Dvt ברגל

לפני חודשיים עברתי ניתוח בטיביה וקיבוע מתכתי. על פי הוראות הרופאים שכבתי במשך 6 שבועות . על פי הוראת הרופא קיבלתי זריקות קלקלן 49 מג פעמיים ביום במשך חודש. לצערי פניתי לרופא המשפחה בגלל כאבים חזקים בשוק והוא נתן לי פרק וסט נגד כאבים תוך שהוא אומר שאלו כאבים מהניתוח. למזלי בבדיקת ביקורת של המנתח סיפרתי לו על הכאבים והוא הפנה אותי לדופלקס במיון שם התברר שיש לי 3 נקודות של dvt . כיום אני עדיין מתנדנד בקשר למינון של הקומדין ובעיקר מוטרד מאוד. יחד עם זאת הפיזיותרפיסטית מסרבת להתחיל טיפול בגלל החשש שהקרישי דם יתחילו לטייל.
האם אפשר להתחיל פיזיותרפיה והאם יש השלכות עתידיות לגבי מגילות / נכויות בעתיד.
תודה מראש משה פרץ

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום רב,
לפני עשר שנים עברתי אירוע DVT ברגל ימין(בגיל 17)ולאחר בירור רפואי הסתבר כי היני הטרוזוגוטית לפקטור 5.מאז ועד היום אני חובשת גרב אלסטית ונוטלת קומדין וחומצה פולית באופן קבוע.עד היום נותרה לי בצקת גדולה ברגל ויש הפרשים בין הרגלים.
האם הטיפול במכשיר הלימפה פרס המוצג בתוכנית יכול להיות רלוונטי לגבי ואם כן, היכן לפנות כדי לקבל את הטיפול באמצעות המכשיר.
תודה יעל.

שלום יעל,
בהחלט ניתן לשפר את מצב הרגל באמצעות מכשיר הלימפפרס. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני נוטלת קומדין כבר 3 שנים עקב DVT ברגל שמאל בעקבות לקיחת גלולות ולאחר בירור התברר שיש לי חוסר בפרוטאין S ועליי לקחת קומדין כל החיים. הרופאה אמרה לי שבזמן הריון אצטרך לקחת קלקסן משום שקומדין מסוכן ורציתי לדעת אם אקח קלקסן עדיין יהיו לי סיכונים בהריון
אשמח לתשובה, תודה.

שלום מעיין,
מקובל שקלקסן לא מזיק להריון ונשים רבות מטופלות בקלקסן מסיבות שונות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר שלום
לפניי כ4 שנים התגלה אצליי DVT ברגל שמאל בשוק נקבע לי גרב עד הברך לחץ 1 של חברת venotrain אני מקפיד להחליף גרב כל 4 חודשים לחדשה נאמר לי כי המסתם אינו עובד כראוי יש לציין שאם אני בלי גרב הרגל מתנפחת במשך היום לכן אני מקפיד על גרב
אני ספורטאי הולך הרבה
האם יש פיתרון לזה או שזה מתנה לכל החיים לפניי מס שנים אמר לי פרופ שיפרין שטיפל בי אז שניתוח מסוכן זה היה לפניי 3 שנים האם היום יש פיתרון ?

שלום,
הטיפול בבעיתך הוא גרב אלסטית בלבד.ממליץ גרב לחץ 2 של סיגווריס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר,
אני בטיפול אונקולוגי מזה שלושה חודשים ולפני כחודש התפתח לי DVT ברגל ימין (מהשוק עד אמצע הירך).
מעיון בתשובות שמסרת בפורום אני מבין שאתה ממליץ על גרב אלסטית, אבל הבנתי שיש מספר סוגים (מידת לחץ 1/2, סוג הבד וכד'..) - אודה לך באם תוכל להמליץ על הגרב המתאימה

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי שם אוכל להמליץ על הגרב המתאימה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן,
השאילה שלי היא : האם אני יכולה לעבור טיפול בהזרקות לורידים בולטים ברגליים אם יש לי היסטוריה רפואית של DVT ברגל כנראה על רקע גלולות + עישון) מלפני 16 שנה ? מבדיקה שנעשתה מאוחר יותר התברר שיש לי מוטציה FACTOR || הטרוזיגוטי.
מאוד אודה לך על תשובה.
ליז.

שלום,
ניתן לטפל בורידים שלך ,אך אינני חושב שהזרקות זו הטכניקה המומלצת. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים ,לאחר הבדיקה אמליץ על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בן 50 לאחר נפילה מאופניים כתוצאה מכך ניגרם לי קרע במיפסעה
וכשבוע לאחר כך נוצר DVT ברגל ותסחיף ראתי כיום אני מטופל בקומדין ולובש גרב אלסטית בשתי הרגליים ברצוני לדעת אם אני יכול לחזור לרכיבת אופניים כמובן בהדרגה?למרות הטיפול והגרביים.

שלום סופר עזרא,
מומלץ לחזור לפעילות גופנית לאחר הפקקת.אתה מטופל היטב ולכן תוכל לחזור לפעילות עם הגרב ועם הקומדין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

היו לי שני אירועי DVT ברגל שמאל, אחת בשנת 98 ועוד אחת ב 2011 . בחודש האחרון אני סובלת מכאבים נוראיים בכל חלק שמאל מכף הרגל ועד לגב כשאני דורכת על הרגל יש מין זרם שעובר לכיוון הגב כבר שבועיים מטופלת בפלסטר של מורפיום שמאוד מקל על הכאב.
בדיקת גב תקינה כולל CT גב תקין. האם יכול להיות שבכל זאת הכאב איכשהו קשור לורידים?

שלום,
ממליץ בדיקת אורטופד גב למרות הפענוח לCT שהיה כביכול תקין
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, לפני כשבועיים אושפזתי בבי״ח בעקבות חשד ל-dvt ברגל ימין.
לאחר צילום MRI נמצא כי ישנה מלפורמציה וסקולרית רב מוקדית ברגל המעורבת בשריר, בעלת זרימת דם איטית, הניזונה ממערכת ורידית עמוקה.
באילו דרכים הינך ממליץ לטפל בבעיה זו ?

שלום,
בשלב ראשון יש לטפל בקלקסן וקומדין.בהמשך יש לשקול כריתה של הממצא לפי התקדמות הבעיה.יתכן ולא יהיה צורך כלל לגעת במלפורמציה הוסקולרית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב. בן 52, לאחר אבחנה של DVT ברגל שמאל בוריד באזור המפשעה. מטופל כבר כחודש בקומאדין וגרב לחץ אלסטית. האם בשלב זה ניתן לחזור לפעילות גופנית עם גרב אלסטית (הליכה, ריצה וחדר כושר)? האם מותר לעשות מסאז'ים לשחרור שרירים ברגל? מה לגבי מסאז' בשאר הגוף? תודה

שלום,
ניתן לחזור לפעילות בהדרגה,לא מומלץ מסג' ברגל עם הפקקת.חשוב במיוחד לעבור בירור ולמצא את הסיבה לפקקת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לך ד"ר קורן
אבי בן כ-78 עבר dvt ברגל ימין לפני כ- 7 חודשים ומטופל בקומדין.בבירור יתר קרישתיות אצל פרופ' דוד ורון הוא בדק את הרגל והמליץ על גרב אלסטית דרגה 2 עד הברך במשך היום. ישנן גם דליות ברגל ואי ספיקה ורידית ללא חסימה לפי צילום אולטרה סאונד.על מנת לקנות את הגרב ושזה יהיה מוכר בכללית מושלם צריך הפניה מרופא כלי דם והתור אליך בקופ"ח בהרצליה הוא לחודש מאי . האם ניתן לפקסס לך את ההפניה מפרופ' ורון או לחלופין להקדים את התור. רציתי להוסיף שבדיקת פקטור 8 ודי דיימר חיוביות 204/1189 וישנה מןטציית פרוטרומבין הטרוזיגוטית לכן לפי שעה הוחלט על המשך קומדין לעוד 3 חודשים עם בדיקות חוזרות של הפקטור והדיימר .

שלום,
התורים נקבעים במוקד.תוכלי להגיע לאחת ממרפאותי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

31 שאלות גולשים בנושא: Dvt ברגל

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png