top of page

17 שאלות גולשים בנושא: דליות ברגלים

שלום רב .
פניתי אליך לפני מספר ימים ולא קיבלתי תשובה
לפני חודש שמתי התקן (לא מירנה )מאז אני מרגישה כאבים ברגליים ובליטת ורידים מאחרי הרגל הימני האם יש קשר להתקן?או איזו בדיקה עלי לעשות ?יש טיפול לדלקת ורידים?
אשמח לקבל תשובה
תודה מראש

שלום לי,
קיים קשר בין הורמון נשי לבין דליות ברגלים.אינני בטוח שבמקרה שלך אכן הורידים קשורים להורמון שמשתחרר מההתקן בשל מהירות התגובה.ממליץ להתיעץ עם הגניקולוג המטפל.כמו כן ממליץ לבצע דופלקס לורידים ולהתיעץ עם כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני כרגע נמצאת בהריון שלישי שלי ואני סובלת מדליות ברגלים כתוצאה מהריון.
השאלה שלי איפה אני יכולה לרכוש גרב אלסטית וכן איזה טיפול מומלץ לי,
בתודה מראש
אדית

שלום אדית עמוס,
אשמח לראותך במרפאתי ולהמליץ לך על הגרב המתאימה והלחץ המתאים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני בת 29 ויש לי דליות ברגליים שזה תורשתי. יש לי חשש לרנו, האם יש קשר?ומהי מחלת רנו???

שלום רגינה,
אין קשר בין מחלת רנו לדליות ברגלים.מחלת רנו פוגעת בעורקים הקטנים של הידיים או הרגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הטיפול בגלי רדיו עד כמה הוא פולשני
וכמה הוא אפקטיוי?

שלום מרםל,
טיפול בגלי רדיו פועל בדומה לליזר רק הוא יותר אגרסיבי ואף יותר מיושן.אני תמיד מעדיף את הטיפול בלייזר על הטיפול בגלי רדיו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 38 במהלך שירותי הצבאי נפצעתי באזור קרסול רגל שמאל כתוצאה מהפציעה נפגעו לי כליי דם בכף הרגל.
עברתי בעבר מס' ניתוחים להסרת ורידים ברגלי השמאלית וכעת שוב אני חש כאביים חזקים באזור הקרסול קיימת נפתחות ואודם באזור בפיקה ורגישות יתר באזור כל נגיעה קטנה גורמת לי לכאביי תופת אני ישמח עם תוכל ליעץ לי מה לעשות בנדון.
בתודה מראש
אייל שפיר.

שלום אייל שפיר,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע דופלקס לורידים בכדי לנסות להבין מה קרה לך ומה עשו לך בניתוחים הקודמים.לאחר הבדיקה נחליט יחדיו על הטיפול האופטימלי למצבך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 41 ויש לי דליות בוושט, ברצוני להיכנס להריון והשאלה שלי מהן ההשלכות לגבי דליות בוושט והריון
תודה

שלום חגית,
דליות בושט מקורן מאי ספיקת כבד.אין קשר לדליות ברגלים.ממליץ להתיעץ עם הפטולוג(מומחה כבד).
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחר הסרת שיער בשעוה (רגל עליונה)- הופיעו אצלי דליות במספר איזורים בשתי הרגלים. האם יש קשר ישיר בין שעוה ודליות ברגלים, ומה ניתן לעשות? האם ניתן להעלים זאת באמצעים טבעיים?

שלום טל,
אין קשר בין דליות להסרת שיער בכל דרך.עליך לפנות לכירורג כלי דם לבדיקה ולאחר מכן יומלץ על הטיפול להעלמתן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 44 (מורה) ועברתי 3 לידות. לעיתים קרובות אני חשה כאבים ברגליים ומתקשה לעמוד על רגליי במשך היום. שמתי לב שהכאבים מתעצמים בעיקר כאשר אני בתקופת המחזור. בימים אלה, אני מתקשה לעמוד על הרגליים במיוחד. בשנה-שנתיים האחרונות התרבו הנימים ברגליי. האם יש קשר בין ריבוי הנימים לכאבים בתקופת המחזור ומה ניתן לעשות?
בברכה,
יפה באללי

שלום יפה באללי,
אכן יש קשר בין כאבי רגלים לדליות ברגלים.השינויים ההורמונלים בגוף האישה משפיעים על הורידים ברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הרבה שנים שאני סובלת מדליות ברגלים מאז שילדתי את בני כמובן שזה מלווה בכאבי רגלים לפני כשנה עברתי ניתוח לייזר עקב אי ספיגה אצל דר שוורץ רופא לכלי אך זה לא עזר והכאבים לא חולפים בעיקר בעמידה אנא חווה דעתך

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע לך דופלקס לורידים בכדי להבין מדוע הניתוח לא עזר לך.לאחר הבדיקה אוכל ליעץ לך טיפול דומה או שונה בכדי לפתור לך את הבעיה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעוד שלושה ימים אני עתידה לטוס טיסה ארוכה של כ- 20 שעות עם הפסקה של ארבע שעות אחרי 10 שעות טיסה. אני סובלת מאוסטופורוזיס ומכולסטרול גבוה ומקבלת טיפול תרופתי. השאלה: האם כדאי להצטייד בגרב אלסטית בשעת הטיסה?
תודה על תשובתך המידית

שלום לולי רחל,
מומלץ לטוס בגרב אלסטית במקרים של דליות ברגלים או במקרים של סיכון יתר ליצירת קרישי דם ברגלים.הטיפול הוא כמובן בשילוב עם הליכה בטיסה,שתית מים מרובה ונטילת כדור לדילול הדם במקרי שקימים גורמים לקרישיות יתר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בהריון בשבוע 27 סובלת מדליות ברגלים ובאזור הפות אני צריכה גרבים אלסטיות אך ככל שאני מחפשת יש הרבה סוגים מתווך צחירים מאוד שונים איך אוכל לדעת מה על באמת עוזר?

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי ולהמליץ על הגרביים המתאימות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
בהמשך לאחת מתשובתך לגבי הריון וורידים ברגלים, ידוע לי כי שמירת הריון תפקידה גם לשמור על האם ולא רק על העובר. האם הסכנה של קריש דם פנימי קיימת כאשר יש ורידים כאלה ? לצורך העניין אספר כי לי התפוצץ וריד החוצה והחשש העיקרי שלי שבעקבות הלחץ המופעל על הרגלים, יתפוצץ וריד פנימה שיגרום לקריש דם שעלול לעלות ללב. אני יודדעת שזהו מצב נדיר אך שמעתי על מקרה שקרה דווקא לגבר. תודה והמשך עבודה פורייה.

שלום,
המושג של שמירת הריון איננו מתיחס לדליות ברגלים.הטיפול האופטימלי לדליות בהריון הינו גרבים אלסטיים והליכה מרובה.בשמירת הריון הבקשה היא לשכיבה ומנוחה-זוהי בדיוק המלצה הפוכה.אין חשש מדמם פנימי של הדליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

כ-6 חודשים מופיע בשוק הרגל שלפוחית (מין בועה)שבאה והולכת ומשאירה סימן לא כואבת במיוחד עם אדמומית מסביב . נעשה לי ביאופסציה והתוצאה היא: הממצאים מזכירים יותר סטאטיס דרמאטיטיס אך כמות מוגברת של אאוזינופילים אינו ממצא אופייני. דרושה קורלציה קלינית.
אני בת 73 , יש לי דליות ברגלים שלא מפריעות לי עד כה. אפשר לקבל הסבר על האבחנה הזאת ומה אפשר לעשות.
תודה רבה רבה על תשובה מהירה.

שלום ללא שם,
מדובר בשינויים ונוסטטים על רקע ורידי.עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם על מנת לטפל בורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בקשר לתרופת ונורוטון 300
2 שאלות :
מה פעולתו של הכדור הזה ?
האם הוא מכיל סטרואידים?
אשמח לקבל את תשובתך

שלום טלי סרף,
הכדור ניתן לסובלים מדליות ברגלים.אני נוהג להפסיק אותו מכיוון שאיננו עוזר לנוטלים אותו.הכדור איננו מכיל סטרואידים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 21, מגיל צעיר יחסית הופיעו לי ורידים ברגליים ונימים. האם הם יכלו לצאת לאחר טיפולי סוכר ושעווה? ומה ניתן לעשות חוץ מניתוחים (שהרבה מהאנשים אומרים שלא עוזר. אחותי עברה ניתוח לאחר לידות, ולא עזר לה.) כדי להעלים את הורידים והנימים. עליי לציין שאני חוששת שבמהלך הריונות, יצאו לי ורידים ודליות ברגלים ויהיו גם נפיחויות. עליי לציין שאני במשקל רזה. האם יש קשר בין הדברים?

שלום הודיה,
אין קשר בין תלישת שערות להופעת נימים וורידים.הריונות אכן גורמים להופעתם.עליך לעבור בדיקה ראשונית בכדי להבין מהו מצבך בכדי שנוכל בעתיד להתיחס נכון לממצאים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מדליות שטחיות.לאחרונה השחירו הרגלים עד הקרסול.(עברתי טיפולים כימותרפים לפני כשנה נגד לימפומה)ממה נובעת השחרה זו?

שלום הניה,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולאחר מכןנוכל להבין את התופעה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, עוד לפני הריון ראשון היו לי מעט דליות ברגלים, במהלך ההריון הראשון הן גדלו וגם כאבו קצת, הסתובבתי לא מעט עם גרביים. עכשיו התחלתי הריון שני, ואני מרגישה אותן שוב, השאלה שלי היא האם נכון לטפל בדליות בין הריונות, כי אני מתכננת עוד ילדים בהש, עוד שאלה היא האם ניתן בחודש שלישי לטפל בדליות, ושאלה אחרונה, האם אחרי טיפול בדליות, יצאו אחרות בהריון נוסף.
תודה

שלום צוק,
בזמן ההריון לא ניתן לטפל מלבד גריבת גרביים אלסטיים.לאחר מכן מומלץ להתחיל בטיפול רק לאחר 3 חודשים מכיוון שחלק מהורידים יעלמו בעצמם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page