סימן כחול

שלום,
מזה כמה חודשים מופיעים לי סימנים כחולים שטפי דם בירכיים בעיקר מצד שמאל זה כואב כאילו שקיבלתי מכה אבל לא קיבלתי מכה עשיתי בדיקות דם לתפקודי קרישה והכל תקין
ממה זה יכול לנבוע?
תודה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני אשמח לדעת אם אתם מתמחים באיך להעלים סימנים כחולים מהרגל יש לי סימן כחול מעצבן שלא עובר ולידו יש וורידים בולטים לא הרבה לי אני אשמח לדעת ..
הטלפון שלי 0508780386

שלום,
אכן זוהי ההתמחות שלנו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, בשנה שעברה הופיע לי סימן כחול-ירוק בולט וכואב על גב כף הרגל עשיתי צילום והכל יצא בסדר, לאחרונה הופיע שוב הסימן וכן בכל פעם שקר כאשר אני משפשפת את המקום אני מרגישה נמלול באצבעות הרגליים.הייתי אצל המטולוג ויש לי חשש לקרישיות יתר אך עדין אין תשובה סופית.
מה יש לי? האם יש לקרישיות קשר? האם זה מסוכן ועליי לדאוג? מה הטיפול המומלץ?

שלום רב,
השלימי את הבירור הההמטולוגי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום,
לפני כמה חודשים (מעל חצי שנה) נפלתי במדרגות. קיבלתי מכות יבשות בשתי הרגליים באזור שבין הקרסול לשוק. לאחר הנפילה סבלתי באזורים של המכות מנפיחות, כאב וסימנים כחולים. הנפיחות והכאב עברו, אבל הסימנים עדיין קיימים. הם נראים יותר כמו כתמים כהים. גם השערות שצומחות באזור הכתמים הן כהות יותר ועבות יותר. האם יש לזה הסבר? האם הסימנים יעברו? האם אני צריכה לראות רופא? חשוב לציין שלא חל בהם שום שינוי בחודשים האחרונים, לא בצבע ולא בגודל.
תודה מראש

שלום,
לדעתי לא ניתן לשנות את המהלך הטיבעי של הריפוי .יתכן ובהמשך האזור יחזור ויתבהר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
יש לי סימן כחול ברגל(ירך) כבר המון זמן ( יותר משנה)
ואף פעם לא הבאתי לזה חשיבות עד שהעירו לי...
מה כדי לעשות? ולמי אני צריכה לפנות??

שלום,
מדובר כנראה בקבוצת נימים.ניתן לטפל ולהעלים אותם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
בחודש וחצי האחרון יש לי תופעה מוזרה.. ה התחיל כשבפעם הראשונה שזה קרה ישבתי בשולחן אוכל, הרגשתי עקיצה שמאוד גירדה לי אך כשבאתי לקום הייתה לי צריבה נוראית בירך וכשראיתי את זה הכל היה לי נפוח ואדום והמשיך למרוב הלכתי לביה״ח כי חשבתי שעקץ אותי איזה משהו, יום אחרי זה זה הפך להיות סימן כחול גדול. שבוע אחכ קרה לי אותו דבר ומאז זה קרה כבר 4 פעמים. שאני מרגישה כמו עקיצה ואז מגרד לי ומתנפח ויום אחכ זה נהיה לי כחול. חשוב לציין שאני לא מגרדת חזק ככ שזה יגרום לי לסימן כחול. הייתי אצל המוטולוגית היא שלחה אותי לבדיקת דם של תםקודי קרישה וכלליות התפקודי קרישה יצאו בסדר אך שאר התוצאות הראו על דלקת/זיהום בגוף (לא יודעת אם זה קשור בהכרח לזה). ועוד משהו שעליי לציין שיש במשפחה מצד שני ההורים את הגן של הפקטור אך אני עשיתי את הבדיקה לפני שלקחתי גלולות ואין לי את הפקטור. אז מה בכל זאת יכול להיות כל התופעה הזאת???
ליה

שלום,
ממליץ בדיקה על ידי מומחה לזיהומים ודלקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
כ-9 חודשים אני סובלת מכבים חזקים בשוק רגל שמאל ולאחר מס' בירורים במהלך התקופה עברתי אולטראסאונד,MRI וצינתור כלי דם ברגל כיוון שב-MRI נמצא גוש וכירורג כלי דם רצה להזים חשד של כריש/גידול נשלחתי לצינתור ובו התשובה היתה שכנראה זו המינגיומה ושלדעתם אין קשר בין הכאבים לממצא ושאין כ"כ מה לעשות ונתנו לי 2 אופציות:
1. לנתח ולהוציא את הגוש מה שלא כ"כ מומלץ כיוון שיכול לגרום לנזק גדול יותר.
2. לפנות לד"ר מימון שהוא מבצע הליך של החדרת איזשהו חומר בכדי להמיס/לבודד את הגוש..
יש לציין שאם לא היו לי כאבים הייתי עוצרת כאן. אך כיוון שהכאבים מאוד מגבילים ומופיעים גם בזמן מאמץ וגם במנוחה אני מאוד רוצה לשמוע על התהליך של ד"ר מימון רק שאני לא יודעת איך מגיעים אליו(אני מצפון הארץ)..
שאלה נוספת עברתי לפני5 ימים את הצינתור ועדיין נפוח לי קצת באזור החתך ויש לי סימן כחול באזור וכאבים האם זה נורמלי?
אשמח לעצתך בהקדם...

שלום רוית,
טיפול בהמנגיומה נעשה במספר שיטות:כריתה כירורגית,הזרקת חומר לחסימת הספקת הדם ,כטיפול או לפני כריתה כירורגית.הזרקת החומר המטרש נעשת בהזרקה ישירה או דרך צינטור ישירות לעורקים המזינים את ההמנגיומה. אשמח לראותך במרפאתי עם כל הבדיקות שכבר עברת. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, לבני בן השנתיים יש סימן כחול (שטף דם) בצד המצח כבר חודשים רבים שפשוט לא עובר. אני לא זוכרת אם קדמה לו חבלה...
שאר הסימנים הכחולים (שמופיעים אחרי חבלות) עוברים מאליהם בחלוף מספר ימים.
מה זה הסימן במצח? האם יש צורך בטיפול?
תודה מראש

שלום,
יתכן ומדובר בצבר נימים ולא בהמטומה.ממליץ לעקב בלבד
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום. אני בת 37 ובזמן האחרון כל מכה או זריקה או בדיקת דם. משאירה סימן כחול גדול שלא עובר לפחות 4 שבועות. אני לא לוקחת שום תרופות או ויטמינם, אבל עשיתי הזרקת גובידרום לפנים והסימן של המחט נישאר על הפנים למשך 6 שבועות. למה זה קורה? מה אפשר לעשות כדאי להעביר את זה מהר יותר ? או בכלל למנוע את זה ?זה לא קרה היה קורה לי לפניי שנה ! זה התחיל רק השנה. תודה רבה. שרה

שלום,
ממליץ בדיקת המטולוג מומחה לקרישת הדם
בברכה,
דר' ארנון קורן

לדר' שלום, אני בת 35, מאז ההריון האחרון יצאה לי דליה ברגל ימין. התחלתי זריקות. עשיתי טיפול אחד בלבד, בהתחלה המקום ניהיה כמו סימן כחול, הסימן עבר וכמה ימים ראיתי שהמקום נקי, אבל מהר אחריי זה הוריד חזר עם שינוי כיוון ומסביבו ניהיה כתם לא מאוד חזק. אני לא יודעת האם להמשיך בטיפול? אולי התופעה זמנית. זה מטריד אותי. תודה

שלום,
חייבים להמשיך בטיפול.לעיתים התגובה מאוחרת יותר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי סימן כחול ברגל שהופיע כתוצאה ממכה שקיבלתי. מזה מספר חודשים שהסימן אינו עובר. מהי הסיבה לכך? אציין כי במספר פעמים בהם הופיעו סימנים כחולים אחרים, גם הם לא עברו לאחר מספר ימים.

שלום,
מומלץ לבדוק את מערכת קרישת הדם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

18 שאלות גולשים בנושא: סימן כחול

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png