top of page

5 שאלות גולשים בנושא: כאבים בכף הרגל

סבתא שלי חולה בדלקת פרקים ,והתחילו לה כאבים בכף הרגל שהובילו לקרישי דם כבר כמה ימים ..
הטיפול שניתן לה הוא דילול דם ,מכייון שהרופאים אמרו שאי אפשר לערוך לה צינטור משום שהיא חולה בדלקת פרקים , הייתכן ? ומה הפתרונות לבעיה זו ? והאם יש קשר בין הדלקת פרקים לבין הכלי דם ?
אשמח לתשובה ותודה מראש :] .

שלום סתיו,
צינטור מבצעים בחשד לחסימה עורקית.במקרה של חסימה ורידית הצינטור לא עוזר ולא מבוצע.יתכן ולסבתך בעיה בורידים.דלקת פרקים איננה סיבת נגד לצינטור. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי מטופלת כרגע אצל ד'ר שורקי בבני ברק. לאחר 12 טיפולי לא נראה שיפור במצבה.שאליתי. האם אפשר לבקר במפראתך לאבחנת המצב. תודה מראש כהן רצון

שלום רצון,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ב"ה
יש לי בצקות ברגליים (הריון וכן בעיה בספיגת חלבון)
לאחרונה הכאבים בכף הרגל הם בלתי נסבלים והרגל אדומה וחמה מאוד
עד כי אינני מסוגלת לדרוך עליה.
האם גרב אלסטית ועליה בחלבון(אני לוקחת תוסף מזון)
יכולה לפתור לי את הבעיה והאם הכאבים הללו הם נורמלים לבצקות?
תודה, גלית

שלום,
בצקות בתנאים שלך הם דבר ברור.אינני מבין האם האודם והחום הינם סימן לדלקת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לד"ר קורן
לפני פחות מחודש עברתי טיפול קוסמטי ע"י הזרקה ברגלי להעלמת ורידים. הרופא שטיפל בי הזריק לי ובאמצע הטיפול קיבל שיחת טלפון ואחר כך שוב הזריק לי ושוב קיבל שיחת טלפון ולחץ על מקום ההזרקה עם פד על מנת לנקות את הדם מההזרקה.
לאחר שהרופא חבש את רגלי יצאתי למסע רגלי למשך שעה לערך. הרגשתי כאבים נוראים. הגעתי הביתה פתחתי את התחבושת וראיתי כי הרגל נפוחה מאד. [יש לציין כי שנים אני עושה הזרקות ומעולם לא קרה לי דבר כזה].
הנפיחות האיומה ירדה כי השכלתי לכרוך את הרגל בעלי כרוב על מנת לספוח את הנפיחות.
למחרת לא יכולתי ללכת לעבודה והרגשתי כאבים עזים לאחר כשבוע הגעתי אל הרופא והוא בדק ואמר שיתכן שהוא חבש לי את הרגל חבישה חזקה מדי.
אך לצערי, יש לי עדיין כאבים בכף הרגל העליונה. ניגשתי לרופאת משפחה וסיפרתי לה את המקרה היא ביקשה ממנו להראות לה את שתי הרגלים על מנת לאבחן בהבדל ביניהן. ובכן, היא אמרה לי כי יתכן שהוא פגע לי במערכת הלימפה והיא נתנה לי הפניה על מנת שאוכל לבדוק על ידי צילום או כל דבר אחר ולוודא מה קרה.
השאלה שלי: ע"י איזו בדיקה אפשר לדעת אם ישנה פגיעה בלימפה? האם ע"י CT של כף הרגל או ע"י בדיקה אחרת.
בתודה מראש

שלום אורית,
לא ניתן לפגוע בדרכי הלימפה בהזרקות לורידים.קימת תגובה להזרקות או לחבישה.תגובה זו תעלם מעצמה עם חלוף הזמן ללא כל מקום לדאגה.אין צורך בכל בירור נוסף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בן 26.
לפני כ 5 שנים עשיתי קעקוע ברגל שמאל התחתונה וכנראה שהיה לי זיהום,מתחת לקעקוע(בחיבר שבין השוק לכף הרגל)התנפח לי מין עיגול גדול ורק לאחר טיפול אנטיביוטי הנפיחות ירדה ומאז יש לי מין נפיחות ממש קטנה ליד הקעקוע- עד היום,אני לא בטוח שזה קשור אבל מאז יש לי כאבים תמידיים לאורך כל הרגל כאשר ריכוז הכאב נמצא בשוק ובכף הרגל-יש מין הרגשה של לחץ מסביב לרגל באופן תמידי וכשיש לי כאבים בכף הרגל הם מאוד חזקים,הרופא המשפחתי שלח אותי לעשות צילום,אך הכל נמצא תקין.
אשמח לשמוע את עצתך...
תודה רבה!

שלום אדוארד,
ממליץ לבצע בדיקת EMG לרגלים ולפנות לאורטופד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page