שושנה ברגל

שלום
אני בן 40 ובתקופה האחרונה הצטרפתי לקבוצת כדור רגל חובבנית ומשחקים בעמיים בשבוע
בעת המשחקים קבלתי מספר מכות ברגליים ואך באחד המקרים הרגשתי בקרע
לאחרונה התפחית אצלי התנפחות ברגל כולל סמני אודם ואני לא מספיק לגרד
פשוט נורא כל הזמן מגרד ואפילו גם בכל הגוף
היום בקרתי בקופת חולים והרופא אמר שזו שושנה דלקתית ונתן מרשם אנטיביוטי אגמונטין 875
מה הדלקת הזו ?
האם זה מדביק ?
מה ההשלחות של המחלה הזו ?
נא לצור איתי קשר 052-2220785

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום
אימא שלי בת 83 והיא סובלת מבעיות ברגליים ,כשמידי פעם מופיע אדמומויות ברגל שמאל מלווה בנפיחות ובשלפוחיות מים .
לפניי כחודש וחצי הייתה מאושפזת בבית חולים עקב החמרת הבעיה והיא טופלה באנטיביוטיקה דרך אימפוזיה עד שהנפיחות והאדמומיות נעלמו כמעט לחלוטין , ואז שוחררה חזרה לבית האבות עם הוראות המשך הטיפול עם מישחות ואנטיביוטיקה .
מספר ימים לאחר השיחרור הבעיה היתחילה לחזור על עצמה ואף היחמירה כשהאדמומיות היתחילה להיתפשט אפילו מעל הברך מלווה בנפיחות ושלפוחיות מים ובחום ברגליים לפני כשבועים לקחנו את אימא לרופא עור פרטי והוא היבחן שיש לה פיטריות באצבעות הרגליים ושושנה ברגל שמאל ,חשוב לציין שלאימא אין פצעים חיצוניים שניתן לראותם ,מלבד מה שתיארתי קודם, הרופא נתן לה מישחות והיחליף לה את האנטיביוטיקה באנטיביוטיקה אחרת ומאז שהיא היתחילה להישתמש בטיפול החדש יש סימנים של הצלחה ,כשהאדמומיות היתחילה לרדת מתחת לברך וגם חום הרגל ירד .
במצב רגיל אימא מאוד פעילה ועצמאית ומאוד צלולה שכלית, ומפריע לה שהיא פחות פעילה כרגע עקב מצב הרגלים שלה מה גם שהטיפול באנטיביוטיקה מחליש אותה .
אודה לכם על עצות וטיפול אפשרי בנושא, שייקל על אימא
הרבה תודות וזוהי ברכה שיש אנשים כמוכם

שלום,
ממליץ להמשיך בטיפול לאור ההצלחה,החולשה היא מהדלקת ולא מהאנטיביוטיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

כול הטיפולים לו עזרו לי האם יש טיפול לרגל שלי תודה מראש שושנה שגב

שלום,
הטיפול הנכון בשושנה הוא במניעה.עליך לזהות את הגורם ורק אז לטפל בו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בן 29 ולפני 4 חודשים עברתי תאונת דרכים ככל הנראה מהלחץ של התאונה התפתח לי שושנה ברגל ואושפזתי במשך 4 ימים. אתמול שוב חזר לי השושנה {צלוליטס} אני מטופל ע"י אוגמנטין מה עלי לעשות בכדי שלא יחזור לי שוב? תודה

שלום,
שושנה ברגל לא מתפתחת מלחץ נפשי אלא מזיהום שחדר לרגל.יש צורך למצא את מקום נהחדירה ולטפל בו.כמו כן יש צורך לעיתים לתת טיפול מונע לעתיד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 66. בעברי היו לי 7 פעמים ארועים של שושנה ברגל ימין. שנה שעברה סבלתי מפריחה מגרדת מאד כחצי שנה בעיקר ברגליים. לפני למעלה מחודש הופיעו שני פצעים בקוטר של בערך 2-3 ס"מ בירך ימין כשהתחושה בהם קהה ומסביב יש מוקד גרוד. הפצעים מכוסים קרום צהבהב אדמדם ולא ניכרת התקדמות לקראת ריפוי. הסוכר אצלי הוא כנראה לא יותר מ-110 והטריגליצרידים לא יותר מ-230. הכולסטרול תקין. הזמנתי תור לרופא עור. התור רחוק. האם יש מקום לדאגה? תודה, חיה

שלום חיה כהן,
ראשית רצוי לגלות את הסיבה לשושנה החוזרת ולמנוע את הדלקת הבאה.בהמשך צריך לטפל בפצעים.יש להניח שישארו כתמים על רגליך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

הרופא שלי טוען שהיתה לי שושנה ברגל עקב וירוס ויש לי כבר כמה חודשים כאבים חריפים ורגל נפוחה וכבדה.לא קיבלתי שום טיפול לבצקת. האם אני צריכה לקבל תרופה להוצאת הנוזלים מהגוף?
ובמקרה שזה לא שושנה מה זה יכול להיות
אודה על תשובתך

שלום אדלה,
עליך לעבור בדיקת לימפוגרפיה איזוטופית על מנת להעריך את מידת הנזק ברגליך.לאחר מכן עליך בדיקת כירורג כלי דם לצורך התאמת גרבים אלסטיים וטיפול נוסף בבצקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני בת 60 . לפני כחודש הרגשתי סחרחורות ובחילות והחום שלי עלה . ואז התנפחה לי רגל ימין מכף הרגל עד הברך האיזור היה גם אדום וחם. פניתי לרופאה וקיבלתי אנטיביוטיקה(דאלאצין סי כמוסות 300מג) הבחילות והחום עברו וגם רוב האדמומיות. כבר גמרתי את כמות האנטיביוטיקה אבל הרגל עדיין מאוד נפוחה ויש לי שלפוחית על השוק. מה אפשר לעשות כדי שהנפיחות
תרד?
תודה

שלום רב,
יתכן ויש זהום משני לא ברור ברגל וגם יתכן שאולי יש ב% קטן גם בעייה ורידית שמחייבת הערכה אנא יש צורך בביצוע דופלקס ורידים עמוקים ברגליים ואח"כ לפנות למרפאתי להערכה נוספת
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום אני אתי.
לפני כחודש וחצי טופלתי באוגמנטין וכרגע שוב חזרה לי השושנה שוב בטווח זמן קצר .
אשמח לדעת על איזה טיפול אתה ממליץ? ובנוסף האם יש טיפול להעלים את השושנה לחלוטין ? אשמח אם תשלח לי מידע לדואר האלקטרוני על נושא השושנה.. תודה מראש .

שלום,
יש לזהות את הגורם לשושנה ולא רק לטפל בה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בן 53 וסובל משושנה ברגל ימין בפעם הרביעית תוך כשנה(פעם שנייה בחודש האחרון). הסימנים הם רעד חזק וצמרמורת בכל הגוף מלווה בחום גבוה יום לפני ואחר מכן כאבים חזקים בשוק ימין, השוק אדומה וחמה מאוד. אני לוקח אוגמנטין 850 פעמיים ביום אקמולים ומנוחה ותוך שבוע זה חולף (אני מסיים את התרופות). כל פעם המחלה תוקפת אותי בעצמה חלשה יותר.
אני מבקש לקבל עצה איך לחסל את המחלה

שלום זוהר אבי,
אתה מטפל בתוצאה ולא בגורם!!!
עליך לזהות את הגורם לשושנה ולטפל בו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מידי פעם יש לי בצקות ברגלים, לפני כ 30 שנה היתה לי שושנה ברגל ימין מזן מאד נדיר, במשך חודש קיבלתי אנטיביוטיקה מסוג פניצילין, נשאר לי כתם מאמצע השוק עד הקרסול ולרוחב הקידמי של השוק, לפעמים הכתם האדום מתנפח ויוצר לי גבשושיות מנופחות לצידי הכתם. בנוסף הרגלים מהקרסול ועד לאצבעות יש נפיחות מציקה (עלי לצין כי אני שמנה ונמוכה) מבקשת לדעת מה עלי לעשות. אני פנסיונרית בת 63

שלום גרניטה,
מדובר בשינויים בפגמנטציה על רקע השושנה.יתכן וקיימת גם אי ספיקה ורידית כרונית.ממליץ בדיקת דופלקס לורידים ויעוץ כירורג כלי דם לאחר מכן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בן 48. אציין כי אני ב"משקל יתר". לפני כמה שנים היתה לי שושנה ברגל שמאל.החודש,בבדיקת דופלר התגלתה אי ספיקה בוריד הספנה רגל שמאל.
שאלותי הן: האם זה בלתי הפיך? האם טיפול ראוי יכול להשיב את
תפקוד הוריד לתקין ?
חוץ מגרב אלסטית יש טיפול נוסף ? אודה לך על תשובתך.
חג שמח.

שלום מאיר ש.,
עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם במטרה לבחון את התאמתך לטיפול בלייזר תוך ורידי.לא ניתן לתקן את הוריד ואסור גם לשכח את הנזק לעור והבצקת על רקע השושנה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

11 שאלות גולשים בנושא: שושנה ברגל

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png