זיהום ברגל

לאחי יש זיהום ברגל שנוצר מפגיע, משחק כדורגל.כאבה לו הרגל והוא לא ייחס לזה חשיבות. לאחר כשבועיים הרגל כאבה לו שוב והוא הלך לראות רופא שעשה לו צילומים וטען שמדובר בנקע ושעליו לנוח. יומיים לאחר מכן החל לכאוב לו שוב הרגל והחל לצאת מלא דם ומעין מוגלה.כרגע הוא בביה"ח וניתן לו אנטיביוטיקה שגרמה למעין "בור " ,כלומר נקרע לו העור.

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום ד"ר ארנון
אני בן 31 לפני כ-10 שנים לערך במהלך שירותי הצבאי התגלה אצלי (בעקבות תסחיף ריאתי) פקקת בשני הרגליים טופלתי בקלקסן קומדין וגרב אלסטית כשנה וזהו אחרי שנה הפסקתי ליטול תרופות אלו וזה עבר
לא מזמן היה לי זיהום ברגל הימנית טופלתי עם נוגדי זזיהום הכל עבר אבל רגל שמאל פתאום התחילה לכאוב הלכתי לבדיקות דופלר אולטרהסאונד ועוד ויש לי חשש לפקקת עורקית ברגל שמאל והתחלתי לקחת בתאום עם רופא המטולוג קרטיה 100 MG
עדיין יש לי כאבים ברגל בזמן התאמצות (שאגב אם אני הולך עם מישהו ומדבר איתו אני לא מרגיש תכאבים וכשאני הולך לבד הכאב חוזר)
מה לעשות האם להמשיך לקחת קרטיה או אולי לעבור לקומדין קבוע (אני עובד בשירותי בריאות כללית כמחסנאי)

שלום Nוטי,
עליך לעבד עם גרבים אלסטיים באופן קבוע להמשיך ליטול אספירין.לא ברור לי האם עברת בירור המטולוג לקרישיות יתר?
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן 76 סכרתי המזריק אינסולין וברקע אוטם שריר הלב, אי ספיקת כליות (המוגלובין נמוך)ובלוטת יתר. בשל כאבי גב מהם סובל אבי שנים ולא נמצא טיפול המתאים למצבו הוא פנה לטיפול פולשני של הזרקת סטריאואידים ישירות למפרקים תחת סיטי. לאחר הטיפול רגליו התנפחו מנוזלים ובאחת הרגליים נוצר פצע זיהומי. הרגל מאוד אדומה ואחת האצבעות כחולה. כעת הוא מאושפז בבי"ח ומקבל זינט לוריד במשך יומיים (לפני כן בכדורים). הרופא טוען שהדם אינו מגיע לרגל וזיהום אצל סכרתיים הוא לא טוב ומקווים לטוב. האם יש לבקש התייעצות של מומחה לכלי דם? האם יש אפשרות להציל את המצב מעבר לטיפול הנוכחי לפני נמק מוחלט? בבקשה השב בדחיפות את המלצותיך.

שלום זורי,
ממליץ לעשות אנגיוגרפיה ולזהות את הדרך הקצרה והטובה ביותר לשחזור כלי הדם החסומים.המהירות במצב זה מאד חשובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

2 שאלות גולשים בנושא: זיהום ברגל

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png