top of page

15 שאלות גולשים בנושא: רופא לכלי דם

שלום,אני בחורה בת 20 ויש לי מזה שנה בצקות בכפות הרגלים ביחד עם כאבים.
אני לא מצליחה להבין איך אפשר להקל על הכאבים, אם יש משהו לעשות בכלל במקרה שלי?
ובכלל אני לא מצליחה להבין מספיק בנושא הזה.
בנוסף הייתי אצל רופא לכלי דם והוא שלח אותי לבדיקות של דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים,גפיים תחתונות ולימפוצינטוגרפיה לרגליים-אני ישמח אם תוכל להסביר לי מזה הדברים האלה?
תודה מראש אלה.

שלום אלה,
אשמח לראותך במרפאתי עם הבדיקות לאחר שתקבלי את התוצאות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי בן 70. בחודש ספטמבר השנה עבר אבי אירוע מוחי קל ועקב זאת עבר צינתור בעורק צוואר בצד ימין ויש לו סטנד (בארה"ב). התבקשנו כשיגיע לארץ לבדוק את הצד השמאלי. לאחר בדיקת דופלר וסיטי התברר שיש חסימה של 75%-90% גם בצד השמאלי. התייעצנו אצל רופא לכלי דם אשר אמר לנו שכעת הוא ממליץ על ניתוח בצד השמאלי ולא צינתור כפי שנעשה בצד ימין.
אציין שלפני מספר שנים היו לאבי בעיות לב (מים מסביב ללב) סובל מסכרת מסוג 2 לוקח 2 כדורים ליום
סובל מאי ספיקת כליות קלה, לוקח
כדורים מדללי דם אספירין, וקלויס
מקבל מאז עבר את הצינתור, כדורים לכוסטרול לחץ דם ועוד.
שאלתי האם נכון לעשות ניתוח בצד השמאלי ולא צינתור כפי שנעשה בצד הימיני.
להמלצתך הדחופה אחכה.

שלום איריס,
לא ברור לי מדוע עבר סטנט לקרוטיס ולא ניתוח.עדין ברור כי הסיבוכים בהכנסת סטנט גבוהים מניתוח.במידה והקרדיולוג לא יאשר ניתוח יש לשקול הכנסת סטנט.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 39 ויש לי בצקות ברגליים במיוחד בקרסוליים, וורידים ונימים ברגליים וזה מאד כואב
רופא לכלי דם שלח אותי לבדיקת דופלר ויצא תקין מה יכולה להיות הבעיה ואיזה טיפול צריך להמשיך
תודה רבה

שלום רחל שוורץ,
הבצקות ברגליים נובעות מסיבה שונה שאיננה קשורה לורידים ולנימים.עליך להשלים את הבירור לבצקות ולאחר מכן לטפל בורידים ובנימים . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 38 לאחר 4 לידות, אין בכוונתי ללדת עוד, בביקור אצל רופא לכלי דם הוא המליץ לטפל בנימים שיש לי בממצעות הזרקה, 1. מה הסיכויים להצלחה? 2. האם יש סיכוי שהנימים יחזרו ואולי בגדול? מה המשמעות של פקקת ורידים?
וכמה אחוז החזר יש דרך חברות הביטוח?
תודה

שלום אתי,
טיפול בנימים מבוצע בהזרקות תחת זכוכית מגדלת.הנימים מושפעים מהמערכת ההורמונלית של גופך ולכן בגיל 38 שנה הם עדין יכולים להופיע באזורים אחרים.עד כמה שידוע לי הרי הטיפול איננו מכוסה על ידי חברות הביטוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 52 ללא לחץ דם או סכרת. ביצעתי בדיקת דופלר עורקי צוואר בגלל כאב ראש מתמשך. בתוצאות צד ימין: הודגם פלאק קטן ומסוייד במוצא העורק, אשר אינו גורם להפרעה.שינוי אטרומטותי במוצא העורק הפנימי ללא הפרעה המודינמית.
צד שמאל:הודגם פיתול בעורק אשר גורם להפרעה קלה בזרימה הדיסטלית.
צריך המשך מעקב אצל רופא לכלי דם?

שלום,
הבדיקה תקינה
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי בת 83+ עברה החלפת מסתם לפני הרבה שנים, כמו כן סובלת מאסטמה. מבדיקה שעשינו לפני חודשיים אצל הקרדיולוג נאמר "שהכל בסדר". לאחרונה יש לה קשיי נשימה וכואבות לה הרגליים. מתקשה בהליכה גם עם מקל הליכה. כל כמה מטר זקוקה לעצירה כי קשה לה לנשום. האם יש צורך להגיע לבדיקה אצל רופא לכלי דם או לחילופין רופא מתמחה אחר??

שלום דליה קמין,
אנא הפני שאלתך לקרדיולוג מומחה במסתמי הלב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שךום ד"ר
הופיעו לי ברגל למטה נימים קטנים מאוד כפסים אדומים אבל לי זה מפריע כי אני לבנה וזה מאוד רואים. הייתי אצל רופא לכלי דם והוא אמר לי שעוד מוקדם לטפל בזה כי יש קצת- זאת אומרת הם קטנים ולכן עדיף עדיין לא לגעת כי אפשר לעשות רק עוד יותר גרוע. זאת אומרת בגלל שהם קטנים הם יכולים לא להיעלם. לי זה מפריע בכל אופן כי זה בחלק הקדמי של הרגל- ויש לי רגליים ארוכות ויפות ואני לא רוצה בגלל זה לקלקל אותם מה אתה אומר? מה עדיף לעשות? זריקות או פוטודרם? ( הנימים נראים כמו שיש נימים בצדדי האף)

שלום ורד,
ראשית ברכותי לרופא שמצא שלא כדי לבצע את הטיפול וגם היה מוכן להודות בכך.פוטודרם לא עוזר ברגלים.יתכן וסוג מסוים של לייזר-עורי יכל לעזור.המלצתי לא לעשות דבר כאשר הרופא לא בטוח בהצלחתו
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי
יש לי ורידים בולטים מאחורי הברך אני בת 40 ומגיעה למצבים של כאבי תופת אני כבר לא מדברת על האסטטיקה שזה נראה ממש רע, יש לי גם קצת נימים ברגליים העליונות מקדימה , הייתי אצל רופא לכלי דם ונאמר לי שמאחר ויש לי דבר הנקרא "טרומבוליה" בעייה בקרישיות אני לא יכולה לטפל בשום דרך
אני מתחננת אנא חיזרו אליי
רינת 0506212378

שלום,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהגיע לטיפול לאחר מכן.אני הביאי עמך את הבירור ההמטולוגי שעברת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 43 וסובלת שנים מבצקת ברגל שמאל. בשנים האחרונות המצב מחמיר בעיקר משינויי מזג-אויר. למרות שאני רזה ועוסקת בפעילות גופנית, עדיין אין שיפור. אין לי ורידים בולטים ברגליים. נבדקתי אצל רופא לכלי דם ונאמר לי שאין מה לעשות ולכן אני שואלת האם ניתן לטפל בבעיה הזו,שתמיד חשבתי ששיכת לאנשים מבוגרים מאוד?

שלום hagit,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים במטרה למצוא את סיבת הבצקת. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני סובלת מאי ספיקת דם בספינה הארוכה הממשיכה בוריד הקורטלהמתחבר אליה באזור הברך ובאזור סובך השוק הודגמו ורידים קונטרלים שטחיים עם אי ספיקה. הרופא לכלי דם שפניתי אליו ממליץ על ניתוח להוצאתורידים
רציתי לדעת מה הסיכויים והסיכונים בניתוח ומה ההבדל בינו לבין לייזר

שלום הראל ורד,
מומלץ לסגור את הספנה הארוכה באמצעות סיב אופטי ולייזר,הכל דרך חור מחט אחד .שאר ההתפצלויות בכריתות דרך מספר חורים נוספים.הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית עם 98% הצלחה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני מספר ימים התגלה אצלי בבדיקת אולטרסנד אבי העורק הראשי מורחב ב3.2 ס"מ ואורך 6ס"מ מפרצת?
הוזמנתי לרופא לכלי דם ב15/6/09
להתיעצות לרופא לכלי דם
במידה והמקרא דחוף אצטרך לעבור ניתוח
כמה זה דחוף לניתוח?
ומה הסיכון בניתוח כי אינינ שקטה וגם הלחץ דם עולה ל155 אשמח לקבל תגובה

שלום עליזה,
הרחבה של 32 ממ באב העורקים(אאורטה) איננה אינדקציה לניתוח אלא למעקב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

חברה שלי סובלת מאוד מבצקות עד כדי שאינה יכולה ללכת, האם בבקשה תוכל להמליץ על רופא לכלי דם בצפון, הרגליים מאוד נפוחות בעקבות דלקת צלוליטיס כבר חודשיים לא הולכת, אודה לתשובתך

שלום רב,
בצפון יש רופאים מעולים היושבים במרפאת חורב שעל הכרמל , במידה ותרצי להפנותה למרכז יש גם כאן רופאים מעולים שיוכלו לסייע בידי חברתך
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

יש לי הפניה לרופא חירורגיה פלסטית אני צריכה מספר טלפון ובנוסף גם רופא לכלי דם לטיפול בוירידים ,אשצח לקבל תשובה תודה זהבה

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה
אבי אדם מבוגר עם סכרת גבולית 129 .עבר שני צינתורים .לוקח כדורים קומדין טריטש פוסיד סלוקיי
וגם נגד סחרחורות. לפני 5 חודשים גירד לו ברגל הוא יצר פצע שהזדהם .
הפצע גדל והתרחב והזדהם .אנחנו טיפלנו אצל רופא לכלי דם +אחיות .נשלחנו לעשות אולטראסאונד ורידים+עורקים .כיצד זה יעזור לטיפול של אבי? מה ניתן לעשות ?האם כדאי לנו לבוא ולתאשפז בבית חולים בלינסון ?מחכה לתשובה .תודה

שלום אביבית,
הטיפול בפצע ורידי שונה מטיפול בפצע עורקי.חשוב לראות את הפצע ואת הבדיקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בין 67 גמלאי, סוכרתי מאוזן טוב באנסולין כ10 שנים
לפני כ40 יום הופיע פתאום סימן של וריד כחול מהמפשעה לאורך הרגל, טפלתי בספרי נוגד דלקת ללא הועיל, לאחר כשבוע פניתי למיון לאחר כאבים חזקים ובלתי נסבלים ברגל
מהמיון נשלחתי לדופלר, עם ממצא שכלי הדם בחלק הפנימי בסדר, אבל בחיצוני נמצאו פקקת
לאחר כ20 יום הכאבים נירגעו, אבל נשארתי עם נפיחות בכרסול ומעט מעל.
הופניתי לרופא לכלי דם שהמליץ על גרב לוחצת לאורך הרגל עד הירך, עם הפניה להומוטולוג לחוות דעת וחזרה לכלי דם, גם לבדיקת דופלר מקיפה של כלי דם ברגל כולל השיטחיים
שאלתי בבקשה,
האם יש טיפול מתקדם בבעיה?
האם הדבר מסוכן ואני עלול להסתבך?
נכון להיום הנפיחות ירדה בכ90% ואתם הכאבים.
האם יש צורך להתמיד יום יום בלבישת אותם גרביים בלתי נוחות במשך היום?
בלילה מורידם
מה לגבי טיסות ארוכות? מחוייב לגרבם?
בברכה ותודה, מוטי, חיפה

שלום מוטי,
אתה מטופל מצויין.השלם את הבירור שהומלץ לך והמשך לגרוב את הגרבים האלסטיים.בטיסות ארוכות החזר את הגרבים וטייל במטוס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page