פצע פתוח

שלום ד״ר,
לאח שלי בן ה23 יש פצע פתוח גדול ברגל עקב תאונת דרכים וזיהום ממכשיר אלאזרו ששמו לו ברגל הימנית אחרי הניתוחים פלסטיקה וניתוחי אלזארו... והוא סובל מהפצע הזה שלוש שנים ! הוא מטופל בבית חולים רמב״ם במחלקת פלסטיקה אבל עד היום אין שיפור נראה ברגל שלו והוא כל הזמן חובש אותה ומתנפחת לו אחרי הליכה או עמידה ממושכת ! מה יכול להיות קרה לרגל שלו אנחנו מיואשים כבר מהנושא הזה והוא סובל נפשית המון ... אשמח לקבל מענה ממך ומדע אודות הפצע שלו .

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני בת 60 לפני כחצי שנה עברתי טיפול פידיקור. ונ וצר לי פצע בעקב רגל ימין וזה נגרם גם ע"י גירוד במקום. התהלכתי עם פצע פתוח כשלושה שבועות עד שהחלים מעצמו. לאחרונה כחודש ימים מרגישה חום וכבדות בקרסול רגל זו. במיוחד בשעות הערב המאוחרות לעיתים אני מתעוררת בלילה בגלל לחץ וחום בקרסול רגל זו. הקרסול גם נעשה מעט יותר כהה מרגל שמאל. מה גם שרגל שמאל גם נעשית חמה אבל לא כמו רגל ימין. שמעתי שזה יכול להיות בגלל אינפקציה תת עורית בקרסול. שאלתי איך לטפל בזה ואצל איז סול של רופא. האם זה יכול להיות מסוכן אם הטפול שניתן לא יהיה מתאים. תודה, על תשובתך

שלום רחל טובי,
ממליץ בירור הספקת הדם לרגלים ויעוץ כירורג כלי דם לאחר מכן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר,
רציתי לשאול אמא שלי עברה לפני כשבוע את הטיפול עם הזרקת הקצף לוריד.יש לה פצע פתוח כתוצאה מורידים בולטים שהפך לנמק והמצב מאוד בעייתי,הפצע כל הזמן מפריש מוגלה..היא אינה יכולה ללבוש את הגרב האלסטית בגלל הכאב הבלתי נסבל שהיא חשה...יש לה כבר שבוע חום שעולה ויורד שוב ושוב . היא מרגישה חולשה ובקושי מתפקדת...איך ביכולתי לעזור לה לשכך את כאביה כי התרופות שנתנו לה אינן עוזרו.
אשמח לקבל תשובתך בהקדם
הילה.

שלום הילה,
אימך זקוקה לביקורת אצל הרופא המטפל והמזריק .יש לשקול הוספת אנטיביוטיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לכבוד ד"ר קורן,
אני בת 49 ולאחרונה עברתי שושנה ברגל. זאת רגל שכבר עברה שושנות בשנים עברו, והיא תמיד קצת נפוחה. ב"ה השתמשתי הרבה בפולידין, כל פעם שהיה לי פצע פתוח, והשושנות לא חזרו הרבה זמן. אבל, כאמור בזמן האחרון, כן קבלתי שושנה.
אני עכשיו כשבוע וחצי אחרי השושנה, ורציתי לשאול, האם כבר עכשיו אני יכולה ללבוש גרביים רפואיים, או לחכות קצת עד שהעור לגמרי מתרפא, וכן לגבי מכשיר הלימפה פרס, האם כבר עכשיו אפשר להתחיל להשתמש בו, ובאיזה לחץ מומלץ להשתמש בו.
השגתי את המכשיור, מארגון שמשאילה עזרים רפואיים.
תודה רבה
סליחה על ריבוי השאלות
בכבוד רב מיכל

שלום,
בשלב הראשוני מומלצת אגידה אלסטית עם משחת אולטראלן לאזור הדלקת
בברכה,
דר' ארנון קורן

הייתי עם אמא שלי בבדיקה אצלך והצעת את שתי האפשרויות הנ"ל. עפ"י מה שקראתי בשאלות באתר יש סיכון בהזרקות לתופעה של פצע פתוח במקום הזריקה ולפקקת עמוקה. לאמא שלי יש ברגל ימין דלקת חזקה בחלק תחתון והרי הסברת שההזרקה יוצרת דלקת מקומית ורק אח"כ החלמה- האם אין סיכון שהדלקת על דלקת יחמירו את המצב? והאם לאור הסיכונים הללו הטיפול הניתוחי עדיף? תודה.

שלום מרגלית,
כפי שהסברתי לכן ניתן לבצע את שני הטיפולים.אני עצמי מעדיף טיפול חד פעמי הנמשך כשעה ופוטר את הבעיה.עדין אני חוזר גם על האופציה של גרב אלסטית ומשחת אולטראלן לטיפול בדלקת בעור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

4 שאלות גולשים בנושא: פצע פתוח

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png