top of page

7 שאלות גולשים בנושא: נמק ברגל

אני בן 51 ברקע החלפת מסתם לפני20 שנה כיום אני סובל מעורקים סתומים ברגליי ואני לא מסוגל ללכת יותר מ200 מטר האים אתה ממליץ על נתוח בתודה יוסי

שלום דהן יוסף,
במצב זה המלצתי להליכה מרובה תוך הגדלת מרחק ההליכה יום יום.את האופציה הניתוחית אני משאיר לאנשים הסובלים מכאבי מנוחה או מנמק ברגל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום בהריון הקודם שלי ילדתי בלידה מוקדמת שבוע 34 עקב היפרדות שליה ואי ספיקה שלייתית . לפי הבדיקות מעבדה פקטור 8 גבוה - 225 ופרוטאין נמוך 25 . ואבא שלי יש לו מחלה טרומבולית מגיל 40 ( נמק ברגל ) בעקבות כל זה רופא הנשים שלי החליט שאני צריכה להזריק לי כל יום זריקת קלקסן 40 וגם אחרי הלידה שאלתי האם להזריק ?והאם יש סיכון בלקיחת זריקות אלו ?

שלום,
זהו הטיפול המקובל בהריון במצב של קרישיות יתר.ממליץ להתיעץ עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום רב,אבי אדם כבן 78 אחרי אירוע מוחי שלישי שהשריא אותו ללא תזוזה ברגל שמאל ועם היחלשות גופנית וע"כ הוא ניתמך במטפל. כעט גילו לו נמק ברגל ולאחר בדיקה נירשם כי ישנה חסימה בעורק הפמורלי מה שככול הניראה מצריך צינטור השאלה היא האם ישנה דרך אחרת כיוון שלפי דעתי לאור ההסטוריה הרפואית של אבי איני חושבת שהוא יעמוד בצינטור או בכל סוג של ניתוח.
אודה לתשובה בתודה מראש!

שלום רחל סבג,
יש לשקול ביצוע אנגיוגרפיה לצורך חידוש הספקת הדם.ללא חידוש הספקת הדם אביך יכל לאבד את הרגל.פתיחה באנגיוגרפיה פחות מסוכנת מפתיחה בניתוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בהתאם להמלצתך הזמנו רופא כירורג כלי דם ששוב אמר שאין ביכולתו לעשות ניתוח בגלל מצבה הרפואי, הנמק נוצר כתוצאה מהלחץ של הגידול על כלי הדם של אותה רגל. האם יש דרכים לא כירורגיים לטיפול או מניעה? שמעתי על טיפול בחמצן בלחץ גבוה, עיסויים ותרופות שונות למניעת אוטמים... האם יש לך המלצות אחרות?
מחכים לתגובתך,תודה

שלום רשא,
אשמח לראותכם במרפאתי ושם אולי לפי המצב אמצא דרך נוספת לעזרה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור
דודה שלי מטופלת כשבוע במחלקת טיפול נמרץ באיכילוב.
היא הזניחה כאב ברגל של כשבועיים והגיע לבית החולים שכף רגלה נפוחה
מתברר כיהרבה עורקים בגופה סתומים והחליו לעשות צינתור
לאחר הצינתור מצב הרגל הידרדר, והחליטו לעשות ניתוח ופתחו את העורק הראשי, לאחר הניתוח נפתח העורק הראשי
אך לא הגיע דופק לגף הרגל
כרגע אנו עומדים במצב סטטי כי רופאיה אומרים שלא ניתן לנתח שוב
וצריך לחכות ל "נס" שהתרופות שניתנות לה יזרימו את הדם לכף הרגל.
האם יש לך עצה , הפנייה למומחה , משהו שאנו עוד יכולים לעשות ?
תודה מראש

שלום,
לעיתים ניתן לפתוח בניתוח או לתת תרופות הפותחות כלי דם קטנים.הדבר החשוב ביותר הוא הממצא בצינטור.בכל פניה למומחה חשוב להביא את דיסק הצינטור שבוצע באיכילוב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר" ארנון קורן,
סבתא שלי כמעט בת 84 והיא מעשנת כבר הרבה שנים וזה גרם לה לנמק ברגל שהתחיל מהאצבע הקטן ועכשיו המשיך לאצבע שלידו , והרופאים אמרו לה שאין לה ברירה והיא חייבת לפטור את הרגל אבל היא לא מסכימה . והמצב הרפואי שלה לא עוזר לה להביא אותה למרפאה שלך אבל אני מבקשת ממך כמה הצעות להפחית את הכאב החזק והחום הפנימי שעולה לה ברגל או שאתה תסכים לבוא לבית שלה ותקבל אגרה כמה שאתה רוצא , אני מחקה לתשובתך בכל דקה והמקרה דחוף...

שלום סחר,
ממליץ להביא את סבתך למרפאה בבית החולים בילינסון בימים ב',ד' ו-ה'.בשעה 1000.נא להביא טופס 17 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה נתן לעשות??

שלום,
מומלץ לבצע אנגיוגרפיה אבחונית אשר לעיתים היא טיפולית.בצורה זו לשפר את הספקת הדם לרגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page