רגל נפוחה

היי עשיתי לפני כמה ימים תפרים ברגל ועכשיו שמתי לב שהרגל התנפחה . עשיתי ניתו להוצאת נקודה בכף רגל . זה מסוכן שהרגל נפוחה ?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

דר קורן שלום,
אני בת 44,עם בעית השמנה. בשנה האחרונה גיליתי שיש לי יתר לחץ דם,באקראי. ומאז אני מטופלת בתרופות להורדת לחץ הדם.(נורמיטן 50מג' אמלודיפין 10 מג ביום)מעבר לכך יש לי בצקות ברגליים,בעיקר ברגל שמאל ולאחרונה הנפיחות מוגברת עם כאב לאורך השוק. גם בבוקר כבר הרגל נפוחה אמנם מעט פחות מהיום אך עד לפני כחודש בבקרים הרגל היתה במצב רגיל,יש החמרה במראה ובתחושה. בנוסף יש לי גם כמה ורידים כחולים שהתפרצו בשנים האחרונות.מה אתה ממליץ לי לעשות קודם?
אשמח לתגובתך,
תודה,
מירי

שלום מירי,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר ארנון קורן
אני בת 24 וחצי,אני סובלת מהרגל השמאלית יש לי רגל נפוחה וורידים שיוצאים,בעבודה הנוכחית אני עומדת 6 וחצי שעות ובסופו של יום עבודה אני סובלת מכאבים ברגליים..עשיתי בעבר בזמן הצבא בדיקת אולטרסאונד אצל רופא בבית חולים רמב"ם,ולא עשיתי ניתוח בסוף,השאלה שלי מה עדיף לייזר או ניתוח לעשות?והאם זה כדאי בגילי?

שלום רז מחפודה,
במידה ויש להחליט בין ניתוח לבין טיפול בלייזר הרי הטכניקה השניה כמובן יותר מתאימה לבחורה בת 24 שנה.מדובר בטיפול אשר מבוצע דרך חור מחט ,ללא צלקות, בהרדמה מקומית תוך שחרור מידי הביתה. אשמח לראותך במרפאתי לחזור על דופלקס ורידים ולהחליט יחדיו על הטיפול המתאים לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר אני בת 37 שבוע 25 ויש לי ורידים בולטים ברגל שמאל וכמובן שהרגל התנפחה אני טסה עם משפחתי לחו"ל משך טיסה 4 שעות,רציתי לדעת האם יש בעיה לטוס עם רגל נפוחה וורידים בולטים?

שלום,
מומלץ לטוס עם גרביים אלסטיים ולעיתים יש צורך גם בזריקות לדילול הדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני שלושה חודשים שברתי את המסרק החמישי ברגל ימין מאז הכאבים לא חולפים הרגל נפוחה ובעמידה צבעה נעשה אדום כחול האורטופד אמר לי לגשת לכירוג כלי דם מיכוון שמבחינה רפואית שבר אמור להתאחות אחרי חודש וחצי האם זאת בעית כלי דם

שלום צביה,
הסימנים שנתת אינם מעידים על חסימת כלי דם אלא על הפרעה ורידית בניקוז הורידי.עליך לעבור דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לד"ר קורן
לפני פחות מחודש עברתי טיפול קוסמטי ע"י הזרקה ברגלי להעלמת ורידים. הרופא שטיפל בי הזריק לי ובאמצע הטיפול קיבל שיחת טלפון ואחר כך שוב הזריק לי ושוב קיבל שיחת טלפון ולחץ על מקום ההזרקה עם פד על מנת לנקות את הדם מההזרקה.
לאחר שהרופא חבש את רגלי יצאתי למסע רגלי למשך שעה לערך. הרגשתי כאבים נוראים. הגעתי הביתה פתחתי את התחבושת וראיתי כי הרגל נפוחה מאד. [יש לציין כי שנים אני עושה הזרקות ומעולם לא קרה לי דבר כזה].
הנפיחות האיומה ירדה כי השכלתי לכרוך את הרגל בעלי כרוב על מנת לספוח את הנפיחות.
למחרת לא יכולתי ללכת לעבודה והרגשתי כאבים עזים לאחר כשבוע הגעתי אל הרופא והוא בדק ואמר שיתכן שהוא חבש לי את הרגל חבישה חזקה מדי.
אך לצערי, יש לי עדיין כאבים בכף הרגל העליונה. ניגשתי לרופאת משפחה וסיפרתי לה את המקרה היא ביקשה ממנו להראות לה את שתי הרגלים על מנת לאבחן בהבדל ביניהן. ובכן, היא אמרה לי כי יתכן שהוא פגע לי במערכת הלימפה והיא נתנה לי הפניה על מנת שאוכל לבדוק על ידי צילום או כל דבר אחר ולוודא מה קרה.
השאלה שלי: ע"י איזו בדיקה אפשר לדעת אם ישנה פגיעה בלימפה? האם ע"י CT של כף הרגל או ע"י בדיקה אחרת.
בתודה מראש

שלום אורית,
לא ניתן לפגוע בדרכי הלימפה בהזרקות לורידים.קימת תגובה להזרקות או לחבישה.תגובה זו תעלם מעצמה עם חלוף הזמן ללא כל מקום לדאגה.אין צורך בכל בירור נוסף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמי סובלת כבר כשנתיים מרגל נפוחה מהקרסול ומעלה,אדומה,גירויים, שלפוחיות וכאבים. בדיקות רבות ללא תוצאות, ורק כירורג ורידים ידע להסביר את המצב בוורידים חיצוניים שהדם בהם אינו עובר את המסתמים למעלה, ומכאן כל הבעיות. האם אפשרית סיבה אחרת ? מכיוון שהיא גם מאד שמנה, היא בקושי זזה, ולכן קשה עוד יותר להחלים. היא לא מזיזה את כפות הרגליים מספיק - אז האם יש פתרון אחר ? כירורגי ? טיפולי ? אולי מכשיר שיודע לעזור לה ביום יום ? תודה.

שלום,
ממליץ על מכשיר לייטפיט בישיבה ממושכת.בנוסף חשובה האגידה האלסטית. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמא בת 79 סובלת מכלי דם בעבר היה כיב בכף רגל ונסגר שוב יש כיב רגלים נפוחות שורפות ולא ישנה בלילות אנא עזור לנןאנא קבע לנו פגישה

שלום תמר חדד,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

איך אפשר לדעת אם הרגל נפוחה מכלי דם או בעיות בלימפה למי צריך לפנות

שלום,
אנא פני לעזרת כירורג כלי דם אשר מבצע דופלקס לורידים
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר שלום,
לפני כשבוע וחצי אמי קמה ממיטתה לאחר השינה ולא יכלה להזיז אותה מרוב כאב.היא לא נפצעה,לא הייתה מכה,והיא נעמדה נכון על הרגל(ימין).ניתן היה לראות כי הרגל נפוחה ונראים ורידים כחולים וסגולים על כף הרגל.היות וחשבנו שזו בעיה אורטופדית פנינו לאורטופד שאמר כי לא יודע להסביר את התופעה.כעת לאחר שבוע וחצי הרגל עדיין לא עברה,להפך מכף הרגל הכאב החל להתפשט במעלה הרגל עד לברך ובנוסף החלה לכאוב הרגל השנייה ואך קצת הידיים.הורידים הכולים והסגולים הופיעו על לבטן התחתונה.
היינו באיכילוב לפני כשבוע ושללו טרומבופיליה והם אמרו שזה אורטופדי למרות שהאורטופד אמר שלא.
עד היום לא היה חום אבל היום היא חשה בחום שעלה וירד.
אנא תאמר לי מה זה יכול להיות ולמי עלי לפנות.
לתשובתך אודה,
יבגניה.

שלום יבגניה,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס ורידים בשאלת פקקת עמוקה ולאחר מכן להבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,אמא בת 80,גדולת ממדים,אשר סובלת משושנה חוזרת ונשנת מזה שנים רבות.בכל פעם של התקף המחלה, הרגל נפוחה יותר,הוסף את משקלה העצום (כ-110 ק"ג) נוצר קושי אדיר לעמוד על הרגליים ולהתהלך.שאלתי:האם ניתן בתהליך רפואי כלשהו להוריד את נפיחות הרגל? גם לתקופה זמנית של עד ההתקף הבא?...תודה לך

שלום ורד יהונתן,
קיימת אפשרות להוריד את הבצקת באמצעות מכשיר הלימפפרס או במסז' לימפאטי.יש למנוע ארועים חוזרים של שושנה באמצעות היגינה ,טיפול בבצקת ומניעת זיהום פטריתי בין אצבעות הרגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

23 שאלות גולשים בנושא: רגל נפוחה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png