בצקות בכפות הרגליים

שלום ד"ר קורן
אני בן 63,מזה כמה חודשים אני חש בבצקות בכפות הרגליים, התחושה מורגשת בעיקר בזמן של מעבר משכיבה למצב עמידה והליכה, התחושה נעלמת או נחלשת לאחר הליכה קצרה, אני נוטל תרופות ליתר לחץ דם כבר שנים רבות, רופאת המשפחה לא יודעת מה הסיבה וגם לא הפנתה אותי לרופא אחר, האם תוכל לומר לי לאיזה רופא (מאיזה תחום) עלי לפנות להמשך בירור

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום!אני בת 34 עם סוכרת חדשה יש לי בצקות בכפות הרגליים עברתי אולטרא סאונד ורידים והכל היה בסדר
אך בכפות הרגליים יש לי יבלות וכנראה עקב זה צצו הבצקות
השאלה שלי מה אני אמורה לעשות בכדי שהבצקות יעלמו.? למרות שאמרו לי לקשור את הרגליים עם תחבושת אלסטית וזה לא ממש עוזר ואיך אולי לטפל ביבלות כדי שהבצקות כבר יעלמו

שלום פזית,
אינני מוצא קשר בין היבלות לבצקות ברגליים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
השאלה שלמטה נשאלה לפני כמה ימים בפורום זה, משום מה איני מוצאת אותה, ולכן מתנצלת אם ענית עליה כבר.
אני בת 43 בצקות בכפות הרגליים מילדות, מעוניינת להגיע אליך להתייעצות. ברצוני לדעת איזה בדיקות עלי לעשות לפני שאני מגיעה אליך? כך אוכל להגיע עם כל התשובות.
תודה
איילה
0525013187

שלום,
חלק מהבדיקות מבוצעות על ידי בפגישה הראשונה,לפי הממצאים אני שולח לבדיקות נוספות.ממליץ להגיע עם בדיקות דם לתפקודי כיליה ותפקודי כבד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 17 מהמרכז, המשקל שלי תקין ותמיד היה כזה, לפני כשנה הופיעו אצלי בצקות בכפות הרגליים - בהתחלה זה כאב, קיבלתי תרופה נגד דלקת שלא השפיעה על הבצקת אבל כן השפיעה על הכאבים שפסקו ולא חזרו. עשו לי אולטרא-סאונד כדי לשלול בעיות עם זרימה של הדם - ולא התגלו שום בעיות. בשלב מסוים הפסקתי את הבדיקות כי התייאשתי מזה שלא התגלה דבר. ההשערה של אחת הרופאות שבדקה אותי הייתה שיכול להיות שזה משהו הורמונלי- לא בדקתי את זה.
איזה בדיקות עליי לעשות? מה ההשערות שלך לגבי הבעיה? יכול להיות שזה הורמונלי? (התבצעה גם בדיקה לבעיות בבלוטת התריס- והיא תקינה)
הערה: כל הבדיקות התבצעו לפני שנה. מאז המצב ברגל השתפר, עד לשרב הנוכחי שגרם לבצקת "להתנפח" מעט. אני אשמח לתשובה אפילו כללית ביותר. תודה רבה

שלום נעמה,
אשמח לראותך במרפאתי עם כל הבדיקות שכבר בצעת בכדי לחשוב יחדיו על המשך הבירור. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
היום נעלתי מגפיים סגורים וכאשר חזרתי בערב,גיליתי מין בצקות בכפות הרגליים עם אדמומיות מגרדת ונפוחה.
ככל שגירדתי הנפיחות גדלה עד שקשה לי ללכת.
יש לציין כי יש ליבעיות בקרישיות בדםכדלקמן:פקטור 2,פקטור 5 ו- MTHFR

שלום אביטל דקלה,
אין קשר בין הקרישיות יתר ממנה את הסובלת לבצקות.עליך לעבור דופלקס לורידים לצורך איבחון הבעיה . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני אחרי היריון ויומיים לאחר הלידה הופיעו אצלי בצקות בכפות הרגליים כיצד ניתן לטפל?והאם זה דבר שכיח?

שלום מיר,
אין צורך בטיפול אלא מומלצת המתנה בסבלנות והתופעות יעלמו מעצמן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
במהלך השירות הצבאי שלי,לפתע התחילו לי נפחיות באיזורים שונים בגוף,השפתיים קני הנשימה לשון אךבעיקר מתנפחות לי הרגליים באיזור הקרסול וכף הרגל.
עשיתי המון בדיקות לאלרגיה וטסטים למינהם שהתשובות לא היו חד משמעיות,משמע לא מצאו משהו מדיוק לאלרגליה שלי. (אגב מאז כשהתפח לי איזור קני הנשימה הצמידו אותי למזרק).
עברתי איזורי מגורים מאז ואין לי שום בעיה רפואית אך הנפחויות ברגליים חוזות ונשנות,לא על בסיס קבוע אך כשזה מגיע זה פוגע לי בהלך היום. חשוב לציין שאני עוסקת בספורט בצורה מקצועית בערך כ4 פעמים בשבוע בצורה אינטנסיבית וזה גם מונע ממני להתאמן,אני לא לוקחת כדורים למניעה,אך כשמתנפחות לי הרגליים אני לוקחת כדורים מסוג הקסאקפרון.
אשמח לקבל איזה ייעוץ או משהו לשנות את זה.
תודה.

שלום בר,
ממליץ לבדוק האם קימת בעיה ורידית שגורמת לבצקות ברגלים.בצעי בדיקת דופלקס לורידים והתיעצי עם כירורג כלי דם במידה ותמצא בעיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני סובלת מבצקות בכפות הרגליים מגיל 8 ללא כל סיבה ספציפית.
בילדותי אושפזתי מספר פעמים אך הבדיקות לא העלו ממצאים.
הרופאים אומרים שלא רואים בעיה ולכן אין פתרון.
משנה לשנה ומהריון להריון הבצקות מחמירות עד כדי כך שקשה לי למצוא נעל מתאימה לרגל, מתביישת לנעול נעל פתוחה, ללבוש חצאית שחושפת את כפות הרגליים וכד'.
אילו בדיקות עלי לעשות, האם מכירים רופא מומחה בנושא????
תודה ויישר כח

שלום רונית נוריאל,
עליך לעבור שתי בדיקות:דופלקס ורידים ולימפוגרפיה איזוטופית.לאחר מכן להבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

7 שאלות גולשים בנושא: בצקות בכפות הרגליים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png