ורידים בהריון / דליות בהריון

בהריון חלים בגוף האישה שינויים מרובים. השינויים נגרמים מלחץ מכני על הורידים בבטן ומ"סערה" הורמונלית המתחוללת בגוף האישה:


השינויים ההורמונליים גורמים להופעת נימים מרובים. במהלך חיי האישה עם הופעת הוסת הראשונה בגיל ההתבגרות מתחילים להופיע הנימים. בהמשך תוך שימוש בגלולות למניעת הריון קיים ההתקף השני של הופעת הנימים. ההריונות הינם המקור הבא והעיקרי להופעת נימים מרובים.

 

בסרטון זה חולקת הלנה עם הגולשים את החוויות האישיות והפחדים שהיו לה לפני הניתוח להעלמת ורידים בלייזר
הלנה אמא לחמישה ילדים עם הרבה נסיון בורידים ברגליים אנו ממליצים לצפות בסרטון זה

 

לחץ מכני על הוריד הנבוב התחתון (IVC) הוא הגורם להופעת ורידים מורחבים ובולטים בהריון. בחלקו האחורי של הרחם נוצר לחץ על הוריד הראשי בבטן (ראה תמונה מצורפת), אשר פעמים רבות גורם לחזרה ורידית קשה ולכן הדם בוריד מתקשה לזרום לכיוון הלב.זרימה הפוכה זו והלחץ הורידי הגבוה מהווים את הגורם העיקרי לנזק מסתמים בורידי הרגלים והאגן אצל הנשים.

 

טיפול בהריון: קימת הגבלה בטיפול בתקופת ההריון עצמו אולם מומלץ לגרוב גרבים אלסטיים מיוחדים להריון בלחץ וסוג מותאמים. שלושה חודשים לאחר הלידה מומלצת בדיקת דופלקס ורידים. עד תום תקופה זו חלק מהשינויים הפיכים וחלק מהורידים והנימים יעלמו ללא טיפול. הנזק שנוצר לאחר שלושה חודשים הינו קבוע ולכן מומלץ לטפל בורידים אלו לפי חומרת הבעיה ותמיד עלפי ממצאי הדופלקס .

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום
האם מותר לטפל בנימים שיצאו בפנים,ובחזה במהלך הריון (חודש חמישי )
תודה

שלום,
ניתן לטפל בנימים בהריון באמצעות גלי רדיו.לא כל סוג של נימים מתאים לטיפול זה.באם ניתן להמתין הייתי מעדיף לטפל לאחר הלידה.יעוץ ניתן כמובן לעבור גם בשלב זה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר ארנון שלום.יש לי שתי בנות שנולדו פגיות בגלל בעיית קרישה אצלי בדם [פקטור 2] רציתי להתייעץ איתך אם כדאי לי לנסות להביא ילד שלישי אם כן איזה טיפול טרום הריון מומלץ לי לקחת. בהריון האחרון קיבלתי קלקסן 40 ולמרות זאת ילדתי בחודש שביעי .
אשמח אם תפנה אותי למומחים. תודה

שלום ענבל,
ממליץ להפנות שאלתך למומחה לגנטיקה ולהמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר ארנון שלום,
חברה טובה שלי מאושפזת בבית חולים (אנחנו גרות בארה"ב)
הרופאים אומרים שיש לה חסימה מלאה בעורק התרדמה בהתחלה הם שקלו צינתור ועכשיו אמרו שכנראה אי אפשר לעשות צינתור והם שוקלים ניתוח ...יש לי שתי שאלות
היא ילדה לפני שבועיים (היה הריון תקין) האם יכול להיות שהמצב נגרם מההריון או מהאפידורל (היא אמרה שהרופא לא נתן לה טוב את האפידורל -הוא דקר אותה פעמיים והיא איבדה הכרה ,רעדה ,הראייה הטשטשה לה -מאז היא רואה מטושטש)
השאלה השניה האם היא תהיה צריכה לקחת אספירין למשך כל חייה או רק תקופה
תודה קרן

שלום קרן,
חסימה מלאה בעורק התרדמה לא ניתן לנתח.בכדי לדעת במדויק ,מומלץ לבצע אנגיוגרפיה או צינטור של עורקי התרדמה.במידה והאבחנה נכונה הרי אין קשר בין הממצא להרדמה אותה עברה החברה שלך.יש לבדוק קיום של קרישיות יתר או אטרוסקלרוזיס של צעירים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום.
לאחר מות עובר בשבוע 31 להריון ובדיקות רבות נמצאתי כ"הטרוזיגוטית ל
"factor five leiden".אני לא יודעת מה משמעות הדבר לחיי היום-יום שלי, ממה עלי להמנע, ממה להיזהר ומהי מידת חומרת הבעיה.
אשמח לתשובתך.

שלום לילך,
אנא הפני את שאלתך להמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

היי
שמי גלית
אני בת 22 ,נוטלת גלולות למניעת הריון מזה שנה בתקופה האחרונה יש לי כאבים בברך ימין שאפשר לתאר את הרגשת הכאב כבלון או גודש שלעתים מפריע לי לדרוך על הרגל ,בעקבות כתבות שקראתי ועדכון שראיתי בחדשות אני מבינה כי יכול להיות שנוצא קריש דם בברך ,אני מאוד מבוהלת מאחר וקראתי כתבה על בחורה בת 20 שנפטרה מסיבה של נטילת הגלולות וכי שבועות לפני מותה התלוננה על כאבים בברך וניתן היה לראות כי היה קריש דם אשר הוביל למוח וכך היא נפטרה..כשפניתי לקופת החולים -לאומית שלחו אותי למספר אורתופדים אשר כל אחד ניחש מה היא הבעיה אך לא שלח אותי לא לבדיקה לא נתן פתרון ולא מוכן לתת הפניה למומחה ,מקווה שיש לך תשובה שתוכל להנחות אותי א6יך לדעת מה יש לי ברגל ומה ניתן לעשות במידה וזה קריש דם ..
תודה רבה .

שלום גליה,
אבחנת קריש דם ברגל נעשת בצורה פשוטה ביותר באמצעות בדיקת דופלר אולטראסאונד לורידים(דופלקס ורידים). אשמח לראותך במרפאתי שם גם אוכל לבצע לך את הבדיקה בעצמי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,אני בת 27 לפני שנתיים הופיעו לי ברגליים ורידים [ אחרי ההריון] , ואני חושבת לטפל בהם אבל אני מתכננת להכנס להריון אחרי שנתיים , השאלה שלי האם אני יכולה לטפל בורידים לפני הריון, או האם אחרי טיפול ואחריו הריון האם יש סיכוי שהורידים יחזרו?

שלום מאלאק,
ורידים אשר מטופלים בצורה נכונה לא יכולים לחזור.כל הריון הינו אופציה להופעת ורידים חדשים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ברצוני להבין מה בדיוק הקשר בין הנימים הנוראיים שקופצים לי צמוד לברך בשתי הרגליים להורמונים וללקיחת גלולות?
תודה רבה

שלום אינה,
השינויים ההורמונלים שגוף האישה עובר בחייה הם הגורמים להופעת הנימים.גלולות למיעת הריון הן הורמונים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם ניתן לקבל שמירת הריון כי אני מקבלת כל יום זריקת קלאקסן?

שלום הילה נוי,
אנשים רבים מסיבות שונות מטופלים בזריקות קלקסן.הטיפול איננו מגביל ומאפשר פעילות רגילה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
הייתי רוצה לדעת: מהן הבדיקות שצריך לעשות לקרישיות יתר בדם כאשר נוטלים גלולות למניעת הריון (יסמין)?
תודה

שלום אירית,
בירור לקרישיות יתר זוהי רשימה של בדיקות דם אשר מבוצעת על ידי המטולוג.באופן רגיל לא מבצעים את הבדיקות אלא במקרה של סיפור משפחתי מחשיד.ממליץ לפנות אל רופא נשים והמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בת 36.5 ללא ילדים, לאחר הפלה טבעית (הריון ראשון ספונטני).
לאחרונה גילתה אחותי (בת 40 נ+2) שיש לה תסמונת אפלה MTHFR הטורזיגוט ופקטור 2 הטרוזיגוט, זאת לאחר 2 הפלות חוזרות.
שאלתי, אני חברת קופח כללית. האם ניתן להגיע אליך כיועץ עצמאי על מנת לקבל הפניה לבדיקות - על מנת לראות אם גם לי יש את הנוגדנים ותסמונת אפלה? אני רוצה להיכנס להריון וחוששת מהפלות נוספות.
תודה,
דנה

שלום דנה,
אינך צריכה אותי לקבלת הפניה לבדיקות.פני לרופא המשפחה והוא ישלים את הבירור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

448 שאלות גולשים בנושא: הריון

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png