top of page

23 שאלות גולשים בנושא: ורידים מורחבים

ורידים מורחבים בידיים ורגליים

שלום אמילי וינסקי,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע דופלקס לורידים.לאחר הבדיקה נוכל יחדיו להחליט על הטיפול הרצוי לרגליים ולידיים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

נבדקתי אצל רופא כלי דם אשר המליצ לי לעבור את הטיפול -של הזרקת קצף תחת US מפני שלייזר/ניתוח פחות מתאימים לי.
הורידים מורחבים נמצאים יותר עמוק והרחבה לאורך 15 ס"מ (לא מדובר בורידים עמוקים). כבר רציתי להתחיל בטיפול, אך חברי שיש לו נגיע בתחום אמר לי שהטיפול היינו מיושן ויש לו סיבוכים בעתיד. מה לעשות?
יש לציין שהרופא היינו מומחה ויודע לבצע טיפולי לייזר וניתוחים.
אני בן35 עם בעיה משפחתית של ורידים. לפני שנתיים סיפור של DVT , אשר טופל. מחכה מאוד להמלצתך!
בכבוד רב,
יגאל

שלום יגאל,
קיימים היום טכניקות מרובות לטיפול בורידים.אני אישית מעדיף את הטיפול באנדולייזר לאחר למעלה מ1000 טיפולים כאלה.לא תמיד ניתן לבצע את האנדולייזר.אוכל לענות לשאלתך לאחר בדיקת דופלקס אותה אני עורך בעצמי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 67 סובלת מורידים בצורה חמורה בשתי הרגליים מזה הרבה שנים רבות האים הטיפול בליזר יעור לי ...

שלום טובה יוסף,
ורידים מורחבים וקשים בדרך כלל מתאימים לטיפול באנדולייזר.ההתאמה לניתוח נעשת לאחר בדיקת דופלקס על ידי באחת המרפאות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי ורידים מורחבים מאד בשתי הרגליים , ואי ספיקה באזורים מסוימים.
האם יש אפשרות שאחרי טיפול בלייזר יחזרו לי הוורידים הבולטים כאילו לא עשיתי כלום?
דבר נוסף אני חברת מכבי כמה יעלה לי טיפול בלייזר בשתי הרגליים?
תודה

שלום,
טיפול באנדולייזר מבטיח תוצאה ניתוחית של 98-99%.הטיפול נעשה תוך שימוש באולטראסאונד תוך ניתוחי.המחיר נקבע לאחר בדיקת דופלקס במרפאה . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת דופלקס נמצאו לי ורידים מורחבים והוצע לי טיפול בהזרקת קצף, בטענה שמצבי אינו מרשה טיפול בלייזר משום שזה מתאים רק כשהורידים ישרים ואינם מפותלים. האם נכון? אני חוששת מהזרקת קצף כי אני יודעת שיש לי נטיה לפיגמנטציה. האם יש אפשרויות נוספות?
בתודה מראש לתשובתך.

שלום רבקה,
קימות מספר טכניקות להתגבר על ורידים מפותלים ולבצע טיפול בלייזר.ראשית חייבים לראות שקיימת אינדקציה לטיפול באנדולייזר. אשמח לראותך במרפאתי לבדיקה מחודשת. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 38 במהלך שירותי הצבאי נפצעתי באזור קרסול רגל שמאל כתוצאה מהפציעה נפגעו לי כליי דם בכף הרגל.
עברתי בעבר מס' ניתוחים להסרת ורידים ברגלי השמאלית וכעת שוב אני חש כאביים חזקים באזור הקרסול קיימת נפתחות ואודם באזור בפיקה ורגישות יתר באזור כל נגיעה קטנה גורמת לי לכאביי תופת אני ישמח עם תוכל ליעץ לי מה לעשות בנדון.
בתודה מראש
אייל שפיר.

שלום אייל שפיר,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע דופלקס לורידים בכדי לנסות להבין מה קרה לך ומה עשו לך בניתוחים הקודמים.לאחר הבדיקה נחליט יחדיו על הטיפול האופטימלי למצבך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 34 ונמצאת בהריון השלישי במספר בחודש רביעי.
ברגל ימין ממש ליד פיקת הברך יצאה לי כמות גדולה של ורידים והם בולטים ולפעמים גם כואבים. אולי חשוב לציין שבמצב מנוחה הורידים עדיין נמצאים אך הם אינם בולטים ואינם כואבים לי.
מה אפשר לעשות כדי למנוע את הכאב והאם אחרי הלידה זה ייעלם או שאצטרך ללמוד לחיות עם זה?
תודה
שירלי

שלום אברהם שירלי,
הופעת ורידים מורחבים במהלך ההריון זוהי תופעה שכיחה.חלקם הגדול יעלם תוך 3 חודשים מהלידה.עליך לגרוב גרבים אלסטיות בתקופת ההריון ומספר שבועות לאחר הלידה.כמו כן מומלצת בדיקת כירורג כלי דם לאחר שלשה חושי הורות. אשמח לראותך במרפאתי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 34 אובחן אצלי ורידים מורחבים בשפתיים של איבר המין, האם זה יכול להיות ללא הריון? (אף פעם לא הייתי בהריון), האם ניתן להסיר ואיך? האם זה חוזר אחרי טיפול להסרה?

שלום,
ממליץ לבצע דופלקס לורידי הרגליים ,האגן והבטן.יעוץ כירורג כלי דם לאחר מכן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור רונן,
שמי מאי בת 30,
בחודשים האחרונים הופיעו לי מאין בליטות (כמו גולות) על הרגל התחתונה (בעיקר שמאל) באזור העצם השוק..הבליטות מופיעות בעיקר בעמידה ובמאמץ..לא סובלת מכאבים רבים..האם יש מקום לדאגה?האם יש שם לבעיה שאני מתארת?האם אתה ממליץ לי לראות רופא?האם יש דרך לטפל בבעיה?
אודה מאוד על תשובתך
מאי המודאגת

שלום,
יתכנו שני דברים:ורידים מורחבים או חולשה של מעטפת השרירים.במידה ומדובר בורידים מורחבים הרי ניתן לעזור לך.בחולשת מעטפת השרירים ניתן להמנע מטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני בת 34 סובלת מגושים בכף הרגל השמאלית וכן מגוש באיזור המפשעה השמאלית, לאחרונה עשיתי דופלקס-מערכת הורידים והתשובה לגוש במפשעה הינו:
זרימת הדים: עצמונית, פאזית
עליה בזרימה בלחיצה רחיקנית. הפסקת הזרימה בליחצה קירבנית (וולסלבה).
ובהערות: ורידים מורחבים שטחיים עם פקקת חלקית במפשעת שמאל.בקשר לגושים בכף הרגל: ורידים שטחיים מורחבים בכף הרגל והבהונות. זרימה ורידית בלבד בכל האזורים ללא זרימה עורקית. כנראה המנגיומות. נשלחתי להמשך בדיקה אצל רופא עור והתור בעוד חודשיים. האם אני צריכה לדאוג מהתשובה של הדופלקס. תודה

שלום ענבר,
הבדיקה מחייבת בדיקת כירורג כלי דם ולא רופא עור. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר ארנון קורן שלום,
הנני בת 38 אחרי 2 לידות.
לפני 10 שנים עברתי אירוע DVT (פקקת)ברגל שמאל אחרי ניתוח קיסרי, טופלתי שנה בקומדין שהופסק בהמלצת המטולוגית.לאחר בדיקות נמצאתי הטרוזיגוטית לפקטור 5.
בעקבות אירוע זה אני סובלת מדליות (ורידים בולטים) בכף רגל שמאל.
המראה לא אסטתי ואני מעוניינת לקעקע באיזור זה כדי להסתיר.
האם יש בעייה או סכנה בקיעקוע על ורידים בולטים/מורחבים?
אין התפשטות או ייצור נוסף של דליות והימצאותן קשורה לפקקת שהייתה ולא להריון.
כמובן הקעקוע יעשה ע"י מומחים ומנוסים על כל הסטריליזציה הנדרשת.
אשמח לקבל חוות דעתך בהקדם.
תודה מראש
לורית לוי

שלום לורית לוי,
ממליץ תחילה לטפל בורידים ורק לאחר מכן לבצע את הקעקוע.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
אני בת 34.5, אמא ל-5 ילדים כשהקטן בן 3 ורוצה להיכנס שוב להריון.
החל מההריון הראשון אני סובלת מוורידים מורחבים, הסבל והכאב הוא רק בהריונות, זה רק ברגל אחת, ועד הברך בלבד, כשאני לובשת בד"כ גרב אלסטית עד הלידה.. (אחרת לא יכולה לדרוך על הרגל).
הייתי במעקב אחרי הלידה האחרונה אבל לא טיפלתי, כי מעבר להריון אני לא סובלת מכך.
רציתי לשאול אם זה מסוכן להיכנס במצב זה שוב להריון, עם וורידים מורחבים..
תודה רבה מראש על תשובתך!

שלום,
ממליץ לטפל בדליות לפני ההריון הבא.קיימים היום טיפולים קצרים ויעילים אשר לא יעקבו את ההריון הבא. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעבר טופלתי ע"י זריקות להעלמת ורידים
הוטב, אך לאחר מספר שנים כמובן שוב הופיעו הורידים.
לאחר טיפול בלייזר האם הורידים יעלמו לצמיתות ?
והאם הנימים יעלמו לצמיתות?.

שלום נקש יהודית,
הנימים מופיעים בעקבות השינויים ההורמונלים שגופיך עובר.כל עוד יש לך מחזור חודשי הרי עלולים להופיע נימים חדשים מכיוון שבטיפול אנו מטפלים בתוצאה ולא בסיבה.ורידים מורחבים שנגרמים מאי ספיקת מסתמים לא יחזרו לאחר טיפול נכון בבעיה או בגורם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני בת 33 כעת בשבוע 33 להריון . בעבר טופלתי בזריקות קצף בשתי הרגליים . עקב ההריון הופיעו ברגל ימין בעיקר ורידים מורחבים ובולטים והמצב מחמיר . קניתי גרב אלסטית להריון . האם יש טיפול נוסף שאפשר לטפל כרגע ? האם יש סיכוי שחלק מן הורידים יעלמו לאחר הלידה ? האם ניתן לטפל בזריקות בהריון או הנקה ?

שלום עירית,
בהריון ניתן לטפל רק בגרבים אלסטיים.מומלץ להמתין שלשה חודשים לאחר הלידה.הורידים שלא יעלמו בתקופה זו חייבים בטיפול. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע דופלקס לורידים.לאחר הבדיקה אמליץ לך על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עקב כאב קל באשך שמאל התגלו באולטראסאונד וורידים מורחבים
מהי התופעה(האם קשור להרמת משקל כבד)/סיכונים/טיפול,

שלום,
מדובר בוריקוצלה אשר יש צורך לטפל רק במקרה של פתולוגיה מתקדמת.
ממליץ בדיקה על ידי אורולוג
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב! יש לי בעיה של פוריות בבדיקות שעשיתי פעם אחת יצא שיש לי תאי זרע בודדים בלא תנועה ובבדיקה אחרת היה לי שש מאות אלף בלא תנועה בבדיקות שעשיתי ראו שיש לי ורידים מורחבים. לא ברור לי אם ניתוח להצרת ורידים יכול לעזור כי הבנתי שזה לא כל כך עוזר. שאלתי האם יש אנשים שזה ממש עזר להם? תודה רבה

שלום יצחק,
ממליץ להתיעץ עם אורולוג אשר מומחה בנושא זה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. אני בת 33 וסובלת מורידים מורחבים כבר מההריון השני.כיום אני חודשיים לאחר לידה (מס' 6). אני נתקלת בהרדמות הרגלים בזמן ישיבה ממושכת רגילה וכן בישיבה של רגל על רגל.כמו כן, כאשר אני שוכבת על היד ,אני מרגישה שהיד נרדמת לי.(הרגשתי תופעות אלו גם במהלך ההריון). מה אתה ממליץ לעשות?האם זה מעיד על בעיה בזרימת הדם? אודה לך על תשובתך.

שלום שירה,
ממליץ לבצע דופלקס ורידים ו-EMG .עם הבדיקות להגיע לכירורג כלי דם ואורטופד גב. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני פונה אליך בפעם השנייה לאחר שקיבלתי ממך תשובה לגבי ורידים מורחבים באיזור המצח-2 ורידים מקבילים אחד לשני היוצאים מהקרקפת לכיון המצח מטה שיוצרים סביבם גוון עור כהה יותר מגוון עור הפנים שלי,
אמרת לי שניתן לטפל בזה ע"י הזרקות האם הטיפול נעשה במרפאתך או שמא אני אמורה לפנות לרופא מומחה אחר?

שלום ענת,
הטיפול מבוצע על ידי רופאי עור או כירורגים פלסיקאים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני ( 43 ) סובלת כבר שנים ארוכות מורידים מורחבים הרגלים כתוצאה מחסימות של ורידים עמוקים מרכזיים -אדיופטי. ( בדיקות לקרישיות יתר - שליליות)
הערב התחילו לי כאבים חזקים בצד הפנימי האמצע ירך שמאל, עם החמרה בעמידה או בתנועה. האם זה סימן אפשרי לDVT? האם יש מה לעשות מעבר לגריבת הגרביים האלסטיות, איתם אני נמצאת ממילא בכל שעות היממה כבר 22 שנים?
האם עלי לדאוג לבדיקה רפואית דחופה, ואם כן אצל מי?
תודה.

שלום תקווה שלום,
אי ספיקת ורידים עמוקה בדרך כלל נובעת מDVT ישן שלא אובחן.בבדיקת דופלקס טובה ניתן לקבל תשובה לכך.כאבים במצב זה בדרך כלל נובעים מגרבים בלויות בהם ירד הלחץ ולכן הלחץ הורידי חזק מהלחץ אותו מפעילה הגרב.בשלב ראשון המלצתי לגרביים חדשים.יש גם לשקול דופלקס ורידים לשלילת DVT חדש וכן לצורך אבחנה חדשה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כמה חודשים בעלי ואני החלתנו שאנו מנסים ילד רביעי, אך לצרי הרב אחרי 3 הריונות טבעיות פתאום הגענו להשבחת זרע.
הלברטורית שאלה את בעלי אם יש לו בעיות עם כלי הדם והא אישר.
לבעלי יש ורידים מורחבים מאוד שעולים עד למפשעה והרופאים טוענים שיתכן שזה מה שגורם לבעיית ייצור הזרע.
מה עלי לעשות? בעלי מודע לבעיה (זה תורשתי, ואף אצל אביו המצב חמור יותר)האם זה נכון שכלי הדם המורחבים הללו באמת מפריעם לנו להכנס להריון?

שלום לי,
אנא הפני שאלתך לאורולוג בשאלת ואריקוצלה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעיית הורידים החלה לפני כ- 6 שנים במהלך ההריון השני. לאחר ההריון המשכתי לסבול מכאבים במהלך המחזור החודשי. בהריון השלישי הכאבים החלו מוקדם מאוד. טופלתי ע"י גרביון לחץ. כעת 8 חד' לאחר לידה , הומלץ לי לעבור ניתוח. בהמלך בדיקת הדופלקס נאמר לי שאין לי אי ספיקה בורידים הראשיים.שאלתי היא: האם גם ללא אי ספיקה עדיין קיימת אינדיקציה לניתוח? (יש לציין כי הכאבים הופסקו מיד לאחר הלידה)

שלום רבקה,
בכל מצב של ורידים מורחבים וסימפטומטים הרי מומלץ לטפל.קיים הבדל משמעותי בין סוג הניתוח או הטיפול באי ספיקת הספנות ובלעדיהן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לחבר שלי יש FMF דליות ברגליים ,שינויים בצבע עור.פצע בקרסול מזה חודש וחצי שלא מתרפה.בגודל סמ' מרובע.אמור לעבור דופלר ובירורים.האם יש סכנה בינתיים על הרגל. האם זה מסוכן בהמשך.והאם יש פתרון שאינו ניתוחי.
אני מאוד מודה.

שלום סלמא,
פצע ברגל בנוכחות ורידים מורחבים מהווה מצב מתקדם של מחלת הורידים.לעיתים מצליחים לסגור את הפצע במשך תקופה ארוכה מאד. העיקרון החשוב ביותר הוא הורדת הלחץ הורידי המוגבר .ראשית מבצעים זאת על ידי אגידה אלסטית ובהמשך מחליטים על הטיפול האופטימלי לפי תוצאות הדופלקס.כאשר מזהים אי ספיקה ורידית יש לטפל בורידים כירורגית. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם קיים קשר בין הופעת שושנה רצטיבית
וממצא דליות קטנות - הוגדרו על ידי משרד הבטחון כורידים מורחבים.

שלום בר זיו פרי,
אין קשר בין דליות לשושנה.הדבר המשותף זוהי בצקת בשוקיים שיוכלה להופיע כסיבוך של שתי המחלות.חשוב לעשות אבחנה מדויקת מכיון שהטיפול שונה בהחלט. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page