אנטיביוטיקה

זמן קצר לאחר נטילת אנטיביוטיקה אני מקיא , כמה זמן העיקול של האנטיביוקה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

מזה מספר שנים שאני סובלת מבצקות ברגלים,שהלכו והחמירו עם הזמן.לפני כחצי שנה מצבי התדרדר מאד ואושפזתי בבית החולים בשל הבצקות החמורות,חום וחשש לזיהום.האבחנה הרפואית הייתה שאני סובלת מצלוליטיס בשתי הרגלים,ולאחר טיפול אינטנסיבי קצר והטבה מסוימת שחלה במצבי ,שוחררתי לביתי.
לאחר שחזרתי הביתה מצבי הלך והחמיר שוב,כאשר הבצקות הולכות ומתפשטות.בנוסף לכך,התפתחו ברגלים פצעים מוגלתיים גדולים,שהלכו והתפשטו.סבלתי מאד מכאבים חזקים,לא יכולתי לנגוע ברגלים וללכת. אושפזתי בבית חולים ולאחר מספר ימים שוחררתי לביתי ללא כל שיפור במצב.
במהלך כל תקופת המחלה ביקרתי אצל אין ספור רופאים-הן של קופת חולים הכללית והן באופן פרטי.כל הטיפולים והתרופות שנתנו לי לא הועילו כלל ומצבי המשיך להתדרדר.סבלתי מאד מכאבים לא יכולתי לישון וללכת,הרגשתי מיואשת לגמרי.לא ידעתי מה לעשות והייתי חסרת אונים.חששתי שללא טיפול מתאים,ובשל התפשטות הזיהום ,אני אך עלולה לאבד את רגלי.
מצב זה נמשך עד אשר בהמלצת רופא המשפחה שלי,הגעתי לביקור אצל כירורג כלי דם –דר' קורן במרפאתו.דר' א.קורן נקט בטיפול שונה בתכלית ממה שקיבלתי עד אז,הן תרופתי –אנטיביוטיקה מסוג שלא ניתנה לי קודם, והן חיצוני-ניקוי וחיטוי פצעים,משחות ותחבושות חזקות.תוך זמן קצר מצבי החל להשתפר.המשכתי לבקר אצל דר' קורן לביקורות תקופתיות.בכל ביקור נבדקתי על ידו באופן יסודי וקיבלתי טיפול מתאים.מצב הרגלים שלי הלך והשתפר.
בכל פעם שביקרתי אצל דר' קורן זכיתי לטיפול מקצועי ביותר,ליחס לבבי, להבנה מלאה על מצבי,למוכנות להסביר ולסייע ולסבלנות הראויה לציון.אני מלאה בהערכה לדר' א.קורן על מה שעשה למעני,בעיקר בהשואה לטיפול וליחס להם זכיתי קודם.אני בטוחה שהוא הציל את הרגלים שלי.
בברכה
ר.ש

שלום ר.ש,
תודה רבה על המילים החמות
בברכה,
דר' ארנון קורן

ביקרנו במרפאה בהרצליה ביום ג 3 בנובמבר ביום ד החל המטופל לחוש סחרחורות נוראיות בחילות והקאות, אושפז בביח אובחנה אצלו דלקת בשלפוחית השתן, טופל בקטטר ואנטיביוטיקה נגד זיהום דרכי השתן, שוחרר ביום ג' הביתה עם הקטטר לתאום תור עם אורולוג ומאז סובל כל העת לסירוגין מסחרחורות בחילות והקאות בגלים. ראשו כבד.
ודאי שזה לא מדרכי השתן אלא מהראש.
נודה באם תמליץ לנו על המשך טיפול דחוף!
ברטה שירן, בת, 4546476 -054

שלום סטרן יעקוב,
חולה עם תהליך זהומי בגוף יכל לסבול גם מתלונות סיסטמיות.ממליץ ליצור קשר מידי עם אורולוג ולהתיעץ עימו.במידה והאורולוג איננו מוצא קשר בין התהליך הזהמי לבין התלונות יש לפנות לבירור נאורולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום. אמי בת ה-75 סובלת מאי ספיקה ורידית קשה שאובחנה בבדיקת דופלר. הרגליים אדומות,חמות ובצקתיות מהברך ומטה, זאת גם לאחר נטילת אנטיביוטיקה (צפורל 2 גרם ליום למשך 10 ימים). מדוע הדלקות חוזרות גם לאחר נטילת אנטיביוטיקה, ומה ניתן לעשות? האם ניתן להפחית את האדמומיות והחום המקומי? האם הדבר פוגע בלב?

שלום בריטני,
אינני מבין מדוע אמך מקבלת אנטיביוטיקה במקום לטפל בבעיתה.באי ספיקה ורידית כרונית -מטפלים בגורם הורידי.בדלקות חוזרות בעור(אריספלס או שושנה) -מטפלים באנטיביוטיקה או /ו מחפשים את הגורם ומטפלים בו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בוקר טוב,
אימי בת 70 מזמ מס חודשים סובלת מכאבים קשים בקרסול לדבריה יש לה פצע היינו אצל רופאת עור שטענתה הכל בסדר היינו אלצ כיירורג כלי דם מס רב של פעמיים כולל צילום אולטראסאונד הכל בסדר הכאבים בילתי נסבלים עד כדי אי שינה בלילות באחרונה החלה לקבל טיפול פרטי הכולל מריחה של משחה וחבישת כל הרגל אולם הכאבים ממשיכים עד כדי בילתי נסבלים ביום א' האחרון התפוצץ הווריד בסמוך לפצע וכמות הדם שפרצה הייתה עצומה . אנו אובדי עצות לחלוטין אנא אנא חו"ד מקצועית

שלום סיגל חלה,
מספר פרטים לא מתקשרים לי יחדיו:פצע כואב יכל לנבוע מזיהום מקומי או חוסר אספקת דם.אין לי פרטים על אנטיביוטיקה וכן על אספקת הדם של הרגל.יתכן שקימת מעורבות של פצע ורידי עם אסכמיה עורקית !? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בן 26 בריא בדר"כ.
לאחר אישפוז וניתוח פיסורה כתוצאה מעירוי נוצרה דלקת עם כאבים חזקים לאורך כל היד ווריד שמאוד נפוח מהמרפק עד לכף היד. רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה ומשחה. לאחר הטיפול הכאבים הם אותם כאבים וכך גם הנפיחות חזרתי לרופא והוא אמר שהכאבים יכולים להימשך אפילו מס' חודשים.
שאלתי האם יש איזשהו טיפול נגד הדלקת ולא שאני ימתין מס' חודשים כדי שיעבור לי. זה פוגע בחיי היומיום אני לא יכול להניח תפלין ולא לכתוב {אני לומד באוניברסיטה}

שלום אבי,
לעיתים יש לפתוח את היד לאורך הוריד כאשר הדלקת לא נסוגה.ראשית מומלץ לנסות טיפול אנטיביוטי וטיפול אנטי אינפלמטורי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי עבר ניתוח לפני ארבע שנים. לפני כמה חודשים עבר התערבות פלסטית בעור להסרת נגע בתחתית הצוואר ומאז הפצע מפריש ונוצר חור בצוואר. בבדיקת סיטי הסתבר שהדלקת מגיעה או נוצרה באזור הניתוח שם יש פטש. אבי מבוגר ונוטה לארועים מוחיים והשאלה היא אם סביר לטפל בתחילה באנטיביוטיקה או צריך לגשת מיידית לניתוח נוסף.

שלום,
קשה להתגבר על זיהום בנוכחות גוף זר.יש לשקול את הסכנה בהוצאת הגוף הזר מהצואר
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אימא שלי בת 83 והיא סובלת מבעיות ברגליים ,כשמידי פעם מופיע אדמומויות ברגל שמאל מלווה בנפיחות ובשלפוחיות מים .
לפניי כחודש וחצי הייתה מאושפזת בבית חולים עקב החמרת הבעיה והיא טופלה באנטיביוטיקה דרך אימפוזיה עד שהנפיחות והאדמומיות נעלמו כמעט לחלוטין , ואז שוחררה חזרה לבית האבות עם הוראות המשך הטיפול עם מישחות ואנטיביוטיקה .
מספר ימים לאחר השיחרור הבעיה היתחילה לחזור על עצמה ואף היחמירה כשהאדמומיות היתחילה להיתפשט אפילו מעל הברך מלווה בנפיחות ושלפוחיות מים ובחום ברגליים לפני כשבועים לקחנו את אימא לרופא עור פרטי והוא היבחן שיש לה פיטריות באצבעות הרגליים ושושנה ברגל שמאל ,חשוב לציין שלאימא אין פצעים חיצוניים שניתן לראותם ,מלבד מה שתיארתי קודם, הרופא נתן לה מישחות והיחליף לה את האנטיביוטיקה באנטיביוטיקה אחרת ומאז שהיא היתחילה להישתמש בטיפול החדש יש סימנים של הצלחה ,כשהאדמומיות היתחילה לרדת מתחת לברך וגם חום הרגל ירד .
במצב רגיל אימא מאוד פעילה ועצמאית ומאוד צלולה שכלית, ומפריע לה שהיא פחות פעילה כרגע עקב מצב הרגלים שלה מה גם שהטיפול באנטיביוטיקה מחליש אותה .
אודה לכם על עצות וטיפול אפשרי בנושא, שייקל על אימא
הרבה תודות וזוהי ברכה שיש אנשים כמוכם

שלום,
ממליץ להמשיך בטיפול לאור ההצלחה,החולשה היא מהדלקת ולא מהאנטיביוטיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, מה זה אומר קרישת דם לא תקינה בתינוק שרק נולד? מה הסיבות? מה ההשלכות? האם זה משהו קבוע או משהו שעובר עם הזמן? איך מטפלים ? התינוק נמצא בפגייה נולד בלידת ואקום לפני כ10 שעות (חבל הטבור נכרך סביב צווארו) ומקבל אנטיביוטיקה בפגייה. אשמח לקבל תשובה בתודה מראש שירי

שלום שירי,
אנא הפני את שאלתך להמטולוג ילדים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ליפני כחודש גיליתי גוש בירך ימין שהלך וגדל מה שגרם לדלקת באישפוז נאמר לי שאני צריכה לנוח עים רגל מורמת קיבלתי אנטיביוטיקה בשם דלסין האים זה מעיד על די וי טי אווו על אבסס?

שלום אסתר יפרח,
אנטיביוטיקה נותנים כטיפול באבסס ולא כטיפול בDVT.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לך דר' קורן
אבי עבר שני ניתוח מעקפים ברגליים לאחרונה בשני הניתוחים נוצרו זיהומים חיידקים הוא קיבל אנטיביוטיקה מתאימה אולם הגוף שלו הגיב באופן קשה לאנטיביוטיקה ונמצאה דלקת במעיים ואבסס קטן בניתוח החדש. כרגע האפשרות שהוצעה לנו היא להחליף את כל המעקפים במעקפי כסף(לא ידוע לי השם) האם אתה יכול לתת לי מידע נוסף על סוג זה מה הסיכונים וכמה ניסיון יש בארץ עם מעקפים אלו?
האפשרות האחרת שאם הזיהום יתפשט תהיה כריתת רגל.
אשמח לקבל תשובה בהקדם
בברכה
יעל

שלום יעל,
ממליץ לנסות להחליף את המעקפים בורידים מהרגל השניה.ורידי החולה תמיד יותר עמידים מכל צינור סנטטי שמיוצר בבית חרושת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

54 שאלות גולשים בנושא: אנטיביוטיקה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png