top of page

21 שאלות גולשים בנושא: מעבדת כלי דם

שלום רב,
אני בן 65 יש לי רמת כולסטרול LDL כ140
במשך כ15 שנים. האם ניתן בארץ לבצע בדיקת דם לאבחון מוקדם של סיכון לטרשת העורקים ואיפו? האם הבדיקה הזאת אמינה?
ויקטור

שלום ויקטור,
אין בדיקת דם לטרשת עורקים אלא בדיקה במעבדת כלי דם.ממליץ לפנות בבקשה לרופא המשפחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ב איזו תדירות אפשר לחזור על הבדיקה אנגיוגרפיה פריפרית? האים צריך להמתין תקופה ממושחת מבדיקה לבדיקה?

שלום ella yunisov,
אנגיוגרפיה פריפרית מבצעים רק לפני פעולה ולא לצורך אינפורמציה או מעקב.בשאר המצבים אנו משתמשים במעבדת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום הלכתי לרופא המשפחתי מסיבות כאבים ברגלים וזה מה שהוא כתב בהיתיעצותי איתו ללכת לרופא מומחה
וכתב בהפניה:בעיות ורידים ברגלים
מימין אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים , משמאל יש אי ספקה ורידית בינונית בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים. **15\6\2007 מעבדת כלי דם-ימן יש אי ספקה לבעיה ורידית קשה ,בצד שמאל אי ספקה ורידית קלה בורידים שטוחים
מעבדת כלי דם-אין עדות לקרשים בורדים העמוקים
מעבדת כלי דם-בשני הצדדים :אין מפלי
לחצים בעל משמעות -התרשים תקינים
abi=1.37
20089\23:
עדיין כאב ורידים
והוריד מיתפוצץ מדי פעם ברגל ימין.
רציתי לשאול אם יש טיפול מיוחד , הרופא ממליץ לילבוש גרב אלסטית,
ואם תוכל לחזור אלי בהקדם האפשרי
בפל:052-5118776
בטל:02-5353030

שלום פרידה סמימי,
גרב אלסטית היא בהחלט פתרון במצב של אי ספיקה עמוקה.הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי להיות בטוח בדיוקה.במקרים של אי ספיקה שטחית קימים מספר טכניקות טיפול במקום גרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני חולה סוכרת נעורים עשרים וחמש שנים,בשני הרגליים ישנה תופעה של איבוד שיער בחלק העליון של כף הרגל,ובאופן דרסטי בחלק האחורי של השוק וגם בחלק הקדמי.זאת תופעה דינמית שהתחילה בחלק קטן,ומתרחבת כלפי מרום הרגל.יש כאן בעיה אסטטית,וחשוב יותר ממה נובעת הבעיה? אם יש צורך לבצע בדיקות מסויימות?

שלום אהרון מצגר,
עליך לעבור בדיקת כירורג כלי דם לרגלים וכן בדיקת עורקים במנוחה ובמאמץ במעבדת כלי דם.חשוב לזהות חסימות כלי דם במידה וקימות וגורמות להעדר שיער בשוקי רגליך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום אבי אמי בת 60 חולת כליות וסוכרת .אמי עשתה בעבר טעות חמורה ועשתה פדיקור בכף הרגל בעקבות פציע בבוהן ניגרם לה נמק בבהון ברגל ימין .אימי עברה ניתוח (ניקוז) על מנת שהנמק לא יעלה ויתפשט. כיום הבוהן שחורה ויבשה נאמר לה שעדיף לא לבצע כריתה אלה להמתין שזה יפול לבד. אמי כבר זמן רב מיתפתלת בכאבים יום אחרי יום הופך להיות ממש סיוט !!!! השאלה שלי האם זה מצב תקין ונורמלי לא לבצע כריתה ולחכות שיפול לבד למרות הסבל הרב שהיא עוברת? לתשובתך המהירה בתודה רבה אבי.

שלום,
חשוב לדאוג להספקת דם תקינה לכף הרגל.בכל מקרה אחר האצבע לא תתיבש והבעיה לא תחלוף.ממליץ בדיקת מעבדת כלי דם ובהמשך אנגיוגרפיה-לפי הצורך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, לפני כשנתיים היו לי כאבים ברגליים שקשה להסביר במילים-מעין הרגשה של נמק.גם אם הייתי מזיזה את הרגל או מנסה לנוח/ללכת יותר,זה לא היה משתנה,הכאב היה פנימי.הכאבים הולכים וחוזרים
לאחר כמה חודשים (יש הפסקות ארוכות באמצע).לפני חודשיים התגלה אצלי DVT
ואני עם מדללי דם.הכאבים ההם חזרו עכשיו בעוצמה יותר גבוהה ואני מרגישה תחשות קור ברגליים.הרופאים לא מספקים לי הסבר לכך וטוענים שזה יעבור,גם לפני שנתיים כשנבדקתי קיבלתי את אותו מענה.אולי תוכל לעזור,תודה רבה מראש.

שלום מ,
עליך לעבור בירור במעבדת כלי דם של מערכת הורידים והעורקים בגוף.כמו כן רצוי בירור לקרישיות יתר.לאחר הבדיקות אשמח לבדיקה באחת ממרפאותי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

תודה על התשובה. כמה תעלה לי בדיקה זו? האם אני אקבל החזר מקופת חולים מאוחדת בה אני חברה ?

שלום אהובה,
מעבדת כלי דם PVD נותנת שירות לכל קופות החולים כולל קופ"ח מאוחדת.עליך להגיע לבדיקה עם טופס התחיבות מקופ"ח מאוחדת וכלל לא תשלמי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

איפה קורית סתימה הגורמת לנמק באצבעות כף הרגל?
תודה
יצחק

שלום יצחק קרמין,
פצע מכל סיבה ברגל עם חסימות כלי דם יכל להתפתח לנמק .במצב רגיל הפצע יתרפא .בכדי לטפל בנמק יש צורך בחידוש הספקת הדם עם מעקף עד כמה שאפשר יותר קרוב לנמק.בדר"כ מספר חסימות במהלך הגפה יגרום לנמק.מומלצת בדיקת מעבדת כלי דם ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני חברת קופת חולים מאוחדת ברחובות. נשלחתי על ידי רופא כירורג לכלי דם לעשות בדיקת דופלקס הרופא אמר לי שיש מקום שנבדקים בו או באשדוד או בתל-אביב. אולי תוכלו לתת לי את הכתובת המדויקת אם אתם יודעים כמובן.

שלום אהובה,
אנא פני למעבדת כלי דם P.V.D. ברמת גן-רח' ז'בוטינסקי 155 טל'5755060 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום,
בעלי בן 45 וסובל כ-5 שנים מסוכרת ברמות גבוהות עם הזרקות אינסולין.
בחודש האחרון התחילו לו כאבים עזים ברגל שמאל מהברך עד לעקב הרגל.
הרופא טוען כי זה לא מהסכרת ושלח אותו לצילום ואיבחן את הבעיה כדלקת בגיד ונתן לו כדורים ומשחה.
המצב רק מחמיר והצבע ברגל מתכהה באזור הקרסול וקר לו מאוד בכפות הרגליים.
אודה לך על ייעוצך והפנייתך.

שלום רונית,
ממליץ בדיקת עורקים במעבדת כלי דם לאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני חודשים אחרי ניתוח קיסרי ואני סובלת מבצקות קשות בקרסולי הרגלים וגם עוד לפני הלידה בהיריון עצמו סבלתי מבצקות קשות מאוד בכל הגוף איך והאם ניתן לרפא את זה.
הופנתי למעבדת כלי דם.

שלום ענבל כהן,
הייתי ממתין חודש נוסף לאחר הלידה ולא ממהר לבירורי הבצקת.לאחר 3 חודשים במידה ואין שיפור הרי מומלץ לבצע דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי היצרות של עורקי הצוואר בצד ימין יש 15 עד 50$ ובצד שמאל 50 עד 75% האם עליי לעשות ניתוח?

שלום רות גור,
עליך להיות במעקב דופלקס מידי 6 חודשים ולקבל אספירין לדילול הדם.ממליץ גם להחליף מידי פעם מעבדת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי בזמן האחרון כאבים חזקים ברגליים, במותניים לפעמים קשה לי לעמוד, שינוי צבע הרגליים התחתונות
מזכיר לי זקנים שבקושי הולכיםץ
אני יליד 6.2.39 קראתי, אני עושה
הליכה מידי פעם והכאבים נרגעים מעט.

שלום סלמה אליהו,
ממליץ לעבור שתי בדיקות במעבדת כלי דם:דופלקס ורידים ובדיקת עורקים במנוחה ובמאמץ.לאחר מכן עליך לעבור בדיקה על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 40 יש לי בעיה בכף רגל ימין לפני כ- 5 שנים פתאום בלי סיבה כאבה ואח"כ המשכתי מסכת טיפולים רק אצל אורטופד שלא מצא מה הבעיה גם לאחר ביופסיה שנלקחה מהעצם ומסביב לה והכל תקין, האורטופד טען שיתכן ולא היתה מספיק זרימת דם וביצוע הביופסיה ישחרר אך כעת שוב חזר הכאב והכפות רגליים שלי קרות יתר על המידה .. האם יתכן והבעיה שלי קשורה לכלי דם ולא לאורטופד?? אשמח לקבל את תגובתך.

שלום אביבה,
ממליץ בדיקת עורקים במעבדת כלי דם ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת אולטרסאונד אחרונה לבלוטת התריס ובלוטות הלימפה התגלה ממצא : רובד מסויד בCIA שמאלי שאלתי מה זה אומר והאם זה מסוכןאציין כי אני בת 37.
תודה

שלום,
ממליץ להשלים את הבדיקה בבדיקת דופלקס לעורקי הקרוטיס.הבדיקה צריכה להתבצע במעבדת כלי דם
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
סבתי, בת 82, מרותקת לכיסא גלגלים מזה 6 שנים. סובלת לעיתים קרובות מאוד מפצעים מוגלתיים בכפות הרגליים עד לפגיעה בעצם אצבע הרגל. לאחרונה התגלה שוב פצע שנראה מוגלתי ברגל השנייה ואנו חוששים שזוהי תוצאה של זרימת דם לקויה, בשל חוסר תנועתיות.
שמעתי על מכשיר ביתי (המופעל בישיבה) לשיפור זרימת דם. מהו המכשיר הרלוונטיעליו אתה ממליץ לבעיה זו? והיכן ניתן לרכוש אותו? תודה רבה

שלום יובל,
לפני המלצה על מכשירים חייבים לעשות אבחנה.ממליץ להתיעץ עם כירורג כלי דם ,במעבדת כלי דם.לפי התוצאות לשקול ביצוע צינטור לרגליים או להמליץ על טיפול שמרני. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
לאחרונה קראתי מחקר של מדען איטלקי הטוען שחולי טרשת נפוצה רובם ככולם סובלים מאי ספיקה ורידית במח המהווה לדעתו גורם מרכזי במחלה
חברי היקר שחולה בט,נ מזה עשור נשלח לביצוע הבדיקה ,אולם הטכנאים לא ידעו לבצע הבדיקה בורידים,שאלתי היא האם ידוע לך היכן ניתן לבצע הבדיקה?
בתודה מראש

שלום שלומי טל,
כל מעבדת כלי דם הבודקת את עורקי הקרוטיס יכולה לתת תשובה לגבי הורידים הג'גולרים בצואר.תוכלו לפנות ל-7557111 03 לקבלת תור לבדיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר קורן שלום!
אני בת 57 בריאה 4 ילדים בהריון השלישי לפני21 שנים הופיעו וורידים בולטים ברגל ימין + נימים זה אינו כואב אך מאד מפריע אסטטית הם באותו מצב כל השנים האלה בבדיקה האחרונה שנעשתה במעבדת כלי דם בקופח הכללית במטרה לקבל ייעוץ להעלמתם נאמר לי עי המומחה לדבר שאין טעם בשום טיפול כי זה לא יעזור בגלל שהוורידים הם לא רק חיצוניים אלא גם פנימיים והפתרון היחידי כדי למנוע החרפה זה גריבת גרביים אלסטיות לא עמדתי במשימה במיוחד בימים החמים האמנם אי אפשר להעלימם? ולו רק את החיצוניים כדי לאפשר חזות יפה יותר? האם יש השתתפות הקופה?והאם יש צורך בבדיקה נוספת מאחר שיש לי את כל הנתונים מן המעבדה?
אודה לתשובתך
ענת

שלום ענת שטיין,
אשמח לראותך במרפאתי עם הבדיקות שברשותך.בכל מקרה אני חוזר על הדופלקס בעצמי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אשתי לוקחת תרופה נגד כולסטרול ולי ממליצים להתחיל
אני מעונין בבדיקת עורקים לבחינה האם אני צריך את התרופות המומלצות כי רמת הכולסטרול לא גבוהה במיוחד -240-
אצפה לתשובתכם והדרכתכם בנידון
בכבוד רב חגי

שלום,
תוכל פנות למעבדת כלי דם לבדיקת עורקים ברגלים,עורקי הקרוטיס בצואר ואב העורקים בבטן.פנה לרופא המשפחה שיפנה אותך במסגרת קופת החולים שלך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי!
אימי חולת סכרת והיא עברה קטיעת רגל לפני כשנה לערך בעקבות חסימה בורידים.
רגלה השניה לאחרונה מראה את אותם הסימנים שהיו לרגל השניה.
בבדיקת הדופלר התוצאה הייתה - "קיימת הפרעה בסגמנט אאורטו-פורמלי ופרומו-פופליטאלי"
אודה לתגובתכם בנושא וכן על דרכי הטיפול על מנת למנוע קטיעה נוספת חלילה.
תודה
שרונה.

שלום,
יש לבצע הערכה מסודרת של הספקת הדם לרגל .ניתן לעשןת זאת בבדיקות במעבדת כלי דם ובצינטור כלי הדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה עושים אם יש חוסר זרימת דם ברגליים,ועקב כך אין אפשרות ללכת ברגל?

שלום בתאל זגורי,
ראשית חייבים לעשות אבחנה מדויקת של המצב.האבחנה נעשת לפי סיפור החולה,בדיקה פיסיקלית,בדיקת מעבדת כלי דם ולבסוף צינטור של כלי הדם ברגליים.בשלב הבירור כבר חייבים להסביר לחולה על חשיבות ההליכה והטיפול בגורמי הסיכון. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page