top of page

18 שאלות גולשים בנושא: בעיית ורידים

שלום!
אני בת 30 ומגיל צעיר סובלת מבעיית ורידים ברגליים. עברתי ניתוח ברגל ימין ללא הצלחה ניכרת - הורידים חזרו. רופא מטפל המליץ לבצע ניתוח גם ברגל השניה אך לאור כישלון שהיה אני לא רוצה לעשות זאת. מה אתה ממליץ? בנוסף רציתי לשאול ספציפית לגבי כף הרגל - האם ניתן לטפל בורידים באזור זה או לא. אודה לתשובתך.

שלום יוליה ליפשיץ,
ניתן לטפל בכל אולם ראשית חיביים להבדק לעשות אבחנה מדויקת בכדי שלא תהיה חזרה נוספת. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי את דופלקס הורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 43. אני סובלת מבעיית ורידים. לפני כשלושה חודשים גילו בעיה של כריש דם בשוק של רגל ימין. פקקת בורידים שטחיים. קבלתי זריקות גלוקסן לדילול הדם. המצב יותר טוב אך עדיין יש פקקת על פי בדיקת דופלר. איזה סוג טיפול יכול להתאים לי?

שלום,
פקקת בורידים שטחיים מטופלת על ידי אגידה אלסטית והליכה מרובה.בהמשך יש לטפל בורידים עצמם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר.
אני בת 26 בהריון מס' 3, שבוע 16. בהריון מס' 2 שלי התחילה לי בעיית ורידים , נאלצתי ללכת עם גרביים אלסטיות ואחרי ההריון עברתי בפעם אחת זריקות להעלמת הוורידים. כעת שוב מתחילים לצאת וורידים בולטים. שתי שאלות:
האם מותר לי לעבור זריקות כאלו בזמן ההריון למרות שזה לא פותר את הבעיה? (אני לא רוצה להגיע למצב שהם עלולים להתפוצץ, מה שקרה לי בעבר.)
האם יש סיכון בהריון כאשר מתפתחים וורידים ברגליים? -איך מטפלים?
לתשובתך אודה.

שלום מוריה,
לא ניתן לעבור טיפול בסקלרוטרפיה בתקופת ההריון אלא מומלץ 3 חודשים לאחריו.נראה לי כי הטיפול שעברת פשוט איננו נכון. אשמח לראותך במרפאתי לאחר הלידה.ביחד נחליט על הטיפול האופטימלי לאחר ביצוע דופלקס לורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם בעיית ורידים ועורקים חמורה יכולה לגרום להתקפי לב,שבץ מוחי או למחלות אחרות?

שלום רחל,
אנשים הסובלים מחסימות כלי דם ברגלים סובלים גם ממחלות כלי דם במח ומחלות כלי דם בעורקי הלב.אין קשר בין מחלות ורידים ברגלים לבין מחלות כלי דם במח או בלב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי בעיית ורידים ברגליים, לפני כחודש הריתי ומכיוון שיש לי פוליפ ברחם העובר נידחה, באופן טבעי, אח"כ קיבלתי תרופה לקיווץ הרחם ומאז יש לי כאבים ברגל שמאל שהיא בעצם הרגל הבעייתית מבחינת הורידים, מעבר לכך שאני כרגע סובלת ממשקל יתר, פניתי לרופאים ומשום מה אני מרגישה שאני פונה לאוזניים סגורות האם יש מקום לדאגה?
אודה להתייחסותכם.
שרית

שלום שרית,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום!
אני בת 43 ומזה 20 שנה קיימת בעיית ורידים בשני הרגלים ברגל ימין נותחתי פעמיים בהפרש של 10 שנים בין ניתוח לניתוח אך ללא הצלחה דליות התפתחו שוב פעם והיום קיימת בעיה לאחר בדיקת דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים והפיענוח של הדופלקס שקיימת אי ספיקה בוריד הפופוליטאה מצד ימין איזה טיפול היית ממליץ מעבר לטיפול פולשני וממה עלי להימנע (כמו מעמידה/ישיבה ממושכת וכו'..)
אודה לך מאוד,זהבה.

שלום זהבה,
עליך לגרוב גרבים אלסטיות בלחץ מתאים ,ללכת הרבה ברגל ולהמנע מניתוחים קונבנציונלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר' קורן
אני סובלת מבעיית ורידים בולטים מאוד בידיים הנובעת מגורמים תורשתיים.
האם יש אפשרות לטפל בכך.
עליי לציין כי הורידים אינם כואבים לי כלל .
תודה

שלום נאוית,
הטיפול בורידי הידיים הינו דומה לטיפול בורידי הרגלים.ניתן לטפל בהזרקות,באנדולייזר ובכריתות(מיניפלבקטומי). אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 69, ומזה שנים רבות אני סובלת מהווצרות דליות בירכיים, וזאת כתוצאה מהריונות, אפילו סבלתי מטרומבוזה אחרי לידת אחד מבני (לפני 36 שנים).
שאלתי היא האם עדיין ניתן לטפל במצבי, האם ניתן לעשות את הטיפול דרך ביטוח בריאות מושלם ומה המחיר פחות או יותר
תודה אילנה לביא רובין

שלום,
ניתן בהחלט לטפל בך גם היום.בפרט היום קיימים טיפולים בהרדמה מקומית שמתאימים גם לאנשים מבוגרים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי בצקת באותה הרגל שיש לי עצם דורבן.הבצקת ניראת בסוף השוק בחיבור לכף הרגל האים זה בעיית ורידים או שהבצקת כתוצאה מדלקת שהדורבן יוצר כי הכאבים חזקים שמופיעים כדקירות הולך וחוזר קיבלתי שתי זריקות קורטיזון אך זה לא עזר להרבה זמן אבקש כיוון טיפול בתודה מראש גבריאל.

שלום קטר גבריאל,
כפי שכתבת שתי הפתלוגיות יכולות לגרום לבצקת.מסיבה זו קשה לענות על השאלה ללא בדיקת הרגל וללא דופלקס לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

נולדתי עם בעיה של "הנמגיומה ברגל ימין האם ניתוח מסוג זה יוכל להועיל לי
בברכה אריאלה

שלום אריאלה כהן,
הטיפול להמנגיומה נעשה בהזרקה וחסימת כלי הדם או צינטור מקדים לניתוח וכריתה רחבה.לעיתים כריתה רחבה ללא צינטור מקדים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
עברתי ניתוח להסרת גידול מהסינוס השמאלי. קרה משהו לא ברור בניתוח ומאז אני סובל מכאבי ראש קשים בצד שמאל וכשחם או מתאמץ ישנה תופעה של בליטת הוריד באזור רקה שמאל והזעה מטורפת בחצי ראש בלבד.
אני מחפש רק פתרון לבעיה שמתישה אותי. עברתי מס' רופאים ולא נמצא פתרון לנושא. האם אתם מכירים את הבעיה ?
אנא.

שלום,
יתכן ואוכך לעזור בהכנסת סיב עדין של RF וסגירת הוריד הבעיתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר' קורן,
אני בחורה בת 28 עם בעיית ורידים בולטים ברגליים. אינני סובלת מהם פרט לגירוד מדי פעם והעניין האסטטי.
עדיין לא הייתי בהריון אך בכוונתי לעשות זאת בעתיד. האם אתה ממליץ לי לטפל בורידים היום?
בתודה,
טל.

שלום טל מימון,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן.בהחלט ניתן ומומלץ לטפל בשלב זה בכדי לא להגיע לשלבים מתקדמים יותר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן, גילי הוא 57 וישנה אצלי בעיית ורידים ועורקים ברגליים ושאלתי היא האם בעייה זו יכולה לגרום להתקפי לב או שבץ מוחי

שלום רחל,
בעיות כלי דם הינן בעיות מפושטות.אנשים הסובלים מחסימות עורקים ברגלים סובלים גם ממחלות לב וארועיים מוחיים.קיים גורם משותף למחלות אלו אשר תוקף את כלי הדם ברגלים ,בלב או במח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעיית ורידים מולדת עד כדי כך שזה נראה כמו מפת ארץ ישראל תוך כדי זה שאין לי וריד ראשי כך גילו בארבעת צינתוריי עקב דופק מהיר ועוד נאמר לי שזה לא ורידים רגלים אלא נמים סתומים והאמת שכך נולדתי עקב זה שהייתי בן חיים למות כיום אני אמא לשלושה ילדים ויש לי בעיות לא קטנות מזה הודה לך אים תמצא לי פתרון תודה אושרת

שלום כהן אושרת,
לפי שאלתך אני יכל להבין כי בילדותיך נחסמה מערכת הורידים העמוקה ברגלים.אין אפשרות היום לטפל במערכת הורידים העוקפת שהגוף דאג לפתח במקום המערכת האורגינלית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 26 אני סובלת מזה כמה שנים בגירודים בפנים, הייתי אצל רופא אלרגיה ולא נמצא שום אלרגיה למצב זה ובנוסף רופאי העור לא מצאו פתרון. הגירודים מופיעים לי רק על הפנים והן מלווים באדמומיות שעוברת תוך חצי שעה לשעה. הבעיה היא שאני סובלת מזה יום יום דבר המקשה על שגרת חיי. ברצוני לדעת אם זה יכול לנבוע מבעיית ורידים בפנים??

שלום רינה,
אנא הפני שאלתך לרופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אימי סובלת מבעית ורידים חמורה הגרמה להתנפחות הרגליים , היא לקחה בעבר זריקות ולובשת גרביים אלסטיות, אבל המצב נשאר כשהיה כבר המון שנים, השאלה אם במיקרים קיצוניים של דליות יש אפשרות לעשות ניתוח או שזה מסוכן, תודה

שלום נוית,
מומלץ לעשות ניתוח בכדי לפטור את הבעיה אחת ולתמיד.הטיפול המומלץ ביותר הינו אנדולייזר או לייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 28 ויש אצלי במשפחה בעיית ורידים( אמא שלי יש לה ורידים גדולים ברגליים)
אני קיום אחרי לידה (חודש וחצי אחרי)ואני מתחילה לראות בירך (חלך העליון של הרגל )הופעה של נפיחות ברגליים כאילו הורידים מתחילים לצאת
האם יש דרך
לפני ניתוח לטפל בבעיה הנ"ל
אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה

שלום רינת אמינוב,
עליך להגיע לבדיקה שלאחריה אוכל ליעץ לך.חיביים לברר האם מדובר בנימים או בורידים אמיתיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום- אני סובלת מבעיית נימים ברגליים שמפריעים לי מאוד מבחינה אסתטית. פניתי ליעוץ במקום מומלץ מאוד, שם הופתעתי לשמוע שיש לי גם בעיית ורידים חמורה. נכון שיש לי ורידים רבים שנראים באופן ברור, חלקם גם יותר בצבע ירוק-כחול מאחרים. יש לציין שהם אינם בולטים- אלא חלקים מתחת לעור, אינם בעלי קישוריות נפוחות (כמו שיש בפיצול בין שניים)ואינם כואבים.
בתמימותי תמיד חשבתי שהעור שלי פשוט שקוף.
האם כל וריד שנראה הוא אינו בריא ויש לטפלו (מבחינה בריאותית ולא רק אסתטית, כי הם לא מפריעים לי)או שעלי לטפל בורידים כי עצם העובדה שהם נראים מצביעה על אי ספיקה ובעתיד המצב יחמיר בוודאות?

שלום עדי,
הסתכלות איננה טכניקה לבדיקת ורידים אלא אי ספיקה בדופלר הינה הגורם שישפיע על הטיפול.ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי שאוכל להליץ על הצורך בטיפול.במרפאתי אני מבצע דופלקס לכל פצינט. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page