top of page

15 שאלות גולשים בנושא: דלקת ורידים

שלום רב .
פניתי אליך לפני מספר ימים ולא קיבלתי תשובה
לפני חודש שמתי התקן (לא מירנה )מאז אני מרגישה כאבים ברגליים ובליטת ורידים מאחרי הרגל הימני האם יש קשר להתקן?או איזו בדיקה עלי לעשות ?יש טיפול לדלקת ורידים?
אשמח לקבל תשובה
תודה מראש

שלום לי,
קיים קשר בין הורמון נשי לבין דליות ברגלים.אינני בטוח שבמקרה שלך אכן הורידים קשורים להורמון שמשתחרר מההתקן בשל מהירות התגובה.ממליץ להתיעץ עם הגניקולוג המטפל.כמו כן ממליץ לבצע דופלקס לורידים ולהתיעץ עם כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום,
האם החדרת ונפלון להזרקת יוד לC.T לאדרנל יכולה ליגרום להיוצרות קריש דם.
1.מי זיהום מהחדרת בלנולה?
2.מדליפה של חומר הניגוד במקום ההזרקה?

שלום,
תתכן דלקת ורידים מקומית בתגובה להזרקת היוד.אין צורך בטיפול אלא בהמתנה לספיגה ספונטנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
מזה מספר ימים כאבים ברגל שמאל עם התמקדות באזור הברך ומטה אך לא רק- עורק ראשי התנפח ויש הקרנה של כאבים ומאין תחושת הרדמות ברגל
אבקש לציין שהעורק התנפח ורק לאחר מספר ימים החלו כאבים
במספר מקרים התחושה היא גם של התכוצות שריר התאומים
אני בחול ואשמח אם תתן לי הכוונה ודיאגנוזה בכדי שאבין מידת חומרת הארועים הללו
בברכה
ליאת-בת 26 ללא בעיות בריאות כלשהן....

שלום רב,
מדובר בדלקת ורידים שטחית.כנסי לבית מרקחת ורכשי מספר אגדים אלסטיים רחבים.יש לאגוד את הרגל חזק ומומלצת הליכה מרובה.עם החזרה לארץ אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום,בשבוע האחרון הובחן אצלי דלקת בוריד שיטחי,נמצא בו קריש דם.קיבלתי אספרין 325מ"ג ואני גורבת גרביים אלסטיות,יש לי כרגע מעט כאבים.שאלתי היא ,במה עלי להגביל עצמי,הליכות,עמידה,ישיבה,?אני חייבת לציין שאני עוסקת בהוראה ,עמידה ממושכת.מה לעשות ולא לעשות?תודה מראש על תגובתך המהירה.טובה

שלום טובה חביב,
עליך להיות בתנועה רבה גרובה בגרב אלסטית.לאחר ספיגת קרישי הדם עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג לכלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמא שלי בת 87 מאתמול יש לה בחלק התחתון של הרגל, של השוק, מעל הקרסול אדמומיות, המקון חם ומעט נפוח. מלווה בכאב חזק. רק במצב שכיבה ללא תזוזה זה רגוע. מהו הטיפול והאם יש? תודה

שלום דפנה,
ממליץ אגידה אלסטית והליכה מרובה.במידה ולא חולף תוך מספר ימים ,יש לבצע דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 33, כעת בהריון תשיעי בחודש שלישי, תמיד סבלתי מורידים נפוחים ובולטים לאורך הרגלים אך ללא סיבוכים. לאחר הלידה האחרונה היתה אצלי דלקת ורידים קצרה -יומיים- באמצע רגל ימין - (דוקא במקום שלא נראית התרחבות ורידים)ולאחר טיפול חיצוני עם ג'ל ונורוטון -עברה.
כעת אני מרגישה באותו מקום ממש כאבים
אף שלא רואים שום דבר. מה כדאי לעשות כדי שלא תתפתח דלקת? אם תחמיר הדלקת, איזה סוג טיפול נדרש בהתחשב בהריון?

שלום צ' ג',
חובה עליך לגרוב גרב אלסטית באופן קבוע במשך ההריון.שלשה חודשים לאחר הלידה עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בתקופה האחרונה יש לי כאב ליד הקרסול באיזור של וריד מוגדל , המקום חם וקשה - מה הטיפול בזה ?

שלום יהודית,
מומלץ לבצע דופלקס לורידים בכדי להבין את המקור לוריד בקרסול .עלפי הבדיקה ניתן להמליץ על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה כשישה חודשים אני סובלת מדלקת בוריד רגל שמאל מעל הברך - בשוק.
הייתי אצל מומחה לכלי דם והנ"ל אמר לי כי אין הרבה מה לעשות והציע לי לקבל כדורי etopan 600 פעם אחת ביום למשך שבוע. נשמעתי להוראות אך לשווא, וריד ברגל מנופח וכואב מאוד מאוד, הרופא אמר שלא ניתן לעשות זריקות או ניתוח בזמן דלקת, בינתיים הכאבים חזקים מנשוא ואני מוטרדת מאוד להחמרה במצבי, מה עלי לעשות? אנא תגובתכם בהקדם ומודה לכם מראש - יפה

שלום יפה,
אינני מכיר דלקת ורידים אשר נמשכת 6 חודשים!עליך לאגוד את הרגל חזק בגרב אלסטית.יש לבצע דופלקס ורידים ולטפל לפי הממצאים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 42. בשבועות האחרונים הופיעו אצלי ורידים בולטים באיבר המין, ולפני מספר ימים התנפח גם וריד בכף היד. יש לציין שכבר שנים יש לי וריד בולט בכף היד, אך הוא מעולם לא הציק לי. עכשיו הוא כהה, כואב ומציק, ויש סביבו אדמומיות. האם יש קשר בין שתי התופעות, האם הן מעידות על בעיה נוספת? מה עלי לעשות?

שלום,
יתכן קשר בין התופעות.עליך להבדק על ידי כירורג לכלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 70 וסובלת מדלקת ורידים או טרומבופלביטיס ברגליים, מצב בו צבע העור השתנה וזה
מגרד ושורף, בעיקר מגרד. מהו הטיפול המתאים עבורי. תודה רבה על תשובתך. יעל

שלום יעל,
עליך לעבור דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי כולל ביצוע הדופלקס על ידי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה זמן רב יש לי מס' ורידים נפוחים שיוצאו ברגלים , בחודש האחרון יש לי כאבים חזקים ברגלים כולל אודם ליד מס' ורידים , יש הרגשה שהמקום קשה , הרופאה נתנה לי אוגמנטיןואספירין והפסיקה את הגלולות נגד הריון
האם אלו התסמינים של פקקת ?
האם זה הטיפול הנכון ואיך ניתן להמשיך הטיפול
תודה

שלום יהודית שחר,
הסימנים מתאימים לפקקת שטחית.הטיפול הינו אגידה אלסטית,הליכה מרובה וטיפול אנטיאינפלמטורי.לעיתים יש צורך בפתיחה וניקוז.אין צורך במתן אנטיביוטיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
כשלושה שבועות שאני סובלת מכאבים בשוק רגל ימיו תחילה חשבתי שהמדובר הוא בבעייה אורטופדית לקחתי כדורים נוגדי דלקת אטופן וסלקוקס הכאבים נמשכים והרגל מציקה לי גם בלילות ,דווקא בשיעור התעמלות אין לי כל בעייה לא נראים לעין ורידים בולטים רק מתחת לעור כמו רשת של ורידים באיזור השוק האם זה נראה כמו דלקת ורידים ?משככחי כאבים כמו אופטלגין או אקאמול אינם עוזרים הכאב עז במיוחד בזמן הליכה ואני הולכת רק עם נעלי ספורט[גילי 70 ואני בריאה בדרך כלל]האם להזמין תור לאורטופד או למומחה לכלי דם?תודה על תשובתך

שלום רות,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם צריך לשבת כל הזמן עם הרגל למעלה או מותר גם ללכת?
בתודה דנה

שלום דנה,
אגידה אלסטית והליכה מרובה ,מומלצת בפקקת ורידים שטחית(דלקת ורידים).
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.,
אני אשה בת 64, בגל 24 קיבלתי לראשונה דלקת ורידים , הרגליים התנפחו מאד , ואש קיבלתי טיפול של שכיבה במירה וכדורים-ורידוטין(משהו כזה)הרפוא אמר שזה טרומבופלויטיס, מאז ועד היום אני סובלת מאד מכאבי רגליים, בעיקר כתוצאה מעמידה ממושכת, אני גם סובלת מעודף משקל, אתמול גיליתי כי ידי הימנית התנפחה וכואבת וכי הורידים בשתי הידיים והרגליים כהים וכואבים, השבוע סחבתי דברים כבדים בידי, אני לוקחת כל בוקר מיקופירין 0.75% , אני סובלת מכאבים חזקים, האם יש תרופה שתעזור לי , ואיזו בדיקה אני צריכה לעבור בשביל היד, ברגליים כבר עברתי דופלר מספר פעמים, המליצו על גרביים ואיני מסתדרת אתם, מה עושים???

שלום מירי,
אשמח לראותך במרפאתי.את זקוקה לדופלקס לורידים והמלצה לטיפול כירורגי בכדי לטפל בורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר. קורן. אני בת 70 ואובחנתי כסובלת מדלקת ורידים או טרומבופלביטיס בשתי הרגליים, ברגל אחת יותר מברגל שניה. הורידים אינם בולטים, אבל צבע העור השתנה, העור כולו שחור
אדום וזה מגרד ושורף. מהו הטיפול שאתה ממליץ. תודה רבה.

שלום יעל,
לפי תאורך את סובלת מאי ספיקה ורידית כרונית.עליך לעבור דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.הממצאים יעידו על טיפול קבוע בגרב אלסטית או אחד מהטיפולים הכירורגים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page