכן ניתן להתיעץ עמך? מה גובה שכ"ט והאם המושלם משתתף בכך? תודה

שלום פסח פריד,
קימת זרימה הפוכה בוריד הראשי השטחי של רגל שמאל.ממצא זה מסביר את הופעת הדליות המורחבות.ניתן לטפל באמצעות לייזר תוך ורידי עם מיניפלבקטומיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
בבדיקה לאיבחון כלי דם שעשיתי נמצאה מערכת הורידים העמוקה תקינה.
במערכת הורידים השטחית נמצאה אי ספיקה ספנו-פמורלית
אי ספיקה שסתומים בירך השוק וברגל שמאל רפלוקס מעל לדליות המורחבות.
האם עלי לגרוב גרביים אלסטיות? איזה? והיכן ניתן לרכוש אותן דקות יותר? נאמר לי שיש היום דקות
תודה תמי עמיעד

שלום עמיעד תמי,
קימת אי ספיקה במערכת הורידים השטחית .הטיפול הינו גרב אלסטית או טיפול כירורגי.הגרבים המומלצות הן של חברת סיגווריס,ונוטראין או מדי.ההמלצה על סוג הגרב לאחר בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר קורן שלום רב;
האם ורידים פנימיים יכולים גם לסבול מבעיות ספיקה כמו ורידים שטחיים? אם כן איך מגלים זאת ואם לא אז מדוע
תודה צדוק

שלום צדוק יחזקאל,
בכל בדיקת דופלקס בודקים את מערכת הורידים העמוקה ואת מערכת הורידים השטחית.הטיפול בהתאם כמובן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני אישה בת 47 עברתי DVT כמה פעמים ואירוע מוחי אני סובלת מיטרומבופיליה הומוזוגוטית אני מתופלת הרבה שניס בגלגסן זריקות מאחר וכל מדלל אחר כשל ברצוני לדעת מזה אי ספיקה ספנו פמורלית אי ספיקה שסתומים בירך והשוק מה המשמעות לזה בעתיד תודה רבה

שלום יונית,
לא כתבת לי פרטים על הממצאים במערכת הורידים העמוקה ולכן התשובה חלקית.אי ספיקה ספנו פמורלית מעידה על נזק במערכת הורידים השטחית.במצב זה מומלץ לטפל במטרה למנוע סיבוכים מאוחרים.התנאי לטיפול הוא מערכת ורידים עמוקה תקינה.במצב של אי ספיקה עמוקה בנוסף לשטחית נותר לטפל רק בגרב אלסטית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחר שבר ברגל בקרסול עברתי ניתןח
עם פלטינה ליפני חודשיים ועוד שבועיים
וחצי אני מתחיל ללכת על הרגל
והרגל שלי מאוד נפוחה יש לי בצקת
וזה מגביל אותי בתנועות של הרגל
אך אפשר להוריד את הנפיחות הבצקת

שלום אבי,
לאחר חבלה ברגל יש תגובה מקומית המתבטאת בבצקת.לעיתים יש גם נזק למערכת הורידים השטחית.ממליץ לבצע דופלקס לורידים ולחזור לאורטופד המטפל.במידה וקימת בעית ורידים הוא יפנה חזרה לכירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ברגל ימין הוריד הספון הארוך באי ספיקה נקודתית בשוק, ורד דלייתי
ברגל שמאל הוריד הספון הארוך באי ספיקה בשוק
אי ספיקה בשוק GSV אי ספיקה נקודית בשוק, וריד שטחי בשוק באי ספיקה מה זה אומר?והאם אני צריכה לטפל בזה דחוף?אמרו לי משהו על זריקות קצף

שלום עינת,
קימת הפרעה במערכת הורידים השטחית.הדם הורידי זורם נגד הכיוון.לאורך זמן יכל לגרום לבעיות.ממליץ להתיעץ עם כירורג כלי דם שיחזור על הבדיקה ויוכל ליעץ על הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

12 שאלות גולשים בנושא: מערכת הורידים השטחית

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png