אי ספיקה קשה

ד"ר ארנון קורן שלום בבדיקת דופלקס של כלי דם גפיים תחתונות בשאלה של אי ספיקה, נימצא: הדגמת וורידים פמורליס משותף, פמורליס ופופליטאה גמישים וקומפרסביליים עם זרימת דם ספונטנית בתוכם. נמצא זרימת דם ספונטנית בחיבור ספנה פמורלית משני הצדדים. אין עדות לפקקת בורידים העמוקים של שתי הרגליים. לא הודגמו סימנים של אי ספיקה בוורידים העמוקים באזורים שנבדקו , ברצוני לציין שקיימת אי ספיקה קשה בסגמנט ספנו פמורלי דו"צ. הרגליים של מתנפחות ונהיות קשות ככל שעובר היום, ללא בצקות. האם מצב זה מצריך התערבות כירורגית? מהו הטיפול הטוב ביותר בשבילי נכון להיום? לתשובתך המהירה אודה, איני פוסלת כל אופציה שעומדת על הפרק

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אבי בן 72. עם עבר קשה של בעיות לב (מעקפים , אי ספיקה קשה כרגע חי עם קוצב)בעיה של אי ספיקת כליות (כולל אבנים בכליות),מטופל בפוסיד ובאספירין.
עקב בעית ראיה באחת מעינו נשלח לבדיקת דופלר קרוטס ותוצאות הבדיקה היו :"85-95% הצרות של עורק התרדמה הפנימי מימין.כיוון זרימת הדם בעורקים הורטברליים תקין דו צדדית.49-30% הצרות של עורק התרדמה הפנימי משמאל ".
בפגישה עם הרופא, הרופא ממליץ ניתוח בהרדמה מלאה והוא הוגדר כ- HIGH RISK ולכן אנו חוששים לניתוח בהרדמה מלאה.
מה עושים ? יש פתרונות אחרים שאינם כוללים ניתוח? סטאנט?

שלום בן בסט חגי,
ניתן לנתח קרוטיס בהרדמה מקומית או באמצעות הכנסת סטנט.התוצאות הרבה יותר גרועות מאשר ניתוח בהרדמה כללית.לבחירתכם ובהצלחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בבדיקת דופלר התגלה אי ספיקה קשה בורידים השטחיים. (התגלתה מערכת כפולה ב-2 הרגליים). מבקשת לדעת האם מדובר בטיפול חד פעמי או רב פעמי.(אני לא מהאזור). כמו כן, אשמח לדעת את המחיר. תודה.

שלום מאירה,
הטיפול המומלץ ביותר לאי ספיקה ורידית שטחית הוא לייזר תוך ורידי .הטיפול הוא חד פעמי ונמשך כשעה.שחרור מידי הביתה בתום הטיפול.המחיר נקבע לאחר בדיקה ראשונית הכוללת בדיקת דופלקס לורידים בכדי לקבוע את ההתאמה לטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' קורן שלום! אישתי עכרה בדיקת דופלר ((COLOR DUPLEX של ורידי הגפיים תחתונות.
הבדיקה בוצע ב: AUGMENTATION COMPRESSION VALSALVA
כשכיבה ובעמידה
בשתי הרגליים:בסגמנט פמורו-פופליטאלי הזרימה ספונטני עם תנודתיות הנשימה,תמט תקיןבלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי.אין עדות ל-DVT
ללא אי ספיקה עמוקה.
רגל שמאל:לאחר טיפול בהזרקה קצף של הספנה הארוכה.בירך עליון הודגמה ספנה ארוכה אינה מורחבת ללא אי ספיקה,ניתן לקבל תרשים זרימה בלחץ דיסטלי.מגובה מחצית הירך,ספנה ארוכה חסומה.ספנה קצרה ישנה אי ספיקה קשה.
רגל ימין:ספנה ארוכה לאחר ניתוח ולא הודגמה בירך.הודגמו קולטרלים שטחיים עם אי ספיקה קשה.ספנה קצרה ישנה אי ספיקה.
לאור המצב מה מומלץ לעשות??
בתודה מראש JULIO

שלום julio,
אני מבין שמדובר באי ספיקה בספנות הקצרות דו צדדי עם קולטראלים מורחבים.אני ממליץ טיפול אחד בשכיבה על הבטן וסגירה עם אנדולייזר בהרדמה מקומית את שתי הספנות הקצרות.הפעולה נמשכת כשעה ,חזרה מידית לעבודה וללא צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בת 51 ובחודשים האחרונים התגלו לי כאבים בכף רגל ימין שעולים עד העכוז.
לאחר בדיקות גילו כי הספנה הקצרה לא מורחבת ע"י אי ספיקה קשה .
אני לא ממש מבינה מה זה אומר ומה עליי לעשות על מנת לשפר את מצב הרגל .
אודה אם תוכל לענות לי במהרה

שלום סיון,
הספנה הקצרה אחראית על הניקוז הורידי של החלק האחורי של הרגל והחלק החיצוני.אי ספיקה בוריד זה גורמת לבצקת וכאבים מתחת לברך במיוחד בעמידה.בכל מקרה אני ממליץ גם על בדיקת גב תחתון שיכול אף הוא לחקות כאבים באזור הרגל והעכוז. אשמח לראותך במרפאתי לאחר בדיקת אורטופד גב. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחר בדיקת us גילו אי ספיקה קשה של וריד הספנה במוצאו - הורידים ברלג זו מאד מאד בולטים וכואבים. הרופא המליץ על ניתוח, האם אין מנוס מכך? אום לא - מה מבצעים בניתוח זה?מה זמן ההחלמה? והאם נשארות צלקות? אשמח לקבל תשובתך בהקדם.

שלום,
המלצתי לליזר תוך ורידי.הניתוח מתבצע במשך כשעה בהרדמה מקומית.ללא צלקות.שחרור מידי הביתה וחזרה לעבודה תוך מספר ימיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בתוצאות של בדיקה שערכתי צויין כי:
רגל שמאל ספנה קצרה עם אי ספיקה קשה.
רגל ימין ספנה קצרה תקינה.
ברצוני לדעת מה המשמעות של המושגים הנ"ל.
בתודה מראש
משה

שלום משה,
ברגל שמאל הוריד הראשי האחורי לא מצליח להזרים את הדם לכייון הברך והלב.מומלץ יעוץ כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
לאימי בת ה-80 נערכה בדיקת דופלקס ואלו הממצאים:
1. בשתי הרגליים בסגמנט פמורו-פופליטיאלי הזרימה ספונטנית עם תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי. אין עדות ל-DVT.
מצב לאחר ניתוח להוצאת ספנה. ללא אי ספיקה עמוקה.
הודגמו קולטרלים באזור המפשעה עם אי ספיקה קשה.
2. רגל ימין הודגמו קולטרלים באזור השוק עם אי ספיקה קשה. ספנה קצרה תקינה.
3. רגל שמאל אי ספיקה קשה בקולטרלים בסמוך לספנה הקצרה. ספנה קצרה תקינה.
אשמח לעצתך לגבי טיפול אפשרי בהתייחס לגיל של אימי.
תודה

שלום,
ניתן היום לעזור לאנשים גם בגילה של אימך.הכל תלוי ברמת המוכנות שלה לטיפול בהרדמה מקומית וחזרה מידית לחיי היום יום. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני לאחר בדיקת דופלקס ודופלר ורידי והתגלתה אצלי אי ספיקה קשה. אני מאמנת כושר במקצועי עושה שעות רבות של אימון אירובי, ריצה, אופניים, שחיה, משקולות, פילאטיס וכו. איני רוצה לפגוע בתיפקודי ולכן חשוב לי לבחור טיפול יעיל ומתאים שיאםשר לי לדשוב ולבצע את הפעילות שאני רגילה לבצע, 1. האם האימונים המרובים משפיעים לרעה? זה נראה לי מוזר מאד משום שפעילות גופנית מגבירה את מחזור הדם ומשפרת את הלחץ הורידי. ה2. ההאם עלי להפחית בפעילות? ובאיזה סוג? 3. האם להרים רגלים על ספה בגובה הגוף במצב ישיבה מומלץ או מסייע? או להרים גבוהה יותר מהגוף? מה הדבר נותן? 3. לסיום אשמח אם תמליץ מהו הטיפול המומלץ לאי ספיקה ורידית קשה ברגלים? ולמצבי בפרט.
תודה מראש
אורלי

שלום אורלי,
ממליץ ביצוע כל הפעילות עם גרבים אלסטיים,בדיקת כירורג כלי דם ,דופלקס לורידים והחלטה על טיפול כירורגי(עדיף אנדולייזר לורידים). אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר קורן שלום!
לפני יותר מחודש טופלתי בזריקות לייבוש וורידיי הרגליים שמקורם כנראה מהריונות. וזאת לאחר שאובחנה אצלי אי ספיקה קשה. לאחר יומיים של חבישת הרגל נהיו כתמים צהובים שנעלמו עם הזמן ואיתם גם רוב הוורידים. והתפוצץ לי וריד שהיה מאד נפוח. מזה כמה ימים אני סובלת מנפיחות מעט אדומה וקצת כואבת באיזור הזריקות. האם זהו מצב סביר?
תודה, מוריה.

שלום מוריה,
אנא פני לרופא המטפל
בברכה,
דר' ארנון קורן

קבלתי תוצאות בדיקות מהבית חולים,ויש מושגים שלא הבנתי מה פירושם:"ספנה קשה עם אי ספיקה קשה"?ומה אני צריכה לעשות עם זה?
אשמח לקבל תשובה..
תודה,
יפה כהן

שלום,
לדעתי נכתב שם :ספנה קטנה עם אי ספיקה קשה.במקרה זה מומלץ לטפל בספנה הקטנה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

20 שאלות גולשים בנושא: אי ספיקה קשה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png