3 שאלות גולשים בנושא: עורקים חסומים

שלום רב,
אבי בן 61 לאחרונה התלונן על סחרחורות ובקושי שיכול ללכת ומבדיקת אולטראסאונד נמצא כ שני העורקים בשני הצדדים סתומים עד 100 אחוז ושצריך לעבור ניתוח במידי .
הייתי רוצה לדעת מה ההשלכות של הניתוח כי הבנתי שהוא מורכב ומסובך .
לתשובה בהקדם אודה

שלום לימור עבודי,
לא ברור לי איזה עורקים חסומים ומה מתכננים לנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד״ר,
בעלי בן 29 מעשן סבל בשנה האחרונה מכאבים ברגל שמאל שהופיעו לסירוגין, אורטופד אמר לו לשים מדרסים, בחודש האחרון הכאבים ממש החמירו, כף רגלו החלה להירדם לעיתים קרובות בזמן שכיבה והחלה להחוויר, הפנו אותו למיון ושם לאחר בדיקת סיטי מסתבר שזו בכלל לא בעיה אורטופדית ושיש לו שני עורקים חסומים ברגל. מחר הוא צפוי לעבור צינתור, מה הסיכוי שהצינתור אכן יפתור את הבעיה? האם הוא יוכל לחזור לחיים נורמליים לאחר מכן? והאם הוא חייב להפסיק לעשן?
תודה מראש

שלום,
אין בכלל שאלה לגבי העישון.חייב להפסיק לעשן!הצינטור מדגים את הבעיה ולעיתים גם ניתן לתקן אותה בצינטור.בכל מקרה והוא יחזור לעשן הרי התיקון בצינטור או בניתוח יסתם מחדש ויש אפשרות לאיבוד הגפה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי בת 80 סובלת מעורקים חסומים בצוואר, צד אחד 70% והשני פחות עד כמה שזכור לי. האם ההמלצה היא ניתוח? והאם זה דחוף? בקופת חולים קבעו לה תור לעוד כחודשיים ליעוץ אצל רופא מומחה...אני פוחדת שזה יהיה מאוחר מדי. האם יש לך עצה בשבילי? אודה לך מאד.

שלום אילנה יגל,
בהצרויות כאלה לא מומלץ לנתח בשל סיבוכי הניתוח ששוים לסיבוכים שבהשארת הממצא.אני ממליץ על ניתוח בהצרויות מעל 70% עם סימפטומים ובהצרויות של 90 % ללא סימפטומים.יש לחזור על הדופלקס מידי 6 חודשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg