top of page

14 שאלות גולשים בנושא: הזרקות לורידים

לד"ר קורן שלום
אני בת 50 ויש לי ורידים בולטים בגב כף היד. אני מעוניינת לקבל מידע לגבי טיפול אפשרי להעלמת הורידים.
תודה מראש
אליסיה

שלום אליסיה שפיגל,
העלמת ורידים ביד נעשת על ידי ניפוח הרקמה סביב הורידים או /ו הזרקות לורידים עצמם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 28 אחרי שתי לידות ובשנים האחרונות הנימים ברגלים יתרבו. אני משתמשת בגלולות ועומדת הרבה שעות ביום על הרגליים. ברצוני לדעת האם טיפול בהזרקות יכול לעזור לי ואילו תופעות לוואי קיימות. ובנוסף אני רוצה לדעת כיצד לבחור במרפאה הנכונה שהרי כל אחד מציג עצמו כ"הטוב ביותר".

שלום תמי,
הזרקות לורידים זוהי אחת הטכניקות לטיפול ולאו דוקא הטובה מכולם.אני ממליץ לך לפנות לרופא אשר למד את כל טכניקות הטיפול ולא דבק בשיטה אחת בלבד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן,
השאילה שלי היא : האם אני יכולה לעבור טיפול בהזרקות לורידים בולטים ברגליים אם יש לי היסטוריה רפואית של DVT ברגל כנראה על רקע גלולות + עישון) מלפני 16 שנה ? מבדיקה שנעשתה מאוחר יותר התברר שיש לי מוטציה FACTOR || הטרוזיגוטי.
מאוד אודה לך על תשובה.
ליז.

שלום,
ניתן לטפל בורידים שלך ,אך אינני חושב שהזרקות זו הטכניקה המומלצת. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים ,לאחר הבדיקה אמליץ על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
האם היווצרות גבשושיות בצבע חום במקום בו התבצעו הזרקות לורידים ברגל ,הינה תופעה רגילה?
האם כאבים בקרסול אותה רגל קשורים להזרקות? (הקרסול מעולם לא כאב לי)
תוצאות האולטרה סאונד טרם ההזרקות:מערכת ורידים עמוקה תקינה.
מערכת ורידים שטחית:בספנה הגדולה עדות לאי ספיקה נקודתית בשוק כ-11 ס"מ מתחת לגובה הברך,שם מקור לקולטרל הממשיך לאספקט קידמי בשוק.
מחכה לתשובה ,תודה טובה.

שלום טובה בר,
אין לי מספיק פרטים על החומר שהוזרק לך ועל ריכוזו.אנא הפני שאלתך לרופא המזריק.בכל מקרה אזור ההזרקה לעיתים מגיב קשה לחומר המוזרק ורק בהמשך מתקבלת התוצאה המיוחלת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי ורידים קטנים מעין נימים שנוצרו לי לאחר ההריון האחרון לפני כשנה.
עשתי טיפול של הזרקות לורידים אך זה לא הועיל הרופא המליץ לעשות לייזר להעלמת הורידים האם זה נכון?

שלום רפאלי איריס
אין עדין כל עדיפות לטיפול בלייזר עורי על פני הזרקות לנימים.יש לבחון כל מקרה ומקרה לגופו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 21 ונוטלת גלולות, כבר 3 שנים אני סובלת מורידים בולטים וכואבים באזור שמאחורי הברך זה ממשיך להחמיר לאחרונה ביקרתי אצל רופא לגבי הזרקות וכשהוא ביצע אולטראסאונד הוא גילה שיש לי וריד גדול נוסף מלידה שיוצא מהוריד המרכזי, הוא טוען כי זה מה שיוצר את הבעיה והסביר לי שיותר מסוכן להזריק במצבי כי הווריד הינו גדול יחסית ומתחבר לוריד ראשי אך ניתן לטפל ביתר זהירות
עד כמה מסוכן טיפול בהזרקות במצב כזה ומה קורה במידה הטיפול משתבש?

שלום 123,
טיפול בהזרקות לורידים בידיים של מומחה בהזרקות זוהי פעולה יחסית בטוחה.אינני חושב שזוהי הטכניקה המומלצת לכל מקרה.אני מעדיף תמיד למצא את הטכניקה היחודית לכל מקרה ומקרה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.
אבי, בן 70+, סובל כבר מספר שנים מורידים מאוד בולטים ברגליים. עד לאחרונה הוא סרב לפנות לבירור רפואי, כי מעבר למראה הוא טען שהדבר אינו מפריע לו. לפני כשבועיים אחת הרגליים התנפחה מאוד והוא לא היה מסוגל לדרוך על הרגל. כמו כן, הורע מאוד מצבו של פצע שהיה לו שם. רופאת המשפחה הפנתה אותו למיון לבירור. הרופא טען שהנפיחות נובעת מהזיהום בפצע ונתן לו אוגמנטין. בנוסף אמר שעליו ללכת עם גרביים אלסטיות וזה יעזור לורידים. היום ביקר אצל רופא מומחה לכלי דם, לביקורת. הרופא אמר שמצבו של הפצע טוב, ולאחר טיפול בפולידין, הוא יגליד. ואז הזמין את אבי לסידרת זריקות שנועדו על פי דבריו לפתור את בעיית הורידים. הזריקות ניתנות אצל הרופא במרפאה, אחרי תשלום של 400 שקלים לכל זריקה.
ברצוני לשאול, האם הזריקות אליהן הוא מתכוון הן הזרקות הקצף המדוברות כאן? האם יש לזריקות אלו תופעות לוואי? האם עלותן הגבוהה נובעת מאי השתתפות קופת חולים בטיפול מסוג זה? האם יש טיפול חליפי מתאים?
תודה.

שלום גילה,
לא כתבת לי את תשובת הדופלקס של אביך.לפי הבדיקה ניתן להחליט על הטיפול האופטימלי בורידים.אינני יודע מה הטיפול שהומלץ לאביך .כמובן הזרקות לורידים עם או ללא קצף זו אחת האופציות. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 37, ומאז גיל 13 מופיעים אצלי ברגלים ורידים ונימים שמפוזרים על כל שטח הרגלים, (גם לאמא שלי יש), ניסיתי לטפל לפני 10 שנים בהזרקות אך לא ראיתי שינוי ברגליים, לאחרונה הלכתי לייעוצים במרפאות שונות וחלקם אמרו שהטיפול הינו ע"י הזרקות לורידים ראשים אך לא לנימים, אשמח לדעת האם יש טיפול יעיל וקצר שיכול להעלים את הורידים והנימים לחלוטין?
בתודה מראש
מיכל

שלום רותם,
ישנן טכניקות מרובות אשר לא בוצעו בעבר.ישנן גם טכניקות אחרות שמוכיחות את עצמן עד היום. אשמח לראותך במרפאתי לבצע לך בדיקת דופלקס לורידים ויחדיו נחליט על הטיפול הנכון. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

0523-141514אני בת26וככל שהזמן עובר נוספים לי עוד נימים, הייתי רוצה להתייעץ ולדעת מהי הדרך עם הכי פחות סיכונים כדי להסיר אותם והכי פחות כאב ,איך קובעים תור והאם בנתיים יש דרך להמנע מהתפשטות, מהם המחירים?, ומה אתה אומר על לייזר פורטונה?

שלום הדס,
בגילך הגורם להופעת נימים הם השינויים ההורמונלים שגופך עובר.לכן אין דרך לעצור את התופעה אלא אם את נוטלת גלולות לא נכונות.הטיפול הטוב ביותר הינו הזרקות לורידים.הטיפול בלייזר כואב יותר ולא תמיד עוזר.רצוי לשלב לייזר עם הזרקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן
אני בת 25 אחרי 4 לידות בכל ההריונות סבלתי מוורידים בולטים וכואבים מאוד מה שקורה אחרי הלידה הרביעית שהיתה לפני 9 חודשים מיד לאחר הלידה עקב כאבים והרגשה של וורידים קשים עשו לי בבית חולים דופלר ונימצאו קרישי דם ברגל שמאל וליד המפשעה ודלקת בווריד טופלתי בקלקסן 40 מ"ג במשך שבועיים חזרתי כמה פעמים לצילומי דופלר חוזרים בפעם האחרונה בדופלקס יצא שברגל שמאל יש אי ספיקה של הספנה הגדולה מאמצע הירך דליות בשוק וענף קידמי באי ספיקה הרופאים אמרו לי לעשות ניתוח להוצאת הוורידים השאלה שלי היא מה הטיפול הכי יעיל בשבילי אני מציינת גם שבבדיקת קרישיות יתר נמצאה מוטציה הטרוזיגוטית לפרותרומבין אני רציתי גם לשאול ברשותך ד"ר אם לטפל בבעיה עכשיו או לחכות עד שאני יחליט להפסיק ללדת הרופאה אמרה לי שאני חייבת לעשות ניתוח לפני הריון הבא כי זה מצב מסוכן האם היא צודקת ושוב האם במצב לי אפשר טיפולי הזרקות או ניתוח ליזר או כל דבר אחר שבלי צלקות וסבל של ניתוח אני מודה מראש אשמח לקבל תשובה בהקדם כי הייתי אמורה לעבור ניתוח ודחיתי עקב ברונכיט במקרה שמעתי עלייך אשמח לקבל ייעוץ וסליחה על המכתב הארוך

שלום שירן,
קשה לי לענות על כל כך הרבה שאלות חכמות מבלי לבדוק אותך. אשמח לראותך במרפאתי שם תעברי שוב בדיקת דופלקס על ידי.על פי בדיקה זו אוכל להחליט על דחיפות הטיפול ועל הטכניקה הניתוחית העדיפה.ככלל בכל מקרה בו ניתן לבצע טיפול בלייזר הרי טכניקה זו עדיפה על ניתוח סטריפינג או הזרקות לורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לד"ר קורן
לפני פחות מחודש עברתי טיפול קוסמטי ע"י הזרקה ברגלי להעלמת ורידים. הרופא שטיפל בי הזריק לי ובאמצע הטיפול קיבל שיחת טלפון ואחר כך שוב הזריק לי ושוב קיבל שיחת טלפון ולחץ על מקום ההזרקה עם פד על מנת לנקות את הדם מההזרקה.
לאחר שהרופא חבש את רגלי יצאתי למסע רגלי למשך שעה לערך. הרגשתי כאבים נוראים. הגעתי הביתה פתחתי את התחבושת וראיתי כי הרגל נפוחה מאד. [יש לציין כי שנים אני עושה הזרקות ומעולם לא קרה לי דבר כזה].
הנפיחות האיומה ירדה כי השכלתי לכרוך את הרגל בעלי כרוב על מנת לספוח את הנפיחות.
למחרת לא יכולתי ללכת לעבודה והרגשתי כאבים עזים לאחר כשבוע הגעתי אל הרופא והוא בדק ואמר שיתכן שהוא חבש לי את הרגל חבישה חזקה מדי.
אך לצערי, יש לי עדיין כאבים בכף הרגל העליונה. ניגשתי לרופאת משפחה וסיפרתי לה את המקרה היא ביקשה ממנו להראות לה את שתי הרגלים על מנת לאבחן בהבדל ביניהן. ובכן, היא אמרה לי כי יתכן שהוא פגע לי במערכת הלימפה והיא נתנה לי הפניה על מנת שאוכל לבדוק על ידי צילום או כל דבר אחר ולוודא מה קרה.
השאלה שלי: ע"י איזו בדיקה אפשר לדעת אם ישנה פגיעה בלימפה? האם ע"י CT של כף הרגל או ע"י בדיקה אחרת.
בתודה מראש

שלום אורית,
לא ניתן לפגוע בדרכי הלימפה בהזרקות לורידים.קימת תגובה להזרקות או לחבישה.תגובה זו תעלם מעצמה עם חלוף הזמן ללא כל מקום לדאגה.אין צורך בכל בירור נוסף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
האם יש סוגים שונים של חומרי הזרקה, או כשאומרים זריקות לוריד זה תמיד אותו סוג ואותו חומר?

שלום אפרת,
קימים מספר חומרים להזרקות לורידים.אאטוקסיסקלרול,סקלרווין,מלח היפרטוני הינם המוכרים והשכיחים ביותר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כ3שנים עברתי טיפול אצל רופא מומחהבהזרקות לורידים תחת שיקוף אולטראסאונד.
אחרי מספר חודשים שהורידים נעלמו רופא הנשים שלי נתן לי גלולות לסידור המחזור ושמתי לב שתיכף אחרי שנטלתי אותן הורידים החלו לחזור.
כיום אני סובלת מדליות ברגליים ומנפיחות בקרסוליים ובגב כף הרגל.
האם יש קשר בין נטילת הגלולות להופעת הדליות מחדש?
האם הנפיחות בקרסוליים נובעת מהדליות?
ומה ניתן לעשות כיום כדי להקל עליי?

שלום בן בסט צילה,
אין קשר לגלולות אלא לטכניקה הטיפולית.עליך לעבור דופלקס ורידים חדש בתקוה שניתן לעזור לך בלייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ליפני כחודשיים טופלתי בהזרקות לורידים ברגל אחת מאז אני סובלת מדלקות . הרופא אמר שזה נדיר, נתן לי חופש מחלה לשבוע וביקש ממני לא לבצע שום פעולה חוץ מלהרים את הרגל . הדלקת עברה והמשכתי בטיפול. אחרי שבוע הדלקת חזרה. הטיפול שהוא מציע זה לשים קרח ולנוח . עד מתי אם בכלל אני אמורה לסבול מדלקות ועם מראה של רגל שחורה ואדומה לסרוגין?

שלום אתי גודלשטיין,
יתכן ואינך מתאימה לטיפול או הוזרק לך חומר באחוז גבוה מידי או כמות גדולה מהרצוי.בכל מקרה ממליץ להפנות את השאלה לרופא המטפל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page