דלקת בוריד

אני בחודש תשיעי וכרגע הופיעו כאבים ברגל בצד החיצוני 5 אצבעות מהמפשעה ,אודם וכאב.רצוני לדעת מה הטיפול, והאם יש סיכון לתסחיף, והאם הסיכון גבוה לאחר הלידה?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלך - סגירת וורידים בהזרקות קצף - והאם יש לכך אישור FDA ?
מה עדיף לבחורה צעירה בת 33, נמצאתי מתאימה לניתוח לייזר, אך אני חוששת וחושבת שאולי הזרקות זה פיתרון פשוט יותר. יש רופאים שתומכים בשיטה א ויש כאלו שתומכים בשיטה ב' - מה הקריטריונים הנכונים להחלטה? והאם אתה מבצע את שני הטיפולים?

שלום רוית,
כפי שאת רואה באתר אני מבצע את כל שיטות הטיפול הקימות היום.אני נוהג גם לשלב בין השיטות בכדי לזכות בתוצאה האופטימלית מבחינה רפואית ואסטטית.הטיפול בלייזר פשוט יותר לרופא עם מיומנות באולטראסאונד של כלי דם.הטיפול נמשך כשעה ולאחריו את הולכת הביתה ותוך יום נוסף את חוזרת לפעילות רגילה.הטיפול בהזרקות קצף מונחות אולטראסאונד נמשך מספר חודשים,לעיתים מאד כואב מכיוון שאנו מיצרים דלקת בוריד.תופעת לואי חשובה בהזרקות זו האפשרות לקבלת הילה חומה לאורך הוריד.אני ממליץ על אנדולייזר .במידה ותחליטי אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
כחמישה ימים שאני סובלת מכאב באזור המפשעה הפנימית בצד שמאל. ממש מתחת לצד השמאלי של הפות ולפני הרקטום. הגעתי למיון נשים ושם הוא קבע כי זה התחלה של ברוטלין אבצס ונתן לי אנטיביוטיקה. אחרי שלושה ימים לא היה שיפור וביקרתי במיון פעמיים כאשר בפעם אחת רופאה קבעה כי צריך לנתח ולמחרת רופאה אחרת אמרה שאין אבצס ואין מה לנתח.
כשאני נוגעת באזור הכואב זה מרגיש כאילו וריד נפוח. גם כאשר אני בעמידה סטטית יש לחץ והכאב במקום גובר.
האם יכול להיות שמדובר בדלקת או חסימה של וריד באזור זה שבמפשעה?

שלום רב,
יתכן ויש גם גודש ורידי באיזור אך לאור הסיפור נראה שמקור הבעייה יותר בכיון גניקולוגי ונדרש יעוץ נוסף מבחינת רפואת וינשים אם יש ציור ורידי במפשעה תחתונה וגודש ורידי ע"ג השפתיים יתכן
ויהיה צורך בהערכה של רופא כלי דם
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום רב,
אימי בת 56 ויש לה הסטוריה של הפטיטיס C וכולסטרול ודלקת בורידים, בעבר הרחוק לקחה טיפול בזריקות להעלמת הורידים הסתבר שהטיפול לא היה מתאים לה ורק גרם להחמרה במצבה, מאז הלכה לרופא אחד או שניים לכלי דם ושניהם אמרו לה שלא ניתן לעשות כלום כיוון שיש לה דלקת בורידים ושום טיפול לא יעזור, הרגליים נראים בכי רע וזה מאוד כואב ושורף לה, האם באמת אין שום דרך לעזור לאדם שסובל כל כך מדלקות בורידים והמצב רק הולך ונהיה גרוע יותר? אימי צעירה ואני רוצה לעזור לה בכל דרך אפשרית, אשמח לקבל סיוע בנושא

שלום ציפי,
אין לי ספק שניתן לעזור לאימך בגרבים אלסטיים והליכה מרובה.לפי המצב אוכל להחליט על טיפולים אחריים אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר שלום,בשבוע האחרון הובחן אצלי דלקת בוריד שיטחי,נמצא בו קריש דם.קיבלתי אספרין 325מ"ג ואני גורבת גרביים אלסטיות,יש לי כרגע מעט כאבים.שאלתי היא ,במה עלי להגביל עצמי,הליכות,עמידה,ישיבה,?אני חייבת לציין שאני עוסקת בהוראה ,עמידה ממושכת.מה לעשות ולא לעשות?תודה מראש על תגובתך המהירה.טובה

שלום טובה חביב,
עליך להיות בתנועה רבה גרובה בגרב אלסטית.לאחר ספיגת קרישי הדם עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג לכלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
לפני כשבועיים אושפזתי עם אינפוזיה למשך 3 ימים.
שלשום החלה לי נפיחות בוריד שקיבל את העירוי, עם כאבים קלים מדי פעם.
האם עליי לגשת לרופא, או שהנפיחות היא תהליך חולף?
תודה מראש,
יובל.

שלום יובל,
קומפרסים קרים יעבירו את התלונות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

השאלה עבור אחותי(בת 59) שסובלת מתחושה של "שריפה" ברגלים(לפי תיאורה) האבחנה הרפואית היתה של דלקת בכלי הדם החיצוניים והיא קבלה טיפול תרופתי ומשחות ועדיין הסבל גדול
מה הגורם לכך ומה ניתן לעשות?

שלום אודיה,
תחושת שריפה מעידה בדרך כלל על פגיעה עצבית ולא על דלקת בורידים.הייתי ממליץ תחילה על בדיקת EMG לרגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום , בשבוע 38 להריון הגעתי למצב שלא יכולתי ללכת מרוב בצקות ברגליים הן בחלק העליון ובתחתון של הרגליים. הרופאים לא התייחסו ברצינות, קבלתי אותן התשובות "ככה זה בהריון". בחדר לידה כל הרופאים אמרו שלא ראו דבר כזזה ואני עדיין בבירורים. בדופלקס לא מצאו וריד- מרוב הנפיחות ואני צריכה לחזור על הבדיקה השבוע כי הנפיות ירדה...הם חששו מטרומבוזה- האם זה יתכן שזה נגרם מההריון?? והאם יכול לחזור בהריון הבא?? מה עליי לעשות ולאיזה רופא לפנות כשיהיו לי תוצאות מדויקות של הדופלקס??

שלום,
אין כל טעם בבדיקת דופלקס בשלב זה .עליך לבצע את הבדיקה 3 חודשים לאחר הלידה ולהבדק עלידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דוקטור,
אני בן 57,לפני שלושה שבועות, אחרי שכיבה של יומיים כתוצאה מכאבי גב נוצר DVTבירך רגל ימין,כמובן שאושפזתי למשך שבועיים בברזלאי שם טולתי בקומדין,קלקסן ואספירין.
שוחררתי הבייתה להמשך טיפולתוך כדי בדיקות דם כל שלושה ימים.
בגלל ערמונית מוגדלת אני מבצע כל שנה ביופסייה תחת אישפוזבבית חולים וזאת בגלל זיהום באחת הבדיקות הקודמות שעלה כמעט בחיי.
ביום ששוחררתי מבית חולים הייתי צריך לעבור ביופסיה.השאלה היא איפה הבדיקה שהיא חשובה בפני עצמה עומדת ביחס להחלמה האיטית מהDVT ?ושאלה נוספת:יש לי היום דלקת בוריד שמטופלת על ידי אנטיביוטיקה האים צריך לדרוך על הרגל או לתת לדלקת לחלוף?

שלום אוזן יעקב+,
ממליץ לדחות את הביופסיה בפרוסטטה עד חלוף השלב החריף של הפקקת העמוקה.לאחר מכן תבצע את הבדיקה.בו זמנית עליך לעבור בירור לקרישיות יתר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני כחודש עברתי ניתוח כריתת רחם מלאה. לפני מספר ימים החלו כאבים חזקים בשוק רגל שמאל. הניתוח היה בהרדמה מקומית אפידורלית ולאחר הניתוח רגל שמאל נשארה רדומה עד שהוציאו לי את הקטטר מהגב כעבור יומיים. אתמול הלכתי לרופאת המשפחה שהבחינה בדלקת בוריד. היא נתנה לי אטרופן ואמרה לי לחבוש את שתי הרגליים ולמעט בהליכה ועמידה. האם לדעתך יש קשר בין העובדה שהרגל לא התעוררה לבין הדלקת הזו? יש לך המלצה להמשך?

שלום מלכה סימן טוב,
איןקשר בין הדלקת בוריד לבין העובדה שהרגל נשארה רדומה לאחר האפידורל.תופעת ההרדמות לאחר האפידורל הינה תופעה מוכרת .עליך לגרב גרביים אלסטיים ולהתהלך עימם עד כמה שאפשר יותר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, החתן שלי בן 25, לפני כחודש התלונן בפניי על כאבים ברגל שמאל כלפי המפשעה, הראה לי את הרגל, היה אודם וחום מקומי באיזור, עשה דופלקס ונאמר לו שזה תקין,קיבל טיפול תרופתי לדלקת, ולאחר שבועיים שוב סובל מכאבים חזקים, ניגש לכירורג, ונאמר לו שחייב לגרוב גרב אלסטית ולהקפיד על הרמת הרגל בזמן מנוחה, אולי תציעו לו בדיקות מסויימות לעבור, ואיך ייתכן שבחור צעיר בגילו סובל מדלקת בוריד?.
תודה על שיתוף הפעולה, לביאד בריג'יט.

שלום לביאד בריג'יט,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהתיעץ עם כירורג כלי דם. אשמח לראותו במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

15 שאלות גולשים בנושא: דלקת בוריד

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png