כיב ורידי

לבעלי כתמים סגולים על חלק גדול מאוד של השוקיים. הופיע על רגל אחת פצע.. האם זהו כיב ורידי ומה הסכנות בו. האם זה עלול להחמיר ולסכן את הרגל?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום רב,ד"ר קורן
אמא שלי סובלת מטרומבופלביטיס כבר שנים רבות,היום היא בת 72. היא סובלת גם מכיב ורידי מדי פעם ויש לה שינויים בצבע העור ברגליים באזור הקרסול.היא מתגוררת בחו"ל באירופה וחושבת לעלות לארץ.החשד שלה הוא האים האקלים בישראל יכול להחמיר את מחלתה וזה לא מומלץ בשבילה?
או שאולי יש אזורים מסויימים בארץ שיותר מומלצים לאנשים שסובלים מטרומבופלביטיס?
אודה לך מאוד על תשובתך

שלום קלרה,
אין קשר בין הטרומבופלביטיס לאקלים.אותו טיפול ניתן לבצע בארץ או בכל מקום אחר בעולם. אשמח לראותכן במרפאתי במידה ואימך תעלה לארץ. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב ברצוני לדעת בבקשה מזה בצקות חוץ מנפיחות וכאב האים זה גורם לדבר נוסף עים השנים איך ניראה כיב ואים רואים את זה חיצונית תודה רבה

שלום יונית,
בצקת זוהי יציאת נוזלים לרקמות שמחוץ לכלי הדם.בצקת לא גורמת לכאבים.כאשר לבצקת מתלווים כאבים הסיבה לכך היא מחלת הרקע.כיב עם בצקת בדרך כלל הוא כיב ורידי אך קימות סיבות נוספות.כיב מלווה לבצקת מהווים את השלב המתקדם ביותר כאשר קימת אי ספיקה ורידית כרונית.כיב הוא פצע והוא כמובן חיצוני ובדרך כלל גם כואב בשל זיהום משני.יש לזהות במצב זה את הגורם ולטפל בו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בעלי סובל מהתופעה הנ"ל מה הטיפול המומלץ לבעיה זו?

שלום המעורבת,
הטיפול המומלץ הוא לזהות את הגורם ולטפל בו.כאשר קיימת אי ספיקה ורידית צריך לטפל באי ספיקה ולא בכיב. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בגיל 61 30 שנה מורה כל חיי עמדתי בכיתה,זה שנתיים שהתחיל אצלי בצקת בינונית,קרוב לשנה שהייתיה לי אדמימות די חזקה ברגל שמאל,השתמשתי בהמלצת רופא במשחות וכן אנטיביוטיקה,לא עזר ,לאחרונה זה כמה חודשים מתפתח כתם סגול שגודל, והבצקת נמשכת חוץ מהמקום של הכתם ששם הוא חלק ומבריק,ויש שם בקעה לעומת הרגל ,כל הבדיקות של דופלר וכליות היו תקינות,יש לי לי ווריד בולט בשוק למעלה מהבצקת
אבקש לדעת מה תקנתי ומנת חלקי
תודה מראש
שלמה שמואל

שלום שלמה,
מתפתח אצלך השלב השלישי והקשה של אי ספיקה ורידית כרונית.ממליץ להגיע לבדיקת דופלקס וטיפול בהתאם לפני התפתחות כיב ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמש הגיע אביה של זוגתי לארץ כעולה (חולה) חדש.
הנ"ל לאחר ניתוח לב, ובמהלך הלילה אושפז בבי"ח בילינסון עקב התקף מתמשך.
להבנתי הוא גם סובל מ כיב טרופי באזור הקרסול.
מה זה? אין אף הסבר עיברי באינטרנט!!!
התוכל להאיר את תאיי מוחי האפורים בנושא?
בתודה מראש ובברכה
א ב י

שלום אבי,
כיב טרופי הינו כיב ורידי או כיב ונוסטטי.בדר"כ איננו כואב נגרם מלחץ ורידי מוגבר ולכן מטופל באגידה אלסטית לצורך הורדת הלחץ הורידי.ישנן גם מדבקות שונות ומשחות מיוחדות להאצת סגירת הפצע.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' יקר ,
אודה לתשובתך האם לאחר הגרוד במצב (לא ברור לנו עדין באם כיב ורידי), יוכל להופיע שלפוחית מים על אותו המקום שגורד??
תודה בשם אימי , מלי

שלום מלי דור,
אחד מסיבוכי הגרד הינה שלפוחית.לאחר קרע השלפוחית מתחיל הכיב.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דוקטור.
יש לי ורידים בולטים בכף הרגל שמאל למטה מצד ימין ליד העצם ובזמן האחרון (כשנה) יצה לי מעין פצע פנימי זה נראה כמו נמק אבל לא ומעל הפצע הזה יש לי נקודה בולטת כאילו הוריד יוצא החוצה וזה שורף נורא הייתי בביקור אצל דוקטור שווארץ מבית חולים רמב"ם והוא המליץ על ניתוך רציתי לדעת האם זה מסוכן מה שיש לי אבקש תשובה במהרה תודה בני בן -דוד
נ.ב בשאר הרגל יש לי ורידים בולטים אבל ללא הפצע הזה.

שלום בני,
מדובר בכיב ורידי.זהו השלב המתקדם ביותר במחלת הורידים.אני ממליץ במצב זה על לייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

7 שאלות גולשים בנושא: כיב ורידי

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png