top of page

13 שאלות גולשים בנושא: ניתוח ברגל

שלום אני בת 55 ויש לי סתימה בוריד ברגל. לפני כ-13 שנים עברתי ניתוח ברגל זו(ימין)
שאלתי היא האם כדאי לי לעשות שוב ניתוח? האם יש אפשרות אחרת?
תודה מראש
נורית

שלום גדסי נורית,
עליך לעבור דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.לפי הממצאים ניתן להחליט על הטיפול המומלץ . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני בת 30 ומגיל צעיר סובלת מבעיית ורידים ברגליים. עברתי ניתוח ברגל ימין ללא הצלחה ניכרת - הורידים חזרו. רופא מטפל המליץ לבצע ניתוח גם ברגל השניה אך לאור כישלון שהיה אני לא רוצה לעשות זאת. מה אתה ממליץ? בנוסף רציתי לשאול ספציפית לגבי כף הרגל - האם ניתן לטפל בורידים באזור זה או לא. אודה לתשובתך.

שלום יוליה ליפשיץ,
ניתן לטפל בכל אולם ראשית חיביים להבדק לעשות אבחנה מדויקת בכדי שלא תהיה חזרה נוספת. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי את דופלקס הורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ורידי רגלים בולטים,ליפני כ25 שנים עברתי ניתוח ברגל ימין,במשך השנים חזרו הורידים.אני בן 70,מבוטח בכללית מושלם + ניטוח לניתוחים.מבקש לדעת:
האנדולייזר או הזרקות תחת אולטראסאונד?
תושב באר שבע

שלום יהודה פסח,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים בכדי להבין את הפתלוגיה הורידית במיוחד שמדובר בורידים חוזרים.לאחר הבדיקה נוכל להחליט יחדיו על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שמי לידיה ואני בת 50 עלי לנתח את שתי רגליי לפני 11 שנה עברתי ניתוח ברגל שמאל וכעת עליי שוב לעשות טיפול הנני מתלבטת בין קצף לליזר והאם זה מוכר בחברת ביטוח כמו הפניקס

שלום זלמן לידיה,
חברת הפניקס נותנת החזרים לשתי השיטות.אני ממליץ על לייזר תוך ורידי.המענה ניתן תוך 1 שעה,אסטתיקה מקסימלית,חזרה מידית לשיגרה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני כבן 59 ומזה תקופה ארוכה אני סובל מורידים בשתי הרגליים. בשנת 73 עברתי ניתוח ברגל שמאל עם קשירות , כחמש שנים לאחר מכן עברתי ניתוח נוסף באותו רגל ומאז תקופה ארוכה לא היה לי ורידים בולטים ברגל שמאל. כיום יש לי גם ברגל ימין ורידים בולטים במיוחד וגם באזור הקשירה ברגל ימין מאחורי הברת חלה פתאום התנפחות גדולה עם קצת כאב , אני מתחיל להיות מוטרד , מה עלי לעשות

שלום מוטלה,
ממליץ בדיקת כירורג כלי דם המבצע בעצמו את דופלקס הורידים.בבדיקה זו חיבים להבין מדוע הורידים חוזרים?חייבים להבין מהי הטעות שנעשתה בניתוחים הקודמים? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 40 לפני כ- 6 שנים עברתי ניתוח ברגל ימין ניתוח בהרדמה מלאה בו הוצא וריד הספנה מאז הרגל בסדר.
לפני כשנה הייתי בהריון וכתוצאה יצאו לי נימי דם רבים בקרסול פניתי לרופא כלי דם והוא עשה לי אולטרסאונד ושם התברר כי הרגל בצד שמאל עם בעיות בוריד כמו הבעיה שהיתה בצד ימין.
הרופא המליץ לי לעשות ניתוח אבל לא להוציא את הוריד אלא רק לקשור אותו וכתוצאה מזה הנימים הרבים שיש לי בקרסול יהיו במצב קצת יותר טוב וישנה אפשרות גם לעשות הזרקות וכך הבעיה תיפתר עם הנימים.
השאלה שלי כמה זמן החלמה מהניתוח של הקשירה והאם זה יכול לעזור לשאר הנימים בקרסול?.
אשמח לקבל תגובה הניתוח נקבע ל 25/6/07 תודה

שלום רפאלי איריס,
ניתוח לקשירת הספנה ידוע היום שלא מביא לכל תוצאה מעשית.במצב של אי ספיקה בספנה ובמוצאה , מעל לכל ספק שלייזר תוך ורידי הוא הטיפול הרצוי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי ניתוח ברגל שמאל להוצאת וריד ראשי ויש לי את אותה הבעייה ברגל השניה האם צריך לעבור צילום נוסף או שזה מצב קבוע וצריך לעבור ניתוח נוסף לאא צילומים חדשים יש לציין כי הרגל שעברה ניתוח לא כואבת פחות היום

שלום אירית,
הטיפול המומלץ היום איננו הוצאת הוריד אלא סגירתו באמצעות סיב אופטי ואנרגית הלייזר.בניתוח להוצאת הוריד רק 80% הצלחה כלומר כ-20% כישלון! אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
האם זה ביצוע חד פעמי? בשני הרגליים יחד?
האם צריך הרדמה מלאה או חלקית?
האם בדרך הזאת מטפלים בשורש הבעייה? לא פוגעים בעצבים?
האם יש סיכון?
אחרי כמה זמן ניתן לשוב לעבודה?

שלום שמחה,
ניתוח אנדולייזר מבוצע פעם אחת בלבד עם הצלחות ניתוחיות של כ-98% .בדר"כ מבצעים את הניתוח ברגל אחת בהרדמה מקומית.חזרה לעבודה תוך יומיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני אמורה לעשות ניתוח ברגל עם לייזר.
אודה אם תסבירו לי כיצד נעשה הניתוח ומה זמן ההחלמה ממנו?
בברכה,
נאוה גנאור

שלום נאוה גנאור,
אשמח לראותך במרפאתי לפני הניתוח ולהסביר לך את מהלך הניתוח,תוצאותיו,זמן ההחלמה וכ'. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני אישה כבת 56 וסובלת מבעית וורידם עברתי ניתוח ברגל אחת והזרקות ברגל השניה הניתוח לא עזר וכיום אני עם גרב אלסטית לפעמים אני מרגישה זרמי חשמל חזקים בכף הרגל רציתי לדעת מה הסיבה לזרמים? והאם יש לעניין טיפול? (הכאב הוא רק ברגל של הניתוח)

שלום נורית,
תחושת זרמים ברגל לאחר ניתוח ורידים יכולה להעיד על נזק עצבי.ממליץ בדיקת EMG ובדיקת כירורג כלי דם(רצוי המנתח).
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי ניתוח ברגל ימין לפני שבוע פלוס האם יש ברגל בצקת כאשר היא נפוחה ?

שלום רב,
יכולה להיות בצקת שתמשך בין שבוע לחודש בתלות בניתוח שעברת, במידה והניתוח הוא ניתוח ורידים מומלץ בין שבועיים לחודש לאחר הניתוח עדיין להיות עם גרב אלסטית, אשמח להעריך את העייה אם תסורי אלי להערכה בקליניקה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

עברתי ניתוח ברגל שמאל לאחר קרע של ווריד ועורק העורק תוקן קצה לקצה והווריד תוקן בעזרת ווריד מהרגל השניה (פאמוס ופאמינה) מאז הניתוח יש לי כריש דם בווריד שלא התמוסס לאחר שנה של טיפול בקלקסן וכאבים חזקים ברגל מלווים אותי מידי יום. רציתי לשאול האם הכאבים נובעים בגלל הכריש דם ואם כן מה אני יכול לעשות בכדי להפסיק את הכאבים או לפחות להקל אותם. ושאלה נוספת היא מה הם הסיכונים בטיפול ובאי טיפול בסתימה בווריד? בתודה.

שלום טיצס אלכס,
אינני חושב שיש קשר בין הממצא בוריד והכאבים מהם אתה סובל.האם לא נפגע לך עצב בתאונה בו נקרע העורק והוריד? עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן , אני בת 55 סובלת כ20 שנה מבצקת כרונית ברגל שמאל כתוצאה משושנה . הפעם האחרונה שסבלתי מהשושנה היתה לפני 10 שנים.היום נוסף לבעיה זו אני סובלת מורידים בולטים וכואבים ברגליים. שאלתי היא ,האם אני יכולה לעבור טיפול נגד ורידים בשיטת הזרקות הקצף או ב ניתוח ברגל עם הבצקת.
ברצוני לציין ,שהרופא הכירורג הזהיר אותי לפני שנה שאסור לי בשום אופן לטפל בורידים ברגל עם הבצקת כי עלול להיפגע ניקוז הנוזליםברגל וחלילה אני עלולה לאבד את הרגל.השבוע התיעצתי עם רופא מומחה לורידים והוא אמר לי שלדעתו אין סכנה כזו ואני בהחלט יכולה לטפל בורידים באמצעות הזריקות.קיבלתי אצלו כבר שתי זריקות ,אך מאז אני לא רגועה ,אינני יודעת אם טוב עשיתי או שמא עשיתי טעות גורלית.אודה לך אם תיעץ לי אם להמשיך לקבל זריקות או להפסיק.

שלום יוכי,
אינני חושב שיש קשר בין הזריקות לבצקת.אני רק חושש שהטיפול לא יעזור.במקרים אלא אני ממליץ על לייזר תוך ורידי שנותן הצלחה טיפולית של 97%
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page