top of page

51 שאלות גולשים בנושא: רופא מומחה

האם ניאצין מהווה טיפול יעיל? כמה מיליגרם לקחת? האם להוסיף ויטמין K?
(בנוסף לסטטינים ואספירין)ץ
תודה לך על תשובתך.

שלום,
אנא פני לרופא מומחה לטיפול בשומנים בדם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בס"ד כא אב תשס"ט 10/8/09
דר קורן שלום.
רקע: השמנת יתר, יתר לחץ דם, סוכרת סוג 2 מאוזן תרופתית, נאורופטיה.
תרופות: סימבסטטין 80, גלוקומין X3,טריטיס קומפ 5/25, טרטיס 5 אלוריל.פרנדז 100 X3, קרטיה,
בשנה האחרונה בצקת ו2 מקרי זהומי עור צלוליטיס בהפרש של 3 חודשים כולל אישפוז.
כיום לאחר טיפול לימפאטי ידני אינטנסיבי 5 פעמים בשבוע. הורדת מישקל עד היום מ185 ל145
תוצאות טובות הבצקת ירדה משמעותית.
גדביון וכפפות של גובסט בהתאמה אישית ליום. חבישות ופארו ראפ ללילה כולל כפפות. והמשך טיפול משמר.
1, האם יש בטיפול התרופתי גורם שמגביר את הבצקת?
2. מכשיר הלימפאפרס מפעיל לחץ על כלי הלימפה ועל המסתמים, האם אין חשש שכלי הלימפה עשוים להתרחב וגם לפגוע ביעילות המסתמים?
3.האם יש מקום לתבוע רשלנות רפואית רופאת כלי דם שתקופה ארוכה סרבה לשלוח אותי לטיפול מתאים. למרות דרישה שלי ולטענתה אין לי לימפדמה.
למרות שהיום אני כבר מטופל ופרופ' בס איבחן אותי כסובל מלימפדמה דו צדדית עד למותן.
ו2 מטפלות לימפאטית בקופת חולים לא נתנו לי טיפול למרות פניה שלי?
4. האם ידוע לך זכויות חולה לימפאטי דו צדדי האם כמות הטיפולים כפולה? והאם תקציב חבישת לחץ כפול?
בברכה

שלום ניב,
אתה מטופל על ידי רופא מומחה אשר מכיר היטב את זכויות וחובות החולה.לאחר שתרד במשקל תגיע למסקנה אחת שהאחראי למצבך הוא רק אתה ולא אף אחד מהרופאים.לרשלנות רק אתה אחראי ולא הרופאה שלך!
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,בן 65,נוטל כרסטו+דיואן. לחץ הדם מיוצב אבל יש לי חשש שהדיואן (מזה 3 חודשים,מקודם אוקסר/לוטן) עושה לי בצקת וכאבים בשוקיים ובכפות הרגליים, לפעמים כדי צריבה. EMG בסדר, דפקים בסדר. בינתיים הזמנתי מדרסים בהמלצת אורטופד. הנני חושש שהמצב ייהפך לכרוני. תודה מראש אלי

שלום שלומי השרוני,
אנא פנה לרופא מומחה ללחץ דם על מנת להחליף את התרופות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום הלכתי לרופא המשפחתי מסיבות כאבים ברגלים וזה מה שהוא כתב בהיתיעצותי איתו ללכת לרופא מומחה
וכתב בהפניה:בעיות ורידים ברגלים
מימין אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים , משמאל יש אי ספקה ורידית בינונית בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים. **15\6\2007 מעבדת כלי דם-ימן יש אי ספקה לבעיה ורידית קשה ,בצד שמאל אי ספקה ורידית קלה בורידים שטוחים
מעבדת כלי דם-אין עדות לקרשים בורדים העמוקים
מעבדת כלי דם-בשני הצדדים :אין מפלי
לחצים בעל משמעות -התרשים תקינים
abi=1.37
20089\23:
עדיין כאב ורידים
והוריד מיתפוצץ מדי פעם ברגל ימין.
רציתי לשאול אם יש טיפול מיוחד , הרופא ממליץ לילבוש גרב אלסטית,
ואם תוכל לחזור אלי בהקדם האפשרי
בפל:052-5118776
בטל:02-5353030

שלום פרידה סמימי,
גרב אלסטית היא בהחלט פתרון במצב של אי ספיקה עמוקה.הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי להיות בטוח בדיוקה.במקרים של אי ספיקה שטחית קימים מספר טכניקות טיפול במקום גרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לפני 9 שנים טרם הלידה קיבלתי ציר ברגל בעורק המפשעה כעת כעבור שנה וחצי מאז שילדתי את בני השני אני חשה שם כאבים ונפיחות מאין בצקת כמו שכבר אמרתי ברגל תחת המפשעה כלפי פנים הלכתי לרופא מומחה שענה לי בטיפשות שלא כולם סימטרים הצל אותי זה מפריע אסטטית ונורא כואב אחרי מאמץ תודה מקרב לב ענבר

שלום ענבר,
ממליץ לבצע דופלקס לורידי הרגלים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.יתכן ועברת פקקת בזמן ההריון אשר עדין נותנת את אותותיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בני בן ה14 לקה בתופעה של ואסקוליטיס דלקת כלי הדם אושפז בסורוקה לפני 3שבועות הגיע למצב של נפיחות ברגל ופריחה אדומה לאחר בירורים ובדיקות כל הבדיקות תקינות כולל פרקים היום מטופל בקורטיזון 2 כדורים ליום המצב משתפר אך כשהוא מנסה להוריד מינון הפריחה חוזרת הרופא ממליץ להמשיך טיפול עם 2 כדורים
שאלתי היא עד מתי יקח 2 כדורים האם אין תופעות לוואי לטווח רחוק
לאיזה רופא מומחה כדאי לקחת אותו

שלום אסתר,
המעקב של וסקוליטיס נעשה על ידי הראומטולוגים.אנא פני לקבלת דעה שניה לראומטולוג נוסף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בס"ד
שלום לך ד"ר קורן אשמח אם תוכל להשיב לי על כמה שאלות או לפחות על חלקן
אני בת 36 סובלת מורידים ודליות ברגליים כבר משנות העשרים שלי המאוחרות ועד עכשיו שהמצב הלך והחמיר יש מצבים שאני לא מסוגלת כבר לעמוד ואני חייבת ללכת להניח את הרגליים במיוחד רגל שמאל.
לפני מס' שנים בסביבות גיל 27 ביררתי אצל רופא מומחה לוורידים הוא הציע לי אז בזמנו לעשות זריקה לתוך הוריד אבל לא עשיתי כלום בנדון כי האמת קצת פחדתי כי הוא אמר לי שאני אצטרך לא לצאת ולחשוף את הרגל לשמש למשך תקופה מסויימת וכו'
עברו מס' שנים ולפני בערך כשנתיים הלכתי להתייעץ אצל רופא מומחה לוורידים דרך הקופת חולים והוא אמר שהוא לא רואה שום צורך לעשות כלום בנדון שהמצב סביר ואין צורך לעבור ניתוח או זריקות, כל זאת לאחר שהסברתי לו שאני גם סובלת לפעמים מכאבים חזקים עד כדי כך שאני צריכה לשכב ולהרים את הרגל. אני בחורה די צעירה ואני לא נהנית אני רוצה מאוד ללכת עם הילדים שלי לחוף הים או סתם ללכת עם חצאית קצרה ואני נמנעת כי אני מתביישת מהמראה של עצמי אני לא יכולה לצערי להסתכל על זה במראה כי זה נראה ממש לא אסטטי ומכוער מאוד.
רוצה אני בכל מאודי לטפל בעצמי, אבל אני יודעת שבד"כ העסק הזה כרוך בהוצאה גדולה
אשמח אם תפרט לי בכללית אפילו עד כמה העסק הזה יכול לעלות
אודה לך מכל הלב אם תעכן אותי
תודה רבה
וסוף שבוע נעים
אפי

שלום,
קשה לי להבין משאלתך מה בעצם יש לך.האם מדובר בבעיה אסטתית או קיימת הפרעה רפואית.הייתי ממליץ לך להגיע לאחת ממרפאותי.שם אוכל לבצע לך דופלקס לורידים .לאחר הבדיקה אמליץ בפניך על הטיפול כולל עלויות וזמני טיפול. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אחי בנאדם גבוה וכבד
הייתה לו בצקת ברגל וגרב גרבי לחץ לפרקים.
בזמן האחרון עורו שינה צבע לכהה יותר
והכתם קשה למגע ומתפשט
כרגע זה מהקרסול עולה כלפי מעלה בחצי הדרך לכיוון השריר האחורי של הרגל.
מה זה?
הוא היה אצל רופא לוורידים שאמר לו שזה כלום.
אבל לאחרונה שזה קשה , זה גם כואב
לאיזה רופא מומחה הוא צריך לפנות על מנת לקבל תשובה?
תודה מראש
ירדנה

שלום רב,
תאורך יכול להתאים לאי ספיקה של ורידים שטחיים ויהיה צורך בהערכה אשמח לבדוק את אחיך המרפאתי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

מזה כ4 שנים אני עובר בדיקת דופלקס בקרוטיס עם חסימה של 50-60 אחוז ב 2 הצדדים. (למעט ב-2011 שלא הייתה כלל חסימה) ב- 2012 עברתי בדיקת דופלקס שהראתה חסימה של 50-60 אחוז ו4 ימים לאחר מכן עשיתי גם בדיקת סיטי שהראתה חסימה של 90 אחוז.
אני בקשר צמוד עם רופא מומחה אולם אינני מצליח להבין ממנו כיצד יתכן מצב כזה , האם יתכן וישנה טעות בקריאת הנתונים או בלבול בין הבדיקות שלי לשל אדם אחר אולי. מה יכול לגרום לקפיצה בין 0 אחוז סתימה ב 2011 ל 90 אחוז סתימה השנה, האם כדאי לבצע בדיקה נוספת לפני החלטה סופית .
בברכה

שלום,
בדיקת הדופלקס הינה בדיקה אשר תלויה במבצע.לכן הייתי ממליץ להגיע לבדיקה במקום מוכר עם הצלחות. אשמח לראותך במרפאתי בבילינסון.מספר הטלפון במעבדת כלי הדם:039376996
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כשנה התחילה לי נפיחות בירך השמאלי לאורך המפשעה ולאחר כשנה התפתחה לי נפיחות גם בירך הפנימי השמאלי הימני עם מעט כאב באזור הנפיחות עברתי בדיקת אולטרסאונד של המפשעה השמאלית ותוצאתה היתה :
הסננה שומנית אסימטרית כביטוי סונרי לממצא קליני.לא הודגם גוש או בקע.
בנוסף עברתי צילום אגן והממצא הודגמו שינויים ניוונים בפרקי ירכיים עם הצרות קלה במירווחי הפרק.ובנוסף עברתי סי טי אגן ופרקי ירכיים
ממצאים מודגמים שינויים ניוונים מינמלים בפרקי הירכיים דוצ לא הודגמו הסתיידות באצטבולם השמאלי לא הודגמה תפיחות של הרקמות הרכות במפשעה השמאלית ברצוני לציין שיש לי דלקת פרקים ובדיקה גניקולוג תקינה הלכתי לאורטופד וכירורג שראו את תוצאות הבדיקות ואמרו שאינם
יודעים מה זה ולא הציעו טיפול
rsd
מירי 23:54 10/3/2011
שלום לך ד"ר ליאור מרום,
שמי מירי, בת 19 עוד מעט .. ולפני חודש וחצי התגייסתי לצה"ל !
יממה לאחר שהתגייסתי וקיבלתי את הנעליים של הצבא (גבוהות), התנפחה לי הרגל למימד ענקי ! תחושת נימול, אודם , חוסר תנועה מוחלט , כאבי תופת וכו'..
כמו כן, לא נתנו לי לראות רופא בבסיס.. כן כן, נישמע תמוהה , אבל לא נתנו לי לראות רופא.. ובאותו השבוע שחזרנו הביתה ביום שישי (שהתקרית קרתה ביום שלישי), אובחנתי כמי שסובלת מזיהום קשה ברגל . קיבלתי טיפול של יומיים באוגמנטין עם חזרה לביקור רופא במוצא"ש בכדי לראות התקדמות . כאשר חזרתי למרפאה נאמר לי שם כי אין התקדמות וכי אקבל צפוויט פורטה למשך שבועיים . במהלך השבועיים הללו .. הנפיחות אומנם ירדה במעט , אך הכאבים נישארו כפי שהיו.. המוגבלות בתנועה.. אי יכולת לעמוד .. ובטח ובטח שלא ללכת וכו'.. (כמו כן, אני אהיה חייבת לציין כי לא איפשרו לי לנוח וכי נאלצתי לגרור את עצמי במצבי ). כמו כן.. עם המשך הזמן .. המשך הטירונות.. ותחילתו של הקורס (והרגל עדיין באותה המצב) הגיע יום אחד.. שלא יכלתי לשאת עוד את הכאב והרגשתי שפשוט אני עומדת להיתעלף או לאבד את ההכרה בעקבות רמת הכאב ! סוף כל סוף, נתנו לי לראות חובש בבסיס שפינה אותי בדחיפות לביקור רופא ! שם נאמר לי כי עלי לגשת בדחיפות למיון וכי אני צריכה לקבל אנטיביוטיקה דרך הוריד ! כמו כן, אושפזתי .. קיבלתי אנטיביוטיקה דרך הוריד פעם אחת.. לאחר מכן הפסיקו לי אותה והתחילו במסע בדיקות .. שבניהן בדיקות אולטרסאונד.. האחד לכל הרגל, לשלול חסימת עורקים .. וכי השני בכף הרגל עצמה לשלול פגיעה מפרקית. כמו כן , הכל יצא תקין ולא היה חסימת עורקים או פגיעה במפרק.. אובחנתי שוב כסובלת מדלקת בגידים וברקמות.. נתנו לי טיפול של אתופן 600 מ"ג למשך 20 ימים ובמקביל עליי לראות אורטופד צבאי.
כמו כן, היום.. הגעתי לאורטופד.. וכשהוא ראה אותי הוא היה מזועזע !
הוא אמר לי כי הוא חושש לחיי ולרגל שלי .. וכי היא נימצאת במצב גרוע !
אומנם ירדה הנפיחות כפי שציינתי ויכולת התנועה חזרה במקצת .. אבל הרגל סגולה כאילו שמתי עליה גומיה במשך חודש וחצי וחסמתי את זרימת הדם !
בנוסף, כאשר אני עושה מאמץ כלשהו.. גם אם זה ללכת יותר מ- 10 דק' .. חוזרים הכאבים שוב..
כמו כן, העניין הוא.. כי הרופא ביקש לאשפז אותי.. לערוך לי אינספור בדיקות כמו סיטי, אם אר איי, מיפוי עצמות וכו'.. וכי הוא חושד שישנם סיכויים גדולים לכך שהרגל שלי בטראומה ולכן יש לי RSD !
כאשר נאמר לי את שם המחלה .. חשכו עיני ! אני יודעת מה היא המחלה .. וכי היא מחלה קשה.. ורק אם מאבחנים אותה בזמן ניתן לטפל בה אך זה לוקח המון זמן. במקביל נאמר לי כי יש מצב שיוציאו אותי מצהל (דבר שלא בא בחשבון) . אני ניכנסתי בריאה לצהל ולעולם לא סבלתי מדבר !! ולכן , אני אצא מצהל בריאה והם לא יעשו כרצונם וישחקו בבריאותם של החיילים !
לכן, אני פונה אליך בבקשה לדעת.. כמה חמורה באמת המחלה הזו ? האם זה נכון שהפן הפסיכולוגי מעורב פה יותר מהפן הפיזי .. וכי יש מצב שעברתי טראומה כלשהי שהובילה לזה? (דבר שממש לא קרה)
באמת , שאני ממש עובדת עצות ! אני רוצה לחזור לתפקד כאדם רגיל מין השורה.. לחזור לחייי ולשירות בצהל .. אני נורא חוששת! עזור לי !!
וד"א.. נודע לי כי ד"ר וטין הוא רופא מומחה.. רציתי לדעת אם הוא מקבל חיילים ??
אודה לך אם תענה בהקדם !
הוסף תגובה סגור
rsd
מירי

שלום,
עליך להבדק בצבא על ידי כירורג כלי דם בכדי שיציע לך סימפטקטומיה כנגד הRSD ממנה את סובלת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אמא שלי עברה 2 ניתוחים להוצאת גידול סרטני, לאחר הניתוח הראשון החלו כאבים חזקים בירך ימין, לטענתה זוהי הרגשה של רגל רדומה וכאב עז.
אציין כי כאבים אלו לא היו לפני, כאשר פנינו לרופאים (כירורוג ואונקולוג) ענו כי הם לא מכירים את המצב. אימי סובלת מאוד, האם הליכות יעזרו? לאיזה רופא מומחה יש לפנות? אודה מראש.

שלום,
לא ברור לי מהיכן הוצא הגידול הסרטני והאם היא עברה בירור לשלילת גרורה של הגידול באזור הכואב בירך!?
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובל כ4 חודשים מתחושת חום בשני כפות רגלי.
עברתי דופלר ורידים ועורקים , עברתי בדיקת תגובת עצבים בשני הרגליים כולל ביקור אצל רופא מומחה והכל היה תקין למרות הכל אני ממש סובל מתחושת החום.
התחושה איננה קיימת בבוקר לאחר השינה , לקראת שעות אחה"צ התחושה מתחילה ובערב היא כבר תחושה חריפה.
ברצוני לציין שהליכה על מכשיר הליכה גורמת לאחר ההליכה לתחושת חום חריפה.
רופא כלי הדם האחרון שהתיעצתי איתו קבע שזאת תגובת נגד לתרופה שאני לוקח להורדת כולסטרול - סימבקור
הפסקתי כבר שבוע לקחת את התרופה ועדיין אני סובל מתחושת החום , האם יש לך רעיון אחר מה עלי לבדוק ?

שלום,
תחושת חום היא תחושה עצבית.ממליץ בדיקת נאורולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי כתבת לי שלעשות שאיבת קרסול זה מסוכן אבל לכול הבחורותאתה כותב שזה הפיתרון?? אולי גם לי יש ליפימאדה? איך יודעים מהי ליפאמדה? אני יודעת שמאז ומתמיד יש לי קרסולים רחבות ומגיל 12 התפתח אצלי גם תופעה של ורידים לצערי וזה ממש מתסכל..וראיתי גם בסרטון שלך על המכשיר האם זה יעזור לי?..ולא ענית לי על השאלה האם אתה מבצע שאיבת שומן בקרסוליים? ואם לא במידה ואני יתאים לזה יש לך רופא מומחה לשלוח אותי?? תודה קארין

שלום שלום רב,
גם כתבתי וגם הראתי מכשיר אשר סוחט את הנוזלים מהרגל ומוריד את הבצקות.יתכן שגם את מתאימה לטיפול זה.עליך להבדק ובמידת הצורך להשלים בבדיקת לימפוגרפיה איזוטופית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמי - בת 86- הוחדרה אמברלה לפני כשנה, ומאז היא סובלת מפקקת קשה -dvt - היא מטופלת כרגע בקלקסן לדילול הדם- אך למרות זאת רגליה נפוחות רוב הזמן ובנגיעה בהן יש קשיות. יש להניח שמדובר בבצקות תמידיות. עלי לציין שבהתייעצות עם רופא מומחה לכלי דם נאמר לה שעליה לשכב רוב הזמן עם רגליים מורמות. שאלתי: האם יש פתרון לבעייה או שעליה לסבול עד סוף ימיה?
תודה מראש

שלום משה שגב,
ניתן להקטין את הבצקת באמצעות מכשיר לימפפרס באשפוז קצר של 24-48 שעות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, חמי בן 80 שבר את רגלו, הובילו אותו לביה"ח ועד לכנסיתו לניתוח עברו 3 ימים ולאחר הניתוח עדיים שכב באותה תנוחה. יצא לו בעקבות השכיבה פצע לחץ בביה"ח ככל הנראה לא יחסו לפצע זה כל כך חשיבות.... לאחר כשבוע וחצי העבירו אותו לשיקום ושם ניסו לטפל בפצע לא נראה לי שהצליח כיוון שנהיה נמק. חתכו לו את הנמק ועכשיו יש לו בור... בכל מקרה האם ישנו איזה רופא מומחה שמטפל בפצעים מסוג זה? מה ניתן לעשות ולאן לפנות? בבקשה עזרה

שלום ,
אנא הפנה את שאלתך לכירורג פלסטיקאי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני מחפשת שמות של רופא מומחה לטרשת עורקים על מנת לקבל גם מידע אמין וגם טיפול "נורמלי" ומבוקר

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני סובלת מורידים בולטים ברגלי, קראתי הרבה על הטיפולים, אני מבוטחת בקופ"ח לאומית, האם אפשר לקבל השתתפות הקופה או הטיפול הוא פרטי?
באיזו עלויות מדובר?

שלום עפרה קטש,
עליך לברר בקופת החולים שלך על החזרים לטיפול המבוצע על ידי רופא מומחה שאיננו רופא הקופה.העלויות נקבעות בבדיקה בראשונה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי סובל מקור משונה ברגליים הוא עבר שני ניתוחים בגב לזרימת הדם זה לא כל כך הועיל.היום הקור כבר בחצי הגוף אנא עזרו לי למצוא פתרון או להפנות אותי לרופא מומחה לכך

שלום אורלי שמש,
ניתוחי גב הם ניתוחים אורטופדים ולא ניתוחי כלי דם.תחושת קור ברגלים בהחלט יכולה לנבוע ממקור ספינלי או וסקולרי.עליו לעבור בירור בהתאם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב ד"ר קורן,שמי איילת בר אני בת 24 וחצי.השאלה שלי היא כזו: אמא שלי-אורלי בר בת 50,היא מחפשת מאוד רופא מומחה לגביי העלמת ורידים,היא סובלת מאוד מהתופעה הזו יש לה ורידים בולטים מאוד ברגליים וכמו כן זה כואב לה..רציתי לדעת מה הטיפולי שניתן לעשות לשם כך כי היא ממש לא רוצה לראות את הורידים על רגליה.כמו כן מה העלויות אני אשמח לקבל ממך את כל הפרטים האפשריים לגביי אותו נושא כי זה חשוב מאוד עבורה.
מס' הטלפון שלי הוא:052-8410629
תודה רבה,איילת בר.

שלום איילת בר,
אימך צריכה להבדק על ידי באחת ממרפאותי.שם אבצע לה דופלקס לורידים.לאחר הסברים בעל פה ובכתב תקבל אימך גם הצעת מחיר לטיפול. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם לרופא יש הסדר עם קופת חולים מכבי -בכדי שיחזירו חלק מהתשלום בגין בקור אצל
רופא מומחה מנהל מחלקה או סגן?
אודה לך על תשובתך
טובה ונדרוב

שלום טובה ונדרוב,
קיים הסכם עם קופת חולים מכבי.ממליץ לבדוק עימם ישירות בכדי למנוע אי נעימות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי בת 80 סובלת מעורקים חסומים בצוואר, צד אחד 70% והשני פחות עד כמה שזכור לי. האם ההמלצה היא ניתוח? והאם זה דחוף? בקופת חולים קבעו לה תור לעוד כחודשיים ליעוץ אצל רופא מומחה...אני פוחדת שזה יהיה מאוחר מדי. האם יש לך עצה בשבילי? אודה לך מאד.

שלום אילנה יגל,
בהצרויות כאלה לא מומלץ לנתח בשל סיבוכי הניתוח ששוים לסיבוכים שבהשארת הממצא.אני ממליץ על ניתוח בהצרויות מעל 70% עם סימפטומים ובהצרויות של 90 % ללא סימפטומים.יש לחזור על הדופלקס מידי 6 חודשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי אישה בת 46 המאובחנת כחולת סקלודרמה עם תופעת רנו מאז לידת אחותי, מזה 20 שנה.
בשנים האחרונות חלה הדרדרות במצבה (לחץ ריאתי, בקע סרעפתי, הדללות העצם , פצעים דלקתיים באצבעות הידיים , אי יכולת כיפוף של האצבעות וכו' ) היא מקבלת טיפול באילומידין בעיקר בחודשי החורף ולאחרונה אף נתקפת בקושי נשימתי.
היא מטופלת אצל ראומטולוג אך מעולם לא נפגשה עם רופא מומחה בתחום ע"מ לקבל חוות דעת נוספת .
אשמח אם תוכל להמליץ לנו על רופאים המתמחים בתחום המודבר .
בתודה מראש,
שירן.

שלום שירן,
ראומטולוג הוא המומחה במחלת או תופעת רנו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אבי בן 78 חולה במחלת קרוהן. לפני שלוש שנים נפל ושבר יד ורגל מאז מתהלך עם הליכון והפך לאדם סיעודי. בחודשים האחרונים החלו להופיע סימנים אדומים על רגליו ובצקת קשה. פנינו בדחיפות לרופא מומחה. הרופא0 המליץ על פוזיד וקומפורסים.
האדמומיות אט אט חולפת אבל הנפיחות מתחילה להתרחב (בתחילה היה רק עד הברך עכשיו זה עובר להיות גם בירך)
הנושא מאוד מלחיץ אותי. יש לציין כי
בבדיקות שנערכו נמצא כי יש מחסור חמור בחלבון. מה ניתן לעשות? מי ומה יכול לעזור במקרה דנן בדחיפות? בבקשה עזרו לי.

שלום,
מומלץ להוסיף כלכלה רבת חלבון,אגידה אלסטית עד הברכיים,הליכה מרובה ובישיבה מכשיר לייטפיט
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום,שמי שמעון רגב ואני בן 62.5.לפני כ-10 שנים עברתי צינתור
ומאז שאני נוטל מידי יום כדור אספרין וכדור נוסף להורדת רמת הכולסטרול.
לאור העובדה שאני סובל גם מאטופיק דרמטיס,אני נאלץ להמרח במשחות סטרואדליות מידי פעם.
העור הפך דק מאוד.
הבעיות: גלי חום בפנים מידי פעם,שטפי דם תת עוריים בעיקר בידיים,יש וכתוצאה משפשוף/מכה ויש
שאני מתעורר עם שטפי דם,דבר המאלץ אותי ללבוש חולצה עם שרוולים ארוכים גם בקייץ.
שאלתי,האם אתה מכיר רופא מומחה לנושא שיוכל לטפל ולמצוא מזור.
אודה מראש.
שמעון רגב

שלום,
אינני חושב שיש פתרון לבעיה מכיוון שאתה חייב את הטיפול ואלו הם תופעות הלואי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ,
הייתי רוצה לדעת מה השם בלועזית
של רופא מומחה לכלי דם - ורידים באנגלית!
תודה טל

שלום,
VASCULAR SURGEON-PHLEBOLOGIC
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עצם כבד נפל לי על כף רגל ימין - בצילום רנטגן ומיפוי עצמות הכל תקין אך מזה חודש ימים הרגל נפוחה.(אני חולת סוכרת)
אשמח לקבל ייעוץ טיפולי ואולי גם לאיזה רופא מומחה עלי לפנות.

שלום,
ממליץ טיפול אנטיביוטי מחשש לזיהום פנימי בעצם.יעוץ כלי דם בהמשך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
לאחר בדיקת רופא מומחה וצילום ברך באולטרסאונד..מתברר שאני עם דליות ברגל ימין יש לי וריד שבולט לעין ירוק ואני סובלת מכאבים עזים.ורשם לי הרופא בדופלקס אי ספיקה של ספנה ארוכה..אשמח לדעת קודם מה זה אומר?? ושנית האם ניתוח לא גורם לסיכונים וסיבוכים והאם זו האפשרות האחרונה אין טיפולים אחרים??
תודה.

שלום,
ברגל ימין קיים נזק במערכת הורידים השטחית.זהו מצב שמומלץ לטפל בו לפני שיתחילו להופיע הסיבוכים.הטיפול המומלץ היום הינו אנדולייזר לסגירת הספנה שנמצאת באי ספיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני פונה אליך בפעם השנייה לאחר שקיבלתי ממך תשובה לגבי ורידים מורחבים באיזור המצח-2 ורידים מקבילים אחד לשני היוצאים מהקרקפת לכיון המצח מטה שיוצרים סביבם גוון עור כהה יותר מגוון עור הפנים שלי,
אמרת לי שניתן לטפל בזה ע"י הזרקות האם הטיפול נעשה במרפאתך או שמא אני אמורה לפנות לרופא מומחה אחר?

שלום ענת,
הטיפול מבוצע על ידי רופאי עור או כירורגים פלסיקאים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כמה חודשים הרגשתי כאבים בכף רגל והיה נראה כאילו נכנס לי קוץ או דבר אחר בכף הרגל וחשבתי שזה יעלם מעצמו אך להפך-זה התרחב מעט וזה נראה כמו עור נוסף בצורת עיגול קטן עם נקודות שחורות קטנות שבאות והולכות..הכאבים באים והולכים ואני לא יודעת לאיזה רופא מומחה לפנות,מה זה אומר ואיך מטפלים..אנא עזור לי..תודה רבה

שלום שרית כהן,
ממליץ בדיקת אורטופד כף רגל .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מאת חלי
שלום ד"ר קורן,
בעלי היום על כיסא גלגלים והוא לא יכול ללכת על רגליו יותר הוא קטוע רגל מעל הברך האם הוא יוכל לשים פרוטזה למראית עין?
ותודה חלי.

שלום חלי,
ההחלטה על שימוש בפרוטזה לאחר קטיעת הגפה נעשת על ידי רופא מומחה לרפואה שיקומית.אנא פנו למרפאות אחד מבתי החולים לשיקום.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page