top of page

8 שאלות גולשים בנושא: תסחיף ראתי

אני מחפשת מומחה שיכול לעזור..., אני אחות במקצועי ילדתי בגיל 34 תאומות לאחר IVF , שמירת הריון בביח חודשיים בשכיבה ותסחיף ראתי לאחר מכן , גניקולוג שני סומכת עליו אמר שלא אתקרב להורמונים , כיום אני עם מחזור מאוד לא סדיר אחת לשבועיים , המטומות קשות מכול חבלה קטנה והמון ציסטות בגדלים שונים בשני השדיים , תודה על היעוץ.

שלום הגר בן עמי,
אנא הפני שאלתך להמטולוג.במידה ובכל זאת את חייבת בטיפול הורמונלי ניתן לשקול עם ההמטולוג הכנסת מטריה להגנה מפני תסחיפים או טיפול תרופתי מונע או שניהם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ביולי השנה נשברה כף רגלי הימנית בתאונת דרכים.לאחר כחודש וחצי עלה כנראה תסחיף ראתי לראה שמאל.מיום האשפוז ב25לאוגוסט אני מקבל קלוקסן 80מג וקומדין כשיצאתי מתל השומר לאחר 3ימי אישפוז היה ה inr 1.1 היום לאחר 11 ימים השינוי מזערי 1.3 השאלה היא כמה זמן בממוצע יקח עד שהגיע לפי2-3 inr בתנאי שאני שומר כמובן על ויטמין e

שלום אייל טגנסקי,
עליך להגדיל את המינון בכדי להגיע לINR מומלץ.רצוי להתיעץ עם רופא המשפחה לאחר כל בדיקת INR.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי לפני שנה תסחיף ראתי וכעבור חודש עוד אירוע שחסם את הוריד הפורטלי תחת קומדין אך ב"ה אחרי המקרה השני הושג איזון טוב והנני מזה שנה תחת קומדין שכנראה יהיה לכל החיים.
יש לי שלושה שאלות הראשונה האם במידה ואישה שרוצה להיכנס חהריון וצריכה טיפולים יוכולה? והאם לא מסוכן לטיפול את הקומדין לאורך שנים?ושאלה אחרונה מה הסיכוי לעבור שוב תסחיף ראתי קשה עם טיפול בקומדין?

שלום,
לפני הריון מומלץ להתיעץ עם המטולוג,באיזון טוב של הקומדין עם INR מתאים להוראות ,הסיכוי לפקקת חוזרת הינו קלוש.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום! אני בת 31 אושפזתי בטיפול נמרץ לב עקב תסחיף ריאתי דו צדדי לפניי המחלה עישנתי 2 קופסאות ביום לא נטלתי גלולות אף פעם היום אחריי 4 שבועות אני "מתפתה" ומעשנת 2-4 סיגריות ליום רציתי לדעת עד כמה זה חמור ?תודה

שלום ברמי רחל,
עליך לעבור בירור לקרישיות יתר הקשורה לתסחיף ראתי.עישון בין יתר תופעות הלואי שלו גם כן מהוה גורם לקרישיות יתר.המלצתי להתרחק מסיגריות!
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 50 לאחר נפילה מאופניים כתוצאה מכך ניגרם לי קרע במיפסעה
וכשבוע לאחר כך נוצר DVT ברגל ותסחיף ראתי כיום אני מטופל בקומדין ולובש גרב אלסטית בשתי הרגליים ברצוני לדעת אם אני יכול לחזור לרכיבת אופניים כמובן בהדרגה?למרות הטיפול והגרביים.

שלום סופר עזרא,
מומלץ לחזור לפעילות גופנית לאחר הפקקת.אתה מטופל היטב ולכן תוכל לחזור לפעילות עם הגרב ועם הקומדין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 34 אחרי 2 לידות לידה אחרונה לפני 8 חודשים מגיל 20 בערך יש לי ברגלים נימים של ורידים בשנים האחרונות הם התרבו באיזור הכף רגל יצאו לי בנוסף ורידים סגולים כחולים קטנים לא בולטים אתמול הבחנתי בכתם גדול וכואב ברגל בירך האחורי עם בליטה נראה לי שזה וריד
מה זה יכול להיות? ואיזה טיפול אני יכולה להתאים בורידים ולהעלמתם אם יש דבר כזה. ברצוני עוד לציין כי בהריון השני עברתי דופלר ברגליים בגלל חשד לתסחיף ראתי שיצא תקין.
תודה על תשובתך

שלום שישי,
עליך לעבור שוב את בדיקת הדופלקס לורידים.לאחר מכן ניתן יהיה להחליט על הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

1)מה הסיכונים בDVT
2) א) מה תפקיד המטולוג ב) מומחה לכלי דם בצוות בטיפול בבעיה זו בdvt
3)
האם יכול להיות שישאר לי נזק בלתי הפיך לרגל בגלל הDVT?
4) אני לאחר אישפוז של שבוע כרגע בבית חולים מקבל כרגע קומודין יושב כל על הספה הרופאים המליצו לי לא לזוז האם הם צודקים?

שלום בדוי,
פקקת עמוקה בשלב ראשון מסוכנת בשל החשש לתסחיף ראתי.בהמשך החשש הוא מסיבוכים בעור הרגלים עם בצקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני נכה צהל פציעה קשה ברגל אורתפדי עים הזמןהתפתחו בעיות בכלי הדם בכף הרגל dvt
נפיחות וכחלון לפני מספר שנים עברתי תסחיף ראתי ואוטם בשריר הלב מצבי ברגל הולך ומחמיר היום אני על כסא גלגלים האים אני בסכנה לאירועים נוספים מה ניתן לעשות

שלום פור רמי,
מדובר בשתי בעיות אשר הם מצד אחד קרובות ומצד שני רחוקות.אוטם בשריר הלב איננו קשור לפציעה .יכל לנבוע ממצב של קרישיות יתר.גם פקקת ורידים יכולה להיות קשורה לקרישיות יתר אך יכולה להופיע גם בעיקבות פציעה.אני רואה סיכוי לבעיות בעתיד רק אם קיים מצב של קרישיות יתר.עליך להתיעץ בענין זה עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page