7 שאלות גולשים בנושא: כירוג כלי דם

לדר קורן שלום לפני כחודשיים הבחנתי בבצקת קלה שהתפתחה בגב כפות הרגליים ובקרסוליים מלווה בכאבי שרירים ופרקים בכל הגוף.בהדרגה התפתחה הבצקת
לאיזור השוקיים ללא הקלה לאחר מנוחה או שינה.בברור ראומטולוגי נמצא כי קיימת דלקת מסביב לפרקים טופלתי בנקסין שלושה שבועות ללא הקלה ונתבקשתי להפסיק את הטיפול.הודרכתי לעשות התעמלות ושחיה ולהשלים עם המצב של הבצקות והכאבים.נשלחתי לבדיקת U.S ורידים
אני בהמתנה לתור ולברור אצל כירוג כלי דם. ברצוני לשאול אילו סיבות נוספות יכולות להיות לבצקת וכיצד להקל על המצב כיום איני מסוגלת לתפקד מעבר לשש שעות העבודה שלי בגן ילדים וגם זה בקושי רב תודה סיגל

שלום סיגל,
חלק מהבירור את עוברת בימים אלו שאר הבירור יעשה לאחר בדיקה וקבלת אנמנזה מדויקת כולל מחלות רקע,תרופות,מחלות במשפחה ................. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני שלושה חודשים שברתי את המסרק החמישי ברגל ימין מאז הכאבים לא חולפים הרגל נפוחה ובעמידה צבעה נעשה אדום כחול האורטופד אמר לי לגשת לכירוג כלי דם מיכוון שמבחינה רפואית שבר אמור להתאחות אחרי חודש וחצי האם זאת בעית כלי דם

שלום צביה,
הסימנים שנתת אינם מעידים על חסימת כלי דם אלא על הפרעה ורידית בניקוז הורידי.עליך לעבור דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובלת 3 חודשים מכאבים בקרסוליים ובמרפקים, יש לי נקודה בקרסוליים אשר מאוד כואבת, ההליכה שלי מתעוותת כתוצאה מהכאב. כמו כן באצבע ליד הבוהן יש לי עיקצוצים מספר פעמים ביום. הייתי אצל אורטופד אשר שלח ביצע בדיקות דם לחשש לדלקת פרקים, הבדיקה יצאה תקינה. אני אמורה לבצע בדיקת EMG כמו כן הופניתי לרופא כירוג כלי דם.

שלום ורד אשד,
אנא פני לבדיקת ראומטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דוקטור,אני בשבוע ה9 להריון,סובלת מזה כ4 שנים מאי ספיקה ורידית ברגל שמאל,כרגע יש לי בצקות ברגליים ולפעמים התנפחות של רגל שמאל,והרגשת רגליים כבדות בעיקר לקראת סוף יום,שבוע שעבר עשיתי בדיקת דופלר ברגליים,שכך רשום:יש אי ספיקה ורדית בינונית בעוצמתה בוריד הספנה הארוכה במוצאו,אין עדות לאי ספיקה ורדית בעלת המשמעות המודינמית בוריד הפמורליס השטחי,בוריד הפופלטיאלי ןבוריד הספנה הקצרה,שאלתי היא:האם אני צריכה לחשוש לשלום העובר?או ח"ו של יהיה מצב של קריש דם?קבעו לי תור רק לעוד חודש לכירוג כלי דם בכדי שאקבל גרביים אלסטיות,אפשרי לחכות עוד חודש או שהמצב מסוכן?אודה מאוד לתשובתך הכנה.

שלום יעל,
כרגע הטיפול הן גרבים אלסטיים לגריבה יום יומית.לאחר הלידה עליך לטפל בבעית הורידים.אין סיבה ממשית לחשוש מקרישי דם אלא אם ידוע לך על קרישיות יתר. אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ארנון,
לבתי בת 22 יצא וריד קטן באורך 4 ס"מ אין כאבים או סימפטומים אחרים. הלכה לכירוג כלי דם בבדיקת דופלר מע' ורידים עמוקה תקינה
מע' ורידים שיטחית
הספנה הגדולה: בלתי ספיקה בגובה עליון של השוק ומגובה זה יוצאים ענפים אל אספקט פנימי עליון של השוק.
הספנה הקטנה: בלתי ספיקה מה SSPJ ועד גובה עליון אמצעי של השוק ומשם יוצאים ענפים אל אספקט אחורי של השוק.
שאלותי הן:
1.אם אין כאבים והפרעות אחרות אז למה לנתח?
2. באם לא ננתח מיד האם נגרם נזק מצטבר? האם חיבים לנתח מחינה רפואית?
3. האם היא לא בגיל צעיר מידי לניתוח
מה מומלץ לעשות במקרה כזה לדעתך?
בתודה
אב מודאג.

שלום רוני,
קימת בעיה אצל ביתך ומומלץ לטפל בה.בכל מקרה של הזנחת הטיפול המצב יחמיר.גרב אלסטית מותאמת נחשבת גם כן לטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
לאחרונה אני סובלת מכאבי רגלים, שהחלו בשינה וכעת גם במהלך היום.
כמו כן רגלי מתנפחות, בקיץ יותר מאשר בחורף.
כן יש לי סימנים אדומים/חומים על הרגלים, לא יפה ולא אסטתי.
אודה לתשובתך באם עלי להיבדק ע"י כירוג כלי דם.

שלום דור אלון,
המלצתי לבדיקת אורטופד גב ורק לאחר מכן לשקול כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני בת 26 לפני כחודש התחילו לי בצקות בקרסוליים רופאת המשפחה עשתה לי בדיקות דם ושתן והכל היה תקין למעט כמות מזערית של חלבונים בשתן לכן היא הפנתה אותי לכירוג כלי דם הייתי אצלו היום והוא אמר שהוא לא רואה בעיה בורידים שאין חסימות ושיש טיפה נימים הוא אמר שגם עם זה התחלה של בצקת לימפית לפי דעתו אין כרגע מה לעשות חוץ מלתת מנוחה לרגליים ועם זה לא יעבור עד 6-9 שבועות לחזור אליו... ברצוני לדעת האם יש משהו אחר שאני יכולה לעשות ? כפי שציינתי כבר כחודש שיש את הבצקות ורוב עבודתי נעשת בישיבה וזה עדיין לא עבר !

שלום סתו חרב און,
עקב הישיבה הממושכת יתכנו בצקות בשל חוסר פינוי הדם מהרגלים.ניתן לרכוש בחנויות אורטופדיקה מכשיר פשוט הנקרא לייטפיט אשר מזכיר לך להפעיל את כפות הרגלים תוך כדי הישיבה.פעולה זו עצמה תקטין את הבצקות.ניתן גם לרכוש את המכשיר במרפאתי ברמת גן 7557111 03 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png