top of page

6 שאלות גולשים בנושא: רופא מומחה לכלי דם

שלום ,
הייתי רוצה לדעת מה השם בלועזית
של רופא מומחה לכלי דם - ורידים באנגלית!
תודה טל

שלום,
VASCULAR SURGEON-PHLEBOLOGIC
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר
האם ייתכן שבעקבות כאבי רגליים יש נימים?
אני הייתי אצל רופא מומחה לכלי דם והוא טען שאין כל קשר וטען שמריטת שערות ברגליים גם היא אינה קשורה לנימים-מה דעתך המקצועית?
מלבד זה הוא שלח אותי לדופלר ורידים לטובת התחלת טיפול בהזרקות.האם בטיפול בלייזר גם יש צורך בדופלר?
תודה מראש על תשובותייך.
גלית

שלום גלית,
אין קשר בין כאבי רגלים לנימים.מומלץ מאד בדיקת דופלקס לפני טיפול הזרקות בנימים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 59 לוקחת אלטרוקסין. פתאום היה לי בצקות ועליה במשקל. העלו לי את המינון. ולאחר חצי שנה שוב יש לי בצקות ועליה במשקל והבדיקת דם מראה שיש חוסר רציני ב tsh והרופאה הכללית כתבה לי שאני צרכה להוריד במינון האלטרוקסין.
כיצד זה יתכן?? האם כדאי לי ללכת לרופא מומחה לכלי דם?
בעבר רופאה כללית טעתה באיבחון אחר אמרה שהכל בסדר. וכשהלכתי למומחה ללא הפניה כעסו עלי למה לא באתי
קודם.
מה לעשות?

שלום אלה,
עליך להתיעץ עם אנדוקרינולוג לגבי הטיפול בבלוטת התריס.איזון הבלוטה יביא להעלמות הבצקות.במידה ולא יש לחשוב על סיבה נוספת לבצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמי - בת 86- הוחדרה אמברלה לפני כשנה, ומאז היא סובלת מפקקת קשה -dvt - היא מטופלת כרגע בקלקסן לדילול הדם- אך למרות זאת רגליה נפוחות רוב הזמן ובנגיעה בהן יש קשיות. יש להניח שמדובר בבצקות תמידיות. עלי לציין שבהתייעצות עם רופא מומחה לכלי דם נאמר לה שעליה לשכב רוב הזמן עם רגליים מורמות. שאלתי: האם יש פתרון לבעייה או שעליה לסבול עד סוף ימיה?
תודה מראש

שלום משה שגב,
ניתן להקטין את הבצקת באמצעות מכשיר לימפפרס באשפוז קצר של 24-48 שעות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

זה שנים רבות שיש לי רגלים נפוחות בעיקר בחלקן העלוין, זו שנה שאני סובלת מכאבים חזקים, במשך 24 שעות. בלילות כאבים חזקים המדירים שינה. כל הבדיקות תקינות ולאחר ייעוץ עם רופא מומחה לכלי דם אובחנה אצלי ליפאדמה. (תאי שומן מתחת לעור)קיבלתי המלצה ללכת עם גרבי לחץ. האם יש עוד משהו לעשות על מנת להקל ועל מנת שהמצב לא ימשיך להתדרדר. אודה על תגובתך

שלום סיסי,
תרגילים לחזוק שרירי הרגלים ושאיבת שומן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.
אבי, בן 70+, סובל כבר מספר שנים מורידים מאוד בולטים ברגליים. עד לאחרונה הוא סרב לפנות לבירור רפואי, כי מעבר למראה הוא טען שהדבר אינו מפריע לו. לפני כשבועיים אחת הרגליים התנפחה מאוד והוא לא היה מסוגל לדרוך על הרגל. כמו כן, הורע מאוד מצבו של פצע שהיה לו שם. רופאת המשפחה הפנתה אותו למיון לבירור. הרופא טען שהנפיחות נובעת מהזיהום בפצע ונתן לו אוגמנטין. בנוסף אמר שעליו ללכת עם גרביים אלסטיות וזה יעזור לורידים. היום ביקר אצל רופא מומחה לכלי דם, לביקורת. הרופא אמר שמצבו של הפצע טוב, ולאחר טיפול בפולידין, הוא יגליד. ואז הזמין את אבי לסידרת זריקות שנועדו על פי דבריו לפתור את בעיית הורידים. הזריקות ניתנות אצל הרופא במרפאה, אחרי תשלום של 400 שקלים לכל זריקה.
ברצוני לשאול, האם הזריקות אליהן הוא מתכוון הן הזרקות הקצף המדוברות כאן? האם יש לזריקות אלו תופעות לוואי? האם עלותן הגבוהה נובעת מאי השתתפות קופת חולים בטיפול מסוג זה? האם יש טיפול חליפי מתאים?
תודה.

שלום גילה,
לא כתבת לי את תשובת הדופלקס של אביך.לפי הבדיקה ניתן להחליט על הטיפול האופטימלי בורידים.אינני יודע מה הטיפול שהומלץ לאביך .כמובן הזרקות לורידים עם או ללא קצף זו אחת האופציות. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page