תחושת נימול

שלום וברכה,אני בת 38 אישה בריאה,לפני מס שבועות הרגשתי תחושה שכאילו נוזלים לי מים על רגל שמואל כשבדקתי ,כמובן הרגל הייתה יבשה ואחרי מספר שבועות הרגשתי ברגל שמואל תחושה של נימול.יש לציין ששתי התחושת קראו כשעמדתי על הרגליים.
האם יש צורך ללכת להיבדק אצל רופא?
תודה רבה יום מקסים
יעל

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

ביצעתי צינתור אצלכם בעורק Y של הרגליים. יש לי 2 סטנדים אחד בכל עורק לכל רגל.
רציתי לדעת בבקשה כמה זמן אני אמור להרגיש כאב (כבר שבוע ימים כאבי בטן)
והאם זה נורמלי שיש לי תחושת נימול ברגל שמאל?

שלום חיים,
כאבים לאחר סטנט נמשכים בדרך כלל מספר ימים בלבד.בכל מקרה של כאבים ממושכים חייבים לבדוק את אזור הסטנטים.ממליץ להגיע למרפאה לביצוע דופלקס וCTA לאזור.נימול יכל להיות גם כן חלק מהפעולה.עליך להזכיר זאת בביקורת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני חולת רינו/סקלודרמה כאשר עד היום התמקדה המחלה בידיים נפוחות ומתבקעות.
לאחרונה אני סובלת מכאבי רגלים תחושת נימול בכפות הרגלים ולעיתים אף חוסר יכולת לעמוד וללכת.
האם התופעות קשורות/ידועות בקשר עם המחלה ממנה אני סובלת?
תודה

שלום זהבית,
בהחלט יכל להיות קשור לסקלרודרמה.ממליץ בדיקת ראומטולוג עם כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני כשנה התחילה לי נפיחות בירך השמאלי לאורך המפשעה ולאחר כשנה התפתחה לי נפיחות גם בירך הפנימי השמאלי הימני עם מעט כאב באזור הנפיחות עברתי בדיקת אולטרסאונד של המפשעה השמאלית ותוצאתה היתה :
הסננה שומנית אסימטרית כביטוי סונרי לממצא קליני.לא הודגם גוש או בקע.
בנוסף עברתי צילום אגן והממצא הודגמו שינויים ניוונים בפרקי ירכיים עם הצרות קלה במירווחי הפרק.ובנוסף עברתי סי טי אגן ופרקי ירכיים
ממצאים מודגמים שינויים ניוונים מינמלים בפרקי הירכיים דוצ לא הודגמו הסתיידות באצטבולם השמאלי לא הודגמה תפיחות של הרקמות הרכות במפשעה השמאלית ברצוני לציין שיש לי דלקת פרקים ובדיקה גניקולוג תקינה הלכתי לאורטופד וכירורג שראו את תוצאות הבדיקות ואמרו שאינם
יודעים מה זה ולא הציעו טיפול
rsd
מירי 23:54 10/3/2011
שלום לך ד"ר ליאור מרום,
שמי מירי, בת 19 עוד מעט .. ולפני חודש וחצי התגייסתי לצה"ל !
יממה לאחר שהתגייסתי וקיבלתי את הנעליים של הצבא (גבוהות), התנפחה לי הרגל למימד ענקי ! תחושת נימול, אודם , חוסר תנועה מוחלט , כאבי תופת וכו'..
כמו כן, לא נתנו לי לראות רופא בבסיס.. כן כן, נישמע תמוהה , אבל לא נתנו לי לראות רופא.. ובאותו השבוע שחזרנו הביתה ביום שישי (שהתקרית קרתה ביום שלישי), אובחנתי כמי שסובלת מזיהום קשה ברגל . קיבלתי טיפול של יומיים באוגמנטין עם חזרה לביקור רופא במוצא"ש בכדי לראות התקדמות . כאשר חזרתי למרפאה נאמר לי שם כי אין התקדמות וכי אקבל צפוויט פורטה למשך שבועיים . במהלך השבועיים הללו .. הנפיחות אומנם ירדה במעט , אך הכאבים נישארו כפי שהיו.. המוגבלות בתנועה.. אי יכולת לעמוד .. ובטח ובטח שלא ללכת וכו'.. (כמו כן, אני אהיה חייבת לציין כי לא איפשרו לי לנוח וכי נאלצתי לגרור את עצמי במצבי ). כמו כן.. עם המשך הזמן .. המשך הטירונות.. ותחילתו של הקורס (והרגל עדיין באותה המצב) הגיע יום אחד.. שלא יכלתי לשאת עוד את הכאב והרגשתי שפשוט אני עומדת להיתעלף או לאבד את ההכרה בעקבות רמת הכאב ! סוף כל סוף, נתנו לי לראות חובש בבסיס שפינה אותי בדחיפות לביקור רופא ! שם נאמר לי כי עלי לגשת בדחיפות למיון וכי אני צריכה לקבל אנטיביוטיקה דרך הוריד ! כמו כן, אושפזתי .. קיבלתי אנטיביוטיקה דרך הוריד פעם אחת.. לאחר מכן הפסיקו לי אותה והתחילו במסע בדיקות .. שבניהן בדיקות אולטרסאונד.. האחד לכל הרגל, לשלול חסימת עורקים .. וכי השני בכף הרגל עצמה לשלול פגיעה מפרקית. כמו כן , הכל יצא תקין ולא היה חסימת עורקים או פגיעה במפרק.. אובחנתי שוב כסובלת מדלקת בגידים וברקמות.. נתנו לי טיפול של אתופן 600 מ"ג למשך 20 ימים ובמקביל עליי לראות אורטופד צבאי.
כמו כן, היום.. הגעתי לאורטופד.. וכשהוא ראה אותי הוא היה מזועזע !
הוא אמר לי כי הוא חושש לחיי ולרגל שלי .. וכי היא נימצאת במצב גרוע !
אומנם ירדה הנפיחות כפי שציינתי ויכולת התנועה חזרה במקצת .. אבל הרגל סגולה כאילו שמתי עליה גומיה במשך חודש וחצי וחסמתי את זרימת הדם !
בנוסף, כאשר אני עושה מאמץ כלשהו.. גם אם זה ללכת יותר מ- 10 דק' .. חוזרים הכאבים שוב..
כמו כן, העניין הוא.. כי הרופא ביקש לאשפז אותי.. לערוך לי אינספור בדיקות כמו סיטי, אם אר איי, מיפוי עצמות וכו'.. וכי הוא חושד שישנם סיכויים גדולים לכך שהרגל שלי בטראומה ולכן יש לי RSD !
כאשר נאמר לי את שם המחלה .. חשכו עיני ! אני יודעת מה היא המחלה .. וכי היא מחלה קשה.. ורק אם מאבחנים אותה בזמן ניתן לטפל בה אך זה לוקח המון זמן. במקביל נאמר לי כי יש מצב שיוציאו אותי מצהל (דבר שלא בא בחשבון) . אני ניכנסתי בריאה לצהל ולעולם לא סבלתי מדבר !! ולכן , אני אצא מצהל בריאה והם לא יעשו כרצונם וישחקו בבריאותם של החיילים !
לכן, אני פונה אליך בבקשה לדעת.. כמה חמורה באמת המחלה הזו ? האם זה נכון שהפן הפסיכולוגי מעורב פה יותר מהפן הפיזי .. וכי יש מצב שעברתי טראומה כלשהי שהובילה לזה? (דבר שממש לא קרה)
באמת , שאני ממש עובדת עצות ! אני רוצה לחזור לתפקד כאדם רגיל מין השורה.. לחזור לחייי ולשירות בצהל .. אני נורא חוששת! עזור לי !!
וד"א.. נודע לי כי ד"ר וטין הוא רופא מומחה.. רציתי לדעת אם הוא מקבל חיילים ??
אודה לך אם תענה בהקדם !
הוסף תגובה סגור
rsd
מירי

שלום,
עליך להבדק בצבא על ידי כירורג כלי דם בכדי שיציע לך סימפטקטומיה כנגד הRSD ממנה את סובלת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
יש לי לחץ דם גבוה מזה 12 שנה. טופלתי לא נכון, ולפני כ- 4 חודשים איבדתי את ההכרה, והייתי במצב של בילבול קשה. שהיתי שבוע בבית חולים מאיר,שם לא בדיוק אבחנו מה קרה! ברם, אמרו לי, פרט לתרופות שקיבלתי עד עתה - שהן נורמלול 25 ואוסמו אדלט - 30 מ"ג, להוסיף אספירין, להגדיל את ה-ניפדיפין XL של טבע ל-60 מ"ג. עד עתה הרגשתי טוב ולפתע לפני כשבועיים התחילה בצקת ברגליים, ולפני שבוע תחושת נימול בשתי היידים. הרופא שלי שלח אותי לאורטופד לבדיקת הנימול.
שמעתי ממכרים ומחברות שלא מקבלים בבת אחת ביום אחד בהיר נימול ב-2 כפות הידיים אלא אם זה מלחץ דם גבוה או מתרופה כמו אוסמו אדלט.
נא יעוץ מה עלי לעשות. איני רוצה סתם ללכת לאורטופד.
פרט לכל הצרות יש לי עצירות מלידה (עברתי 2 ניתוחי הירשפונג) ואני לוקחת כל מיני עזרים נגד עצירות.
בנוסף כדורי שינה זודורם - 2 כל לילה ואלטרולט שקיבלתי מרופאת גסטרו בגלל שמזה שנה יש לי גיהוקים וטעם מר מאוד בפה.
האם תוכל ליעץ לי מה לעשות כעת?
בתודה מראש
תלמה זכאי

שלום תלמה זכאי,
עליך להפנות את שאלותיך למומחה ליתר לחץ דם וכן למומחה בגאסטרואנטרולוגיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אני בת 38 מזה כמה חודשים שאני סובלת מכאבים מאוד חזקים במרפקים האצבעות מתנפחות מאדימות הכאב הוא בעיקר בזמן השינה תחושה שהדם נעצר באזור המרפק ובכדיי לשנות את תנוחת הידיים אני זקוקה לעזרה אני לא יכולה לעבוד במים קרים או להחזיק משהו קר ולהיפך כשאני משתמשת במים חמים האצבעות מתנפחות מאוד ומחליפות צבע אינני יכולה להרים שקיות כשהיד כלפיי מטה כיוון שהכאב במרפק מתגבר לפעמים יש תחושת נימול באצבעות ולפעמים יש צורך עז במשך היום ללחוץ חזק על עצמות האצבעות פניתי לאורטופד שלא ידע לאבחן בעיה עשיתי צילום צוואר שיצא תקין עשיתי EMG שגם יצא תקין הפנו אותי לראומטולוג אך התור נורא ארוך ובינתיים כבר חודשים שאינני יודעת מה זה לישון אני סובלת מדיכאונות ומצב זה רק מחמיר את מצבי הנפשי ללא שינה אני עובדת בניקיון ורופא המשפחה נותן חופשה אבל רק לשבוע ימים אנא אבקש את עזרתך הדחופה גם אם צריך להגיע אלייך באופן פרטי רק שלא אצטרך לחכות הרבה זמן לתור תודה מראש

שלום אתי,
גם אני חושב שעליך להגיע לבדיקת ראומטולוג.עשי הכל לזרוז התור.לא מדובר בבעית כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דוקטור
מזה כחודש יש לי תחושת נימול לאורך יד ימין. עברתי בדיקות שונות: סיץטי מוח, קרוטיס צוואר, EMG כף יד, נאורולוגיה, לב- הכל בסדר.
שלחו אותי לכירורג כלי דם. איך כותבים כירורג כלי דם באנגלית ומה זה בדיוק?

שלום תמר,
נשלחת לכירורג כלי דם על מנת לשלול את תסמונת מוצא בית החזה או thoracic outlet syndrome .יש לבדוק שינויי זרימה עורקית וורידית ביד בשינויי תנוחה של הידיים.כירורג כלי דם באנגלית הוא VASCULAR SURGEON .כירורג כלי דם הוא רופא אשר מנתח את החסימות בכלי הדם ופותח אותם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום - לאחר בדיקת CT עם חומר ניגוד התפתחה תחושת נימול בצד שמאל של הפנים ובשתי היידים, עברתי בדיקת MRI ללא ממצאים האם זו השפעה אלרגית חולפת ? הפנו אותי לניורולוג
תודה

שלום,
חייבים לבדוק באמצעות נאורולוג את כל האפשרויות שיכולות לגרום לתופעה גם ללא קשר לבדיקה שעברת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב. ראשית ברצוני להודות לך על שענית על שאלותי (בנושא נפיחות וכאבים ברגלים לאחר טיסה). ולהמשך שאלתי: שבתי ארצה לפני מס' ימים ופניתי לכירורג כלי דם. הכירורג שלח אותי לבצע דופלר ולא נמצא דבר בבדיקה. למרות זאת, רגלי עדיין נפוחות, אך מה שמדאיג אותי יותר, כואבות. כן יש כאבים, זרמים ותחושת נימול בידי השמאלית. הכאב לא נמצא כל היום ומופיע בעיקר בלילה, בעיקר אם ישנה עם רגלים מורמות קצת. כל לילה אני מתעוררת מס' פעמים מהתחושה המוזרה, וכמובן נלחצת. אציין כי לאורך כל שהותי בארה"ב (17 יום), חוויתי תחושות כאלה והן טרם חלפו. מה לדעתך יכולה להיות הסיבה? אף אחד לא נתן לי תשובה על כך.
בתודה מראש

שלום איטן,
עליך לעבור בדיקת EMG לידיים והרגלים ולהבדק על ידי אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

במשך שבועיים אני סובלת מהתנפחות האצבעות בידיים, עד כדי כך שאני לא מצליחה לענוד טבעות כי הן לא נכנסות.
אני לא מרגישה תחושת נימול בידיים.
אבקש לדעת ממב זה נובע ומה אני צריכה לעשות על מנת לטפל בבעיה

שלום שישי,
ממליץ לבצע דופלקס של ורידי הידיים,לבחון האם קימים אזורים נוספים של בצקת או האם קימת עליה כללית במשקל?
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני סובלת מאי ספיקה ורידית, הייתי רוצה לדעת אם התסמינים שאני סובלת מהם כגון נפיחות לאורך כל הרגל עד כדי כך שזה בא לידי ביטוי שמכנס שרחב עליי הופך להיות צמוד ומהרדמות ותחושת נימול של הירך נובעים מבעיה זו?
אשמח לתשובה
תודה רבה

שלום דנה,
אי ספיקה ורידית הינה הפרעה בניקוז הורידי של הרגל.הגורם הוא נזק למסתמים בורדים.מסיבה זו הדם מצטבר ברגל ומופיעה בצקת.תחושת נימול מקורה משינויים בגב תחתון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

10 שאלות גולשים בנושא: תחושת נימול

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png