top of page

15 שאלות גולשים בנושא: בדיקת כלי דם

שלום
אני בחודש 6 בהריון 2 סובלת מהתפשטות מרובה של ורידים ברגלים עד כדי כך שרגלי נהפכו לשחורות בהריון 1 היה לי גם אבל לא בהתפשטות כזאת מלווה בכאבים השאלה שלי היא כזאת האם אחרי לידה ההתפשטות וסבל של הכאבים ישארו לי כמו שהיו או יעלמו ואיך ניתן למנוע התפשטות יתרה למרות שאני כל היום עם הגרביונים והם לא עוזרים לי תודה וים טוב

שלום מיכל,
אין ספק שלאחר הלידה המצב ישתפר.יתכן שחלק מהורידים ישארו ויהיה צורך לטפל בהם.כרגע אני ממליץ על גרבים אלסטיים חזקים יותר וכן בדיקת כלי דם 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לך!!
השאלה שלי כזו יש לי מזה זמן מה כאבים ברגל למטה בעיקר ברגל שמאל ברצוני לציין אני אחרי עקירת בלוטת התריס והיום עם כדורי אלטרוקסין אבל עוד לפני זה כאבה לי הרגל. מה אני עושה?

שלום,
יתכנו סיבות שונות לכאבים.אינני מוצא קשר לניתוח שעברת.ממליץ על בדיקת כלי דם ,אורטופד ................
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בן 44(על חיי עוסק בספורט) בשנים האחרונות אני בחדר כושר, כמעט שנה כבר שכאשר אני רץ על ההליכון( במהירות של כ- 8-9 )לאחר כמה דקות אני מרגיש כאב בשריר האחורי(בעיקר רגל ימין, אך לפעמים גם בשמאל) יותר בחלק התחתון שלו.
אם אני רק הולך אז זה לא כואב לי.
אם אני עושה מנוחה ארוכה של כשבועיים אז לאחר מכןיש תקופות שאני יכול לרוץ ואז הכאב לא רציני.
תודה

שלום,
התמונה יכולה להתאים למחלת כלי דם פריפרית.ממליץ לבצע בדיקת כלי דם במעבדה לאיבחון מחלות כלי דם ולהבדק עלידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר ארנון קורן שלום רב,
שמי מרי רביבו ואני בת 56 ומזה כ10 שנים סובלת מאי ספיקת דם קשה ברגליים.
הטיפול שהציעו לי הוא רק גבריים אלסטיות, הבעיה היא שיש לי כאבים מאד חזקים ברגליים ובמיוחד בלילות.
אודה לך אם תמליץ לי על טיפול או ניתוח שיקל עליי.
תודה.

שלום מרי רביבו,
כאבים אשר מתחזקים בשכיבה ובלילה מקורם ברך כלל מגב תחתון עם הקרנה לרגלים.ממליץ על בדיקת אורטופד גב בנוסף לבדיקת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמא שלי עשתה בדיקת כלי דם ונמצא במוצא עורק התרדמה הפנימי רובד הסתיידות הגורם להיצרות בת % 25%-49 בצד זשמאל וזרימה עורקית מערבולתית.
ובצד ימין רובד מסוייד במוצא עורק התרדמה הפנימי הגורם להיצרות בת 60%-70% ונרשמה זרימה עורקית מערבולתית.
ברקע:היא חולת סכרת ולחץ דם מטופלת בכדורים.
אודה להעררכתך באשר למה זה אומר?מה צריך לעשות?

שלום לילך,
אימך זקוקה לטיפול קבוע במדללי דם ובדיקות דופלקס חוזרות מידי 6 חודשים.יש לזהות בזמן הצרות קשה בעורקי הקרוטיס למניעת ארוע מוחי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מאי ספיקה ורידית ברגל שמאל אומנם קלה אבל שני הרגלים כואבות לי מאוד
ומה גם שהם נרדמות וזה מאוד מקשה לי על ההליכה ובקרסול יש לי המון נימי דם שנוצרו בתקופה האחרונה רציתי לדעת איך אני מטפלת בזה כדי שיקלו לי הכאבים ולמי לפנות וכמה עלות הטיפול
תודה מראש דוריס

שלום דוריס מכלוף,
עליך לעבור בדיקה כללית ובדיקת כלי דם על ידי מומחה.יש להשלים גם בדיקת דופלקס ורידים להבנת התופעה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
יש לי חסימות בכלי הדם ברגליים ואני מתקשה ללכת יותר מ - 300 מטר בלי לעצור. בעליות המצב חמור יותר.
האם תוכל לטפל בסילוק החסימות?
תודה

שלום אברהם הים,
אוכל לטפל בסילוק החסימות.אינני חושב שבעיה כזו תמיד חייבת בניתוח לסילוק החסימה.ממליץ על בדיקת כלי דם ורק לאחר מכן המלצות לטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
לפני שלוש שנים קבלתי שושנה ברגל ימין מאז רגל ימין -כף רגל וקרסול נפוחים קבוע כף רגל זו שכחה את מידתה הטבעית כמו זו בצד שמאל בימים אלה יש לי שוב באותה רגל שושנה.לשאלת הביצה והתרנגולת נגשתי למכון מור לפני שלוש שנים עשולי בדיקת כלי דם ויצאה תקינה אך הרגל מסרבת לחזור למידתה -איך עוזרים לי להשיב לרגלי את מידתה ואולי למנוע השנות השושנה
תודה
אילנה

שלום אילנה כהן,
"שושנה" הינה דלקת החודרת לכף הרגל דרך פגם בעור:פטריה ,עור יבש וכו'.דרך הפתח בעור החידק מתקדם בתוך דרכי הלימפה והורס אותם.כתוצאה מכך הנוזל הלימפאטי נשאר בכף הרגל .הטיפול הטוב ביותר להשנות השושנה הוא במנעתה.הגיינה של העור וטיפול בפטרת חשובים ביותר.מכשיר לימפפרס ,מסג' לימפאטי וגרב אלסטית הינם הטיפולים הטובים ביותר ללימפאדמה על רקע אריספלס("שושנה").
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בן 67, גובה 1.65, משקל 68 ק"ג. אני בריא בדרך כלל, עם בעיות מינוריות כמו קצת חוסר ויטמין B12, קצת עודף כולסטרול שלילי אך יש יחס חיובי בינו לבין הכולסטרול החיובי.
לפני כשנתיים התחילו לי כאבים ברגל ימין בשלושה מקומות, בדרך כלל לא בו זמנית: תחילה בשריר התאומים, בהמשך מתחתיו ובהמשך נוסף כף הרגל, לפעמים מלווה בנימול. הכאבים קורים בהליכה מאומצת תוך דקות בודדות, ונפסקים במנוחה של מספר שניות. הם אינם חזקים ברכיבה באופניים, אני רוכב הרבה ומאומץ, ואינם מופיעים ספונטנית.
כיוון שיש לי גם בלט בגב היה כיוון החיפוש אורתופדי, אך טיפולים מסוגים שונים, כמעט כל מה שאפשרי, לא שינו: כירופרקטיקה, אוסתאופטיה, פלדנקרייז, יוגה טיפולית וכו'.
בבדיקת כלי דם לפני כשנה וחצי היה קושי למצוא דופק בשתי הרגליים אך בדיקת דופלר טענה שהכל שפיר. לאחרונה החלטתי שוב לבדוק את הכיוון הזה, איכשהו האינדיקציות עושות לי שכל.
מה דעתכם? האם ללכת שוב לדופלר? האם יש תרגילים שרצוי לעשות?

שלום אודי,
ממליץ לחזור על בדיקת העורקים במרפאת כלי דם במנוחה ובמאמץ.אשמח לראותך לאחר מכן. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לדר' ארנון שלום,
לפני כשנה וחצי נחבלתי בראש נחבט ראשי בשולחן נמוך ומאז אני סובלת מהקאות סחרחורות הרדמויות נימולים כאבי ראש לא רגילים כמו,שאלתי איזה בדיקה אני צריכה לעשות כדי לדעת שאין פגיעה בכלי דם במוח?

שלום,
עליך לפנות לבירור מקיף על ידי נאורוכירורג
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שכנתי עברה ניתוח החלפת ברך ברגל ימין לפני שנתיים כרגע היא סובלת מנפיחות וכאבים חזקים מתחת לאזור הניתוח עברה דופלר ובדיקת כלי דם וכרורג הכל נמצא תקין מה ניתן עוד לעשות?

שלום בורוכובסקי אוה,
ממליץ יעוץ כירורג כלי דם בשאלת נזק לימפאטי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
היני בת 23 ומגיל צעיר הופיעו לי ורידים ברגליים, ברצוני לטפל בהם אך איני יודעת לאבחן איזה סוג בעיה יש לי (ורידים, נימים, פקקת?!) כדי שאוכל לטפל בבעיה.

שלום מעיין,
אשמח לראותך במרפאתי שם תעברי בדיקת כלי דם כולל דופלקס לורידים.לאחר הבדיקה אוכל להחליט יחדיו עימך על הטיפול המומלץ. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן בןקר טוב. אני נמצאת בשבוע 24 להיריוני. אתמול עברתי סקירת מערכות מאוחרת/מורחבת. מכיוון והכאב היה כמעט בלתי נסבל בזמן הבדיקה, החליט הרופא לבדוק גם אותי (אולטר-סאונד)ואמר שכלי הדם בצד השמאלי של הגוף/רחם לא מתפקדים כמו הצד הימני. ז"א הצד הימני מתפקד בשביל שני הצדדים. לפני 5 שנים נפגע כל הצד השמאלי שלי (עצם הזנב, אגן, ברך שמאלית) בתאונת אופנוע ואני חוששת שיש לכך קשר עם הדוק עם הבעיה הנוכחית. איך עליי לטפל בבעיה? האם יש פתרון והאם נשקפת לי סכנה כלשהיא ככל שההיריון יתקדם או בזמן הלידה?אודה לך אם תוכל לעזור לי. המשך יום נעים. ריקי

שלום ריקי גרוס,
עליך לעבור בדיקת כלי דם אצל מומחה לכלי דם ולא על ידי רופא נשים.חלק מהברור ניתן לבצע תוך כדי ההריון.המשך הבירור יעשה לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, שמי דלילה שמשון-דדון אני מבקשת בכל לשון של בקשה שתענו לי על השאלה אימי בת 65 יש לה סכרתכבר 18 שנה היא מטופלת ע"י כדורים יצא לה פצע לפני חצי שנה קטן בירך למעלה הייתה פעמיים אצל רופא עור בקופ"ח כללית אמר שאפשר לשרוף אבל לא מומלץ בגלל שיש לה סכרת זה כואה לה כאבי תופת כל יום והיא אינה יודעת מה לעשות?
מה עושים במצב כזה?
תודה מראש.

שלום דלילה שמשון-דדון,
בשל הסוכרת אימך חייבת בבדיקת כלי דם לפני שהפצע ברגל יהפך לגנגרנה. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 51 עם רגלים נפוחות שנים אין ספור. העמידה הממושכת גורמת לי לכאבי רגלים. עברתי בדיקת כלי דם ברגלים והרופא אמר - הכל תקין (בלי מכשיר אלא ע"ס בדיקה ידנית בכף הרגל. אני סובלת מ"שריפה" ונימולים באזור השוקיים דבר אשר גורם לי לנדודי שינה תמידיים. כל מכה קטנה שאינה מורגשת אני רואה סימנים כחולים. לאחרונה התגלה אצלי לחץ דם גבוה והתחילו לי טיפול תרופתי. האם ניתן להקל על כאביי ?? שאוכל לישון יותר מ- 3-4 שעות בלילה ??? ושהעמידה לא תכביד עלי ???
אודה לתשובתך
אורין
אגב, האם אני קובעת תור במרפאץך האם הבדיקה הראשונית תהייה אכן בדופלר ???

שלום אורין אסף,
בשאלתך את מצביעה על מספר בעיות:נימול בשינה יכל להעיד על בעיה עצבית שמקורה בגב תחתון.בצקות ברגלים מעידות על בעיה ורידית.סימנים כחולים יכולים להעיד על הפרעה בקרישת הדם. אשמח לראותך במרפאתי ולעשות סדר בתלונותיך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page