top of page

23 שאלות גולשים בנושא: חסימת כלי דם

שלום דר׳
אמי עברה צינטור ברגל ימין שכלל הוספת סטנט . לאחר התהליך, הדופק מימוש וזרימת הדם תקינה . בבדיקת דם, אחרי שלושה שבועות, מסתבר שהיא שרמת ההמוגלובין שלה מאוד נמוכה. האם יכול להיות קשר בין זרימת הדם המתחדשת לכוון הרגל שהיתה חסומה, או ההתערבות עצמה לבין רמת ההמוגלובין?
תודה מראש
נעם

שלום,
יש לבדוק ארוע של דמם פנימי לאחר הצינטור.ניתן לבצע את הבדיקה בסונר או ב-CT .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום רב יש לי חברה בת 40 והיא סבלה מאבן בכלייה ופלתה אותה. בעיקבות האישפוז גילו לה כי יש לה כלי דם חסומים בכלייה .רציתי לדעת מה הטיפול לזה ומה ההשלכות של דבר כזה ואיך זה יכול להשפיע ביום יום? תודה מראש

שלום יפית כפיר,
חסימת כלי דם בכיליה יכל להשפיע על גודל הכיליה ,פעולתה כאיבר סינון וניקוי הגוף וכן הופעת לחץ דם גבוה.יש להפנות את השאלה לנפרולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום
חמי בן 70 סובל חולה כליות עושה דיאליזה בנוסף חולה סוכרת וחולה לב
עם אורטה מוגדלת כמעט 5 ס"מ
בעבר עשה ניתוח מעקפים
כיום יש לו חסימה ברגל ימין זרימת הדם 0.16 כתוצאה מכך יש לא נמק באצבעות ותחילת נמק בכף הרגל
הרופאים בביה"ח כרמל בחיפה טוענים שלא ניתן לנתח אותו, ולא ניתן לעשות מעקפים ואו צינתור.
שאלתי היא מה לדעתך ניתן לעשות ברמה המיידית בכדי להציל את כף הרגל
מקטיעה.
אודה להתיחסותך.

שלום,
ממליץ לבצע אנגיוגרפיה ולאחריה להחליט על אופציות הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. אחותי בת 55, חולת דיאליה (ועוד מס' מחלות, סובלת מזה כחודשיים מחסימת כלי דם ברגליים או יותר נכון, הסתיידות עורקים כתוצאה מהצטברות סידן. הרגליים מלאות בפצעים, שמלווים בכאבים עזים. הרופאים בביח' הכרמל המליצו לה לעבור שהיה בחדר לחץ. השאלה הנשאלת, האם ניתן לרפא את הפצעים והכאב בעזרת חדר לחץ וגם ראיתי שנתת תשובה על טיפול במכשיר ארטאססט, האם זה יעזור במקרה של אחותי?
תודה

שלום אילנה,
ממליץ לעשות אנגיוגרפיה אשר תדגים את כלי הדם ברגלים.לפי הבדיקה ניתן להחליט מהו הטיפול האופטימלי.טיפול בתא לחץ הינו תחליף לא מוצלח במיוחד מכיוון שאחוזי ההצלחה בו אינם גבוהיים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני שלושה חודשים שברתי את המסרק החמישי ברגל ימין מאז הכאבים לא חולפים הרגל נפוחה ובעמידה צבעה נעשה אדום כחול האורטופד אמר לי לגשת לכירוג כלי דם מיכוון שמבחינה רפואית שבר אמור להתאחות אחרי חודש וחצי האם זאת בעית כלי דם

שלום צביה,
הסימנים שנתת אינם מעידים על חסימת כלי דם אלא על הפרעה ורידית בניקוז הורידי.עליך לעבור דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה,
קראתי באינטרנט שהפסקת היריון באמצעות מפיג'ין אסורה כשמדובר במעשנות, כי "האינטראקציה בין עישון ונזק לכלי דם לבין התרופות הללו שגורמות בעצמן להתכווצויות כלי דם, עלולה לגרום לחסימת כלי דם ומכאן לסיכון מוגבר לשבץ מוחי והתקף לב". איני מעשנת אבל יש לי במשפחה היסטוריה של אירועים מוחיים ובחלק מבדיקות הדם שלי התגלו רמות גבוהות מהמומלץ של שומנים בדם. אני בת 41 ועומדת לעבור ככל הנראה הפלה בדרך האמורה. האם נשקפת לי סכנה בגלל הגורמים האמורים לעיל?
תודה

שלום חסוי,
אנא הפני את שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
1. האם מומלץ טיפול באילומדין במקרה של פצע בכף הרגל בחולה (בת 80 ) הסובלת מחסימת SFA?
2. האם מוכרת לך משחה בשם( REGRANEX (BECAPLERMIN לטיפול בפצע הנ"ל או חבישות של SILVERCEL ? מה מומלץ/עדיף?
בברכה,
מרה

שלום מרה,
הופעת פצע ברגל בנוכחות חסימת כלי דם ראשי מחיבת חידוש הספקת הדם לצורך ריפוי הפצע.המלצתי לאנגיוגרפיה וניתוח מעקפים .כל שאר האפשרויות לא מספקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר
סבי חולה סכרת
עבר ניתוח להחלפת פיקה בברך
הניתוח בברך עבר בהצלחה אך הפצעים ברגל לא התרפאו כ"כ
הוא עבר כריתת אצבע ברגל עקב ריקבון של האצבע בתחילת שבוע 27/7/08 יום א.
וביום ג' אתמול 29/7/08 עשו לו צינטור מאחר ויש לו חסימת כלי דם
מצאו שהחסימה נמצאת באזור X ועדיין לא הצליחו לפתוח את החסימה
סבי השתחרר היום מבי"ח 30/7/08
ואינני רוצה שיכרתו את הרגל שזה הפיתרון שנשאר לבי"ח
האם יש מיכשור מלבד ניתוחים נוספים על מנת לא להגיע לכריתת הרגל
אודה לתשובתך בדחיפות
לירז
0525512236

שלום לירז,
בצינטור יש את התשובה לשאלתך.יתכן וניתן לפתוח את החסימות בבלון במידה והן קצרות.במקרים אחרים הפתרון רק בניתוח מעקפים. אשמח לראותכם במרפאתי עם צינטור הרגלים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סוכרתית מטופלת באינסולין.3 אצבעותיי ברגל ימין ללא תחושה כמעט אין לי פצע או משהו שיכול להעיד על הזנחה או פציעה כלשהי ממה זה יכול לנבוע ומה הטיפול שיכול לעזור אני מקבלת לאחרונה טגרטול לכאבי הרגליים האם זה יכול להועיל או רק לשכך כאבים.תודה

שלום מימון לולה,
עליך להבדק על ידי אורטופד גב וכן כירורג כלי דם בשאלת חסימת כלי דם ברגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אימי בת 87 סובלת מזה שלושה חודשים מפצע ברגל שאיננו נרפא כתוצאה
מחסימת כלי דם שאובחנה אצלה בבדיקת דופלקס
ד"ר ענר מבית החולים הדסה עין כרם המליץ על טיפול של אלפרוסט במקרה של החמרה בפצע, באופן כללי בקש שנתעקש על טפול מקומי
לאחרונה המליץ מנהל מרפאת כיבים (רופא עור) לטפל באלפרוסט(מתן אינפוזיה במשך 20 יום שמבוצע באשפוז יום)
מהם הסיכונים לאור גלה המתקדם?
(אימי סובלת מלחץ דם גבוה אבל מאוזן ע"י כדורים)
אמה של חברתי קבלה טפול בתרופה זו ןאחרי 3 טפולים קבלה ארוע מוחי האם יש קשר?

שלום דוידה אלבראנס,
יש לשקול טיפול חילופי במכשיר ארטאססט אשר משפר את הספקת הדם לכף הרגל .מתחברים אליו 3 פעמים ביום למשך 1 שעה.ניתן לשאול את המכשיר במרכז רפואי נארא ברמת גן-7557111 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת אולטרהסאונד לכלי דם ברגליים
התקבלו המסקנות הבאות:"נמצאה הפרעה חסימתית בסגמנט פמורו-פופליטאלי בשתי הרגליים. משמעות המודינמית קלה בשתי הרגליים"
מה זה אומר? מהי דרך הטיפול? האם נדרשת התערבות כירורגית?
תודה,
דפי.

שלום דפי,
קימת חסימת כלי דם דו צדדי באזור שבין המפשעות לברכיים בשתי הרגלים.מומלצת הליכה מרובה אשר תגרום להופעת מעקפים טיבעיים ברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור קורן.
אבי חולה סוכרת מזה כ15 שנה. עד לפני 4 שנים היה מעשן קופסא ליום במשך 20 שנה.בין היתר יש לו לחץ דם גבוה וכתוצאה מכל זה יש לו בצקות ברגליים פלוס מינוס ברמת כף הרגל באיור הנמצא למעלה. ברצוני לברר מהן דרכי הטיפול המומלצות והאפשריות במצב זה?
בברכת חג שמח
שלומי

שלום שלומי,
סוכרת ועישון אינם הגורמים לבצקות ברגלים אלא לחסימת כלי דם.במידה ואביך איננו מתהלך בשל החסימות הרי זוהי הסיבה לבצקות.אביך זקוק לבירור כלי דם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לדר' קורן שלום
אבא שלי לאחר ניתוח קרוטיס (כ שבוע) יש לו גם בעיות של חסימת כלי דם ברגלים והוא מיועד לניתוח אך הוא חולה מאוד מורכב אני שואל אם ניתןח מעקפים ברגלים נעשה גם בהרדמה חלקית / מקומית
אודה לתשובתך

שלום שי לזר,
ניתוח מעקפים יכל להתבצע למעשה בכל סוג הרדמה .לאחר ביצוע הצינטור לרגלים מחליטים על סוג הניתוח וסוג ההרדמה.ההחלטות בשיתוף עם הקרדיולוגים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום שמי לירון כהן אבא שלי בן 61 היה לו חסימת כלי דם ברגל ונהיה לו פצעים עקב זה עשה ניתוח ויש זרימת דם אבל הרופאים אומרים שאולי צריך כריתה חס וחלילה יש משהו אחרלעשות להעברת הפצעים והאם זה נחשב נמק?

שלום,
מדובר בנמק אשר לא חלף בעקבות מעקף.ראשית לא כדאי למהר בכריתה אלא מומלץ לעקב בסבלנות ולבדוק באם המעקף מתפקד כראוי.ניתן להחליף טיפולים מקומיים לפצעים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
סבא שלי הוא בן 84 וסובל מכאבי רגליים חזקים ויש לו פצע גדול מאוד באותו מקום...הוא לא יכול ללכת ולא יכול לעשות כלום...
אשמח אם תענה לשאלה בהקדם האפשרי!

שלום,
ממליץ על בדיקת עורקים במנוחה ובהיפרמיה ובדיקה במרפאתי לאחר מכן.חשוב לזהות חסימת כלי דם אשר מונעת את ריפוי הפצע. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 70 אני סובל מטרשת עורקים שהחלה בניתוח קרוטיס בצוואר בצד ימין.לאחר3 שנים עברתי צינתור עקב סתימה גבוהה בעורק הלב ושמו תומכן,לפני מס חודשים נפתח פלאק בבוהן רגל שמאל. 3 ימים שאני סובל מכאבי בטן עזים בכל חלקי הבטן האם יש חשש לקשר לסתימת כלי דם באזור? לאחר ביקור אצל רופא גסטרו ששלל כל קשר לגסטרו אלא מקשר את הבעיה למחלת העורקים ועליי לפנות בדחיפות למומחה כלי דם. אבקש את חוות דעתך בעניין זה . מצפה לתשובה מהירה. תודה רבה....

שלום חיים משה,
עליך לעבור בדיקת CT אנגיו של העורקים המזנטראלים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי סובל מחסימת כלי דם קשה:נמק בשתי האצבעות ברגל ימין.
נעשה לו צנתור פעמיים לפתיחת כלי דם,אך ללא הצלחה.הרגל עומדת לפני קטיעה לרגל דעת מומחים רבים שפנינו אליהם. אשמח אם תענה לשאלתי בהקדם וליצור עימי קשר, על מנת למצוא דרך טיפולית נוספת בכדי להציל את רגלו. תודה.

שלום רחל ברק,
בכדי לנסות להציל את הרגל אני חייב לראות את צילומי הצינטור. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הי שמי דדי אני פעיל מאוד בתחום הספורט אני מדריך כושר ומשתתף במרוצי ריצה. לפני קצת יותר משנתיים התחלתי להרגיש כאבים באזור שריר התאומים שברגל ונימול קל באצבעות של רגל ימין בזמן מאמץ אפשר להגיד הליכה קצרה של 200 מטר אפילוומנוחה של 5 דקות מחזירה את המצב לקדמותו כאילו לא קרה כלום לאחר בדיקות מרובות שלא גילו כלום עשו לי בדיקת דופלר ושם גילו שאין זרימת דם טובה לחלק התחתון של הרגל בזמן מאמץ עשו לי ניתוח מעקפים בבית חולים תל השומר מחלקת כלי דם הכול עבר בשלום חזרתי לפעילות מלאה ללא הגבלה. היום לפני חודש נפלה לי משקולת של 5 קילו על הבוהן ברגל ימין וגרמה לי לשבר פתוח באצהע מאז אני חש את אותם כאבים שהיו לי לפני שנתיים. עשיתי בדיקת דופלר לפני כמה ימים וגילו לי שהמעקפים שעשו לי לא זורם שם דם אלה רק בעורק הקטן שנותר לאחר ההצרות הטבעית שנוצרה לי ברגל. ממה זה קורה? ומה הסיכוים שדבר כזה חוזר?

שלום dedi,
עליך לבחון מהם גורמי הסיכון בגופך הגורמים לחסימת כלי דם:עישון,שומנים בדם,יתר לחץ דם ,גנטיקה וכו'...........בדרך כלל אנשים העוסקים בספורט כמוך סובלים פחות מחסימות.ממליץ להמשיך בספורט ולנסות להתגבר על הבעיה בדרך שמרנית ללא ניתוחים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב דר' קורן
בעלי בן 73,סובל מכאב בגב רגל אחת,
יש לו מדרסים (רגליו שטוחה)אורטופד
היפנה אותו להחליף מדרסים,מזה
חדשיים יש לו מדרסים חדשים, אין
שנוי, הכאבים ממשיכים.
לאיזה רופא מומלץ לפנות? האם
מומחה כלי דם?
אודה על תשובתך.

שלום בתאל ג.,
יתכנו כאבי גב עם כאבים רגלים על רקע חסימת כלי דם.עליו לעבור בדיקת עורקי הרגלים במנוחה ומאמץ.לפי הממצא בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי סובל מזה מספר שנים מסכרת וחסימת עורקים ברגליים נעשה לו צינתור בהדסה אך לא הצליחו לעשות פתיחה לעורק בגלל ההסתיידות שקיימת מליצו לעשות לאבי מעקפים ברגליים אך לאחר בדיקות הסיקו כי לא ניתן! האם קיימים טיפולים חדשניים לגבי הבעיה החמורה זו מעבר לקטיעה אבקש אם תוכל להחזיר לי תשובהה דחופה לאימייל זה: may_bara@walla.com

שלום רחל ברק,
עלי לראות את הצינטור שבוצע בהדסה בכדי לענות על השאלה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
מזה כשנתיים אני סובלת מכאבים בשד שמאל ובהגדלה של השד. אני בת 56, כעשר שנים ללא מחזור, לא נטלתי ולא נוטלת הורמונים ואיני משתמשת בשום תרופה אחרת. איני מעשנת.
עברתי ממוגרפיה, בדיקות אולטרה סאונד של השד, בדיקות אצל כירורג שד, בדיקה אצל אנדוקרינולוג ובדיקות דם מקיפות כולל פרולקטין. כל אלה לא העלו דבר. טופלתי גם בתרופה נוגדת דלקת כדי לשלול אפשרות של דלקת. הרופאים לא מצאו סיבה לכאבים בשד ולגדילתו. אחד הרופאים העלה סברה שאולי יש חסימה בכלי דם בשד הגורמת לתופעות שציינתי.
האם לדעתך כדאי לבדוק גם ענין זה?
תודה על תשובתך
אפרת

שלום אפרת,
אינני מכיר את התופעה אך יש בשאלה הגיון.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם לאחר ביצוע דופלקס לורידים האקסילריים והסובקלויה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי חולה באי ספיקת כליות ולב ומטופל דיאליזה.
לפני כשלושה שבועות החלו להתפתח פצעים בשוק הרגל שנראה תחילה כמו שטפי דם וכעת כיבים כואבים. טיפלנו בתל השומר במארקופגים. מה עושים למנוע השנות?

שלום איילת,
אביך זקוק להערכת כלי הדם ברגלים.בנוכחות חסימת כלי דם הפצעים לא יתרפו.חולי דיאליזה ידועים כסובלים מחסימות כלי דם באחוז גבוהה מאד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בת 54, סובלת מיתר לחץ דם מאוזן ע"י כדורים. מזה כחודש סובלת מכאבים ברגליים מהברכיים ומטה ובמיוחד בקימה מישיבה לעמידה. הלכתי לרופא המשפחה שאמר לי שאין לי בעיית חסימת כלי דם ברגליים אלא עייפות, או חולשה עצבית ברגליים ורשם לי 6 זריקות ויטמין בי12, אני עדיין לא רגועה וביקשתי ממנו שישכנע אותי והוא הראה לי שיש זרימה של דם ברגליים. אני, לא ראיתי, מה דעתך? גרה בהרצליה, יש טעם לבדיקה נוספת? אתה יכול בבקשה לענות לי למייל שלי? תודה מאד

שלום רחל רציב,
תלונותיך מתאימות לבעית פרקים שגורמת לכאבים בשינויי תנוחה במיוחד באנשים כבדים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page