top of page

12 שאלות גולשים בנושא: חסימת עורקים

אבא שלי סובל מורידים סתומים ברגלים הוא עבר צינטור ובלון וזה לא עזר הוא נורא סובל ולא יכול ללכת אנחנו נשמח לקבל יעוץ ועזרה תודה ביתו אילנה

שלום אילנה גלבוע,
אני מבין שמדובר בחסימת עורקים ולא ורידים.אביך צריך לעבור בדיקת לחצים לרגלים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אבי בן 65 , הובחן לפני כשנתיים לערך בחסימת עורקים בשני רגליו. הרופא המטפל דרך קופת החולים המליץ להפסיק לעשן ,תזונה נכונה,וכמובן נתן לו כדורים לדילול הדם. אבי היה מאוד פעיל כיום הוא לא יכול ללכת יותר מ100 בלי לעצור כי הוא חש כאבים והתקבצויות.
לפני כשבוע הוא עשה בדיקת ct , רמת חסימה 90% והרופא נתן לו עוד מספר כדורים למשך חודשיים ואם לא ישתפר אז ידברו על ניתוח.
אני מעוניינת לדעת אם לא עדיף במצב כזה פשוט לנתח?

שלום,
ניתן לשקול אנגיוגרפיה ופתיחת העורקים עם בלון.תאריך ביצוע הפעולה במצב כזה נקבע רק על ידי החולה.במידה וניתן להמתין ,להרבות בהליכה ולקיים את שאר ההמלצות,יתכן וניתן היה לשחרר את אביך מצינטור וניתוח. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, לאבי יש חסימת עורקים 20 אחוז בצוואר ממה זה יכול לנבוע?? מה ההשלכות של זה ? האם זה קשור לכולסטרול? והאם זה קשור לסחרחורות וחולשה שהייתה לו בשבוע שעבר ולא יכל להרים את הראש?

שלום אבישג,
הצרות כזו איננה משמעותית.יש להקפיד שההצרות לא תגדל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אבא שלי, הוא בן 59, ואובחנה אצלו חסימת עורקים ברגליים, כאשר ברגל שמאל החסימה היא יותר משמעותית,
אם אפשר לציין, היינו בפגישה אצלך במרפאה במדיקל סנטר, והמלצת על הליכה מרובה, ובדיקת עורק הקרוטיס (שיצאה תקינה), מאז הפגישה עבר חודש, ואבי עושה הליכות יום יום, הוא מתלונן על כך, שהרגל שלו נרדמת, בהתחלה רק באצבעות ולאחר מכן גם כל הרגל, שאלתי היא אם זה נורמלי? והאם אמור להיות שיפור במשך הזמן?
תודה מראש ...

שלום מיכל בשן,
מומלץ להתמיד בהליכה ברגל ועד כמה שפחות לעצור.ממליץ בדיקה חוזרת כעבור 3 חודשים.אני מאמין שתוך כדי ההליכה מצב כלי הדם ישתפרו והתלונות יחלפו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי סובל מזה מספר שנים מסכרת וחסימת עורקים ברגליים נעשה לו צינתור בהדסה אך לא הצליחו לעשות פתיחה לעורק בגלל ההסתיידות שקיימת מליצו לעשות לאבי מעקפים ברגליים אך לאחר בדיקות הסיקו כי לא ניתן! האם קיימים טיפולים חדשניים לגבי הבעיה החמורה זו מעבר לקטיעה אבקש אם תוכל להחזיר לי תשובהה דחופה לאימייל זה: may_bara@walla.com

שלום רחל ברק,
עלי לראות את הצינטור שבוצע בהדסה בכדי לענות על השאלה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אבי סובל זה שנים מבעיה ברגליים. יש לו פצע שאינו מגליד זה הרבה זמן. רשת ורידים סתומים מתחת לפצע, בצקת שהופכת לדלקת. כך הרופא תיאר את הבעיה. הרופא טוען שאין פיתרון לביעה חוץ מכריתה של הרגל (דבר שאינו בר ביצוע. אבי בין 80) ולכן הוא ממליץ על טיפול חדשני שנקרא " העלמת ורידים" זירקה שניתנת פעם בחודש שמטרתה לפתוח את הסתימה בוריד. כולנו בבית חוששים מהטיפול. אבי מאוד מבוגר ובנוסף לכך עבר ארועי מוח קטנים. השאלה היא: האם כדאי לנסות טיפול זה והאם הוא אינו מסוכן ויכול לגרום לסיבוכים בשל ההזרקה של החומר לורידים. תודה מראש המשפחה המודאגת

שלום שרון,
כריתת רגל נעשת בדרך כלל בשל חסימת עורקים.פצע ורידי מעולם לא גורם לכריתת גפה.אינני מבין את הבעיה מכיוון שאתם מספרים על המלצה לקטיעה על רקע ורידי. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבא בן 78 לאחר ניתוח 4 מעקפים שביצע ב2005 מאז היה פעיל כאשר היה חסימה בעורקי הצוואר 92% בשני הצדדים.
ביום חמישי האחרון הוא קיבל ארוע מוחי שהוגדר קל וצד שמאל יד ורגל היו חלשים מעט,יום למחרת הוא איבד את יכולת הבליעה וחיברו לו זונדה להזנה מחשש לדלקת ריאות, בבדיקת CT נאמר לנו שישנה חסימה של 100% ולא ניתן לעשות כלום,לפני מספר שעות אבא נחלש מאוד ובקושי מזיז עם בכלל את יד ורגל שמאל הרופא טען להחמרה. עדיין הרופא אומר לנו שאין מה לעשות לא ניתן לנתח וצריך לחכות ולראות עם יהיה שיפור או החמרה. האם יש איזה שהוא כיוון אחר שניתן לחשוב עליו או לבדוק אותו או משהוא שיכול לשנות, לשפר את המצב הנוכחי?

שלום,
חסימת קרוטיס של 100% נמשכת גם אל תוך המח.מסיבה זו לא ניתן לנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כשנה התחילה לי נפיחות בירך השמאלי לאורך המפשעה ולאחר כשנה התפתחה לי נפיחות גם בירך הפנימי השמאלי הימני עם מעט כאב באזור הנפיחות עברתי בדיקת אולטרסאונד של המפשעה השמאלית ותוצאתה היתה :
הסננה שומנית אסימטרית כביטוי סונרי לממצא קליני.לא הודגם גוש או בקע.
בנוסף עברתי צילום אגן והממצא הודגמו שינויים ניוונים בפרקי ירכיים עם הצרות קלה במירווחי הפרק.ובנוסף עברתי סי טי אגן ופרקי ירכיים
ממצאים מודגמים שינויים ניוונים מינמלים בפרקי הירכיים דוצ לא הודגמו הסתיידות באצטבולם השמאלי לא הודגמה תפיחות של הרקמות הרכות במפשעה השמאלית ברצוני לציין שיש לי דלקת פרקים ובדיקה גניקולוג תקינה הלכתי לאורטופד וכירורג שראו את תוצאות הבדיקות ואמרו שאינם
יודעים מה זה ולא הציעו טיפול
rsd
מירי 23:54 10/3/2011
שלום לך ד"ר ליאור מרום,
שמי מירי, בת 19 עוד מעט .. ולפני חודש וחצי התגייסתי לצה"ל !
יממה לאחר שהתגייסתי וקיבלתי את הנעליים של הצבא (גבוהות), התנפחה לי הרגל למימד ענקי ! תחושת נימול, אודם , חוסר תנועה מוחלט , כאבי תופת וכו'..
כמו כן, לא נתנו לי לראות רופא בבסיס.. כן כן, נישמע תמוהה , אבל לא נתנו לי לראות רופא.. ובאותו השבוע שחזרנו הביתה ביום שישי (שהתקרית קרתה ביום שלישי), אובחנתי כמי שסובלת מזיהום קשה ברגל . קיבלתי טיפול של יומיים באוגמנטין עם חזרה לביקור רופא במוצא"ש בכדי לראות התקדמות . כאשר חזרתי למרפאה נאמר לי שם כי אין התקדמות וכי אקבל צפוויט פורטה למשך שבועיים . במהלך השבועיים הללו .. הנפיחות אומנם ירדה במעט , אך הכאבים נישארו כפי שהיו.. המוגבלות בתנועה.. אי יכולת לעמוד .. ובטח ובטח שלא ללכת וכו'.. (כמו כן, אני אהיה חייבת לציין כי לא איפשרו לי לנוח וכי נאלצתי לגרור את עצמי במצבי ). כמו כן.. עם המשך הזמן .. המשך הטירונות.. ותחילתו של הקורס (והרגל עדיין באותה המצב) הגיע יום אחד.. שלא יכלתי לשאת עוד את הכאב והרגשתי שפשוט אני עומדת להיתעלף או לאבד את ההכרה בעקבות רמת הכאב ! סוף כל סוף, נתנו לי לראות חובש בבסיס שפינה אותי בדחיפות לביקור רופא ! שם נאמר לי כי עלי לגשת בדחיפות למיון וכי אני צריכה לקבל אנטיביוטיקה דרך הוריד ! כמו כן, אושפזתי .. קיבלתי אנטיביוטיקה דרך הוריד פעם אחת.. לאחר מכן הפסיקו לי אותה והתחילו במסע בדיקות .. שבניהן בדיקות אולטרסאונד.. האחד לכל הרגל, לשלול חסימת עורקים .. וכי השני בכף הרגל עצמה לשלול פגיעה מפרקית. כמו כן , הכל יצא תקין ולא היה חסימת עורקים או פגיעה במפרק.. אובחנתי שוב כסובלת מדלקת בגידים וברקמות.. נתנו לי טיפול של אתופן 600 מ"ג למשך 20 ימים ובמקביל עליי לראות אורטופד צבאי.
כמו כן, היום.. הגעתי לאורטופד.. וכשהוא ראה אותי הוא היה מזועזע !
הוא אמר לי כי הוא חושש לחיי ולרגל שלי .. וכי היא נימצאת במצב גרוע !
אומנם ירדה הנפיחות כפי שציינתי ויכולת התנועה חזרה במקצת .. אבל הרגל סגולה כאילו שמתי עליה גומיה במשך חודש וחצי וחסמתי את זרימת הדם !
בנוסף, כאשר אני עושה מאמץ כלשהו.. גם אם זה ללכת יותר מ- 10 דק' .. חוזרים הכאבים שוב..
כמו כן, העניין הוא.. כי הרופא ביקש לאשפז אותי.. לערוך לי אינספור בדיקות כמו סיטי, אם אר איי, מיפוי עצמות וכו'.. וכי הוא חושד שישנם סיכויים גדולים לכך שהרגל שלי בטראומה ולכן יש לי RSD !
כאשר נאמר לי את שם המחלה .. חשכו עיני ! אני יודעת מה היא המחלה .. וכי היא מחלה קשה.. ורק אם מאבחנים אותה בזמן ניתן לטפל בה אך זה לוקח המון זמן. במקביל נאמר לי כי יש מצב שיוציאו אותי מצהל (דבר שלא בא בחשבון) . אני ניכנסתי בריאה לצהל ולעולם לא סבלתי מדבר !! ולכן , אני אצא מצהל בריאה והם לא יעשו כרצונם וישחקו בבריאותם של החיילים !
לכן, אני פונה אליך בבקשה לדעת.. כמה חמורה באמת המחלה הזו ? האם זה נכון שהפן הפסיכולוגי מעורב פה יותר מהפן הפיזי .. וכי יש מצב שעברתי טראומה כלשהי שהובילה לזה? (דבר שממש לא קרה)
באמת , שאני ממש עובדת עצות ! אני רוצה לחזור לתפקד כאדם רגיל מין השורה.. לחזור לחייי ולשירות בצהל .. אני נורא חוששת! עזור לי !!
וד"א.. נודע לי כי ד"ר וטין הוא רופא מומחה.. רציתי לדעת אם הוא מקבל חיילים ??
אודה לך אם תענה בהקדם !
הוסף תגובה סגור
rsd
מירי

שלום,
עליך להבדק בצבא על ידי כירורג כלי דם בכדי שיציע לך סימפטקטומיה כנגד הRSD ממנה את סובלת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בשל כאבים ברגליים מאחור על יד הברך אבי הלך לבדיקת דופלר לשלול חסימת עורקים הבדיקה יצאה תקינה. לאחר כשבוע אבי עבר צילום ברגל ושם נמצא חסימה עורקית ברגל (לא חסימה מלאה). מדוע בדופלר תקין ובצילום לא על איזה עורק מדובר? מה הטיפול? האם יש סיכוי שתוך כדי הליכה מרובה הדבר יסתדר?
יש לציין אבי בגיל 68

שלום רוי,
אשמח לראותך במרפאתי עם שתי הבדיקות בכדי שאוכל להבין את התלונות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אבי בן 67, לפני כ-7 שנים גילה שיש לו חסימת עורקים בשתי רגליים והרופא הסביר לו שהוא צריך להפסיק לעשן מיידית ולקחת כל יום כדורים לדילול הדם.
לאחרונה קשה לו ללכת והוא מרגיש כמו פצע ברגלים, כאבים ולכן הוא צולע.
מה אפשר לעשות במצב הזה?
והאם אתם מטפלים במקרים כאלה, באופן פרטי או דרך קופ"ח.
אודה על תשובתכם,
מיה

שלום מיה,
אביך זקוק לבדיקת כירורג כלי דם בהקדם.יש לבדוק את הספקת הדם לרגלים לאחר מכן לשקול אנגיוגרפיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר'
מהם הסיבות לחסימת עורקים אלו
אודה לתשובתך
בברכה
מיכאל

שלום,
תהליכים אטרוסקלרוטים יכולים להמצא בכל מקום בעורקי הגוף.אתה שואל על עורקי המעיים.הגורמים הינם:סוכרת,שומנים בדם,עישון,חוסר פעילות גופנית,יתר לחץ דם ........
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 53 בחורה בריאה לאחרונה התחלתי לסבול מקשיי הליכה אני הולכת כאילו על ביצים אין לי כאבים ,אבל מאוד קשה לי ללכת,לפני חודשיים גילו לי אפסס הריאה הימנית השאלה שלי אם יש קשר ואם לא מה יכול להיות הסיבה לקשיי הליכה?בדיקה אצל אורטופד הכל בסדר אשמח לקבל תשובה
בתודה ויום טוב שוש

שלום שוש,
עליך לעבור בדיקת לחצים ברגליים לאיתור חסימת עורקים .קרוב לודאי את מעשנת וכך גם חסמת את עורקי הרגלים.להשלמת הבירור יש לבצע גם בדיקת EMG לרגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page