top of page

23 שאלות גולשים בנושא: כאבים ברגלים

דוקטור שלום רב אני בת 37 סובלת מיזה כמה שניים מכאבים ברגלים אני מגדירה את זה כמו קריזים שאני מתעוררת מיתוך שינה כדי לחבוש אותם מה אני צריכה לעשות
תודה מראש ליאת

שלום רב,
ות יכולות להיות אי ספיקה ורידית של הרגליים,אנא סורי לרופא כלי דם להערכהכאבים ברגליים יכולים להיות מסיבות שונות אחת הסיכ
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום הלכתי לרופא המשפחתי מסיבות כאבים ברגלים וזה מה שהוא כתב בהיתיעצותי איתו ללכת לרופא מומחה
וכתב בהפניה:בעיות ורידים ברגלים
מימין אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים , משמאל יש אי ספקה ורידית בינונית בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים. **15\6\2007 מעבדת כלי דם-ימן יש אי ספקה לבעיה ורידית קשה ,בצד שמאל אי ספקה ורידית קלה בורידים שטוחים
מעבדת כלי דם-אין עדות לקרשים בורדים העמוקים
מעבדת כלי דם-בשני הצדדים :אין מפלי
לחצים בעל משמעות -התרשים תקינים
abi=1.37
20089\23:
עדיין כאב ורידים
והוריד מיתפוצץ מדי פעם ברגל ימין.
רציתי לשאול אם יש טיפול מיוחד , הרופא ממליץ לילבוש גרב אלסטית,
ואם תוכל לחזור אלי בהקדם האפשרי
בפל:052-5118776
בטל:02-5353030

שלום פרידה סמימי,
גרב אלסטית היא בהחלט פתרון במצב של אי ספיקה עמוקה.הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי להיות בטוח בדיוקה.במקרים של אי ספיקה שטחית קימים מספר טכניקות טיפול במקום גרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב !
מזה שנתיים אני סובלת מכאבים ברגלים ביחודבשוק רגל ימין בבדיקת דופלר לא נמצא דבר משמעותי .
בחודשים האחרונים התגברו מאד הכאבים ברגל ימין עם קושי גדול בהליכה. ובבדיקת דופלר נמצא:
"ברגל ימין-הפרעה בסגמנט פמורופופליטאלי עם משמעות המודינמית בנונית
ברגל שמאל-זרימה תקינה."
בביקור אצל רופא רופא כלי דם בקופ"ח המליץ על ביצוע צינתור ברגל.
האם יש פיתרונות אחרים.(תרופתי?) עד כמה מסוכנת הבדיקה ? סיכויי החלמה?.
תודה מראש

שלום פליסיה זלר,
המלצה לצינטור כלי הדם ברגלים חיבת להיות מלווה לניתוח כלי דם.רופא או חולה שאינם מוכנים לניתוח , לא מבצעים צינטור כזה.לדעתי עליך להתהלך יום יום בכדי ליצר כלי דם חלופיים ברגליך ולא לבצע את הצינטור.יש לשמור את אופצית הצינטור לאנשים עם פצע ברגל או לאנשים הסובלים מכאבי מנוחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

השאלה יש לי בצקות בחלק רגל תחתוןובעקב מין צבע כחלחל אני חושב כמו כן יש לי כתמים חומים על הרגלים כמעט עד לברך דרך אגב הבצקות נעלמות כשאני קם בבוקר רגל נורמלית ויותר מאוחר היא מתנפחתוגם כאבים ברגלים תודה

שלום אבינועם,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
אני בן 35 מלפני כשבועיים התחלתי להרגיש כאבים ברגלים (לפעמים אני מרגיש כמו זרמים עוברים לי ברגלים ואני לא מוצא מקום לעצמי)בעיקר בזמן עליה במדרגות או ישיבה ממושכת וכן שכיבה זה גורם לי לעייפות מוגברת כל היום יש לציין שעיתי בדיקות דם והכל תקין (בעבר סבלתי מכאבי גב והלכתי עם מכשיר ליישור גב)האם יש מה לעשות .
אשמח מאוד לקבל תשובה

שלום אשר,
עליך לעבור בדיקה על ידי אורטופד גב וכירורג כלי דם.טרם הבדיקות ממליץ לבצע בדיקת EMG לרגליים. אשמח לראותך במרפאתי לאחר בדיקת האורטופד. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב. ראשית ברצוני להודות לך על שענית על שאלותי (בנושא נפיחות וכאבים ברגלים לאחר טיסה). ולהמשך שאלתי: שבתי ארצה לפני מס' ימים ופניתי לכירורג כלי דם. הכירורג שלח אותי לבצע דופלר ולא נמצא דבר בבדיקה. למרות זאת, רגלי עדיין נפוחות, אך מה שמדאיג אותי יותר, כואבות. כן יש כאבים, זרמים ותחושת נימול בידי השמאלית. הכאב לא נמצא כל היום ומופיע בעיקר בלילה, בעיקר אם ישנה עם רגלים מורמות קצת. כל לילה אני מתעוררת מס' פעמים מהתחושה המוזרה, וכמובן נלחצת. אציין כי לאורך כל שהותי בארה"ב (17 יום), חוויתי תחושות כאלה והן טרם חלפו. מה לדעתך יכולה להיות הסיבה? אף אחד לא נתן לי תשובה על כך.
בתודה מראש

שלום איטן,
עליך לעבור בדיקת EMG לידיים והרגלים ולהבדק על ידי אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כשנה וחצי עברתי ת"ד שבמהלכה נילקדו רגלישברתי את ירך שמאל ועברתי ניתוח שכלל החדרת מוט עם מסמור דו לשדי מאז הכאבים ברגלי אינם חולפים ומחריפים לאחר עמידה קצרה ביותר האם יתכן שקיימת בעיה של כלי דם בתודה

שלום יהודית,
ראשית יש לשלול כאבים ברגלים ממקור ספינלי או אורטופדי אחר.יש להפנות את שאלתך לאורטופד גב או לאורטופד כללי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעת הליכה אני מרגיש כאבים בחלק העליון של הרגלים ובחלק התחתון התכווצויות כמו כן יש לי כאבים בחלקים נוספים בגופי אני סובל מלחץ דם גבוה ומטופל בכדורים עלי לציין כי בחוליות 4/5 יש לי שחיקה כתוצאה מעבודה פיזית של שנים מה יכולה להיות הסיבה לכאבים האם זה קשור לכלי דם

שלום שלום פפיר,
יש לשלול כאבים הקורנים מגב תחתון.במידה ואין קשר בין הכאבים לממצא בגב יש להבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 22 ולפני כשנתיים התחילו לצת לי ורידים קטנים ברגליים נירא לי שקוראים להם נימים.
אני עובדת במלצרות אני לוכחת גלולות ומעשנת, היתי אצל רופה כלי דם והוא אמר לי שאין מה לעשות עם זה, בזמן האחרון ורידים אילו התחילו לכעוב.
מה ניתן לעשות עם הנושא ומה הגורם לבעיה הזו?
תודה מראש!

שלום טלי,
מדובר בנימים הקשורים לשינויים ההורמונלים שגופך עובר.ממליץ הפסקת עישון.דופלקס ורידים במידה והכאבים ממשיכים.נימים לא גורמים לכאבים ברגלים אלא רק להפרעה אסטתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 39 בדרך כלל יושבת במשרד , בימי שישי עומדת משהו כמו 6-8 שעות עסוקה בנקיונות ובשול , בערב מתחילים כאבים ברגליים כאילו מתקשות וכבדות וכאב עז שלא מניח לפחות יומיים שלושה . כך באופן קבוע בכל יום שישי של עמידה. מה לעשות? ממה זה יכול להיות?

שלום שטיינברג טל,
עליך לשלול בעית ורידים ושינויים בגב תחתון.ממליץ על דופלקס ורידים וEMG לרגלים.לפי התשובות יש לפנות ליעוץ אורטופד גב או/וכירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה כחודש אני סובלת מכאב רגלים שמורגשים בעיקר בקימה ובצעדים הראשונים של ההליכה, עד כדי צליעה. הייתי אצל אורטופד שנתן לי וולטרן וזה מעט עזר אך חזר שוב. הרופא חשב שזה דלקת פרקים ועשיתי בדיקת דם לאמת זאת. בבדיקה לא נתגלו שום סימני דלקת פרקים. אם כן מה זה? למה יש לי כאבים. לא נפלתי, לא קיבלתי שום מכה זה פשוט הופיע. ועוד נוסף בשבוע זה כאבים חזקים באצבעות רגל ימין. הכאב בא בעוצמה ונעלם כלעומת שבה עד הפעם הבאה. לא ברור מה קורה לי. אבקש שתחזיר לי תשובה אני די מודאגת. אני בת 46 ובדרך כלל בריאה ב''ה.

שלום לאה גרוס,
ממליץ לבצע בדיקת EMG לרגלים ולהבדק על ידי אורטופד גב ולא אורטופד כללי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום קורן
אני סובלת מזה כמה שנים מורדים וכאבי רגלים יש לי נפיחות וקשה לי לעבוד ולעמוד, וכשאני עומדת יש לי סחרחורות וגם כשאני יושבת יש לי כאבים ברגלים ואני לא יכול לקום יותר מה אני צריכה לעשות בעניין?

שלום אפינה,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולפנות לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני בן 49 ולאחרונה אני חש כאבים ברגל ימין בזמן הליכה לאחר מרחק קצר מאד. אני חייב לציין שאני בעל בריאות תקינה סוכר וכולסטרול נמוך, משתדל לשמור על תזונה נכונה ואורח חיים אקטיבי. לפני שנה פלוס עברתי ניתוח גיד אכילס - והייתי מושבת במשך כמה חודשים וזמן החלמה של כמעט שנה מנע ממני כל פעילות ספורטיבית, בנוסף אני יושב שעות מול המחשב עקב עבודתי... קשה לי להאמין שיש לי בעיה במערכת הדם, אבל אם כן מה הסבירות? ולאיזה רופא לפנות? האם אפשר לפתור את הבעיה בעזרת תזונה מיוחדת או פעילות ספורטיבית כגון הליכה? או חייבים לפנות לרופא במקרה כזה?
תודה
בברכה
שי

שלום שי,
עליך לעבור בדיקת עורקים במנוחה ומאמץ בכדי לשלול מחלת כלי דם ברגלים.במידה והבדיקה תקינה ממליץ בדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי בדיקת דופלקס עורקי הצוואר- להלן תוצאות הבדיקה
צד ימין
בעורק תרדמה המשותף הודגמו רבדים טרשתיים, הגורמים להיצרות של 10%-30%
בביפורקציה ובמוצא עורק תרדמה פנימי נראו רבדים מסויידים, המטילים צל אקוסטי(קושי טכני בהערכה מדוייקת של הצרות), הגורמים להיצרות של 60%-80% .עורק חיצוני -היצרות בינונית . הוגמה זרימה תקינה בעורק החוליות.
צד שמאל
בעורק תרדמה המשותף הודגמו רבדים טרשתיים הגורמים להיצרות של 30%-10%.בביפורקציה ולאורך חלקו הפרוקסימלי של עורק תרדמה פנימי הודגמו רבדים מסויידים המטילים צל הגורמים להחצרות קשה (כ80%). בחלקו הדיסטלי של העורק נרשמה זרמה קלושה עם התנגדות גבוהה.בעורק חיצוני - היצרות בינונית - קשה. הודגמה זרימה תקינה בעורק החוליות.
אני סובל מסחרחורות מידי יום כאבי ראש ודמעות בעינים. מלבד זאת אין באפשרותי ללכת . יש לי כאבים ברגלים ומידי פעם אני מקבל כאין רעידות ברגלים ואם אין אחיזה אני נופל.
האם לדעתך יש פתרון לבעיות ?
אוד לך מאוד על תשובתך
בברכה
פלג זלמן

שלום פלג זלמן,
עליך להיות במעקב קבוע של עורקי התרדמה.כלומר ,בדיקת דופלקס לקרוטיס מידי 6 חודשים.אין קשר בין שאר תלונותיך לבין ההצרויות בקרוטיס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעבר בזמן הריונות סבלתי מדליות. לאחרונה, ללא הריון, אני סובלת מאוד מכאבים ועייפות ברגלים. גרביים אלסטיות מאוד עוזרות.
האם הזרקה לצורך העלמת נימים תפחית גם את כאבי הרגליים ואת הצורך בגרביים האלסטיות?

שלום,
אני שמח לציין בפניך על טיפול חדשני בנימים.הטיפול משלים את הטיפול בהזרקות או מחליף אותו.הטיפול נעשה במחט עדינה עם גלי RF(גלי רדיו ).הטיפול ללא סימנים בעור,ללא אגידה אלסטית,אין מניעה לחשיפה לשמש. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה עלי לעשות, כאשר יש כאבים ברגלים,
בעת הליכה, ההליכה ביום הופכת להיות
קשה יותר ויותר. ביקרתי בפיזיותרפיה,
הייתי אצל אורתופדים, כי מועמדת לניתוח, אבל מפחדת מאוד. קשה עלי הקימה ממקום ישיבה, ממיטה, מכורסא.
ולקוח לי זמן עד שאני מתייצבת , כי אני קמה ומרגישה לא יציבה ברגלים.
מבקשת בכל לשון של בקשה לעזור לי.

שלום אילה אנג'ל,
ממליץ יעוץ אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, מאז שאני מכירה את עצמי, העור שלי "שקוף" - פשוט רואים לי את הורידים למרחוק, דבר המפריע לי מאוד, בילדותי זה היה בסדר יכולת להתגבר, אבל מאז שילדתי שלוש פעמים זה הולך ומחמיר, אין לי כאבים ברגלים רק לפני מחזור, אבל זה פשוט לא אסטטי ואני לא יכולה ללכת עם מכנס קצר, וזה מבאס מאוד תמיד להסתיר את הרגלים.רציתי לדעת האם אפשר לטפל בדבר? (את השקיפות ירשתי מאבי)

שלום חגית,
חד וחלק ניתן לעזור לך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, לאמי, בת 75, יש כאבים ברגלים, בבדיקה שהיא ערכה אצל אורטופד נאמר לה שהכל תקין בכל מה שקשור לכלי הדם, וכי הכאב מקרין מהגב, כתוצאה מכך שהתעלות בעמוד השידרה הפכו להיות צרים יותר, האם יש טיפול למצב זה, למעט ניתוח, אפילו כזה שפותר רק את בעיית הכאבים. אשמח לתשובה מהירה.

שלום נתן סולומון,
אימך צריכה לקבל את התשובה לתלונותיה מהאורטופד גב או במרפאת כאב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לפני כמה זמן החלפתי סוג של גלולות ומאז התחילו לי כאבים ברגליים ובזמן האחרון גם הרגליים התחילו להתנפח הכאב הוא כאב שאני מרגישה כאילו הדם לא זורם לא יודעת איך להסביר..קראתי בעלון של הגלולות שאם מתחיל התנפחות של הרגליים להפסיק מיד כי יש סיכון לפקקת הרגליים..האם זה התסמינים? האם זה בגלל הגלולות? מה הסימנים אומרים?

שלום קרן,
התלונות אינן מתאימות לפקקת.יתכן והגלולות אכן לא מתאימות לך.ממליץ להתיעץ עם רופא הנשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בחורה בת 43 הולכת הרבה ועושה התעמלות לאורך שנים - סובלת מזה תקופה רבה מכאבים תמידיים לאורך הרגל במיוחד באזור השוקיים, כאב לא מוגדר במיוחד, נוקשות רבה ברגליים גם בזמן ישיבה, הליכה ושכיבה. לא יודעת אם זה קשור אך יש לי דליות ברגליים וורידים בולטים בכפות הרגליים. אבי סובל מבעיות בכלי דם ברגליים - האם זה תורשתי. למי עלי לפנות

שלום רונית,
ממליץ לבצע דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 45, בימים האחרונים בעת שכיבה מרגישה כאבים ברגלים מהברך ומטה,לעיתים בשוקייםולעיתים בקצות האצבעות כאבים אשר מפריעים לי להרדם,אתמול בלילה בעת מנוחה הרגשתי גם כי ידיי נרדמות, יש קשר? מה עלי לעשות? תודה

שלום ציפי שמיר,
אנא הפנה שאלתך לאורטופד גב
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלומות , סובל מכאבים ברגלים בשריר מתחת לברכיים מעל העקב ועד למתחת לברך. תוך התמקדות ברגל השמאלית. הכאב המום ומתחזק מאד בלילות בעיקר , מדי פעם בעמידה ממושכת יש סוג של אי נוחות .בדיקת דופלר שעשיתי היתה שלילית.בעת פעילות ספורטיבית אין כל הפרעה. רופאת המשפחה כיוונה לחוסר במגנזיום, אך ללא הואיל. אודה על הכוונה

שלום אלברט עמית,
ממליץ בדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 45 סובלת מכאבים ברגלים, לפני כחודש ברגל שמאל למטה גיליתי שיש לי גושים גושים והעור אדום סגול. פניתי לרופא כלי דם הוא לא יודע מזה, שלח אותי לדופלר ושם גילו שיש לי אי ספיקה ורידית בסםנה הארוכה. וזה די מלחיץ אותי עדיין לא נגשתי לרופא עם התוצאות כי התור שבוע הבא. השאלה מה הטיפול ואם אני יכולה להמשיך בהידרוטרפיה כי אני סובלת מפיברומיאלגיה . תודה נינה

שלום שלי נינה,
הידרוטרפיה במים חמים וורידים ברגלים עם אי ספיקה איננו שילוב מוצלח.ממליץ לטפל בורידים בכדי שתוכלי להמשיך בהידרוטרפיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page