נפיחות ברגל שמאל

שלו פ לך דוקטור
אני לפני חמש שנים
חליתי בתסחיף ריאתי
הייתי מטופלת בקומדין שנה וחצי
והיום אני בריאה ברוך השם
לא לוקחת שום טיפול
למה שאני נועלת נעלי עקב. מתנפחת לי הרגל שמאל
ושאני חולצת את העקב היא חוזרת למצב תקין
אם תאכל לעזור לי אני ישמח
אני כל כך רוצה לנעול נעלי עקב
ואני אחרי בדיקת דופלור הכל תקין

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום רב,
אני בת 30, לפני כחודש , הופיעה לי נפיחות באיזור הירך שנעלמה, לאחר כשבוע הופיעה נפיחות ברגל שמאל, מאז ביצעתי בדיקות דם, הכל היה תקין, שללו סיפליס ועגבת, בנוסף בשתי בדיקות אולטראסאונד לא גילו כלום.
אני מאוד מודאגת מהנפיחות. בנוסף יש לי מדי פעם סחרחורות ותחושת בחילה.
אשמח לשמוע עיצות לטיפולים ובדיקות נוספות.
בתודה מראש.

שלום הדר,
קשה להמליץ לך לפי הנתונים שכתבת.לדעתי עליך להבדק יסודית על ידי רופא פנימאי מומחה אשר יבצע מספר בדיקות וינחה אותך בטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר שלום
אני בן 24 בריא בד"כ מזה כחצי שנה אני סובל מנפיחות ברגל שמאל מתחת לברך, הנפיחות מתחילה כשעתיים של עמידה ממושכת בעבודה
אני רוב היום עומד בעבודה בערך כ 11 שעות.
נבדקתי במרפאת כלי דם ועברתי בדיקת DUPLEX תוצאות הבדיקה: בצד שמאל יש אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה בוריד הספנה הארוכה במוצאו.
נגשתי לרופא והוא המליץ על ניתוח להוצאת הוריד.
השאלה שלי היא ממה נגרם הבעיה הרופא אמר שזה תורשתי ואין לאף אחד במשפחה בעיה שכזו והאם יש קשר לעמידה הממושכת בזמן העבודה.
ומה המלצותך לטיפול
תודה רבה.

שלום אמיר,
מקור הבעיה בגיל זה הוא בדרך כלל טראומה בילדות:כדוררגל,נפילה מאופניים......הטיפול המומלץ על ידי הינו אנדולייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אבי בן 53 יש לציין שלאבי יש משקל עודף.הוא נוטל כדורים כמו נורמיטן,ותרופות שונות להורדת כולסטרול לדילול הדם. לאחרונה הופיעה לו נפיחות ברגל שמאל כלפי מטה וזה נורא אדום וזה מדיר שינה מעיניו משום שזה נורא כואב וקשה לו ללכת

שלום טלי קוראדי,
אביך סובל מאריספלס או שושנה.זקוק לטיפול אנטיביוטי ובדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
הופיע אצלי נפיחות ברגל שמאל מהברך ומטה מלווה בכתמים אדומים נרחבים . בערב זה מוגבר ובבוקר יורד מעט. האם זה יכול להיות קשור לסכרת ? או לכלי דם ?
אני חבר בכללית.
רפי פרס.

שלום רפי פרס,
בצקת וכתמים מעידה בדך כלל על הפרעה בניקוז הורידי.אני ממליץ על ביצוע דופלקס ורידים ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני אשה בת 64 , בריאה, עושה פעילות גופנית, בכל אופן עד לפני הניתוח. לפני 3 חדשים עברתי ניתוח באצבעות כף רגל שמאל, בבוהן ובשתי האצבעות , לא סבלתי מעצם בולטת. כתוצאה מהניתוח, ואולי עקב הליכה עקומה, יש לי בצקת ברגל שמאל בעת הליכה או ישיבה ממושכת עם רגל למטה. וכלי הדם בדופן הרגל מאד כואבים עד כדי אי יכולת הליכה למרחק. ברגל ימין אין שום תופעה. מה יכולה להיות הסיבה שנוצרת בצקת ברגל אחת בלבד וגם הכאבים של כלי הדם בדופן הרגל. אשמח לקבל תשובה, תודה,

שלום מיכל,
לא ניתן לשלול קשר לניתוח שעברת.ממליץ בדיקת אורטופד עדכנית לגבי מצב הרגל.לאחר מכן חייבים לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולימפוגרפיה איזוטופית של הרגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
לפני כחצי שנה התחילה תופעה נפיחות ברגל שמאל באיזור של הברל וחלק שמתחת לברך.קורה כל כמה זמן.לאחרונה כמעת כל יום בישיבה או בעמידה ממושכת. בלילה נפיחות יורדת ובבוקר אין נפיחות. מה הגורם ומה ניתן לעשות?
בתודה מראש,
נטלי

שלום,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ועשיתי גם לא מזמן דופלר ויצא תקין אבל עשו לי רק מפנים הרגלים כלומר מהמפשעה הפנימית כלפי מעלה והבעיה לפי דעתי היא דווקא ברגל החיצונית שם אני רואה יותר נפיחות ברגל שמאל זאתי שטופלה לפני 5 שנים בזריקות והקצפה והיתה הבעייתית .. ונימים כרגע..האם בדרכ מבצעים דופלר גם בחיצוני של הרגל או רק בפנימי ?? אני בת 26 בריאה ברוך ה' תודה מראש קארין

שלום שלום רב,
בדיקת דופלקס לורידים כוללת בדיקת 4 צדדים בכל רגל.חלק קדמי ,אחורי ,פנימי וחיצוני.לפני כך טיפול חייבים בדיקת דופלקס יסודית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמי עברה ניתוח מעקפים חוץ אנטומי מאחר והיה לה נמק בבוהן וכמעט ולא היתה זרימת דם לרגליים. את הניתוח היא עברה לפני כמה חודשים בצפון הארץ. לאחר מס' חודשים שוב אינה יכולה ללכת ובבדיקה נמצא ששוב יש סתימות בקיצור כאילו לא נותחה כלל. אגב הנמק נרפא אולם שוב יש נפיחות ברגל שמאל. מה הצעתך לטיפול. האם יש לעשות ניתוח נוסף?

שלום מלכה אביטל,
הניתוח השיג את מטרתו שהיא ריפוי הפצע והצלת הגפה.אין צורך בניתוח נוסף אלא הליכה מרובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

כבר שבועיים כאיבים ברגל שמאל קושי בדריכה על הרגל וביומיים האחרונים נפיחות הרגל כמו נקע {לא נקע}וורידים גם קצת נפוחים יתר על המידה. אשמח לתשובה ממה זה נובע נשלחתי לצילום גב מה שנראה לי כרגע לא כ"כ הגיוני.אשמח לתשובה קצת מפחיד ומה לעשות?
תודה.

שלום,
מדובר בבצקת הנגרמת בשל חזרה ורידית לקויה.הממצא הוא תוצאה של נזק במסתמי הורידים. אשמח לראותך במרפאתי לצורך יעוץ על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

9 שאלות גולשים בנושא: נפיחות ברגל שמאל

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png