top of page

26 שאלות גולשים בנושא: בעיות ורידים

אני סובלת מבעיות ורידים כמה שנים (כרגע בטיפול, דופלקס וכו'..)האם הורדת שיער בשעווה מזיק, פוגע בכל הנושא של בעיית הורידים. האם זה מגביר או כל דבר אחר

שלום מרב,
אין קשר בין הופעת ורידים לבין הורדת שיער בשעווה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי סובלת כבר כשנתיים מרגל נפוחה מהקרסול ומעלה,אדומה,גירויים, שלפוחיות וכאבים. בדיקות רבות ללא תוצאות, ורק כירורג ורידים ידע להסביר את המצב בוורידים חיצוניים שהדם בהם אינו עובר את המסתמים למעלה, ומכאן כל הבעיות. האם אפשרית סיבה אחרת ? מכיוון שהיא גם מאד שמנה, היא בקושי זזה, ולכן קשה עוד יותר להחלים. היא לא מזיזה את כפות הרגליים מספיק - אז האם יש פתרון אחר ? כירורגי ? טיפולי ? אולי מכשיר שיודע לעזור לה ביום יום ? תודה.

שלום,
ממליץ על מכשיר לייטפיט בישיבה ממושכת.בנוסף חשובה האגידה האלסטית. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, ד"ר קורן.
אני בת 19, במישקל תקין, הולכת לפחות חצי שעה ביום, בלי נטיות תורשתיות לבעיות ורידים (אימי עברה 2 לידות ורגליה במצב מצויין), ואם זאת בחודשים האחרונים רגלי התמלאו ורידים נפוחים.
זה לא גורם לכאב, אבל מפריע לי אסטתית.
הורידים מתחילים לבלוט במיוחד בימים בהם הלכתי הרבה.
האם התנפחותם יכולה להיות קשורה לנטיית כדורי הריון? ואם כן האם עלי להפסיק את נטילתם או פשוט לנסות לקחת כדור אחר?
האם יש דרך למנוע את התנפחותם הגוברת, ולהתחיל ללבוש גרביים אלסטיות?
כדאי לי לעבור טיפול כלשהו כרגע או כעבור כמה שנים כשהבעיה תהיה חמורה יותר?
בתודה וכבוד רב
נלי

שלום נלי,
הורידים ברגלים קשורים לנטיה גנטית,שינויים הורמונלים שגופך עובר(כולל הגלולות שאת נוטלת ) ולעיתים נזק במסתמי הורידים.עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם בכדי להמליץ על הטיפול ואמצעי המניעה להופעת הורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום הלכתי לרופא המשפחתי מסיבות כאבים ברגלים וזה מה שהוא כתב בהיתיעצותי איתו ללכת לרופא מומחה
וכתב בהפניה:בעיות ורידים ברגלים
מימין אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים , משמאל יש אי ספקה ורידית בינונית בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים. **15\6\2007 מעבדת כלי דם-ימן יש אי ספקה לבעיה ורידית קשה ,בצד שמאל אי ספקה ורידית קלה בורידים שטוחים
מעבדת כלי דם-אין עדות לקרשים בורדים העמוקים
מעבדת כלי דם-בשני הצדדים :אין מפלי
לחצים בעל משמעות -התרשים תקינים
abi=1.37
20089\23:
עדיין כאב ורידים
והוריד מיתפוצץ מדי פעם ברגל ימין.
רציתי לשאול אם יש טיפול מיוחד , הרופא ממליץ לילבוש גרב אלסטית,
ואם תוכל לחזור אלי בהקדם האפשרי
בפל:052-5118776
בטל:02-5353030

שלום פרידה סמימי,
גרב אלסטית היא בהחלט פתרון במצב של אי ספיקה עמוקה.הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי להיות בטוח בדיוקה.במקרים של אי ספיקה שטחית קימים מספר טכניקות טיפול במקום גרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמא שלי סובלת שנים מבעיות ורידים ברגליים אבל ללא סימפטומים. לאחרונה כנראה התפוצצו הורידים ונוצרו פצעים פתוחים. אמא שלי כרגע שוהה בחו"ל לכן קשה לי לתת פרטים יותר מדוייקים. היא מטופלת במשחות וחבישות, וההמלצה שם לעשות כנראה ניתוח, לאחר שנעשה us .
השאלה שלי אם זה דחוף והאם יש תמיד צורך בניתוח? או רק טיפול שמרני כפי שכעת מקבלת ויש שיפור. היו מספר פצעים ונשאר פצע אחד .

שלום דורית,
טיפול שמרני בבעיות ורידים הינו פתרון זמני מכיוון שמחייב באגידה אלסטית באופן קבוע כל החיים.אני בעד לנתח במידה וניתן לעזור בפעולה המשחררת מגרב אלטית .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר קורן
אני בת 60+ בריאה בד"כ עם בעיות ורידים מאז ההריונות. ניסיתי להבין את שיטות הטיפול השונות בורידים ומבקשת את המלצתך לשיטה שתהייה המתאימה ביותר.
להלן סיכום בדיקה רפואית ולאחר דופלקס ורידי:
"רגליים חמות ובגוון תקין ללא םצעים או כיבים
דפקים פמורלים ודיסטליים נמושו היטב דו"צ. מימין נמוש היטב TP ומשמאל DP.
דליות בעיקר באספקט אחורי לטרלי של ירך אמצאית והשוק בשתי הרגליים וגם בירך פנימית אמצעית מימין.
בצקת גומתית קלה בשוקיים ללא דיסקולרציה"
תודה

שלום רב,
ממליץ להגיע לבדיקה ושם אוכל להחליט על הטיפול האופטימלי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

ברצוני לדעת אם סובלים מבעיות ורידים קשות יש חשש לארוע מוחי או בעית זרימת דם?

שלום אורלי בל,
ארוע מוחי נגרם בדרך כלל ממחלה בעורקים,כמו כן בעיות בזרימת הדם הכוונה היא לעורקים.הקשר היחיד הוא שכירורג כלי דם מטפל גם בעורקים וגם בורידים. אשמח לראותך במרפאתי בכדי לשחררך מפחדים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם מריטת שיער בשעווה מגבירה את הסיכוי לבעיות ורידים? האם זה גם יכולה להיות סיבה לדליות ולורידים בולטים ברגליים?

שלום tami,
אין קשר בין הטיפול בשיער לבין הורידים או הנימים.עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים בכדי להבין את הסיבה וכן בכדי לקבל את ההמלצה לטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אובחן אצלי intermittent claudication
ואני סובל כאבים קשים מאד.
אבקשך לקבלני בדחיפות השבוע מפני שאני חייב לטוס לאמריקה ב6/6 על מנת לקדם אבחנה וטיפולים שיאפשרו את הנסיעה.
רופא המשפחה רשם לי ג'ל וכדורים ונורוטון אולם אין הקלה ממשית
052-3863606 בתודה מראש.

שלום אליעזר,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.הטיפול בוונורוטון מיועד לבעיות ורידים ואף איננו עוזר בבעיות אלה.הטיפול לא מתאים לבעיתך ואתה יכל להפסיקו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בשנה האחרונה הנני סובלת מבעיות ורידים, הן מבחינה אסטטית עד כדי כך שאני לא יכולה ללבוש מכנסייים קצרות והן מבחינה גופנית יש לי קושי רב לעמוד או לתפקד כרגיל מה שמלווה בכאבים חזקים. הנני רק בת 23 ומודאגת לעתיד מהחמרה במצב. כרגע בהמלצת רופא אני חובשת גרביים אלסטיות אך המצב אינו משתפר. אני נוטלת גלולות ומטופלת בהסרת שיער באמצעות לייזר ברגליים. אשמח לדעת אם קיים קשר בין השניים, והמלצות להמשך טיפול בבעיה זו שמשבשת לי את איכות החיים לחלוטין.
תודה.

שלום לירז חדד,
עליך לעבור בדיקת דופלקס ורידים על ידי כירורג כלי דם ולמצא את הטיפול האופטימלי שיתן מענה לשתי הבעיות:הכאבים וההפרעה האסטתית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

קראתי מאמר בו צויין כי יש עכשיו פתרון חדש - שימוש בקיטור להלעמת ורידים ברגלים.
כמומחה לבעיות ורידים, הייתי מבקשת התייחסותך לטיפול זה.

שלום astra,
יש נסיונות בעולם לטיפול בורידים בטכניקות שונות ומשונות.כרגע הטיפול המוביל הינו אנדולייזר בו סוגרים את הורידים באמצעות סיב אופטי ואנרגית לייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ב"ה
בת 52. סובלת מבעיות ורידים ברגליים. לאחר המלצתו של רופא בכיר ולאחר בדיקת דופלקס עדכנית , אני מעונינת לעבור ניתוח בשיטת אנדו-לייזר.
האם הניתוח מכוסה על-ידי "ביטוח ניתוח" פרטי? מה עלותו? מה הפרוצדורה אצלכם?

שלום ציפי,
עליך להגיע לאחת ממרפאותי .שם אני מבצע בעצמי את בדיקת הדופלקס ובוחן את התאמתך לאנדולייזר.לאחר מכן נוכל לתאם את שאר הפרטים.רוב חברות הביטוח מכירות אותי ומכסות את הניתוח.עליך להביא עימך את המסמכים של חברת הביטוח לצורך מילוי והעברה . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אבא שלי-בן 60 עבר אבחון על ידי דופלקס . והרופא מצא שיש אי ספיקה דו צדדית קשה של ספנה גדולה וסעיפים בקדמת שוק שמאל.ואי ספיקת מעבר ספנו פמורלי דו צדדי. אין עדות לפקקת ורידים עמוקה בשתי רגליים. וספנה קטנה תקינה בשתי הרגלים. אני דואגת כיצד ניתן לטפל במצב?? הוריו סבלו מבעיות ורידים ברגלים ונותחו מספר פעמים.
בבקשההה תענו לי אני דואגת
תודה רבה

שלום מושית,
ניתן לעזור לאביך בטיפול חדשני ולא קשה.הטיפול הוא אנדולייזר הנעשה בהרדמה מקומית עם שחרור הביתה מיד לאחר הטיפול. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היום חזרתי מביקור אצל הגינקולוג. בשל שני המקרים של הבנות שנפטרו כתוצאה של קרישיות יתר. שאלתי את הרופא, האם אני יכולה לבצע בדיקות דם על מנת לבדוק קרישיות יתר. לסבתי , ולאחותה שנפטרה מטרומבוזה יש בעיות ורידים ברגליים, וגם לאימי. האם דבר זה מצביע על בעיה כלשהיא? כשסיפרתי זאת לרופא הוא אמר שאני לא נמצאת בקב' סיכון. אך עדיין אני חוששת. מה לעשות?

שלום נועה,
קרישיות יתר נבדקת על ידי המטולוג ולא רופא נשים.הנני ממליץ בחום להגיע לבדיקת המטולוג מכיוון שסיפורך מעיד על מחלת קרישת דם משפחתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, חמתי בת כ 54 וסובלת כ20 שנה מבעיות ורידים ברגליים הרגל שלה נפוחה מאוד ומאבחונים רבים בדיקות צילומים וטיפולים שונים נמאצ כי יש לה בעיות בכלי דם , ורידים סתומים היא מתקשה ללכת וסובלת מכאבים באופן קבוע ,איזה טיפול אתה ממליץ?

שלום עליזה,
אני מבין שקימות שתי בעיות:בעית ורידים וחסימות עורקים .אני זקוק לבדיקת חמתך ולאחר מכן אוכל ליעץ על שתי תלונותיה המנוגדות. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 55 סובלת מבעיות ורידים.עברתי זריקות לפניכ-9 שנים. לאחרונה החלו כאבים חוזרים והתנפחות בורידים יותר בולטת מאי פעם. זה הגיע עד למצב שקשה לי אפילו לדרוך על אותה רגל. שאלתי היא מהו הגורם להתנפחות זו ומה עלי לעשות. בעבר קיבלתי כדור שנקרא אטופן האם כדאי לקחת אותו שוב?
לתושבתך המהירה אודה.

שלום נורית,
לדעתי את סובלת מאי ספיקה של הספנה ולכן הורידים חזרו.את זקוקה לטיפול יסודי בספנה.המלצתי לעבור בדיקת דופלקס במטרה לבחון את התאמתך לטיפול בלייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
כל פעם שאני טס מופיעים לי אחרי הטיסה כתמים אדומים ברגליים באזור של הגרב,עלי לציין שאין לי בעיות ורידים או נימים וכן אני בכושר גופני טוב ,מעונין לדעת ממה נגרמת התןפעה והאם יש צורך בהתערבות רפואית,עלי לציין שזה קורה גם בטיסות קצרות

שלום אוס,
עליך לעבור בדיקות דם לבירור מערכת הקרישה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 30, במהלך ההריון לקחתי טריקרדיה על מנת לטפל בבעיית קרישיות יתר (נשא MTHFR). במהלך הריון זה לא סבלתי מבעיות ורידים בניגוד להריון קודם ולתקופות נוספות בהן סבלתי מבעיות אלו. לאחר הלידה הפסקתי את נטילת התרופה ובעיית הורידים הופיעה מחדש.
רציתי לדעת האם יכול להיות קשר בין ארבעת הגורמים - קרישיות יתר, נשא MTHFR, טריקרדיה ובעיות ורידים. אם כן, האם ניתן והאם מומלץ להמשיך להשתמש בטריקרדיה גם לאחר ההריון? האם לאימי הסובלת גם היא מבעיות ורידים, אך טרם ביצעה בדיקת נשאות מומלץ לקחת טריקרדיה?
בתודה מראש.

שלום רחל,
מספר ההריונות המתקדם הוא הגורם לתופעה.עליך לעבור דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם,אשמח לראותך במרפאתי.ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בן 62, בריא, נוהג שעות רבות ביום ממקום עבודה אחד לשני וכאשר אני מגיע , עבודתי בישיבה כך כבר מעל 30 שנה.
סובל מדליות ואף יש לי כיב חוזר בקרסול, שינויים בצבע העור, חולשת שרירי הרגליים והתכווצויות שרירים בלילה.
האם אכן הישיבה הממושכת מחמירה את מצבי?

שלום,
עליך לטפל בורידים בהקדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,שמי נתנאל בן 18 מזה שבועיים התחלתי להרגיש בכף יד שמאל איזור הזרת ומתחתיה (רק באיזור מסוים ולא בכל הכף יד) סוג של נימול או איזור רדום כולל חוסר תחושה .
לא מפריע לפעילות יומיומית .
אך תחושה מציקה ומדאיגה .
האם יש קשר לבעיות בזרימת הדם או בעיות ורידים למינהם אשמח לתשובה נתנאל .

שלום נתנאל,
בבליץ לבצע בדיקת EMG ולהתיעץ עם אורטופד כף יד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 54 נשואה ללא ילדים. לא ילדתי מעולם אבל יש במשפחתי הסטוריה של בעיות ורידים.
לפני 20 שנה עברתי ניתוח להוצאת ורידים ברגליים והכל היה בסדר.
בשנה האחרונה אני סובלת מבצקות ועודף משקל שאני מנסה להתגבר עליו.
(גובה 180, משקל 120)
לפני 6 שנים הייתי אצל רופא ורידים ששלח אותי לאולטראסאונג וקבע אחרי כן שיש לי מחלקה שנקראת "רגלי פיל" ושאין לה מרפא.
לאחרונה, הופיעו אצלי כתמים אדומים גדולים על השוקיים מלווים בגרד חזק מאוד. אושפזתי במחלת עור במשך שבוע ימים עשו לי בדיקות שונות ללא כל תוצאות.
היום לאחר ששוחררתי עדיי אני מתגרדת, אני מקבלת קורטיזון בתרופות (פרדניזון) ללא כל שיפור במצב.
נעשתה לי ביופסיה והתוצאות יגיעו רק בעוד כ 3 שבועות אבל אני חוששת שייגרם לי איזה שהוא נזק פרמננטי אם לא אמצא את מקור הבעיה ואטפל בה מייד.
הגרד הוא בלתי נסבל והוא בא בהתקפים כל כמה שעות.
הכתמים האדומים הופכים להיות אדומים יותר עד כמעט סגול ואז נחלשים. ההקלה היחידה שהצלחתי למצוא היא לשים את הרגליים מתחת לזרם מים קרים.
מה דעתך?

שלום שוש אלקנה מוטל,
על פי תאורך מדובר במחלת עור הפוגעת בדרכי הלימפה וגורמת לבצקות או ללימפאדמה.ראשית את חייבת למצא את הפתרון על ידי רופאי העור.לאחר מכן עליך לטפל בבצקות.רק לאחר הנסיגה מהנגעים בעור יש מקום לבדיקת וטיפול כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב אני בהריון שני בחודש שישי , בהריון הקודם לא סבלתי מבעיות ורידים אך הפעם לצערי כן , אני גורבת גרביים אלסטיות כולל מכנס , שאלתי היא האם יש קשר בין סוג נעלים למצב הורידים (נעלים כבדות יותר, קלות יותר) והאם יש קשר בין מאמץ אפילו הרמת ילד לזמן ממושך לבין מצב הורידים
בברכה
מיכל

שלום מיכל,
הסיבה היחידה להופעת ורידים בולטים בהריון זהו ההריון עצמו.הגורמים להופעת הורידים בהריון הם השינויים ההורמונלים שגופך עובר בתקופה זו וההפרעה בניקוז הורידי שנגרמת כתוצאה מההריון.אין קשר לנעלים או להרמת משאות.המלצתי לבדיקת דופלקס לורידים 3 חודשים לאחר הלידה ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן.בהצלחה בלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם מקובל היום לקחת אספרין אחרי פקקת בוריד עמוק? (ברגל) האם לוקחים אספרין רק לבעיות עורקים או גם לבעיות ורידים עמוקים? אני בת 65 ולפני 11 שנים היתה לי פקקת ברגל בוריד עמוק. מאז אני לוקחת אספרין כל יום (75 מג). עכשיו אמר לי רופא להפסיק עם האספרין, כי אני לא בקבוצת סיכון, והפקקת בורידים אינה מטופלת כיום באספרין. שאלתי היא האם אכן זו הגישה המקובלת היום.

שלום אורה,
המלצתי להמשיך בטיפול באספירין.אינני מבין מדוע החליטו להפסיק לך את הטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בזמן ריצה ממושכת יש לי גרד חזק ומציק ברגליים שמונע ממני להמשיך בפעילות מהי הסיבה ומה אפשר לעשות נגד? אשמח לשמוע תודה מראש..

שלום סימון דבורי,
במידה ואתה סובל מבעיות ורידים ברגלים הרי הגרד יכל להיות מהם.בכל מקרה הייתי מפנה את השאלה גם לרופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
לפני כשבוע ימים גילה אבי כי כפות רגליו התנפחו. הוא החל לישון עם רגליים מוגבהות מה שגרם לירידת הנפיחות בבוקר אך חזרת הנפיחות בשעות אחר צהריים והערב. רוה אותו נתנה לו "פוסיד" בטענה שזו הצטברות של נוזלים ושלחה אותו לבצע בדיקות מקיפות כולל אקו לב. כדורי ה"פוסיד" לא עזרו כלל ומאחר ואנו בתקופת חגים טרם נעשו הבדיקות ושאלתי היא האם התנפחות זו עשוייה להיגרם מבעיות ורידים?
אודה לך על תשובתך
שבת שלום ושנה טובה
לי

שלום לי,
קימות מספר סיבות לבצקות ברגלים.אין סיבה ללחץ בשל החגים.יש להשלים את הבירור כולל דופלקס ורידים ולהתיעץ עם הרופאים המתאימים.ורידים באי ספיקה יכולים לגרום לבצקות ברגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר.
מזה חודש יש לי כתם על העור ברגל,רופאת משפחה נתנה לי אנטביוטיקה,זה לא עזר הכתם אדוםיותר והופנתי לכירורג כלי דם.במקביל אני בדרכי לקרדיולוג,AKG שלי לא תקין ואני בדרכי לבירור,אשמח לקבל תשובה האם ישנו קשר בין בעייה קרדיולוגית לבין שושנה?אני קוראת פה על אי ספיקה ובעיות ורידים.אשמח לתשובה מהירה אם אפשר אני עם מחשב נייד בתור לרופא.
תודה רבה

שלום ענת ויס,
אין קשר בין אריספלס לבעיות לב או לבעיות ורידים.אי ספיקה בורידי הרגלים איננה קשורה לאי ספיקה לבבית.יש לטפל בכל אחת מהבעיות בנפרד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page