11 שאלות גולשים בנושא: בצקת בכף הרגל

שלום, אני אישה בת 58 קטועת רגל 14 שנים עקב תאונת דרכים. בחודשים האחרונים אני סובלת מבצקת בכף הרגל
הבריאה ובקרסול שנראה כבלון... בנוסף
בקרסול מופיעים פצעונים מוגלתיים (כואבים מאוד) לאחר כמה ימים נעלמים
ושוב מופיעים חדשים... אני מודאגת מאחר וזאת הרגל היחידה שלי, ועלי
להודות שלא הלכתי לרופא מטעמים תכניים.. אנא התייחסו לפנייתי בדחיפות. בכבוד רב עדן

שלום עדן,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.מומלץ גם לקחת תרבית מהפצעים המוגלתיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני עברתי לפני כמעט שנה תאונת מלגזה. מלגזה עלתה לי על הרגל וריסקה לי את המסרק ומאז יש לי בצקות. אחרי ניתוחים ואחרי הרבה זמן שעבר עדיין יש בצקת בכף הרגל, ואני לא יכול להכניס את הרגל לנעל. שאלתי מה אני יכול לעשות שהבצקת תרד?

שלום,
חייבים לשלול נזק ורידי ו/או לימפאטי .עליך לעבור שתי בדיקות אשר מכוונות לנושא. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
לפני 12 שנים הופיעה לי בבוקר בהיר אחד בלוטה מוגלתית וכואבת מעל הברך, בירך הפנימית בצד ימין. טופלתי עם אוגמנטין ומשחה. זה עבר אך לאחר מספר ימים אותה בלוטה צמחה בדיוק במפרק שמעל כף הרגל, הפעם בליווי בצקת עד לאצבעות הרגל. כל רופא שהייתי אצלו טען שהכל תקין ואני פשוט תקועה עם הבצקת - מדובר באורטופדים, מומחי כלי דם, גם בדיקת דופלר שהראתה תקינות.
היום אני בת 30, עדיין עם בצקת, ולפני שבוע התנפח לי הקרסול ללא סיבה ברורה. הכאב התמשך עד לירך הפנימית ברגל ימין, עם פס אדמדם מעל הברך. קיבלתי כדורים אנטי דלקתיים ואני אמורה ללכת לאולטרה סאונד וצילום.
האם ייתכן שלאחר 12 שנים טיפול שאקבל יצליח להחזיר לי את הרגל למצב הקודם? האם ההזנחה מצד הרפואה תצליח לתקן את עצמה?
מה לדעתך יכולות להיות הסיבות לבעיה?
תודה

שלום ש,
קשה לי לתת לך הסברים על ארועים אשר שיכים להיסטוריה.יש לנסות לברר את תלונותיך מהתחלה ולנסות לעזור. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לך ביום שלישי שעבר עברתי ניתוח להחלפת מיפרק הברך ניתוח טי קיי אר בבית החולים בילינסון ברך שמאל ונוצרה לי בצקת בכף הרגל מה עושים הניתוח כאמור ב13 7

שלום גבריאל קורן בן שישים,
בצקת לאחר ניתוח כזה איננה דבר חריג.ממליץ להמתין בסבלנות והבצקת תעלם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
לפני 7 שבועות עברתי ניתוח האלוס ואלגוס סרגל ימין. בשבוע האחרון החמירה הבצקת בכף הרגל באופן משמעותי
אני עדיין נוטלת תרופות נוגדות כאב (אקאמול /אדויל.
מדוע וכיצד אוכל להקטין אותה?
הדבר גורם לכאבים בעמידה ובישיבה.
תודה
נעמה

שלום נעמה גור,
אנא הפני שאלתך לאורטופד המנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם בצקת בכף הרגל יכולה להיות תוצאה של תת פעילות של בלוטת התריס? האם הליכה/צעידה במקרה זה עוזרת או מזיקה?

שלום תרצה,
אינני חושב שיש קשר בין פעילות בלוטת התריס לבצקת ברגל .צעידה עם גדב אלסטית יכולה לשפר את הבצקת.המלצתי לבירור הבצקת לצורך החלטה על הטיפול הנכון.
אשמח לראותך במרפאתי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן ה-68 סובל מזה מספר שנים (בערך 5 שנים) מתופעת רגל שמוטה ברגל ימין. בחודשים האחרונים החל לסבול מבצקת בכף הרגל ומכאבים בהליכה, לא הסכים ללכת לבדיקה עד שגילנו כי האצבע האמצעית בכף הרגל השחירה ובכלל הרגל התחתונה הייתה נפוחה ואדומה עם פצעים. בשלב זה הגענו למיון ושם אבי טופל באנטיביוטיקה עקב הזיהום בכף הרגל. נערכה בדיקת דופלר ולאחר יומיים בדיקת סי.טי אנגיו שממצאיה הראו שקיימת חסימה במעבר הדם לכף הרגל. בשלב זה אבי עדיין מאושפז וממתין לצינתור שמתעכב כבר יומיים ועדיין לא ידוע מתי יבוצע. שאלתי האם במצבו דחיית הצינתור במספר ימים יכולה להוביל להחמרת הנזק? ( עם הנושא של כריתת האצבע עם הנמק נתמודד אך אני חוששת מכריתה גדולה יותר עקב הדחייה הנ"ל) . אודה להתייסותך.

שלום רב,
קודם איחולי בריאותלאביכם,לשאלתכם מבצ העורקי של הרגל כנראה מחייב טיפול ניתוחי/צנתורי ואביכם עבר CTA שבו רארו שיש סיכוי לטיפול במסגרת הצנתור , איני רואה בעובדה שחלפו מספר ימים נזק שיכול להיות והחמרה במצבה של הרגל ,ניתן לשאול את צוות המחלקה מתי היהי הצנתור ועם המידע הנ"ל לשקול מעבר למוסד אחר או ללחוץ על המחלקה המאשפזת לבצע את הצנתור מוקדם יותר,עלע כל פנים אשמח לסייע במרפאתי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

לפני כחודשיים סדק ברגל בצקת בכף הרגל לפני יומיים בצקת עד השוק של הרגל מה עושים ומימה זה נובע עליי לציין שעדין לא חזרתי לעבודה עושה פזיוטרפיה כחודש ימים תודה אגב מטופלת באספרין אני סובלת מקרשיות יתר

שלום,
חייבים לשלול פקקת עמוקה באותה רגל.הבדיקה מבוצעת על ידי דופלקס ורידים.יש להוסיף גרב אלסטית עד הברך.טיפול בפקקת כמקובל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 58 קטועת רגל משנת 1993 עקב תאונה. מחוץ לבית הולכת עם תותבת.. לאחרונה קשה לי ללכת או לעמוד מעבר לדקה או פחות, הרגל הבריאה שלי מתעייפת ואני חייבת לשבת מיד, ודבר נוסף חדש- בצקת בכף הרגל ומסביב לקרסול נפיחות איומה. הבצקת גם באצבעות היידים ובכלל .. רופא המשפחה
הפנה אותי לאקו לב ולדופלר כלי דם אולם עד לתוצאות עוד הרבה זמן ואני
מאוד דואגת מאחר ועלי לשמור על הרגל
האחת שיש לי ... אודה מאוד לדעת מה
סיבת עייפות הרגל והבצקות.

שלום עדי פז,
עליך לעבור בירור לבצקות בכל הגוף ורק לאחר מכן להתמקד ברגל.אינני רואה מקום לדאגה ונראה לי שאת בבדיקות כמו שמקובל בבעיה כמו שלך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בעקבות כוויות ברגליים עקב החשפות לשמש התנפחו מאוד כפות הרגליים.
מה הטיפול המומלץ ביותר להורדת הנפיחות והקלה על הכאבים?
תודה

שלום לילי,
הטיפול המומלץ הינו המנעות מחשיפה לשמש .הבצקת תיסוג בעצמה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שכבתי למעלה מחדשים כתוצאה מבעיות גב והקרנות לרגל ימין. קמתי על הרגלים לאחר שקבלתי זריקה לתוך תעת העצבים בוצא עמוד השדרה לרגל ימין. לאחר כשבוע (מלפני כ10 ימים) התחלתי לסבול מבצקת בכף הרגל ונפיחות ההקרסול ומטה. אבקש את עצתך

שלום יואל קדן,
עליך לעבור דופלקס ורידים בכדי לשלול פקקת עמוקה בורידי הרגלים.קימת שכיחות גבוהה באנשים עם שכיבה ממושכת
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png