מנתח כלי דם / מומחה לכלי דם

יש לך בעיית כלי-דם ואינך יודע מה לעשות? ריכזנו עבורך את השאלות הנפוצות ביותר שיעזרו לך לבחור את הרופא המתאים לבעייתך.


מי הוא כירורג כלי-הדם?

שמי ד"ר ארנון קורן, כירורג כלי-דם. הצוות במרפאתי ואנוכי נמצאים כאן על מנת לעזור לך. רישיון לעבוד כרופא איננו רק אישור משפטי לטפל בחולים אלא קבלת הזכות לשרתם ולדאוג לבריאותם. זכות זו נקנית מחדש עם כל ביקור ועם כל ניתוח כלי דם.

לאילו כישורים אקדמאיים נדרש הרופא המומחה?

לרופא האמור לטפל בך צריכה להיות תעודת מומחיות רשמית של משרד הבריאות בשטח בו הוא עוסק. כירורגית כלי-הדם הינה התמחות-על של כירורגיה כללית.

אל תהסס לשאול שאלות בבואך לבחור את רופאך – אחרי הכל, מדובר בבריאותך!


אם אינך מקבל תשובות על שאלותיך עדיף שתדיר רגלך ממרפאה שכזו.

כיצד ניתן לדעת שהרופא אותו בחרתי אכן מתמחה בתחום כלי הדם?

חשוב לבחור רופא שמתמחה בכלי-דם בלבד ולא טוען להתמחות בתחומים נרחבים. ניתן לברר נושא זה במזכירות המרפאות. דרך נוספת היא עיון בכרטיסי ביקור ובאתרי אינטרנט אישיים.

האם הרופא נמצא בהסדר עם פוליסת ביטוח הבריאות שברשותי?

כדאי לבחור רופא שהגיע להסכם עם חברת הביטוח שלכם. במרפאתי הגענו להסכמים עם חברות הביטוח כלל, הפניקס, הראל, מגדל, מנורה, דקלה וכללית מושלם.

כמה זמן יהיה עלי להמתין במרפאה?

ישנם חולים עם בעיות סבוכות יותר מן האחרים וישנם אנשים שזקוקים להסבר מספר פעמים על מנת להבין את מחלתם. כל חולה זכאי לתשומת לב ואנו מכבדים זאת, גם אם לעיתים נוצר עיכוב לחולים האחרים, שכן גם הם מצפים לאותה תשומת לב בהיכנסם לביקור. אנו מתנצלים מראש על כל המתנה מיותרת גם אם היא מוצדקת!

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אימי בת 53 , בבדיקת דופלר עורק תרדמה פנימי ימיני היצרות 70-89% , הודגמה זרימה מהירה בעורק החוליות
צד שמאל: היצרות 20-40% , הודגמה זרימה הפוכה בעורך החוליות . שיטחית לעורקים הודגמו ממצאים הטרוגנים.
אימי נבדקה לאחר ארוע של סחרחורות והתעלפות ( פעם אחת).
האם יש לבצע ניתוח ? מהם ההשלכות של מצב כזה?

שלום תהילה,
סחרחורת והתעלפות אינם סימפטומים הקשורים לעורקי הקרוטיס אלא יותר לעורקי החוליות.המלצתי לבדיקת נאורולוג המומחה לכלי דם מוחיים -דר' יונתן שטריפלר-7557111 03 לפני כל מחשבה על ניתוח. אשמח לראותכם במרפאתי לאחר בדיקתו. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' ארנון קורן שלום רב!
קוראים לי יואנה ברטמן אני בת 8 ולומדת במגמה המדעית טכנולוגית בהתמחות ביורפואה. אני וחברי קבוצתי עושים פרויקט גמר הקשור בגרביים האלסטיות. השאלה שלי אליך היא כיצד המומחה לכלי דם מתאים את הגרב לחולה? האם אלו בדיקות פיזיות?... הכוונה היא לאחר בדיקת הדופלקס...
והאם תוכל לומר לי שמות של חברות של הגרביים האלסטיות

שלום יואנה ברטמן,
התאמת הגרב לחולה נעשת לפי מספר קריטריונים:1.סוג הבצקת 2 .הגורם לבצקת 3.היקף הבעיה 4.יכולת התנועה של החולה 5.הממצא בדופלקס או בלימפוגרפיה האיזוטופית
החברות המובילות בארץ:סיגווריסSIGVARIS,וונוטרייםVENOTRIN,מדיMEDI
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובלת כבר מזה 5 וחצי שנים מאז ההריון הראשון שלי מנפיחות בכף הרגל לאחר אולטרסאונד כלי דם אמר לי מומחה לכלי דם שיש לי אי ספיקה בנונית ויש לבצע ניתוח שניתן לעשותו בשתי דרכים כמובן בניתוח פתוח ובלייזר רק שהלייזר עולה ולא מסופסד. רציתי לדעת את ההבדלים בין הניתוחים וכמה עולה לעשות ניתוח ליייזר, (יש לי כללית מושלם)

שלום הדס כהן,
ניתוח אנדולייזר מבוצע בהרדמה מקומית,נמשך כשעה עם שחרור מידי הביתה,ללא צלקות.ההצלחה הניתוחית היא של כ-98-99% .בניתוח פתוח -סטריפינג ההצלחה הניתוחית היא של כ-80% בלבד כלומר חזרה של הורידים בכ-20% .הניתוח בהרדמה כללית,חופשת מחלה של שבועיים ותמיד עם צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אני בת 53 ומגיל 17 אני סובלת מורידים בשוק רגל שמאל בלבד. (יש גורם תורשתי)בגיל 33 עברתי טיפול בהזרקות והורידים כמעט נעלמו, אך הכל חזר בליווי כאבים עזים וריכוזי נימים סביב מקומות ההזרקה. לפני כ10 שנים עברתי ניתוח וכשנה לאחר מכן הכל חזר. 4 שנים אח''כ בבדיקת מומחה לכלי דם הומלץ שוב על ניתוח ונאמר לי שהעורקים הלא נכונים הוצאו. כעת הכל חזר ובגדול, סובלת מאוד מכאבים והרגל לרוב נפוחה. מחפשת את הטיפול הנכון וקשה לי למצוא בגלל הניסיונות הכושלים. האם תוכל לעזור לי?

שלום מירי עופרי,
אני חייב לבצע לך בעצמי דופלקס לורידים בכדי לזהות את הגורם לבעיתך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אבי בן 80, מאושפז בבית חולים סיעודי עקב בצקות חמורות וסיבוכים נילווים ברגליו ומטופל בחבישות פעמיים ביום. ברור לנו שהוא חייב לראות בדחיפות מומחה לכלי דם, אך בשל קשיי ניידות הנובעים מהמצב הסיעודי בו הוא מצוי כרגע, רציתי לשאול האם יש אפשרות לתאם ביקור פרטי במחלקה בה הוא מאושפז. אם לא ניתן, ונצליח להביא אותו לבדיקה במרפאה, האם יש במרפאה אחות מוסמכת שתוכל לחבוש מחדש את הרגליים לאחר הבדיקה?
בתודה מראש,
דפנה

שלום,
תאמי ביקור במרפאת כלי דם בילינסון בימים ב' ד' ה' החל בשעה 1000 .הטלפון לקביעת תור:039377156/7
בברכה,
דר' ארנון קורן

עשיתי בדיקת אולטראסאונד ונמצא טרומבוז שייתכן קיים כבר שנה
אני מקבלת היום קומדין מה התוצאה שאנו אמורים לקבל המסה של הקריש? ומה ימנע ממנו לטייל למקום אחר ?
מה הסיכון הכרוך בטיסה במצב בו אני מקבלת טיפול?
האם יש מקום בהתייעצות מומחה לכלי דם או להישאר בטיפול רופא משפחה

שלום ענת,
הקומדין לא ממיס קרישים אלא אמור למנוע יצירת קרישי דם חדשים.בטיסה קיים גורם מחמיר להופעת קרישי דם.ממליץ להתיעץ עם כירורג כלי דם לגבי המשך הטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לרופה ערב טוב
לאחר התיעצות עם מומחה לכלי דם .המליץ לי גרבי לחץ מאחר ואני סובלת מאי ספיקת וורידים.יש לי בעיה בוורדים העמוקים
שאלותי הם האם באמת הגרביים יעזרו לי ולא אתצרך לעבור ניתוח .ולכמה זמן אתצרך ללכת עם הגרביים .בעבודתי אני גם יושבת ובעיקר הולכת. בתודה מראש

שלום אסתר כהן,
במקרה של אי ספיקה ורידית עמוקה ,הטיפול היחיד הוא גרבים אלסטים והליכה מרובה.הטיפל הוא לכל החיים במטרה למנוע את הסיבוכים המאוחרים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן.
אני סובלת מורידים בולטים בידיים (הסיבה גנטית) ולאחר פגישה עם מומחה לכלי דם בקופ"ח נאמר לי כי לא נין להעלים את הורידים

שלום שיר,
הטיפול בורידי הידיים מומלץ רק במקרים קיצוניים.ניתן לטפל בהזרקות או בלייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
בת 42 סבלתי מ DVT ב 1999 וטופלתי בקומדין מאז ועד ל 21/1 כאשר הפסקתי את הקומידין בכדי לעשות אבחון מחדש לקרישיות יתר שיש לי לפני ביצוע אמבוליזציה של מיומה ברחם. 9 ימים לאחר מכן היה לי כאבים בשוק רגל וב 2/2 אושפזתי עקב פקקת בוריד הפופליטאה מימין. עד היום אני מטופלת בקלקסן וקומדים עד לאיזון INR אשר עמד על 1.69 ב 11/2.
רק לפני 4 ימים יכולתי ללכת על הרגל אבל עדיין יש לי כאבים.
1- יש לי תור אצל המולוגית שלי ב 27/2 האם יש צורך לראות מומחה לכלי דם??
2- עקב השמנת יתר, איני יכולה ללבוש גרה אלסטי עד המותניים, ולכן האם אני יכולה ללבוש גרביון
3- מה הלחץ המומלץ בשבילי, האם 15-20 MMHg מתאים???
4- מתי אפשר לחזור לעבודה... עבודה מול המחשב 8-10 שעות ביום??
בכבוד רב,
רנין

שלום,
עליך לחזור לההמטולוגית על מנת לברר מחדש את נושא קרישיות היתר.לאחרונה קיימים פקטורים חדשים שלא נבדקת לגביהן.כל התאמת הגרב תעשה על ידי ולכן עליך להגיע לבדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מיהו המומחה לכלי דם באזור עכו-חיפה?
הייתי רוצה להגיע לשיחה איתו.

שלום אורה ברקוביץ,
אנא פני למנהל המחלקה ברמב"ם או בכרמל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

41 שאלות גולשים בנושא: מומחה לכלי דם

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png